Recenzia: sirup PEDIAKID na upokojenie pre deti

Mám pocit, že ako hyperaktívne sa dnes označuje každé druhé dieťa, ktoré nedokáže vydržať dlhšie sedieť na jednom mieste. Často sa tak škatuľkujú deti, ktoré sú „len“ neposedné a chcú toho robiť veľa, objavovať čo najviac kúskov sveta za 24 hodín. Keď som prvýkrát narazila na PediaKid Na upokojenie, bola som trochu skeptická. Je totiž určený pre nepokojné a hyperaktívne deti. Moja dcéra však nie je hyperaktívna, len nepokojná. Nemá poruchu pozornosti, dokáže sa sústrediť dlhšie ako dve sekundy, len má viac energie a chce spoznávať a objavovať svet. S výživovými doplnkami PediaKid mám však zatiaľ dobrú skúsenosť a o tom, aby som tento sirup na upokojenie vyskúšala, ma presvedčilo jeho prírodné zloženie a sľubované účinky.

Zloženie si, samozrejme, všímam aj vtedy, keď vyberám výživové doplnky pre seba, avšak obzvlášť sa naň zameriavam pri výbere doplnkov stravy pre dcéru. Je ešte malá, a preto volím výhradné prírodné produkty, ktoré ak jej s daným problémom aj nepomôžu, aspoň v žiadnom prípade neuškodia. Tekutá forma s ovocnou príchuťou je navyše prijatelnejšia voľba, keďže kapsuly sa zatiaľ neosvedčili. Moju skúsenosť a ako hodnotím tento sirup si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Sirup PEDIAKID na upokojenie pre deti (recenzia a skúsenosti)

Prírodné aktívne zložky s príchuťou čiernych ríbezlí

Prvým výrazným plusom tohto produktu je, že je v tekutej forme. Tabletky či kapsuly dcéra odmalička odmieta užívať, čo asi pozná väčšina rodičov. Sirup však neodmieta. Navyše, keďže aj dobre chutí, si ho vždy okomentuje slovom "mňam". V tomto prípade ide o príchuť čiernych ríbezlí, osladený je agávovým sirupom (až 40 %) a doplnený o akáciovú vlákninu. Hlavnými prírodnými zložkami, ktoré pomáhaú znižovať nepokoj a nervozitu u detí, sú extrakty z mučenky, medovky, chmeľu, horca a kvetu pomarančovníka. Dôležitou zložkou je i vitamín B6, ktorý zohráva rolu pri normálnom fungovaní nervového systému. Zloženie je doplnené o fosfor, horčík, glycerín a koncentrát z citróna.

Agáve v spojení s prírodným ríbezľovým koncentrátom dodávajú sirupu nielen príjemnú vôňu, ale aj sladkú ovocnú chuť. Vďaka tomu nebol problém s jeho užívaním, čo je za mňa veľká výhoda tohto produktu. Chuť je natoľko dobrá, že si dcéra často vypýtala, ak som naň ráno zabudla.

Popravde, nečakala som zázraky, ani sa ich teda nedočkala, ale pri prírodných produktoch je normálne, že zaberajú trochu dlhšie. Na PediaKid Na upokojenie ma zaujalo i to, že nespôsobuje ospalosť. To môžem potvrdiť, dcéra nebola počas dňa výrazne ospalá, nepotrebovala „oddychovať“ každú chvíľu. Len bola miernejšia.

Dávkovanie a užívanie

Ako som spomenula vyššie, tekutá forma a ovocná príchuť sú pri deťoch veľkou výhodou. Užívanie tak bolo bezproblémové. Dcérka chuť chválila a veľmi si pochvaľovala aj vôňu. Do 5 rokov je odporúčané dávkovanie 1 čajová lyžička (5 ml) 1x denne. Odporúča sa užívať ho vždy po jedle, v našom prípade po raňajkách. Pred použitím treba vždy fľaštičku pretrepať, ja to robím automaticky pri všetkých tekutých výživových doplnkoch. Prípravok by sa mal po otvorení uchovávať v chladničke, ja ho nechávam v komore na tmavom mieste. Samozrejme, ak nemáte doma také chladné a tmavé miesto, odporúčam radšej na uskladnenie zvoliť chladničku. Pri dávkovaní 1 ČL denne (5 ml) nám vydržala fľaštička 25 dní.

Zloženie sirupu PEDIAKID na upokojenie pre deti

Dávkovanie sirupu PEDIAKID na upokojenie pre deti

Cena

PediaKid sirup je dostupný v 125 ml balení, čo je pri 1 čajovej lyžičke (5 ml) denne 25 dávok. Cena sa pohybuje okolo 10 eur, samozrejme, v závislosti od zvoleného e-shopu, ja často nakupujem v Dr.Max, avšak dostupný je za približne rovnakú sumu aj inde. Na skoro mesiac sa mi to nezdá príliš veľa. Vzhľadom na prírodné zloženie a určenie je táto suma prijateľná. (04/2024)

Záverečné zhodnotenie

Od dcéry viem, že jej sirup chutí, čo je pre mňa dôležité. Bezproblémové užívanie beriem ako veľké plus. Výsledky sa hodnotia trochu ťažšie, u každého dieťaťa budú asi iné, keďže je prípravok určený pre nepokojné a hyperaktívne deti. Avšak prirodzený upokojujúci účinok môžem potvdiť. Nie je to tak, že dieťa bolo pokojné zo dňa na deň. Zmenu si všimnete až postupne, potrvá to nejaký ten týždeň. Nie jeden, dva, ale možno až tri či celý mesiac. Aj recenzie sú celkom dobré a rodičia tvrdia, že deťom sirup pomohol. Ja súhlasím, že je veľmi nápomocný, ale treba mať realistické očakávania.

Informácie o PEDIAKID na upokojenie


Autor článku

Peťa Kráľová

Radosť z písania som v sebe objavila už na základnej škole. Napísať sloh, pútavý príbeh či poviedku bolo pre mňa úplnou hračkou. A tak som sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Dr. Protect Megamozog - lepšia koncentrácia a sústredenieRecenzia: Dr. Protect Megamozog - lepšia koncentrácia a sústredenie

Bojujete s vyčerpaním a horším sústredením? Náš redaktor, ktorý mal podobné problémy, siahol po výživovom doplnku Dr. Protect Megamozog a svoje skúsenosti spísal v dnešnej recenzií.

Recenzia: Ashwagandha KSM-66 – GymBeam. Účinky, skúsenosti a dávkovanieRecenzia: Ashwagandha KSM-66 – GymBeam. Účinky, skúsenosti a dávkovanie

Prečítajte si osobnú skúsenosť nášho redaktora, ktorý dlhodobo užíval doplnok Ashwagandha KSM-66 od GymBeam. Aké sú účinky a ako mu pomohol? Všetko podstatné v našej recenzií.

Recenzia: Avita Calm Down, Nice Dream a Children Tea. Kvalitné organické čajeRecenzia: Avita Calm Down, Nice Dream a Children Tea. Kvalitné organické čaje

Naša redaktorka Alica sa s nami podelila o jej postrehy pri pití kvalitných organických sypaných čajov od Avity. Prečítajte si jej recenziu a zistíte, či sú tieto čaje vhodné aj pre vás.