Dospinox recenzia – cena, použitie, dávkovanie, zloženie a skúsenosti

Poznáte ten pocit, keď dlho do noci ležíte v posteli a nie a nie zaspať? Prehadzujete sa zo strany na stranu, každú chvíľu civíte do mobilu a v hlave počítate, koľko hodín vám zostáva do zazvonenia budíka? Takéto prebdené noci sú nielen unavujúce, ale prinášajú aj určitú dávku stresu, pretože viete, že na druhý deň vás čaká práca alebo iné povinnosti, ktoré budete musieť zvládať neoddýchnutí.

Dospinox výživový doplnok vo forme spreja

Cyklus bdenia a spánku vo veľkej miere súvisí s melatonínon. Pri problémoch so zaspávaním ho preto môžete telu dodať vo forme výživového doplnku, napríklad v spreji.

Dospinox sublinguálny sprej 24 ml zoženiete za výhodnú cenu napr. v ✅ online lekárni Pilulka.sk.

Nespavosť a dlhé zaspávanie

Nespavosť alebo insomnia nie je problémom len seniorov, ale stretáva sa s ňou stále viac mladých ľudí v produktívnom veku. Svetelný smog, neprimerané podmienky na spánok, životospráva, stres, životné zmeny a udalosti – to všetko a viac má vplyv nielen na kvalitu spánku, ale aj na to, či sa nám v noci vôbec podarí zaspať.

Ide o poruchu spánku, ktorú možno rozdeliť na akútnu, vyskytujúcu sa krátkodobo, a chronickú, trvajúcu dlhšie ako mesiac. Insomnia nie je problémom len kvôli únave a vyčerpaniu v nasledujúci deň. Môže mať za následok oveľa väčšie zdravotné komplikácie, a to hlavne ak sa spánok nedostavuje pravidelne. Ľudia trpiaci nespavosťou majú zníženú imunitu, sú často chorí, objavujú sa rôzne zdravotné ťažkosti ako bolesti hlavy a problémy s trávením. Nespavosť vo veľkej miere ovplyvňuje psychiku a vedie k problémom s pamäťou, sústredením a psychickým problémom ako sú zmeny nálad, nervozita, úzkosť aj depresie. Nespavosť preto neradno podceňovať a je vhodné čím najskôr hľadať riešenia a odbornú pomoc.

Čo je Dospinox sublingválny sprej?

Dospinox je výživový doplnok, ktorý pomáha práve pri ťažkostiach so zaspávaním. Obsahuje totiž melatonín – hormón, ktoré naše telo produkuje, aby mohlo regulovať cyklus bdenia a spánku. Pri problémoch s nespavosťou je možné, že telo má nedostatok melatonínu a je vhodné ho doplniť. Väčšina výživových doplnkov s melatonínom je vo forme tabliet, ktoré treba užívať zhruba pol hodinu pred spaním. Dospinox je však vo forme sublingválneho spreja.

Dospinox sublingválny sprej na ťažkosti so zaspávaním

Sublingválny sprej sa aplikuje vstreknutím pod jazyk. Tým pádom má prípravok lepšiu vstrebateľnosť, a to najmä u starších ľudí. Prípravky vo forme tabliet totiž môžu byť ovplyvnené jedlom v žalúdku, teda kým sa neužijú nalačno, vstrebú sa v menšom množstve a účinok sa zníži. Na rozdiel od rastlinných prípravkov, ktoré prejavia svoj účinok až po niekoľkých dňoch či týždňoch užívania, tento sprej účinkuje okamžite. Nemusíte ho preto brať nepretržite dva týždne, aby sa dostavil účinok, ale stačí ho užiť vtedy, ak máte so zaspávaním naozaj problém.

Oproti liekom na spanie má melatonín výhodu v tom, že nie je návykový a telu nedodávate žiadnu škodlivú chémiu. Pri užívaní rastlinných prípravkov na spanie sa niekedy stáva, že človek pociťuje niečo ako rannú opicu, pretože spánok nie je prirodzený. Melatonín je látka, ktorú si naše telo samo produkuje, preto takéto ranné stavy nehrozia.

Zloženie

Dospinox obsahuje účinnú látku melatonín. Ide o hormón, ktorý ľudské telo prirodzene produkuje a ktorý výrazne vplýva na reguláciu cyklu bdenia a spánku. Melatonín sa v ľudskom tele tvorí prevažne v noci, za tmy, a počas dňa a svetla je jeho tvorba výrazne nižšia. Jeho produkcia vekom klesá, preto môžu mať seniori problém so zaspávaním.

