Recenzia: Blendea Pure energy Pre-Workout – pomáha spaľovať tuky pri tréningu?

Fitko, beh či bicykel. Moje hobby, ktoré mám naozaj rada. Okrem psychickej pohody cvičím aj kvôli tomu, aby som si udržiavala svoju postavu. Za posledné mesiace sa na mňa nalepilo viac kilogramov aj z dôvodu zdravotných problémov. Preto som sa rozhodla, že primárne teraz musím pár mesiacov chudnúť. Okrem jedálnička a poriadnej driny v posilňovni som sa rozhodla, že premiérovo siahnem po spaľovači tukov. Viem, ako spaľovače a predtréningové nakopávače fungujú, preto ma na internete zaujalo, keď som v jednom článku natrafila na Blendea Pre-Workout.

Keď som si naštudovala o tomto doplnku viac na stránke výrobcu, veľmi ma prekvapilo, že medzi zložkami som našla len prírodné extrakty. A v zásade nič navyše. Keď som si tak porovnala aj zloženie ostatných spaľovačov alebo pre-workoutov, povedala som si, že Blendea mi z toho vychádza najčistejšie. Dnes ju testujem už vyše 2 mesiace. Ako hodnotím účinky?

Blendea Pure energy Pre-Workout (recenzia)

Prírodný spaľovač tukov bez zbytočnej chémie

Len pre objasnenie, spaľovače tukov nie sú zázračné doplnky, ktoré keď si dáte budete razom chudnúť. Nechcem tu hrať formy, preto len jednoducho. Ich hlavným mechanizmom pôsobenia je zvýšenie produkcie tepla (pri pohybe) v organizme. To následne môže prispievať k tomu, že sa tuky spaľujú rýchlejšie a zvyšuje sa spotreba živín (aj tukov). Takže sa viac potíme. Účinnosť spaľovača je veľmi individuálna, čo mi potvrdili aj kamoši v posilke, s ktorými som túto tému preberala. U jedného konkrétny spaľovač fungoval a u druhého zasa nezabral vôbec. Možno aj preto je téma užívania spaľovačov u športovcov taká rozporuplná.

Blendea Pre-Workout kapsule v sebe majú extrakty z červeného pomaranča (synefrín), guarany (kofeín) a zeleného čaju (L-theanín). V zložení je tiež uvedený extrakt z čierneho korenia. Ako som spomínala vyššie, aj iné konkurenčné spaľovače častokrát obsahujú tieto a ďalšie zložky. V prípade Blendea je to všetko. Za mňa je super, že výrobca do kapsule nepridal nič navyše. Žiadne chemické látky.

A ako by som popísala účinky tohto produktu? Otvorene poviem, že po prvých 2 týždňoch som bola mierne skeptická. Preto som zvýšila dávku pred tréningom. Subjektívne som mala pocit, že do tempa sa počas cvičenia dostávam omnoho rýchlejšie. To platilo hlavne pri behu. Rozhodne som sa potila intenzívnejšie. Keď som teda chudla, dovolím si tvrdiť, že mi bol tento spaľovač nápomocný. Upozornňujem, že svoju snahu som podporila aj jedálničkom plným bielkovín, vďaka čomu sa mi podarilo zhodiť zopár kíl.

Blendea v sebe má aj málo kofeínu, takže je svojím spôsobom aj stimulantom. Zvýšenie výkonu, vytrvalosti či energie som nijak výraznejšie nepociťovala.

Dávkovanie a užívanie

Po prvých týždňoch som si dávku zvýšila z 1 kapsule na 2 kapsuly pred tréningom (asi 30 až 45 minút). Dôvod bol, že po jednej tablete som na sebe nepozorovala výraznejší účinok. Dávku v tomto rozmedzí však udáva aj sám výrobca. Najväčšie pozitívum oproti práškovým alebo tekutým spaľovačom či nakopávačom je práve jednoduchosť dávkovania a užívania. Vybrať kapsulu a zapiť vodou je určite jednoduchšie a rýchlejšie ako mixovať si nápoj v šejkri. Za mňa je preferencia jasná.

Prvé balenie (60 kapsúl) mi vydržalo necelé 2 mesiace. Ešte chcem dodať, že tento doplnok stravy neplánujem užívať dlhodobo, ale len do doby úpravy hmotnosti.

Zloženie a účinné látky Blendea Pure Workout

Dávkovanie Blendea Pure Workout

Cena

V kategórii spaľovačov a nakopávačov v eshopoch som našla stovky rôznych produktov. Ale len málo malo takto čisto prírodné zloženie. Väčšinou obsahovali ešte ďalšie zložky. Či účinné alebo nie si nedovolím hodnotiť. Prírodný spaľovať Blendea Pre-Workout stojí 10,90 EUR. 60 kapsúl mne osobne vydrží 1 mesiac (2 kapsuly pre tréningom). Tréning na chudnutie mám nastavený na 3 mesiace. To znamená investíciu 32,70 EUR. Ak si to spočítam, denne ma tento spaľovač vyjde na 0,36 EUR. Niekomu však možno bude účinkovať nižšia dávka. V takom prípade vydrží 1 balenie 2 mesiace. (01/2024)

Nezabudnite na zľavový kupón "ZLAVA10", vďaka ktorému pri nákupe ušetríte 10 % ceny.

Záverečné zhodnotenie

Začnem tým, že vyzdvihnem zloženie. Extrakt zo zeleného čaju, gurany, červeného pomarančačierneho korenia. To sú základné látky, ktoré sú nepriateľom tukov a kalórií. Obsah kofeínu považujem za výhodu, hoci extra stimulačný efekt určite Blendea nemá. Druhá dôležitá vec, čo sa mi páči je jednoduché dávkovanie. Žiadne šejkovanie ani pitie z fľaše. Jednoducho kapsulu zapiť vodou a hotovo. Žalúdok mi nijak nezaťažuje.

V neposlednom rade je to účinok. Po dávke 2 kapsúl cítim intenzívnejšie teplo, viac sa potím a mám pocit, že aj pri behu som rýchlejšie vo svojom tempe – zahriata. Áno, je to subjektívne hodnotenie a na niekoho nemusí Blendea Pre-Workout pôsobiť takto, no ja ju pokojne odporučím, pretože čisté zloženie nemá ako uškodiť, práve naopak.

Účinný spaľovač tukov Blendea Pre Workout

Balenie Blendea Pre Workout spaľovaču tukov

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Zaujímajú vás účinky výživového doplnku Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) od GymBeam? Potom si prečítajte osobnú skúsenosť nášho redaktora Denisa, ktorý tento doplnok užíva dlhodobo.

Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Recenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcovRecenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcov

Avita BlueIron je tekuté železo vyrobené špeciálne pre aktívnych ľudí. Okrem toho, že výborne chutí, je aj perfektným doplnkom pre celkové zdravie a imunitu. Viac info v našej recenzií.