Enzycol DNA recenzia – zloženie, účinky a skúsenosti

Pokiaľ pečeň nestíha kyselinu močovú spracovať na močovinu, tá sa v nezmenenej podobe hromadí v krvi a neskôr v kĺboch. Tam sa môže zmeniť na kryštály spôsobujúce bolesť až zápal. Ak máte vysokú hladinu kyseliny močovej a sú vám tieto príznaky povedomé, zbystrite pozornosť. Výživový doplnok Simply You Enzycol DNA môže byť ich riešením.

Simply You Enzycol DNA

Simply You Enzycol DNA je doplnok výživy s patentovaným komplexom CleanUP TM, ktorý je odporúčaný ako prevencia pri ťažkej fyzickej práci, zvýšenej športovej aktivite a pri príznakoch artritídy. Pomáha predovšetkým osobám s poruchami modulácie metabolizmu kyseliny močovej. Stotožňujú sa s tvrdeniami výrobcu i skúsenosti ľudí?

Problém menom dna

Dna je chronická porucha látkovej výmeny – ide o narušenie rovnováhy medzi tvorbou kyseliny močovej a jej vylučovaním, kyselina sa hromadí v krvi, čo má za následok opuchnutie kĺbov. Dna postihuje nielen kĺby, ale aj vnútorné orgány, najčastejšie obličky. Prejavuje sa to tvorbou kameňov, prípadne zlyhaním obličiek.

Záchvat dny sa zvyčajne začína bolesťou palca na nohe, nasledujú kĺby na rukách a nohách (aj lakte, kolená, členky).

Okrem bolesti sú sprievodnými príznakmi tráviace ťažkosti, nechutenstvo, bolesti hlavy a svalov, potenie, nervozita či poruchy zraku.

Muži sú ohrozenejší

Mužov sa dna týka o niečo viac ako žien. Sú totiž na túto chorobu náchylnejší. Často postihuje ľudí so zvýšenou hladinou tukov v krvi, obéznych ľudí, diabetikov a jedincov, ktorí majú poruchy obličiek či poškodenú pečeň. Dna môže byť dôsledkom nadmerného stresu, ožarovania, ale aj vedľajším účinkom niektorých liekov.

Dna – bolesť kĺbov na nohe

V prípade, že ňou už trpíte, mali by ste užívať výživové doplnky, akým je Enzycol, a vyhýbať sa stresu, nadmernej námahe. Spúšťačom záchvatov nezriedka bývajú úrazy, trauma, operácia, infekcia, ale i obyčajné prechladnutie.

Enzycol zloženie a účinky

Jednotlivé zložky v prípravku priaznivo pôsobia na hladinu kyseliny močovej v zmysle regulácie a optimalizácie. Simply You Enzycol DNA obsahuje v 1 tbl.:

 • extrakt z plodov višne (200 mg) – napomáha k správnemu fungovaniu dolných močových ciest,
 • extrakt z pistácie (160 mg) – je zdrojom luteolínu a myricetínu (látky účinné pri ochrane neurónov pred oxidačnými stresormi),
 • extrakt semien zeleru (150 mg) – napomáha správnemu tráveniu a diuréze (objem vylúčeného moču za 24 hod.), obsahuje luteolín a apigenín, vďaka ktorým je tvorba kyseliny močovej obmedzená,
 • kurkumín – pomáha regulovať zápalové reakcie, posilňuje účinky prípravku,
 • vitamín C – prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a aj po nej. Chráni organizmus pred vyčerpaním a únavou. Napomáha k normálnej tvorbe kolagénu, preto je dôležitý aj pre správnu funkciu chrupaviek a kostí.

Doplňujúca informácia: Pridanými látkami sú tiež diétna vláknina (30 mg), stearan horečnatý (20 mg), oxid titaničitý (farbivo).

Užívanie a dávkovanie

Kapsuly užívajte nalačno, ideálne 20 min. pred jedlom (alternatívou je 30 min. po jedle), a to v počte 2x za deň (ráno a večer). Aby boli účinky lepšie a dlhodobejšie, pokračujte v uvedenom dávkovaní po dobu 2 – 3 mesiace. Podľa odporúčaní túto kúru realizujte dva razy ročne.

Bolesti kĺbov na nohách

Ak potrebujete rýchly nástup účinku, môžete užívať 4 kapsuly denne (2 ráno a 2 večer), ale iba do doby uvoľnenia od príznakov. V oboch prípadoch je nutnosťou zapiť Enzycol DNA dostatočným množstvom vody. Výrobca upozorňuje na dodržiavanie pitného režimu.

Pre koho je, resp. nie je vhodný

 • Je vhodný pri zvýšenej hladine kyseliny močovej.
 • Je vhodný pri zvýšenej záťaži a obmedzení nosných kĺbov.
 • Je vhodný pri ťažkej fyzickej práci a športovej aktivite.
 • Je vhodný pre osoby pociťujúce náznaky zápalu kĺbov.
 • Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.
 • Nie je vhodný pre deti.
 • Ak užívate iné lieky, poraďte sa o vhodnosti Simply You Enzycol DNA s vaším lekárom.
 • Nie je vhodný pri precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu (obsahuje alergén zeler).

Enzycol nežiaduce účinky

Výživový doplnok s obsahom extraktov z rastlín, kurkumínu a vitamínu C nemá žiadne vedľajšie účinky. Pred užívaním prípravku si však pozorne prečítajte príbalový leták, aby ste sa uistili, že neobsahuje žiadne zložky vyvolávajúce alergiu (napr. zeler).

