Colostrum Advance na imunitu, vlasy, ekzémy aj alergie - recenzia

Colostrum alebo mledzivo je tekutina mliečnej žľazy, ktorá sa vylučuje len pár dní po pôrode. Majú ju všetci cicavci, a teda aj človek. Je to prírodná látka poskytujúca kombináciu životne dôležitých zložiek ako imunoglobíny, rastové faktory, vitamíny, minerály a proteiny. Tieto látky pomáhajú nášmu telu v boji proti rôznym parazitom a baktériám bezprostredne po narodení.

colostrum advance recenzia, hodnotenie, skúsenosti

Tvorí sa v tele ženy (alebo samice) tesne pred pôrodom a 72 hodín po pôrode. Keď sa dieťa (alebo mláďa) narodí, tak už nie je chránené matkinou placentou, ale má vlastnú imunitu. Tá je však ešte slabučká. Mledzivo slúži práve na to, aby si privyklo na okolie plné baktérií. Je to akési prírodné „očkovanie“ dieťaťa matkou.

Navštívte ✅ oficiálny eshop, v ktorom kúpite Advance Colostrum za najvýhodnejšiu cenu! Pri nákupe 2 balení automaticky získate aj dopravu zdarma!

Kravské colostrum

Najpodobnejšie ľudskému colostru je kravské (bovinné). Veľa štúdií poukazuje na to, že kravské colostrum obsahuje až 30- až 40-krát viac rastových faktorov ako to ľudské. Ľudia produkujú mledziva veľmi málo, ale krava ho vyprodukuje až deväť galónov počas prvých 36 hodín po narodení teliatka.

Colostrum je potrebné nielen pre novorodencov, ale je to aj účinný výživový doplnok pre dospelých. Ak vás trápi chrípka, herpesy, alergie alebo srdcovo cievne ochorenia, tak je tento prípravok určený práve pre vás. Jedna z najznámejších štúdií o colostre tvrdí, že potravinové doplnky z kravského mlieka bránia chrípke účinnejšie ako vakcína proti chrípke. Kravské colostrum obsahuje 85 % všetkých imunoglobulínov. Jeho zloženie ovplyvňuje viacero faktorov ako zdravotný stav kravy, spôsob chovu a kŕmenia, ako aj spôsob a technológia spracovania.

Colostrum Advance užívanie a dávkovanie

Najlepšie colostrum na imunitu - advance

Vedeli ste, že ajurvédski lekári poznali účinky colostra už pred 2 000 rokmi? A že Škandinávci slávili narodenie dieťaťa prípravou pudingu z colostra?

Zloženie

Colostrum obsahuje látky potrebné k imunite a obranyschopnosti organizmu. Ktoré sú to konkrétne?

 • Imunoglubíny – sú látky, ktoré si vie telo v ideálnom stave vyprodukovať aj samo a využíva ich proti cudzorodým látkam v tele. Zabezpečujú organizmu imunitu. Imunoglobulíny typu G sú protilátky zastúpené v kolostre v najvyššej miere.
 • Rastové faktory – povzbudzujú telo k vlastnému vytváraniu imunoglobulínu. Pozitívne ovplyvňujú bunkovú výmenu.
 • Laktoferín – je bielkovina, ktorá patrí medzi najsilnejšie imunostimulátory. Zabraňuje rozmnožovaniu baktérií. Viaže na seba železo a nachádza sa na povrchu slizníc a v krvnej tekutine. Je zdrojom ochrany pred závažnými ochoreniami organizmu.
 • Cytokín – v kolostre je obsiahnutých viacero skupín. Medzi najdôležitejšie z nich patrí interleukín. Slúži na koordináciu funkcií imunitných buniek.
 • Minerálne látky, stopové prvky a vitamíny – obsahuje vitamíny A, komplex vitamínov skupiny B, C a D3. Obsahuje aj koenzým Q.

