Canespor – recenzia sady na nechty na liečbu mykózy. Roztok aj krém funguje

Plesňová infekcia nechtov zvyčajne začína nenápadne, objaví sa ako biely alebo žltý pásik na okraji nechta. Postupne však môže zmeniť jeho celkové sfarbenie, tvar i hrúbku. Necht sa olupuje, je krehký, ale paradoxne zhrubnutý, čo sťažuje starostlivosť o hygienu i o jeho estetický vzhľad. Takýto stav však nemusí byť konečným výsledkom. Zásluhu na tom môže mať Canespor sada na nechty. Prečo?

Canespor sada na nechty a Canespor krém

Aj nechty na rukách či nohách sú do určitej miery vizitkou človeka. Mykóza je preto veľmi nepríjemnou záležitosťou. Na jej odstránení sa môžu podieľať i prípravky, ktoré si nevyžadujú lekársky predpis (pozor, záleží na rozšírení plesne). Canespor medzi ne patrí. Ako účinkuje? Je jeho aplikácia náročná? Akú zásluhu má pri liečbe prevencia?

V ✅ online lekárni Dr. Max získate pri nákupe Canespor sady na nechty dopravu zadarmo!

Účinky

Lokálny liek Canespor má preukázateľné antimykotické (protiplesňové) účinky, a preto je špeciálne určený na liečbu onychomykózy. Vďaka obsiahnutým zložkám nepôsobí iba na povrchu nechta, ale preniká i do jeho hlbších častí (keratolytické účinky). Zefektívňuje tak celý proces uzdravovania postihnutého miesta a bráni ďalšiemu šíreniu plesne.

Zloženie

Canespor sada na nechty obsahuje hliníkovú tubu s masťou s objemom 10 g, 15 prúžkov vodoodolnej náplasti (tento konkrétny typ nie je mimo balenia bežne dostupný), škrabku na nechty slúžiacu k odstráneniu zmäknutej nechtovej platničky. V Canespor masti nájdete:

 • 10 mg bifonazolu na 1 g masti – ničí pôvodcov nechtovej mykózy, prišom látka pôsobí iba na postihnuté nechtové tkanivo, zdravé nie je aplikáciou nijak poškodené.
 • 400 mg močoviny na 1 g masti – urea má za úlohu zmäkčiť postihnutý necht, aby bolo možné jeho bezbolestné odstránenie, a zároveň pomôcť účinnej látke lepšie preniknúť do miesta s plesňou.
 • Lanolín, biely vosk, bielu vazelínu.

Mykóza nechtov na nohách

Doplňujúca informácia: Lanolín môže spôsobiť lokálne kožné reakcie (kontaktnú dermatitídu). Vedľajšími účinkami môžu byť i odlupovanie kože, zmena farby nechtov, svrbenie, vyrážka, bolesť v mieste aplikácie, sčervenanie a podráždenie kože (na podráždenú kožu sa odporúča naniesť zinková masť). Neprejavia sa u každého a po ukončení antimykotickej liečby samovoľne zmiznú.

Dávkovanie a aplikácia

 • Na postihnuté miesto naneste 1x denne tenkú vrstvu masti tak, aby pokrývala celú nechtovú plochu.
 • Presvedčte sa, že sa na koži pri nechte nenachádza masť.
 • Liečený necht (nechty) prekryte náplasťou na 24 hod. – v závislosti od jeho (ich) veľkosti ju môžete prestrihnúť na polovicu.
 • Vyhnite sa kontaktu prstov s priľnavou vrstvou náplastí.
 • Po 24 hod. odstráňte náplasť, postihnuté miesta namočte do teplej vody na cca 10 min.
 • Priloženou škrabkou odstráňte zmäknutú časť nechta (nechtov) a dôkladne osušte. Pokračujte znova od bodu č. 1.
 • Ak ste vynechali dávku, nepoužívajte jej dvojnásobné množstvo, aby ste ju nahradili.
 • Ak sa dostanete do fázy, kedy je plesňou postihnutý necht odstránený, 4 týždne pokračujte v antimykotickej liečbe vhodným liekom – Canespor krém (nie masť).

Doplňujúca informácia: Denne si vymieňajte ponožky i uterák, ktorý prichádza s postihnutými časťami nechtu do styku. Vyhnete sa tak rozšíreniu plesňovej infekcie. Liečbu opakujte, pokiaľ nie je nechtové lôžko hladké (zvyčajne 7 – 14 dní) a zmäknuté nechtové tkanivo postihnuté plesňou sa už nedá viac odstrániť. V prípade, že sa očakávané výsledky počas tohto časového úseku nedostavia, kontaktujte svojho lekára. Ak liečbu ukončíte skôr ako uvádza výrobca, infekcia sa môže vrátiť.