Dospinox účinkuje okamžite

Dostatočná tvorba melatonínu v tele má za následok pravidelný a kvalitný spánok. Naopak, jeho nedostatok často vedie k poruchám spánku, dlhej dobe zaspávania a zobúdzaniu sa s únavou a vyčerpaním. Dodávaním melatonínu vo forme výživových doplnkov možno skrátiť dobu zaspávania, dosiahnuť kvalitnejší spánok a lepšie odpočinutie. Navyše ide o látku, ktorá je nášmu telu prirodzená, preto je užívanie melatonínu veľmi dobre znášané a prináša žiadané účinky.

Dospinox obsahuje aj pomocné látky, ktorými sú: voda, glycerol, bezvodá kyselina citrónová, sorban draselný, prírodná citónová aróma.

Účinky

  • Kratšia doba potrebná na zaspávanie,
  • kvalitnejší a dlhší spánok,
  • doplnenie melatonínu,
  • viac energie a odpočinku,
  • zobúdzanie sa bez únavy,
  • okamžitý nástup účinku,
  • lepšia vstrebateľnosť oproti tabletám,
  • jednoduché užívanie vstreknutím pod jazyk.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Dospinox je určený osobám starším ako 18 rokov. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživový doplnok sa užíva v množstve 2 vstreky denne, tesne pred spaním. Sprej sa vstrekáva pod jazyk a neprehĺta sa minimálne 30 sekúnd, aby sa prípravok lepšie vstrebal. Odporúčanú dennú dávku nemožno presiahnuť. Dospinox účinkuje približne 5 hodín, preto sa po užití spreja neodporúča počas nasledujúcich 5 hodín viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.

Cena

Dospinox je výživový doplnok, preto nie je viazaný na lekársky predpis a je možné ho dostať v kamenných aj internetových lekárňach. Jedno balenie obsahuje 24 ml sublingválneho spreja. Jeho cena sa v internetových obchodoch pohybuje v rozmedzí 10 až 16 eur, čo je porovnateľná cena s výživovými doplnkami s melatonínom vo forme tabliet.

Skúsenosti a recenzie

Aj keď si výživový doplnok Dospinox ešte nevyslúžil množstvo recenzií, tie, ktoré získal, sú prevažne pozitívne. Názory na tento prípravok sa líšia a kým jedni sú s jeho účinkom spokojní, iní tvrdia, že v ich prípade nezaberá. Užívatelia sú spokojní so zložením prípravku – melatonín vnímajú ako látku, ktorá je pre naše telo prirodzená, teda nejde o zbytočnú chémiu.

Užívateľka Zuzana si prípravok objednala kvôli reklame, ktorú postrehla, a s Dospinoxom je zatiaľ spokojná. Užila ho dve noci po sebe a po mnohých prebdených nociach sa konečne dostavil kvalitný spánok. Ďalší užívateľ je spokojný, že po užití zaspí do 20 minút, no prípravok má podľa neho zvláštnu príchuť a po vstrekoch vraj jazyk na chvíľu ako keby tŕpol.

Recenzie a skúsenosti so sublingválnym sprejom Dospinox

Záverečné zhodnotenie

Dospinox sublingválny sprej je výživový doplnok určený na skrátenie doby zaspávania. Účinnou látkou prípravku je melatonín – hormón regulujúci spánkový cyklus. Na rozdiel od iných výživových doplnkov s melatonínom, ktoré sú prevažne v tabletovej forme, je Dospinox vo forme spreja, preto sa ľahko užíva, oveľa lepšie sa vstrebáva a účinok sa dostaví rýchlejšie. S prípravkom majú ľudia väčšinou pozitívne skúsenosti, sú spokojní s rýchlym nástupom účinku, zložením i s kvalitným spánkom.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 11.12.2019
Hodnotenie článku:
(86.4%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Inzulínová pumpa – zavedenie, cena. Kto má nárok na inzulínovú pumpu, prepláca ju poisťovňa?Inzulínová pumpa – zavedenie, cena. Kto má nárok na inzulínovú pumpu, prepláca ju poisťovňa?

Keďže ide o pomerne častú chorobu, existujú isté metódy, ktoré pomáhajú pacientovi lepšie znášať a kontrolovať ochorenie tak, aby nenastali komplikácie. Pri cukrovke I. typu je to...

Karpálny tunel – príznaky, diagnostika, liečba, prevencia + cviky na karpálny tunelKarpálny tunel – príznaky, diagnostika, liečba, prevencia + cviky na karpálny tunel

Máte sedavé zamestnanie, často a dlhodobo pracujete s myškou a klávesnicou? Trápi vás brnenie v prstoch, opuch či bolesť zápästia? Môže ísť o syndróm karpálneho tunela.

Detoxikácia organizmu – strava, vhodné produkty, vedľajšie účinky. Ako vplýva na chudnutie?Detoxikácia organizmu – strava, vhodné produkty, vedľajšie účinky. Ako vplýva na chudnutie?

Cítite sa slabí a neustále unavení? Trápi vás stres, časté ochorenia a výkyvy telesnej hmotnosti? Možno aj u vás nastal čas na detox.