ColiPrev kvapky – recenzia. Zloženie, dávkovanie, nežiaduce účinky

S kolikou, teda s bolesťami bruška a kŕčmi má problém po narodení už pomaly každé 3. dieťa. Príčinou je nedostatočná vyvinutá enzýmová produkcia a nedostatok laktázy. Hoci dieťa z toho väčšinou vyrastie, prvé 3 – 4 mesiace ho dokáže kolika poriadne potrápiť. U dospelých, ktorí trpia laktózovou intoleranciou, to je horšie, pretože sa problému nezbavia a nepríjemné píznaky sa prejavia vždy, keď zjedia niečo s obsahom laktózy.

ColiPrev - prípravok proti kolike

Zdravie vášho dieťatka je prvoradé. Preto dajte zbohom kolike a vyskúšajte ColiPrev.

Zakúpte si ColiPrev ✅ v internetovej lekárni Dr. Max a dopravu budete mať zadarmo.

Čo je to ColiPrev?

Problémy s kolikou majú novorodenci a kojenci takmer vždy po prijatí potravy. Je to spôsobené tým, že v tomto čase sa im ešte v tenkom čreve neprodukuje dostatok laktázového enzýmu. ColiPrev je výživový prírodný doplnok vo forme kvapiek, ktorý obsahuje laktázový enzým, ktorý uľahčuje trávenie materského, sušeného mlieka a tekutých pokrmov. Je vhodný pre novorodencov a aj pre dospelých.

ColiPrev uľahčuje novorodencom trávenie

Zloženie

ColiPrev obsahuje jedinečné zloženie, ktorého základ tvorí vysoká aktivita enzýmu laktáza. Tá je získaná z prírodného zdroja z Aspergillus oryzae. Je to huba, ktorej objavenie bolo dôležitým historickým míľnikom predovšetkým v čínskom potravinárstve. Tam sa používa na výrobu tradičnej čínskej sójovej omáčky, ryžového octu a saké. Huba podporuje aj tvorbu ďalších enzýmov, ktoré sa podieľajú na tvorbe dobrých baktérií (probiotík) v črevách, čo umožňuje jednoduché a rýchle trávenie potravín. Podporuje zdravie gastrointestinálneho traktu, chráni telo pred vznikom koliky a salmonely.

Ďalšie pridané zložky:

 • ColiPrev blue = laktáza, glycerol, voda, chlorid sodný.
 • ColiPrev orange = laktáza, maltóza, voda, sacharóza, maltodextrín, chlorid sodný.

Prečo ColiPrev?

 • Obsahuje laktázový prírodný enzým.
 • Uľahčuje trávenie laktózy.
 • Odstraňuje bolesti bruška a kŕče.
 • Dostupný bez lekárskeho predpisu aj v lekárni.
 • Je vhodný pre deti hneď po narodení a pre dospelých.
 • Uľahčuje kvalitu života dieťatka.
 • Rýchle použitie bez zdĺhavej prípravy.
 • S cukrom i bez cukru.

Laktáza a laktóza

Ľudia si často zamieňajú dva spolu súvisiace pojmy, a to laktáza a laktóza. Aký je v nich rozdiel? Laktáza je enzým, ktorý sa produkuje v tenkom čreve a je nevyhnutný pre trávenie niektorých pokrmov. Laktóza je cukor, ktorý sa nachádza v rôznych potravinách, ale používa sa hlavne ako dochucovadlo mlieka, prirodzene sa nachádza aj v tom materskom. Laktáza, teda enzým, je nevyhnutný pre úplné strávenie mlieka. Presnejšie povedané, jeho produkcia je potrebná na strávenie laktózy (cukru) v mlieku. Pri nedostatočnej produkcii enzýmu laktázy vznikajú problémy v podobe intolerancie na laktózu alebo mliečnej neznášanlivosti. Tá sa prejavuje približne 30 minút po konzumácii mlieka ako hnačka, nadúvanie alebo ako kolikové bolesti brucha.

Problémy s tvorbou laktázy majú aj dospelí

Vedľajšie účinky

Keďže je ColiPrev určený pre tých najmenších, výrobcovia úplne eliminovali výskyt nežiaducich účinkov. Preto pri správnom dávkovaní a používaní nehrozia žiadne vedľajšie účinky, žiadne vracanie, ani nič, čo by ohrozilo zdravie vášho dieťatka. Najhoršie, čo sa môže stať, je, že kvapky nezaberú.

Upozornenie pri podávaní ColiPrev

Prírodný doplnok ColiPrev obsahuje laktózový enzým, ktorý sa vo vyšších teplotách ničí. Aplikujte ho do mlieka izbovej teploty. Nie do horúceho alebo studeného. Uskladnenie výrobku sa tiež odporúča pri izbovej teplote (do 25 °C). Po rozbalení je potrebné spotrebovať do 3 týždňoch. V žiadnom prípade neprekračujte maximálnu dávku. Ak sa bábätku nepolepší, určite vyhľadajte lekára.

Kvapky ColiPrev recenzia

Dávkovanie a použitie

Môžete ho podávať pri dojčení, ale aj v prípade dokrmovania. S materským mliekom sa podáva tak, že pred dojčením podajte na čajovej lyžičke doporučené množstvo (nájdete na príbalovom letáku) priamo do úst bábätka a následne dojčite. Ak bábätko konzumuje kupované mlieko, pridajte ColiPrev rovno do mlieka. Pred použitím ColiPrev pretrepte.

Pre koho je vhodný?