Ošetrene mykotického nechta

Pre koho je, resp. nie je vhodný

 • Nepoužívajte, ak ste alergickí na bifonazol, močovinu alebo ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku.
 • Zvážte používanie, ak sa u vás niekedy vyskytla reakcia z precitlivenosti na imidazolové antimykotiká (napr. klotrimazol, mikonazol, ekonazol).
 • Ak užívate iné druhy liekov, poraďte sa o vhodnosti použitia Canespor sady so svojím lekárom.
 • V tehotenstve a počas dojčenia (tiež ak plánujete otehotnieť) sa poraďte o vhodnosti použitia Canespor sady so svojím lekárom.
 • U detí do 3 rokov sa môže produkt aplikovať iba pod lekárskym dohľadom.

Cena

Cena za Canespor sadu na nechty sa pohybuje v rozmedzí od cca 15 € do 23 eur. Výhodou je, že v balení nenájdete iba jeden prípravok proti mykóze, ale kombináciu produktov potrebných na jej odstránenie. Nevýhodou je, že Canespor krém potrebný na celkové doliečenie si musíte zakúpiť dodatočne. Jeho cena je v priemere 6 eur.

Canespor masť sa používa iba na pleseň na nechtoch (kvôli obsahu močoviny), Canespor krém sa môže aplikovať aj na iné druhy mykóz, napr. na koži medzi prstami a na chodidlách.

Skúsenosti a recenzie

Hodnotenia hovoria jednoznačne v prospech Canespor sady. Samozrejme, nájdu sa i nespokojní zákazníci, no podľa ich slov sa pozitívne účinky neprejavili väčšinou kvôli včasnému ukončeniu používania produktu, a tiež kvôli neskoro začatej liečbe. Niektorí aplikovali iba Canespor krém, čo taktiež ovplyvnilo nespokojnosť s výsledkom.

Recenzie v eshope Heuréka, v internetových lekárňach, diskusných fórach (napr. porada.sk - téma Pleseň na nechtoch na nohách, modrykonik.sk - téma Pomohol vám Canespor na mykózu na nechtoch?, forum.zdravie.sk - téma Nechtová mykóza?) teda vo všeobecnosti označujú kombináciu uvedených prípravkov za kvalitnú a účinnú.

Z recenzií Canesporu:

Recenzie na Canespor sadu na nechty na heureke

Záverečné zhodnotenie

Pravidelná aplikácia, dôkladná starostlivosť, no najmä trpezlivosť – to je základ potrebný na úspešné vyliečenie nechtovej mykózy. Niekedy sa totiž môže zdať, že plesňová infekcia je na ústupe a práve to je často ten moment, kedy je liečba prerušená v presvedčení, že nadobudla prívlastok úspešná. Apelovanie na dodržanie odporúčaní výrobcu o dĺžke používania produktu je preto na mieste.

Canespor sada na nechty má správne predpoklady na opätovné dosiahnutie zdravých nechtov. Domáca liečba nie je náročná, na aplikáciu 1x denne si nájde čas naozaj každý. Je však potrebné uvedomiť si, ako veľmi je mykóza rozšírená. Od toho sa odvíja i návšteva kožného lekára, či dokonca užívanie medikamentov. Ak pleseň postihuje viac ako 30 % plochy nechtu a nachádza sa na viac ako 3 nechtoch, určite ju neodkladajte. Včasné začatie liečby sa kladne podpíše na jej výsledku.

V ✅ online lekárni Dr. Max získate pri nákupe Canespor sady na nechty dopravu zadarmo!

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 09.03.2019
Hodnotenie článku:
(92.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

10/03/2019 14:39
Soňa

Canespor mám vyskúšaný a ako jediný mi zatiaľ pomohol. Vzhľadom na to, že liečba mykózy je dlhodobejší proces, je trochu nepraktické, že musí človek chodiť denne s oblepenými prstami na nochách. Na druhej strane však naozaj zaberá, treba sa však držať návodu a prípravok si aplikovať pravidelne. Ak sa držíte návodu, budete s ním spokojní.

11/03/2019 19:20
Milota

Ja mám problémy s nechtami predovšetkým v lete. Jedna návšteva kúpaliska a hneď mám mykózu. Canespor sadu na nechty používam už dlho a vždy mi pomohla. Fakt však treba dodržiavať návod, aplikovať si masť raz denne a nechty si pravidelne ošetrovať. Nevýhodou je, že sa nemôže masť dostať do kontaktu s kožou, treba ju nanášať len na necht. Ale to sa dá prežiť.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen? Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen?

Ostrá, pulzujúca alebo tupá bolesť zuba či ešte horšie bolesť viacerých zubov je nepríjemná záležitosť, ktorá vie parádne skomplikovať život človeka.   Čo však robiť v prípade, keď...

Domáce testy na pohlavné choroby Domáce testy na pohlavné choroby

Testy na pohlavné choroby si pacient musí u lekára vyžiadať sám, sú cenovo drahé a na výsledok sa čaká aj niekoľko dní. Prostredníctvom domácich jednorázových testov na pohlavné choroby...

Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp

Jód je dôležitým prvkom – minerálom a predovšetkým dôležitou látkou, ktorú potrebuje náš organizmus pre svoje fungovanie. Aké má jód vlastnosti a funkcie? Ako doplniť v tele jód? Pomôžu...