Chlorella – skúsenosti, dávkovanie a nežiaduce účinky

Chlorella, spolu so zeleným jačmeňom, patrí k zeleným rastlinám s vynikajúcimi účinkami na náš organizmus. Vďaka jej konzumácií dochádza k detoxikácii a odkysleniu organizmu. 

Užívanie chlorelly v prášku alebo tabletách

Užívanie zelených rastlín s chlorofylom nespôsobuje nežiadúce účinky a nášmu telu dodáva živiny v takej podobe, v akej sa prirodzene nachádzajú v prírode. Prečítajte si náš článok o zdravotných benefitoch, ktoré vám prinesie užívanie tejto superpotraviny.

Najobľúbenejšie chlorellové tablety

Chlorella vulgaris alebo Chlorella pyrenoidossa?

Hoci väčšina užívateľov nerieši to, či konzumuje prvý alebo druhý druh, nájdu sa medzi nami aj takí, ktorých zaujíma, aký je rozdiel medzi týmito dvoma druhmi.

Nech si už vyberiete ktorúkoľvek, obe Vám dodajú množstvo potrebných živín. Kým Chlorella vulgaris je vďaka tenšej bunkovej stene organizmom ľahšie stráviteľnáChlorella pyrenoidossa obsahuje väčšie množstvo antioxidantov a je vhodnejšia na detoxikáciu. Rozdiel je aj v pomere bielkoviny-sacharidy-tuky a v spôsobe pestovania - vulgaris sa pestuje v kontrolovaných podmienkach uzavretých nádrží, pyrenoidossa zas umelo - v tropických až subtropických podmienkach, prípadne v jazerách s výraznou mineralizáciou.

Obe však spájajú účinky chlorelly, ich pozitívny vplyv na zdravie, či fakt, že telu dodajú všetky potrebné živiny.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie chlorella

Zloženie a účinky chlorelly

Názov chlorella znamená v preklade zelený a malý, čo potvrdzuje aj smaragdovozelená farba tejto známej jednobunkovej sladkovodnej riasy. Aj napriek tomu, že ide o vzrastom malý organizmus, obsahuje táto riasa širokú škálu biologicky významných zložiek.

Okrem najdôležitejších vitamínov a minerálov v nej nájdeme aj veľké množstvo chlorofylu, ktorý sa v lekárstve používa pre svoje protizápalové účinky. Veľmi významnou zložkou je aj rastový faktor chlorelly CGF (Chlorella Growth Factor), ktorý pôsobí tzv. "prebioticky" - dbá na to aby bolo prostredie, v ktorom existujú biotiká, biologicky bezchybné. Jeho efekt na organizmus je nesmierny - má omladzujúce účinkyposilňuje organizmus a urýchľuje tvorbu živej črevnej a vaginálnej mikroflóry.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Komentáre

Petra K. 23. Jan. 2019
Odporucam zakupit tablety - chlorellovy prasok ma velmi typicku chut a nemusi sediet kazdemu. Ja som mala doma aj prasok aj tabletky, ale prasok som ani nedopila, proste sa to nedalo :(

Odpovedať

Juraj 13. Mar. 2019
Tiež si myslím, že tablety sú vhodnejšie. Bol som s nimi maximálne spokojný. ZO začiatku ma síce bolela hlava,a le potom sa to upravilo. Prírodne produkty treba vždy užívať dlhodobo. som vitálnejší a už sa mi ani nerobia opary, takže sa mi asi zlepšila aj imunita.

Odpovedať

ludmila 20. Mar. 2019
vyse roka beriem tabletky chlorella green ways a citim sa jednoducho lepsie. mam pocit, ze mi to napravilo travenie, nebolieva ma tak casto zaludok po zjedeni tazsich jedal. tak isto zmizol problem s castymi oparmi. chlorella je vyborny prirodny doplnok na detox organizmu, treba si ju dopriat, aj ked as niekomu moze zdat uplne zbytocna

Odpovedať

Lydia Šujakova 11. Jul. 2019
Začala so užívať prášok z tejto rastlinky, ale asi po dvoch týždňoch užívania som dostala takú obrovskú žalúdočnú nevoľnosť,hnačky a zvracanie .Mám tak podráždený žalúdok,že nemœžem nič jesť.

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Neera Detox – recenzia, cena, skúsenostiNeera Detox – recenzia, cena, skúsenosti

Máte pocit, že ste neustále unavení, potrebovali by ste nabrať novú silu a energiu? Chcete sa zbaviť nielen toxínov v tele? Možno práve pre vás je vhodná očistná kúra pomocou sirupu...

Tabletky, čaj, bylinky a potraviny na odvodnenie organizmuTabletky, čaj, bylinky a potraviny na odvodnenie organizmu

Nerovnováha vody v ľudskom tele môže byť dôsledkom, ale i príčinou najrôznejších zdravotných komplikácií. Zavodnenie organizmu potom môže spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie.

Blendea Supergreens recenzia a skúsenosti so superpotravinou v práškuBlendea Supergreens recenzia a skúsenosti so superpotravinou v prášku

Zdravé stravovanie, detoxikácia, posilňovanie imunity – ak sú vám tieto veci blízke, určite ste už počuli o superpotravinách. Prípravok Supergreens obsahuje až 4 superpotraviny. Chcete...