Recenzia: BrainMax Sleep Magnesium – pre lepší spánok

Spánok... Teší sa naň väčšina z nás, a to často už, keď ráno vstávame z postele. Kedysi som bola tá nočná sova, ktorej nevadilo byť hore veľmi dlho. Trávila som hodiny a hodiny nad prácou, pretože som mala pocit, že som produktívna. Myslela som si, ako dobre to všetko zvládam. Z dlhodobého hľadiska však takýmto štýlom nie je možné fungovať a prišlo aj na mňa. Keď som si povedala, že to musím zmeniť, zrazu to úplne nešlo. Pred zaspávaním som pozerala do prázdna hodiny a hodiny, kým som zatvorila oči. Spánok bol prerušovaný a celkovo som sa cítila rozladená. To sa odrazilo aj na nervozite počas dňa. Vtedy mi pomohol Google, teda obrazne.

Začala som cvičiť,  behávať, chodiť spávať v rovnakú hodinu a dokonca som obmedzila poobedné pitie kávy. Stále som však mala pocit ospalosti. Potom som narazila na internete na rôzne doplnky výživy, ktorých cieľom má byť pomôcť spánok skvalitniť. Povedala som si, že za skúšku nič nedám. A práve preto vám tu teraz píšem recenziu na BrainMax Sleep Magnesium. Po viac ako 2 mesiacoch užívania. Podotýkam, toto nie je žiadna reklama. Dokážem byť riadne kritická.

BrainMax Sleep Magnesium (recenzia)

Účinné zloženie pomôže so spánkom

Poviem to tak, že k doplnkom stravy tohto druhu som donedávna nemala žiadnu extra dôveru. Prečítala som si, ale niekoľko recenzií na produkty značky Brainmax, zistila som, že je to český výrobca a názory na ich doplnky boli naozaj pozitívne. BrainMax Sleep Magnesium sú kapsule, ktoré v sebe majú látky, ktoré prispievajú k duševnej pohode, uvoľneniu – upokojeniu nervového systému a ku kvalitnejšiemu spánku. O zložkách, ako GABA, L-theanín (je aj v zelenom čaji a má upokojujúci účinok), vitamín B6, horčík či šťava z višne som sa dočítala, že v tomto smere môžu mať naozajstné účinky.

Na internete si o účinkoch týchto látok viete nájsť podrobné informácie za pár minút. Samotné magnézium prispieva k zníženiu miery únavy a pomáha regenerovať. Jeho účinky sú už overené. Tento doplnok navyše obsahuje unikátnu formu MagChel – bisglycinát horčík, ktorý má byť zárukou rýchleho vstrebávania. Zaujala ma aj šťava z višne. Nikdy mi nenapadlo, že má tlmivé účinky a podporí spánok. Človek sa učí celý život ...

Do doby užívania BrainMax Sleep Magnesium som nemala žiadnu skúsenosť s takýmito prípravkami. Možno aj preto ma účinok tohto produktu prekvapil. Po približne mesiaci a pol som si začala uvedomovať, že sa ráno nebudím ako po nočnej šichte. Dokázala som zaspať omnoho rýchlejšie a po zatvorení očí som nemala nutkanie si v hlave hovoriť „spi, spi, spi“, pretože som zaspala. Pravda, občas som sa ešte v noci budila, ale to má súvis s mojím režimom, ktorý bol dlho nastavený na nočnú prácu. Celkovo ma účinky milo prekvapili.

Dávkovanie a užívanie

Osobne som dodržiavala dávkovanie stanovené výrobcom. Užívala som 1 kapsulu vo večerných hodinách. Napríklad po večernom behu alebo vyslovene pol hodinu pred spaním. Zapíjala som vodou. Takáto dávka mne osobne vyhovuje. Ak by som mala pocit, že prípravok nezaberá, zrejme by som aplikovala tiež odporúčanú vyššiu dávku 2 kapsule pred spaním. Vo viacerých recenziách som čítala, že väčšia dávka ľudí pomerne rýchlo uspala a vsadili preto na nižšiu dávku. Pri mojom štandardnom dennom užívaní mi balenie so 100 kapsulami vydrží viac ako 3 mesiace.

Kapsule BrainMax Sleep Magnesium

Dávkovanie BrainMax Sleep Magnesium

Cena by mohla byť nižšia

Asi najväčšia nevýhoda je podľa mňa cena. Nebudem klamať, 28,10 EUR za BrainMax Sleep Magnesium je pomerne dosť. Pri mojej dávke mám kapsule na 100 dní, pri väčšej dávke by to bolo na necelé dva mesiace. Napriek tomu, že BrainMax považujem za overeného výrobcu s kvalitnou produkciou, príde mi to trocha dosť.

Pre porovnanie. Kolega z redakcie napríklad nedávno testoval GABA – GymBeam. Jemu vydržalo balenie so 120 kapsulami 4 mesiace, pričom ho stálo 9,95 EUR, a to ešte bez zľavy. To je rozdiel viac ako 18 EUR.

Mám však pre vás jeden dobrý tip. Ak by ste si v eshope Brainmarket.sk vyhliadli ešte ďalšie produkty, pri nákupe nad 40 EUR môžete využiť zľavu 4 EUR. Stačí odoberať ich newsletter. Platí to však len na prvý nákup. Škoda. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Moje problémy so spánkom sú už vyriešené. Aj vďaka BrainMax Sleep Magnesium sa mi podarilo spánkový režim upraviť a konečne sa cítim po zobudení oddýchnutá. Moja spánková hygiena sa určite zlepšila aj vďaka úprave režimu, ale tento doplnok má na tom svoj nemalý podiel. Obľúbila som si ho a odporúčam ho. Hlavne tým ľuďom, ktorým spánok komplikuje zobúdzanie či bdenie pred spaním.

Mám za sebou niekoľko mesiacov užívania a okrem ceny nemám, čo kritizovať. Viem, že sú aj lacnejšie podobné produkty, ktoré majú dobré recenzie, ale mne sa BrainMax osvedčil, preto nemám extra dôvod rozmýšľať nad zmenou. Ak máte vlastné skúsenosti alebo iné odporúčania, budem rada za vaše názory.

Zloženie BrainMax Sleep Magnesium

Dizajn kapsúl BrainMax Sleep Magnesium


Autor článku

Alica Kulichová

Milujem zvieratá, prírodu a čítanie. V písaní som sa našla iba nedávno, no veľmi ma teší to, že sa vďaka nemu učím veľa nových vecí. Okrem toho sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Blendea Deep Sleep – fungujú prírodné tabletky na spanie?Recenzia: Blendea Deep Sleep – fungujú prírodné tabletky na spanie?

Ak vás, rovnako ako aj mňa, trápia problémy so spánkom, potom siahnite po prírodnom doplnku Blendea Deep Sleep. Otestoval som ho a svoje skúsenosti som spísal do krátkej recenzie.