Zelený jačmeň výborný na chudnutie a detoxikáciu

Zelený jačmeň v prášku alebo tabletách, jeden z aktuálnych hitov detoxikácie, vzniká vysušením koncentrovanej šťavy, získavanej lisovaním mladého jačmeňa. 

Zelený jačmeň v prášku - cena, zloženie, účinky

Za objavenie účinkov zeleného jačmeňa možno vďačiť vedcovi. Farkmakologický výskumník, Dr. Yoshihide Hagiwara, sa počas svojej viac než 30 ročnej praxe venoval práve účinkom bio zelených rastlín. Počas svojich výskumov sa venoval nielen tomu, ako pestovať zelený jačmeň, ale zároveň pozoroval, že rastliny obsahujú najväčšie množstvo výživných látok počas svojho intenzívneho rastu.

Práve preto sú účinky mladého jačmeňa pre zdravie človeka neoceniteľné. Spoločnosť Green foods, ktorú Dr. Hagiwara založil, patrí k renomovaným svetovým producentom výživových doplnkov.

Najobľúbenejšie produkty

Účinky zeleného jačmeňa

Tento unikátny doplnok výživy sa nezameriava na konkrétny miesto, ale pôsobí blahodárne na celé telo. Blahodárne najmä kvôli tomu, že telu dodáva energiu, ktorá je nevyhnutná na jeho fungovanie. Dodanie potrebných výživných látok v kombinácií so schopnosťou čistiť organizmus od škodlivých látok vytvára predpoklad optimálneho fungovania vnútorných orgánov a vytvorenie homeostázy, stavu kedy Váš organizmus funguje presne tak, ako má.

Pitie zeleného jačmeňa pri zdravotných problémoch

Náš organizmus môžeme prirovnať k stroju - ak nemá potrebnú energiu, nefunguje tak, ako má. Zároveň jeho funkčnosť klesá, ak sú jeho časti zanesené škodlivými látkami a ak jeho mechanizmy nepodporujeme vitamínmi či minerálmi. Preto sa okrem jeho pravidelnej očisty musíme starať o dopĺňanie "palív". 

Užívanie zeleného jačmeňa v prášku alebo tabletách sa odporúča tým, ktorí pociťujú nedostatok energie. Využíva sa však aj na detoxikáciu organizmu, odkyslenie tela a doplnenie živín, ktoré v dostatočnom množstve neprijímame z potravy.

Prášok, tablety alebo čaj?

Bio mladý zelený jačmeň sa vyrába šetrnou metódou tak, aby sa v ňom uchovalo maximum účinných výživných látok. Mladý jačmeň je pestovaný organicky a teda bez akýchkoľvek pesticídov, postrekov či hnojív, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť jeho kvalitu.

Neodporúčame Vám, aby ste skúšali jeho pestovanie doma. Bežný človek len ťažko v domácich podmienkach spracuje túto výživnú rastlinku. Vybrať si môžete z dvoch alternatív - z prášku a tabliet. Pri čítaní recenzií možno narazíte aj čaj zo zeleného jačmeňa, ktorý však neobsahuje také množstvo účinných látok, ako obsahujú prvé dve spomenuté alternatívy.

Zelený jačmeň - prášok alebo tablety?

Možno ste sa zamýšľali nad tým, prečo sa nekonzumujú napríklad vysušené listy mladého jačmeňa. Dôvodom je fakt, že šťava, ktorá je vylisovaná z listov, je koncentrovanejšia a obsahuje teda viac živín. Ak sa stretnete s produktom, ktorý deklaruje účinky prášku alebo tabliet, no ide o pomleté vysušené listy, radšej sa mu vyhnite. Okrem toho obsahujú takéto lacnejšie doplnky aj množstvo celulózy, ktorú naše telo nedokáže spracovať. 

Z rovnakého dôvodu neodporúčame kupovať ani extrakty z mladého jačmeňa, ktoré sa pripravujú macerovaním listov, či užívanie čaju zo zeleného jačmeňa. Koncentrácia vitamínov, minerálov a všetkých ostatných účinných látok, je opäť hneď niekoľkonásobne nižšia.

 • Zelený jačmeň - tablety: Tablety zo zeleného jačmeňa sú najjednoduchšou metódou prijímania pozitívnych účinkov tohto bio zázraku. Proces výroby je totožný ako pri výrobe prášku, prášok je však vytvarovaný do pevnej formy. Nevýhodu však vidíme v ich dávkovaní - niekomu nemusí vyhovovať užitie 2 až 6 tabliet naraz. Zelený jačmeň tablety sa užívajú ráno a zapijú sa potrebným množstvom vody. Ak uvažujete nad tým ako užívať zelený jačmeň, odpoveď je jednoduchá - dajte si ich na lačný žalúdok, čím zabezpečíte maximálne strávenie a využitie všetkých aktívnych látok.
 • Zelený jačmeň - prášok: Vedeli ste o tom, že jedna lyžička tohto zeleného prášku vzniká z 50 až 60 gramov čestvo lisovanej šťavy? Asi vás potom nemusíme presviedčať o tom, že koncentrácia živín je naozaj vysoká. Príprava nápoja zo zeleného jačmeňa je naozaj jednoduchá, 1 lyžičku prášku stačí zmiešať v aspoň 2dl vody alebo ovocnej šťavy a vypiť. Prášok nikdy nemiešajte v minerálke.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie zelené potraviny

Pre koho je zelený jačmeň určený?

Jeho pozitívne účinky ocenia ľudia, ktorých trápia najrôznejšie zdravotné ťažkosti. Či už ide o problémy obehovej alebo dýchacej sústavy, chudokrvnosť, problémy s pečeňou či obličkami, kožné ochorenia, artritídu, impotenciu.

