Recenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcov

Keďže pohyb je môj dennodenný spoločník (beh, fitko, tabata), dosť si zakladám aj na kvalitnej výžive. Viem, že moje telo ju potrebuje. Nie som žiadna profíčka na výživu, ale niečo už načítané mám. Vnímam, že každá látka, vitamín, minerál, tuk, cukor či proteín, majú v našom tele dôležitú úlohu. Keďže som relatívne vyťažená, doplnky stravy vnímam ako skvelú formu podpory svojho zdravia. Presne preto k mojej rutine patrí aj užívanie preparátu Avita BlueIron šport.

Keď spomínam doplnky stravy, mám rada tie prírodné. Dosť si zakladám na kvalitnom zložení. Presne preto mám rada značku Avita. Je to hlavne skvelý zdroj železa, ale aj ďalších vitamínov a minerálov. Pritom nejde o klasické tablety či kapsuly, ale o tekuté železo vyrobené špeciálne pre aktívnych ľudí. Hoci sa vplyv doplnkov výživy na tréning hodnotí pomerne ťažko, ja už mám s týmto produktom dlhodobú skúsenosť. Či sa oplatí do tohto doplnku investovať vám možno pomôže ozrejmiť aj moja recenzia.

Avita BlueIron Šport (recenzia)

Tekuté železo pre športovcov

V čom vnímam špecifikum tejto tekutej formy železa je, že je lepšie vstrebateľné a stráviteľné, ako akákoľvek tableta alebo kapsula. To je pre športovcov dôležité, aby bol žalúdok zaťažený, čo najmenej. Druhá vec je, že skvele chutí. Veď čučoriedkový koncentrát a hrušková šťava nemôžu chutiť zle. Okrem toho BlueIron obsahuje aj vitamín C, vitamín B12, zinok a magnézium. Samozrejme, najviac zastúpené je práve železo. Výživové hodnoty sú na základe môjho hodnotenia skvelé. Najviac oceňujem práve prírodné suroviny. Žiadne farbivá ani sladidlá či arómy.

Železo v našom tele podporuje mnohé funkcie a taktiež produkciu hemoglobínu a následne tvorbu červených krviniek. Ak ich nemáme dosť, hrozí nám anémia, teda chudokrvnosť. Tento doplnok obsahuje železa dostatok a zároveň podporí aj imunitu.

Nebudem hovoriť o tom, že zvyšuje významne kvalitu môjho tréningu. Na to vplýva množstvo vecí, ale dostatok železa v tele je nepochybne jedným z nich. Skôr vnímam, že prispieva k mojej svalovej regenerácii a zmierňuje príznaky vyčerpania. Nie je to žiadna extra novinka na trhu. Avita BlueIron šport je proste pre mňa účinný doplnok.

Dávkovanie a užívanie

Najlepšie je, že mi Avita BlueIron chutí. Pokojne by som ju pila aj vo väčších dávkach :-) Dodržiavam však odporúčané dávkovanie 25 ml (odmerka v balení). Zvyčajne po obede. Za najväčšiu nevýhodu určite považujem to, že fľaštička má len 250 ml. To znamená, že obsahuje len 10 dávok. V porovnaní s kapsulovými alebo tabletkovými zdrojmi železa je výdatnosť naozaj nízka. Väčšie balenie by som určite privítala. Na začiatku som dávala po otvorení fľašku do chladničky. Potom som si prečítala, že to nie je potrebné.

Avita BlueIron dávkovanie a užívanie

Zloženie a výživové hodnoty Avita BlueIron Šport

Cena

Zvykne sa hovoriť, že za kvalitu sa platí. V tomto prípade to je pravda a nemám problém to akceptovať. BlueIron šport kupujem za 14,90 EUR u oficiálneho predajcu Avita. Viem však, že sa dá niekedy kúpiť výhodnejšie v online lekárňach. Rozhodne nehovorím, že je to lacný doplnok výživy. Určite existujú aj lacnejšie a možno rovnako účinné formy dopĺňania železa, no mne sa tento osvedčil. 10 dávok v jednej fľaške sa však aj mne zdá málo. Štandardný doplnok stravy Avita BlueIron za 18,90 EUR má objem 330 ml a vydrží mesiac. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Keď si porovnám pre a proti, mám vlastne jasno. Áno, nie je to najlacnejší doplnok stravy. Ale vyhovuje mi tekutá forma, prírodné zloženie a skvelá chuť. Nevýhodou je málo dávok v 250 ml fľaštičke. Na druhej strane, vitamíny a minerály sú vysoko koncentrované. Nepovažujem BlueIron len za doplnok, ktorý obsahuje železo, ale celkovo podporuje môj imunitný systém.

V tréningu mi rozhodne pomáha spôsobom, že moje telo a svaly majú to, čo potrebujú. A v dostatočnom množstve. Odbúrava hlavne únavu a aj preto sa cítim počas fyzickej záťaže energickejšie a vytrvalejšie. Samozrejme, to nie je len zásluhou tohto doplnku stravy.

Výhody a účinky tekutého železa Avita BlueIron Šport

Tekuté železo Avita BlueIron Šport


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Zaujímajú vás účinky výživového doplnku Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) od GymBeam? Potom si prečítajte osobnú skúsenosť nášho redaktora Denisa, ktorý tento doplnok užíva dlhodobo.

Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Recenzia: BrainMax Performance Magnesium. Chelát = TOP horčíkRecenzia: BrainMax Performance Magnesium. Chelát = TOP horčík

Hľadáte kvalitné magnézium v prvotriednej kvalite, ktoré vie telo najlepšie spracovať? Skúste BrainMax Performance Magnesium, ktoré otestoval aj náš redaktor.