Candibene recenzia – krém, sprej, roztok, masť aj čapíky

Ochorenia mykotického pôvodu si nevyberajú pohlavie či ročné obdobie. I keď je pravdou, že ženy majú problémy s mykózami častejšie ako muži a najmä počas letných mesiacov, hubovité mikroorganizmy potrápia z času na čas drvivú väčšinu obyvateľov. V súčasnosti sa dajú poraziť už aj tzv. samoliečbou. Candibene je toho dôkazom.

Candibene dermálny krém recenzia

Distribúciu Candibene produktov na slovenský trh zabezpečuje TEVA Pharmaceuticals Slovakia, s. r. o. Ide o spoločnosť s medzinárodným pôsobením, ktorá má vo svojom portfóliu lieky, ako napríklad Ambrobene, Diclobene, Hylak Forte, Penbene a ďalšie. V čom spočívajú účinky Candibene liekov?

Candibene vo forme tabliet, roztoku a krému

Zloženie

Účinnou látkou v liekoch Candibene, bez ohľadu na ich formu, je liečivo klotrimazol. Ide o derivát imidazolu so širokým spektrom antimykotickej aktivity. Pôsobí predovšetkým proti dermatofytom, kvasinkám a plesniam. Jeho pôsobnosť bola preukázaná aj proti grampozitívnym a gramnegatívnym mikroorganizmom, akými sú napr. streptokoky, stafylokoky, Bacteroides a i., pretože tlmí ich rozmnožovanie.

Candibene roztok

Súčasťou jednotlivých Candibene liekov sú tiež pomocné a doplnkové zložky. Medzi ne patria napr. oktyldodenakol, benzylalkohol, makrogol 400, propylénglykol, izopropylalkohol, dihydrát citrónanu sodného, čistená voda, sorbitánstearát, polysorbát 60, cetyl palminát, cetylalkohol, stearylalkohol, monohydrát laktózy, kukuričný škrob, kyselina adipová, hydrogénuhličitan sodný, kopovidón, magnéziumstearát, koloidný oxid kremičitý bezvodý, polysorbát 80. Ich kombinácia závisí od konkrétneho typu produktu Candibene.

Účinky

Účinok Candibene liekov je fungistatický. V praxi to znamená, že antimykotický efekt liečiva klotrimazolu spočíva v útlme biosyntézy ergosterínu. Ergosterín je základnou zložkou bunkovej membrány plesní a kvasiniek. Vplyvom aktívnej látky sa tieto membrány menia, konkrétne ich vlastnosti a zloženie. S tým sa spájajú poruchy permeability, ktoré nakoniec vedú k lýze buniek.

Vo fugistických koncentráciách má klotrimazol vplyv aj na mitochondriálne a peroxizomálne enzýmy. Dôsledkom toho je toxické zvýšenie koncentrácie peroxidu vodíka, čo prispieva k tzv. hydrogénperoxidovému samostráveniu, čiže k zániku bunky. Všeobecne má klotrimazol široké antimykotické spektrum účinku, zahŕňajúce dermatofyty, plesne, dimorfné huby a kvasinky.

Rôzne Candibene produkty nájdete ✅ v online lekárni Dr. Max.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Pri podávaní liekov Candibene sa môžu vyskytnúť nežiaduce účinky, hoci sa nemusia prejaviť u každého. Zriedkavo sa môžu objaviť poruchy kože a podkožného tkaniva, v ojedinelých prípadoch môže dôjsť k svrbeniu, vyrážke, ale aj k sliznicovej reakcii, akou je pálenie v pošve.

Vaginálna mykóza

Použitie a dávkovanie

Dávkovacia schéma sa v rámci Candibene prípravkov líši. Napriek tomu, že všetky obsahujú rovnaký druh liečiva, nie vždy sa zhodujú v možnom mieste aplikácie. Prinášame vám prehľad používania týchto liekov podľa výrobcom stanovených odporúčaní.

  • Roztok = streknutie aerodisperzie 2 – 3x denne na postihnuté miesta, ktoré sú vopred umyté a vysušené. V prípade hubami napadnutých nechtov je potrebné ich zdrsnenie a maximálne skrátenie. Sprej sa nesmie používať na sliznice a oblasť pohlavných orgánov.
  • Krém = natierajte dermálny prípravok v tenkej vrstve 2 – 3x denne na postihnuté miesta. Opäť platí, že musia byť vopred umyté a vysušené. Krém sa nesmie aplikovať na sliznice a očné spojovky.
  • Tablety = večer pred spaním vložte vaginálnu tabletu čo najhlbšie do pošvy, ideálne je liečbu realizovať 6 dní nepretržite. Môžete si pomôcť aplikátorom pribaleným k lieku, ktorý je nutné vždy po použití dôkladne opláchnuť v teplej vode. V prípade gravidity je nutná konzultácia s lekárom.