Enzycol Dna balenie 100 + 40 tbl.

Príbalový leták Enzycol Dna

Všetky potrebné informácie o zložení a účinkoch prípravku sa dozviete v príbalovom letáku výživového doplnku. V prípade, že ste ho stratili alebo k nemu nemáte prístup, môžete si ich pozrieť aj na webe adc.sk. Dozviete sa tam viac nielen o popise a určení produktu, ale aj odporúčanom dávkovaní či upozorneniach týkajúcich sa Enzycolu.

Enzycol cena

V jednom balení sa spolu nachádza 140 tabliet (ide o výhodný nákup 100 tbl. + 40 tbl.). Cena sa pohybuje od cca 16 € do 24 , podľa akcie v e-shope alebo internetovej lekárni. Najlacnejší Enzycol DNA kúpite práve v akcii. Priemerne stojí okolo 19 eur, po zlacnení si ho môžete kúpiť ešte o pár eur lacnejšie. Enzycol DNA si tak môžete kúpiť online, ale aj v kamennej predajni.

Pri odporúčanom dávkovaní vám Enzycol DNA vydrží viac ako dva mesiace, čo je v ponímaní kvantita verzus cena slušný výsledok. Výsledky nie sú zlé ani čo sa kvality týka. Svedčí o tom množstvo pozitívnych recenzií.

enzycol na dna - recenzia

Zmena stravy

Najlepším spôsobom, ako predísť dne, je znížiť hladinu kyseliny močovej v tele. Vyžaduje si to zmenu jedálneho lístka a vylúčenie potravín bohatých na puríny (napr. vnútornosti, mozočky, sardinky, kakao, strukoviny, potraviny bohaté na kofeín) a cukry. Vyhýbať by ste sa mali aj alkoholu, pretože k záchvatom dny dochádza často práve po nadmernej konzumácii alkoholu.

Odporúčané sú kyslomliečne výrobky, vajcia, hnedá ryža, sladké zemiaky, ale aj orechy či listová zelenina. Vhodné je zvýšiť príjem vitamínu C, nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim.

Recenzie a skúsenosti

Skúsenosti s výživovým doplnkom Simply You Enzycol DNA sú prevažne pozitívne. Napr. na portáli Heuréka vyjadril nespokojnosť s užívaním iba jediný zákazník. Celkovo štatistika produktu v čase písania recenzie dosahuje 90 %, čo hovorí jednoznačne v prospech produktu. Nájdete tam stručné odporúčania, ako aj zhrnutie viacerých výhod z pohľadu užívateľov.

V iných ✅ eshopoch sú skúsenosti veľmi podobné. Často sa opakujú tvrdenia, že pri pravidelnom užívaní sa hladina kyseliny močovej v krvi naozaj znížila. V diskusných fórach sú názory na prípravok doplnené o upozornenie týkajúce sa úpravy životosprávy, pretože inak by vraj užívanie malo iba krátkodobé účinky.

Z recenzií Enzycolu DNA:

Enzycol DNA recenzie na heureke

Skúsenosti s prípravkom Enzycol DNA

Záverečné hodnotenie

Bielkoviny prijaté v potrave sa prostredníctvom enzýmov štiepia na kyselinu močovú, ktorú organizmus vylučuje ako odpad v moči. Ak je tento proces spomalený alebo narušený, vzniká nerovnováha medzi jej tvorbou a vylučovaním. Následkom je hromadenie kyseliny močovej v krvi a vytváranie drobných, ale ostrých kryštálikov. Ukladajú sa v tkanivách kĺbov, dráždia ich a spôsobujú pichľavú bolesť. Tá najčastejšie začína na kĺbe palca na nohe.

Podľa recenzií a skúseností s užívaním výživového doplnku Simply You Enzycol DNA bolesť ustúpi a hladina kyseliny močovej klesne. Keďže i cena je vzhľadom na dĺžku užívania jedného balenia prijateľná, prípravok za vyskúšanie naozaj stojí. Doposiaľ sa nik z hodnotiacich nesťažoval na nežiaduce účinky, z čoho vyplýva, že kúpou nič nestratíte, iba môžete získať.

Enzycol DNA výrobca

Výživový doplnok vyrába spoločnosť Simply You Pharmaceuticals a.s., ktorá sa zaoberá výskumom, vývojom, výrobou a distribúciou nutraceutík, farmakozmetiky a zdravotníckych potrieb. Na Slovensku sa o dovoz a distribúciu produktov tejto značky stará spoločnosť Simply You Slovakia s.r.o. so sídlom v Žiline. Z dielne spoločnosti Simply You pochádzajú produktové rady ArginMax, Clavin, Da Vinci Academia (napr. očné kvapky Ocutein, HemoStop Synbio) či Dr. Weiss (napr. StopKašeľ, pastilky HerbalMed).

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 20.03.2019
Hodnotenie článku:
(86%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Natiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečbaNatiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečba

Základom natiahnutia či pretrhnutia svalu je preťaženie svalu alebo dlhodobé opakované používanie rovnakej svalovej partie. Tieto zranenia však nie sú identické.

Ako dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečbaAko dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečba

Zdanlivo neškodné ochorenie vie pacienta poriadne potrápiť, znepríjemniť mu každodenné fungovanie až znížiť kvalitu života. Čo je to alergická nádcha, ako sa prejavuje a aké sú možnosti...

Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)

Vyššou teplotou skrátka telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Vo väčšine prípadov si s horúčkou poradíte aj sami doma za pomoci voľnopredajných liekov alebo aj niektorých...