Colostrom obsahuje 26 rôznych aminokyselín. Polypeptidy podporujú nedostatočne fungujúci imunitný systém. Z enzýmov je to telomeráza, známy ako enzým nesmrteľnosti. Nezaručí síce nesmrteľnosť, ale pri spolupôsobení rastových faktorov by mohlo byť docielené pomalšie starnutie. Kazeín obsiahnutý v kolostre je účinný pri ochrane zubnej skloviny a zabraňuje demineralizácii zubov.

Colostrum Advance - zloženie

Zloženie Colostra Advance je: 100 % bovinné kolostrum (440 mg IgG 40/1 kapsula) a želatína tvoriaca obal kapsuly.

Účinky colostra

Colostrum je účinné nielen pre novorodencov, ale aj pre dospelých ľudí. Aké sú teda účinky na ľudský organizmus?

 • Zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu,
 • účinné ako prevencia voči chrípke,
 • nápomocné pri redukčnej diéte,
 • zlepšenie fyzickej kondície,
 • účinné v boji proti alergiám a herpesu,
 • užíva sa pri srdcovocievnych alebo krvných ochoreniach,
 • pomáha pri zápalových ochoreniach šliach a kĺbov,
 • pomáha pri onkologických a nádorových ochoreniach,
 • znižuje únavu a depresie,
 • účinné pri cukrovke,
 • spomaľuje starnutie,
 • regeneruje svaly a nervy.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Užívanie colostra počas tehotenstva a dojčenia nie je úplne jednoznačné. V tomto prípade sa určite poraďte s lekárom. Deťom sa odporúča colostrum až od troch rokov. Ak trpíte zrážanlivosťou krvi, poraďte sa s lekárom. Ak ste intolerantní/alergickí na mlieko alebo laktózu, tak sa tiež nemusíte obávať, pretože vo väčšine prípadov je colostrum odtučnené a zbavené kazeínu. Záleží to od toho, akým procesom výroby je daný výrobok spracovaný.

Colostrum Advance výborná cena a top kvalita

Colostrum advance ponúka aj lekáreň

Vedľajšie účinky neboli zistené – ako vo veľa iných prípadoch, tak aj v tomto sa môžu objaviť drobné nevoľnosti, no tie po pár dňoch zmiznú. Najväčšie obavy z užívania spočívajú v BSE a tráviacich problémoch. Z vedeckých výskumov je potvrdené, že BSE sa mliekom neprenáša a tým pádom je táto obava vyvrátená. Vzhľadom na čisto prírodný výživový doplnok nehrozia ani tráviace problémy.

Dávkovanie colostra

Colostrum Advance sa dávkuje nasledovne: Dospelý 1-2 kapsuly 1- až 2-krát denne. Deťom sa odporúča užívanie od troch rokov, a to 1 kapsula 1- až 2-krát denne. Denné dávkovanie sa nemôže prekročiť. Colostrum začína pôsobiť už v ústnej dutine, v ktorej by ste ho mali nechať "pováľať" cca 10 sekúnd a potom prehltnúť.

Aká je cena a na čo si dať pri kúpe pozor?

Balenie obsahuje 90 kapsúl a pri kúpe dvoch balení naraz je cena 14,49 eur a doprava zadarmo. Colostrum Advance je jeden z mála produktov, ktorý sa predáva po 90 ks, štandardne sa predávajú balenia po 60 tabliet. Čo sa týka pomeru počtu tabliet a ceny, tak recenzované colostrum vychádza ako jedno z tých lacnejších. Za 90 ks balenie zaplatíme v priemere od 11,5 – 14,5 eura.

Tekuté colostrum v detskej fľaši

Pri kúpe colostra si dajte určite pozor na spôsob spracovania a na to, či neobsahuje žiadne iné prídavné látky, ktoré účinok znižujú. O doplnku si prečítajte všetky dostupné informácie a zistite, odkiaľ colostrum pochádza a ako sa spracováva.