Cena

Všeobecne sa Candibene Fungizid Ratiopharm produkty pohybujú v cenovo výhodnej kategórii liekov. Samozrejme, cena sa líši v závislosti na forme lieku a veľkosti balenia. Vzhľadom na potvrdené účinky, a tiež skúsenosti ľudí môžeme skonštatovať, že kvalita daných farmaceutických výrobkov značne prevyšuje ich finančné ohodnotenie.

Skúsenosti

Prípravky s liečivom klotrimazol sú v prípade mykotických zdravotných ťažkostí opakovane vyhľadávanými. Pozitívne reakcie užívateľov svedčia v prospech liekov Candibene. Pochvaľujú si ich pomerne rýchlu účinnosť, nízku cenu, dostupnosť bez lekárskeho predpisu.

Objavili sa i recenzie, ktoré vyjadrili nespokojnosť v zmysle opätovného vrátenia mykózy. V niektorých diskusných fórach sa však potvrdilo, že títo pacienti ukončili liečbu ihneď po odoznení symptómov mykózy, a teda nedodržali pokyny výrobcu o ďalšej aplikácii s účelom prevencie.

Recenzie a skúsenosti s Candibene aerodisperziou heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Klotrimazol tlmí rast radu choroboplodných húb, vrátane dermatofytov, kvasiniek a plesní. Jeho účinnosť bola zaznamenaná aj pri niektorých druhoch baktérií. Spĺňa preto kritériá mykotickej liečby, o čom svedčia aj skúsenosti ľudí. Čo sa týka samotného liečebného procesu, môže mať rôzne trvanie, zvyčajne však nepríjemné príznaky ustúpia po 3 týťdňoch.

Na farmaceutickom trhu existuje veľké množstvo liekov určených na mykózu, či už na koži alebo v genitálnych oblastiach. Patria sem aj Candibene prípravky, ktoré sa tešia veľkému záujmu najmä kvôli kombinácii dobrej účinnosti a nízkej ceny. Za ich plus môžeme považovať tiež ponuku viacerých liekových foriem. Môžete si vybrať, ktorá vám najviac vyhovuje.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 20.05.2019
Hodnotenie článku:
(92.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

10/06/2019 14:33
Tamara

Vyskúšala som Candibene spray a pomohol mi, mykóza je preč. Vyhovuje mi práve forma spreju, pretože sa jednoducho aplikuje a prípravok dostanem aj na menej dostupné miesta. Účinok sa dostavil veľmi rýchlo.

10/06/2019 14:36
Ivan

Mal som tmavé fľaky na koži a jediné, čo mi zabralo, bol tento sprej. Kúpil si ho opäť kvôli letnej sezóne. Každý rok mám problém s mykózou, tak aspoň budem pripravený. Podľa recenzií zaberá rýchlo aj na tento problém.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si správne holiť nohy a starostlivosť o nohy po holeníAko si správne holiť nohy a starostlivosť o nohy po holení

Leto je pomaly za dverami a nosíme odhalenejšie oblečenie, holenie nôh je preto nevyhnutnou súčasťou. Pri akomkoľvek type holenia by ste ale mali poznať postup správnej starostlivosti o...

Fenistil gél – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti. Dávkovanie prezradí príbalový letákFenistil gél – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti. Dávkovanie prezradí príbalový leták

Na zmiernenie a odstránenie kožných problémov (svrbenie celého tela, podráždenie pokožky, začervenanie, opuchy, žihľavka) a po uštipnutí hmyzom je vhodným pomocníkom Fenistil gél.

Make-up a opaľovanie – áno, či nie? Postup, riziká, vhodné prípravkyMake-up a opaľovanie – áno, či nie? Postup, riziká, vhodné prípravky

Leto je neodmysliteľne spojené s opaľovaním. Pre dámy, ktoré sú zvyknuté nosiť celoročne make-up, vystáva otázka "Čo s make-upom v lete?" Poďme sa na to pozrieť.