Mladý zelený jačmeň má pozitívne účinky aj na posilnenie imunity a dokáže pomôcť aj pri chudnutí, obsiahnutý chlorofyl podporuje tvorbu hemoglobínu a teda aj prenos kyslíka krvou. 

Zelený jačmeň v tabletách od Zelený život

Zelený jačmeň v tehotenstve

Téma, ktorá zaujíma najmä budúce mamičky. Vo všeobecnosti platí, že užívanie zelených rastlín by nemalo mať vplyv na vývoj dieťaťa, rovnako by nemali ovplyvňovať ani kvalitu materského mlieka. Pre istotu však odporúčame skonzultovať konzumáciu takýchto doplnkov s gynekológom.

Aká je cena zeleného jačmeňa?

Zelený jačmeň nepatrí k príliš drahým výživovým doplnkom. 100 g balenie prášku kúpime v cene do 5€. Pri výbere si samozrejme treba všímať zloženie produktu a vyhnúť sa doplnkom s rôznymi nežiaducimi prísadami. Tak isto pre istotu nesiahajte po podozrivo lacnom zelenom jačmeni.

Čo sa týka tabliet, tie zoženiete v podobnej cene (100 ks za cca 4€). Pri nákupe pamätajte na dávkovanie a radšej siahnite po väčšom balení (350 - 400 tabliet), ktoré vám vydrží hneď niekoľko týždňov.

Zelený jačmeň sa dá kúpiť v lekárni či v bio obchodoch. Vybrať si môžete z týchto najobľúbenejších produktov, s ktorými budete zaručene spokojní.

Výhody a nevýhody

Najväčšie výhody produktu sú podľa nášho názoru:

 • očista organizmu a dodanie potrebných živín v jednom kroku
 • vhodný pre malé deti a celiatikov
 • výborný ako prevencia, no zároveň aj ako prostriedok liečby množstva ochorení
 • možno ho užívať v tehotenstve aj počas dojčenia

Našli sme však aj zopár nevýhod:

 • zelený jačmeň v tabletách môže mať pre niekoho nevyhovujúce dávkovanie
 • bolesť hlavy, plynatosť či vyrážky počas prvých týždňov užívania

Zelený jačmeň - nežiadúce účinky

Aj keď sa ním nedá predávkovať, odporúčame Vám, aby ste ho konzumovať začali postupne. Dôvod je veľmi jednoduchý - telo treba naučiť na to, že začne prijímať oveľa viac živín, než doteraz. Je prirodzené, že organizmus sa začne brániť niečomu, čo nepovažuje za prirodzené. Preto možno pociťovať počas prvých týždňov konzumácie zeleného jačmeňa nežiadúce účinky.

V dôsledku toho, že sa Vaše telo začína zbavovať nečistôt, môžete pociťovať napríklad bolesť hlavy, plynatosť, či objavenie sa vyrážok na tvári. Tieto sa však postupne začnú vytrácať, preto Vám odporúčame bio zelený jačmeň užívať aj naďalej.

4 zelené superpotraviny Blendea

Ak hľadáte spoločnú možnosť užívania viacerých osvedčených BIO zelených superpotravín, vyskúšajte jedinečné spojenie - zmes Blendea SUPERGREENS s vyváženým zložením:

 • 30% mladej pšenice
 • 30% zeleného jačmeňa
 • 20% spiruliny
 • 15% chlorelly
 • kúsok mäty pre lepšiu chuť

Využite zľavový kód "ZLAVA11" a ušetrite 11% z celkovej hodnoty objednávky!

Záverečné zhodnotenie a vaše skúsenosti

Účinky zeleného jačmeňa na organizmus sa začínajú prejavovať postupne. Aj napriek tomu, že možno po mesiaci nevidíte žiadnu zmenu (možno okrem vyrážok, ktoré však čoskoro vymiznú), vedzte, že počas prvého mesiaca sa organizmus očisťuje najintenzívnejšie.

Od druhého-tretieho mesiaca možno pozorovať pozitíva detoxikácie a teda regeneráciu orgánov a sústav, odstraňovanie únavy, posilnenie imunity a celkové zlepšenie zdravia. Zelený jačmeň odporúčame užívať aspoň pol roka, aby ste dokonale detoxikovali to, čo ste doposiaľ zanedbávali. Nápoj z mladého jačmeňa, ktorý budete podávať deťom, odporúčame pripravovať z polovičnej dávky - tzn. 1/2 lyžicky prášku na 2 dcl vody či ovocnej šťavy.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Neera Detox – recenzia, cena, skúsenostiNeera Detox – recenzia, cena, skúsenosti

Máte pocit, že ste neustále unavení, potrebovali by ste nabrať novú silu a energiu? Chcete sa zbaviť nielen toxínov v tele? Možno práve pre vás je vhodná očistná kúra pomocou sirupu...

Tabletky, čaj, bylinky a potraviny na odvodnenie organizmuTabletky, čaj, bylinky a potraviny na odvodnenie organizmu

Nerovnováha vody v ľudskom tele môže byť dôsledkom, ale i príčinou najrôznejších zdravotných komplikácií. Zavodnenie organizmu potom môže spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie.

Blendea Supergreens recenzia a skúsenosti so superpotravinou v práškuBlendea Supergreens recenzia a skúsenosti so superpotravinou v prášku

Zdravé stravovanie, detoxikácia, posilňovanie imunity – ak sú vám tieto veci blízke, určite ste už počuli o superpotravinách. Prípravok Supergreens obsahuje až 4 superpotraviny. Chcete...