Recenzia: Avita Calm Down, Nice Dream a Children Tea. Kvalitné organické čaje

Na úvod o sebe musím prezradiť, že som pomerne čajová. Asi aj preto píšem túto recenziu. Som ten typ osoby, ktorá namiesto rannej kávy pije ranný čaj. A pijem ho aj na obed a na večeru. Tomu sa prispôsobil môj manžel a obe moje deti. Jednoducho, mám doma čajovú kultúru. To znamená, že naša spotreba čajov je pomerne slušná. Bežných čajov zo supermarketu som sa už dávno „prepila“ a verte mi, že mnohé tieto „čaje“ majú od skutočného čaju ďaleko. Kvalitnú sypanú čajovú zmes nenahradí nič.

Nedávno sme u nás doma testovali tri čajové zmesi od firmy Avita. Konkrétne Avita Nice Dream, Avita Calm Down a aj detský čaj Avita Children Tea bez kofeínu. Zapojila som do testovania aj svoju rodinu, no každopádne, ako „rodinný čajový odborník“ som mala hlavné slovo. Neberte ma doslova, som len milovníčka čajov, žiadny čajový analytik. A ktorý čaj nám chutil najviac? To si nechám až na záver.

Organické čaje Avita (recenzia)

Avita Calm Down do pohody

Táto čajová zmes má mať za úlohu navodiť psychickú pohodu. Ak sa pozriem na zloženie, upokojujúci účinok môže dožičiť šalvia, medovka, verbena, valeriána či levanduľa. Ďalej čajová zmes obsahuje aj korenisté chute rozmarínu, kurkumy, feniklu a koreňu sladkého drievka. Ide tak o čisto bylinný čaj.

V zložení ešte nájdeme aj slez a chmeľové kvety. Neobsahuje žiadne sušené ovocie. Ja osobne mám rada ovocnejšie tóny. Tento čaj najviac chutil môjmu manželovi a mojej svokre. Manžel povedal, že necíti žiadnu sladkastú, ale skôr bylinkovú chuť. Potvrdzujem, drevitá, bylinná chuť a aróma jasne prevažujú. Vidím, že sa pri mne už niečo naučil.

Avita čaj Calm down

Avita Calm down - prirpavený čaj

Avita Nice Dream na spánok

Čajové kombinácie bylín a ovocia, to je niečo, čo mám zvyčajne v obľube. Nie je to však pravidlom. Tento čajový mix má byť zárukou kvalitného spánku. Avita Nice Dream obsahuje medovku, nechtík, verbenu, valeriánumaterinu dúšku. Čaj má výraznú citrusovú chuť i arómu. Bylinky je cítiť, ale nie tak výrazne. Zmes obsahuje pomarančovú kôru, mandarínkový olej a kúsky sušeného jablka. Ovocné chute a arómy prevažujú. Chuť čaju je naozaj intenzívna. Tak to má byť. Spolu s mojou dcérou sme si tento čaj varili asi najčastejšie.

Avita čaj Nice Dream

Avita Nice dream - pripravený čaj

Avita Children Tea pre deti

Tento čaj som vlastne vybrala pre seba, ale hlavným gurmánom bol môj 9-ročný syn. Dôvodom výberu tohto čaju bolo, že obsahuje naozaj pestrú ovocnú zmes sušených plodov a žiadny kofeín. Jablko, banán, malina a jahoda. Zvyšok surovín je rooibos (bylinka), med, fenikel, vanilka a kakaový tvaroh. Veľmi intenzívna svieža – ovocná chuť úplne dominuje. Ale, ak niekto nemá rád vanilku, na pozadí mu môže vadiť. Čaj mi najviac chutil, keď bol vlažnejší. Čaje zo zásady nesladím, ale chuť tohto bola mierne nasladlá. To vyhovovalo mne aj synovi, ale chutil doma všetkým, nielen deťom.