Colostrum Advance je bez prídavných látok, pochádza z farmy v ČR, podlieha mikrobiologickej analýze a je testované na ťažké kovy. Zaručuje špičkovú kvalitu spracovania. Na trhu sa nájdu, samozrejme, aj lacnejšie výrobky ako Colostrum Advance, ale prihliadnite aj na krajinu pôvodu. Pokiaľ je krajina rozvojová alebo sa colostrum dováža z ďalekej krajiny, tak výsledky nemusia byť také isté ako pri čerstvom kolostre, ktoré je o pár eur drahšie.

Skúsenosti s colostrom

Skúsenosti s colostrom sú dobré. V diskusiách ľudia uvádzajú dobré skúsenosti pri autoimúnnych ochoreniach, ako aj o pozitívne účinky na imunitu. Veľa diskusií polemizuje o tom, ktoré colostrum je lepšie. Kravské alebo kozie?

Väčšina diskutujúcich sa však pripojí k tomu kravskému, keďže o kozom je popísané menej. Recenzovaný produkt Colostrum Advance je označovaný ako výborný na imunitu pre deti. Na trhu však nájdeme colostrum, ktoré je určené špeciálne pre deti (Colostrum junior). Colostrum pre deti sa predáva vo forme prášku s príchuťou a slúži ako prímes do jogurtov, mlieka a podobne. Obsahuje však aj laktózu a kazeín. Colostrum sa predáva v tekutej alebo kapsulovej forme. Dá sa zohnať na eshopoch alebo aj v kamenných lekárňach.

Z recenzií produktu:

Skúsenosti s Colostrom Advance

Skúsenosti s Colostrom Advance heureka.sk

Alternatívy Colostrum Advance

Colostrum advance užívateľská recenzia

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 30.03.2019
Hodnotenie článku:
(91%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

01/04/2019 14:18
Mirka

Kolostrum užívam dlhodobo a túto značku som si vybrala práve kvôli kvalitnému zloženiu produktu. Vyhovuje mi to, že ho môžu užívať aj deti, preto nemusím kupovať x produktov pre celú rodinu, ale stačí mi len tento jeden. Imunita sa nám všetkým zlepšila a túto zimu sme vôbec neboli chorí. S Colostrom od Advance mám naozaj len pozitívne skúsenosti.

01/04/2019 14:21
Miňo

Kolostrum je na imunitu naozaj výborné, s týmto konkrétnym však nemám dobré skúsenosti. S priateľkou sme ho začali užívať prednedávnom a začali sa nám objavovať príznaky alergií, pri iných kolostrách sme takýto problém nemali. Nám prosto to zloženie vôbec nevyhovuje.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Sirup zo sladkého drievka na posilnenie imunity – recenzia. Zloženie, účinky, cena, dávkovanie Sirup zo sladkého drievka na posilnenie imunity – recenzia. Zloženie, účinky, cena, dávkovanie

Sirup zo sladkého drievka od Vifitex je výživový doplnok, ktorý sa a používa proti kašľu, zachrípnutiu a aj na celkové posilnenie zdravia človeka a jeho imunitného systému. O jeho...

Konopný Elixír (recenzia). Bylinný sirup na imunitu, srdce i krajšie vlasy a pleťKonopný Elixír (recenzia). Bylinný sirup na imunitu, srdce i krajšie vlasy a pleť

Konopný elixír je výživový doplnok s obsahom konope, ktorý má priaznivé účinky na organizmus. V recenzii sa dozviete o jeho zložení, pôsobení na organizmus i o tom, kde si ho môžete...

Chrípková epidémia na Slovensku – príznaky, priebeh, liečbaChrípková epidémia na Slovensku – príznaky, priebeh, liečba

Začína to nevinným kýchnutím, pokračuje to bolesťou hlavy, zápalom hrdla a nepriechodným nosom. Nepodceňujte váš zdravotný stav, pretože aj keď ide len o  "obyčajnú"  chrípku, môže vám...