Recenzia: Cholesten Advance – zníži cholesterol?

Rád sa s vami podelím o vlastnú skúsenosť, ktorú mám s vysokým cholesterolom. Zvýšený cholesterol mi lekár zistil z odberu krvi pri preventívnej prehliadke. Asi nebude prekvapením, že na vine bola zlá životospráva. Nemôžem povedať, že by som sa prejedal. No, je pravdou, že si neviem odoprieť vysmážané ťažké jedlá, streetfood a veľakrát mi vyhladne aj v noci. K tomu pivko, dve .. a problém je na svete. No aj tak som z toho nerobil veľkú vedu. Asi o pol roka mi robili odber krvi u iného lekára pri inom vyšetrení a tam som mal hladinu cholesterolu ešte vyššiu (bolo to okolo 8 mmol – norma je 5 mmol). Sám lekár mi povedal, že sa treba začať stravovať zdravšie, pretože vysoký cholesterol nie je dobrý pre srdce ani cievy.

Okrem toho, že som upravil svoju životosprávu, som si na internete hľadal aj nejaké doplnky na zníženie cholesterolu. A tak som sa preklikal k Cholestenu, ktorý spomínali na viacerých weboch. Českého výrobcu Advance Nutraceutics dobre poznám, pretože som od nich užíval už viacero produktov. Aj v našej redakcii máme napríklad recenzie na Moringu Advance alebo probiotiká Probio24 Advance. Doplnok stravy Cholesten ma zaujal svojimi účinkami, zložením a pochvalnými recenziami. Vhodný je pre každého, kto má problém s vysokým cholesterolom. No pomohol aj mne?

Cholesten Advance na zníženie cholesterolu v krvi (recenzia)

Prírodný liek na cholesterol?

Čo je vlastne Cholesten zač? Hlavne treba chápať, že to nie je liek ako taký, ide o prírodný výživový doplnok. Aj pre účely tejto recenzie som si o Cholestene prečítal viac. Má naozaj čisté prírodné zloženie. V podstate ide všetko o prírodné extrakty, o ktorých je obecne známe, že dokážu znížiť hladinu cholesterolu.

Nachádza sa tu extrakt z červenej fermentovanej ryže. Ten obsahuje monakolin K. To je hlavná účinná látka. Takisto sú ti zdravé omega-3 mastné kyseliny, extrakt z čierneho cesnaku, huby reishi a rastlinné steroly.

Nie som v tejto oblasti fachman, aby som si dovolil robiť detailný rozbor účinných látok. Obecne Cholesten znižuje hladinu cholesterolu, prispieva k udržiavaniu jeho optimálnej hladiny. Zároveň podporuje imunitu, zdravie srdca a ciev.

A moja osobná skúsenosť? S informáciou o znižovaní hladiny cholesterolu môžem na betón súhlasiť. Aj keď, pozor, začal som sa v tomto období stravovať omnoho zdravšie. To je dôležité povedať. Napriek tomu som dostal cholesterol pod kontrolu v priebehu približne pol roka. Cholesten som z toho užíval takmer celé toto obdobie a určite mu dávam kredit za to, že dnes už nemám problém s vysokým cholesterolom. To potvrdili opakované odbery krvi.

Dávkovanie a užívanie

Jedna kapsula denne s hlavným jedlom dňa. Takýmto štýlom som užíval Cholesten ja. Súčasne je to aj odporúčanie od výrobcu. V pixli je 60 kapsúl, takže som mal dávku na 2 mesiace. Kapsuly majú tmavo červenú farbu. To spôsobuje fermentovaná červená ryža. Nevnímal som žiadny výrazný zápach či pachuť kapsúl. Inak kapsuly neobsahujú žiadny lepok ani laktózu.

Dávkovanie Cholesten Advance (denná dávka)

Cholesten Advance - informácie k užívaniu

Cena

Keďže viem, že žiadny doplnok výživy nerobí zázraky hneď, plánoval som užívať Cholesten dlhšiu dobu. Čítal som viaceré recenzie, kde ľudia písali, že im Cholesten nezabral – po mesiaci užívania. A to je riadny nezmysel, po mesiaci naozaj nemožno čakať, že cholesterol bude zrazu úplne ideálny. Aj preto som si kúpil rovno 3 balenia za 40,99 EUR. Takto som mal dávku na pol roka. Takáto cena mi na tak dlhé obdobie nepríde nijako prehnaná. Pri väčšom odbere som ušetril 2,50 EUR a mal som aj dopravu zadarmo. Štandardné balenie na 2 mesiace stojí 14,49 EUR (+ doprava). (02/2024)

Záverečné zhodnotenie

Mnoho ľudí hľadá prírodné lieky na cholesterol. Cholesten síce nie je liek, ale je to prírodný doplnok stravy, ktorý môže pri stabilizovaní či znižovaní hladiny cholesterolu pomôcť. Určite netreba čakať zázraky na počkanie. Ja som užíval Cholesten 6 mesiacov, upravil som stravu, obmedzil fajčenie a cholesterol mám tip-top. Cholesterol mi z 8,2 mmol klesol na 5,2 mmol. Takže som takmer úplne v norme.

V prvom rade oceňujem prírodné extrakty, ktoré majú preukázané účinky v tejto oblasti. V druhom rade, stovky, ale naozaj stovky pozitívnych recenzií, čo je asi najlepšia reklama. Áno, negatívne sa nájdu tiež, ale je prirodzené, že Cholesten nemusí pomôcť každému. Ja som bol naozaj milo prekvapený, že sa mi aj vďaka tomuto produktu podarilo úspešne znížiť cholesterol.

Zloženie Cholesten Advance

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinkyRecenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinky

Vyskúšal som niekoľko druhov probiotík. Medzi nimi aj probiotiká Symprove. Počul som o nich len v superlatívoch, tak som ich vyskúšal na vlastnej koži. 

Recenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosťRecenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosť

Powerlogy je slovenský výrobca mimoriadne kvalitných produktov s čistým zložením. Takým je aj kombinácia vlákniny a superpotravín, ktorú poznáme pod názvom Upgraded Organic Greens....

Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?

Hladina cukru v krvi dokáže niekedy prekvapiť. Okrem úpravy stravovania je vhodné užívať výživové doplnky na zníženie cukru v krvi. Jedným z nich je aj Diaben Advance, ktorý vám dnes...