Avita čaj Children tea pre deti

Avita Children tea - pripravený čaj

Prípravu zvládne každý

Všetky tieto čaje som zalievala horúcou vodou. Doma si čaje pripravujem do porcelánových šálok (2 dcl) s keramickým sitkom. Do sitka dám vždy potrebné množstvo zmesi. Výrobca píše pomer 3 g/0,2 l. Odhadom to bolo približne takéto množstvo, ale ak dáte aj čajovú lyžičku na klasický 3 dcl hrnček, nič sa nestane. Čaj zalejem a šálku prikryjem viečkom. Následne má každý čaj dĺžku svojho lúhovania. Calm Down aj Nice Dream som lúhovala približne 8 minút. Childrean tea, kde bolo viac sušeného ovocia asi 10 až 12 minút. Následne sitko vyberiem a už len vychutnávam.

Cena je iná ako v supermarkete

Všetky testované čaje stoja rovnako. 30 g balenie čajovej zmesi stojí 5,90 EUR. V jednom balení je 10 dávok čaju (0,3 g/0,2 l). Pri jednoduchom prepočte si vypočítam, že jedna šálka čaju je za 0,59 EUR. Dostupné sú aj väčšie balenia (100g) a rôzne ďalšie príchute. Najbližšie si plánujem určite objednať Avita Beauty Queen

Viem, že väčšina ľudí je zvyknutá platiť za sáčkový čaj s 20 vreckami 2,00 EUR, preto sa to môže zdať pomerne veľa. V tomto prípade je však kvalita surovín úplne inde. V zmesi nájdete krásne celé lístky bylín a nie len drvinu. Ja som už pila čaje za rôzne ceny, ale rozumiem, že pre niekoho potreby je nezmysel platiť za kvalitný čaj. Preto je to slobodná voľba.

Záverečné zhodnotenie

Môj verdikt je taký, že ku konkrétnym čajom nemám absolútne žiadne výhrady. Sú to kvalitné a organické čajové zmesi, ktoré obsahujú kvalitné bylinky, koreniny i kúsky ovocia. Neodvážim sa povedať či vám Calm down dožičí psychickú pohodu alebo vám Nice dream dopraje kvalitný spánok a ani vás nechcem zavádzať. Na základe toho, aké kvalitné suroviny obsahujú tieto účinky mať môžu.

Ja mám v čajoch skutočne záľubu a milujem hlavne objavovať ich chute. Čaje Avita vrelo odporúčam a rozhodne ide kategóriu kvalitných čajových zmesí, na ktorých som si pochutnala. A ktorý čaj chutil najviac mne? Rozhodne Nice dream. Milujem kombináciu bylín a ovocnej – pomarančovej arómy. Presne to mi tento čaj splnil do bodky a určite som ho nepila naposledy.


Autor článku

Alica Kulichová

Milujem zvieratá, prírodu a čítanie. V písaní som sa našla iba nedávno, no veľmi ma teší to, že sa vďaka nemu učím veľa nových vecí. Okrem toho sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Dr. Protect Megamozog - lepšia koncentrácia a sústredenieRecenzia: Dr. Protect Megamozog - lepšia koncentrácia a sústredenie

Bojujete s vyčerpaním a horším sústredením? Náš redaktor, ktorý mal podobné problémy, siahol po výživovom doplnku Dr. Protect Megamozog a svoje skúsenosti spísal v dnešnej recenzií.

Recenzia: Ashwagandha KSM-66 – GymBeam. Účinky, skúsenosti a dávkovanieRecenzia: Ashwagandha KSM-66 – GymBeam. Účinky, skúsenosti a dávkovanie

Prečítajte si osobnú skúsenosť nášho redaktora, ktorý dlhodobo užíval doplnok Ashwagandha KSM-66 od GymBeam. Aké sú účinky a ako mu pomohol? Všetko podstatné v našej recenzií.

Recenzia: BrainMax NeuroHacker Dopamine Upgrade! Podpora koncentrácie a pamäte?Recenzia: BrainMax NeuroHacker Dopamine Upgrade! Podpora koncentrácie a pamäte?

Psychické vyčerpanie je moderná diagnóza dnešnej doby. A preto je vhodné zamerať sa aj na podporu fungovania mozgu a nervovej sústavy. Tu môže pomôcť napríklad doplnok NeuroHacker od...