ColiPrev je síce určený pre deti od narodenia, ale len do 3-4 mesiacov. Následne ho už nepoužívajte. V tomto čase by sa totiž v črevách bábätka mala začať produkcia enzýmu laktáza v dostatočnom množstve. Nepodávajte, aby si črevá nenavykli na externe doplňovaný enzým a neprodukovali ten vlastný. U dospelých sa môže používať v akomkoľvek veku. Ak sa u dospelých neprodukuje dostatočné množstvo enzýmu, už sa pravdepodobne ani nebude.

Novorodencom s kolikou podávajte ColiPrev iba do 4. mesiaca života

Cena a balenia

Kvapky ColiPrev sa predávajú v dvoch variantoch. Jeden je s obsahom cukru (maltóza a sacharóza) a druhý bez obsahu cukru. Spoznáte ich tak, že s cukrom má fľaštička oranžovú etiketu a bez cukru modrú etiketu. Cena oboch sa pohybuje okolo 13 € za 15 ml roztoku.

Vaše skúsenosti s ColiPrev

Na internete nájdete mnoho diskusií o ColiPrev. Oveľa častejšie ho používajú mamičky pre svoje deti ako dospelí. Je to dôkazom toho, že detská kolika nie je zriedkavou záležitosťou. ColiPrev má naozaj mnoho priaznivcov a mnohé mamičky si ho nevedia vynachváliť. Ale našli sme aj negatívne ohlasyTie sa týkali predovšetkým vyššej ceny a že v niektorých prípadoch kvapky ColiPrev bábätkám nezabrali. Ak máte negatívnu skúsenosť s týmto produktom, môžete vyskúšať iné alternatívy alebo jednoducho vyhľadajte lekára.

Recenzie a skúsenosti s kvapkami ColiPrev

Hodnotenie

Myslíme si, že ColiPrev je výborným prostriedkom, ako uľaviť detičkám a aj mamičkám od bolestivého bruška. Ak si stále nie ste istí, či ho vyskúšať, možno vám pomôže stručný zoznam výhod a nevýhod, ktoré sme pre vás pripravili.

Výhody

 • Prírodné zloženie,
 • bez vedľajších účinkov,
 • pre tých najmenších aj pre dospelých,
 • dostupný bez lekárskeho predpisu cez internet aj v lekárni.

Nevýhody

 • vysoká cena – 15 ml kvapky stoja približne 13 €, čo vám vydrží v priemere týždeň.

Najčastejšie otázky

 • Ako vysadiť ColiPrev?
 • Produkt ColiPrev by sa mal vysadiť pozvoľna okolo 3-4 mesiaca po narodení bábätka. Vyskúšajte rôzne techniky, ako napr. postupne zmenšovať počet kvapiek alebo ich ku koncu zaradiť len do každého tretieho kŕmenia.
 • Môžem užívať ColiPrev po jedle?
 • Užívanie ColiPrev po jedle stráca efekt. Najúčinnejší je práve vtedy, keď sa podáva súčasne s potravou.
 • Môže spôsobiť ColiPrev vracanie?
 • Nevylučuje sa to, ale doposiaľ neboli zaznamenané takéto prejavy s užívaním ColiPrev. Uistite sa, či je vracanie naozaj spôsobené ColiPrevom. Môže totiž ísť aj o reflux, pri ktorom nastáva neúplné alebo časté otváranie dolného zvierača pažeráka. Na tento problém ColiPrev nijako nepôsobí.
 • Kedy pocítim prvé účinky?
 • Pocítenie prvých účinkov je individuálne. Mamičky na diskusných fórach často hovorila o zlepšení v priebehu 2. dňa používania.

Podobné produktyPublikované dňa: 02.06.2019
Hodnotenie článku:
(86.8%)

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Komentáre

13/06/2019 14:30
Aďa Žilková

Dcérke pomáha s trávením a kolikami. Dobre sa dávkuje a dávkovanie sa dá odstupňovať podľa množstva zjedeného mlieka. Účinky sú super, menej potešujúca je vyššia cena.

13/06/2019 14:36
Alexa

Tieto kvapky pomohli aj nám. Vyskúšali sme najprv Infacol, Espumisan aj Babycalm a nič nezabralo. Bolesti bruška ustúpili takmer hneď, keď sa znova objavia, zvýšim operatívne dávku.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Alpa Francovka ako bylinný roztok či krém (recenzia) – zloženie, cena, použitieAlpa Francovka ako bylinný roztok či krém (recenzia) – zloženie, cena, použitie

Alpa je súčasťou našich domácich lekárničiek už po celé storočie. Aké účinky má Alpa a ako sa dá všestranne využiť? Dozviete sa v recenzii.

Slnečné okuliare – pánske, dámske, pre deti. Ako vybrať?Slnečné okuliare – pánske, dámske, pre deti. Ako vybrať?

Slnečné okuliare nie sú len súčasťou celkového imidžu, ale tiež dôležitým ochranným prvkom vášho zraku. Ich výberu by ste preto mali venovať dostatočnú pozornosť.

Dubová kôra – účinky, cena, použitie na pleť, nohy, sedací kúpeľ, proti hnačkeDubová kôra – účinky, cena, použitie na pleť, nohy, sedací kúpeľ, proti hnačke

Dub vám môže poskytnúť všetko to, čo potrebujete na zlepšenie vášho zdravotného stavu. Nezameriavajte sa na jeho plody/žalude a ani na listy, dubová kôra je tou, ktorá vám dokáže pomôcť.