EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?

Zvýšená únava, podráždenosť, premenlivá nálada, to sú prejavy, ktoré určite každý z nás z času na čas dobre pozná. Sú to reakcie nášho tela na to, že v našom vnútri nepracuje všetko tak, ako má.

EnzyMAX R recenzia, skúsenosti

Komplex enzýmov, ktoré sú jedným zo základných zložiek fungovania imunitného systému človeka, nájdete v jednej kapsule EnzyMAX R. Počuli ste už niekedy o ňom?

Čo je to EnzyMAX R?

EnzyMAX R je výživový doplnok, ktorý podporuje obranyschopnosť a zdravie človeka, na čo využíva synergický účinok enzýmov, vitamínov a ďalších rastlinných látok, ktoré boli získavané špeciálnou fermentačnou technológiou. Vďaka nej ide o enzýmy, ktoré sú odolné voči žalúdočným kyselinám a namiesto toho, aby boli strávené kyselinami, zlepšujú celkové zdravie človeka.

Doplnok má komplexný záber, nesústreďuje sa len na jednu oblasť ľudského tela, ale vďaka využívaniu enzymatického účinku v tráviacom systéme zvyšuje energiu a fungovanie všetkých orgánovUdržuje telo a myseľ v rovnováhe, stabilizuje krvný tlak, a keďže ide o enzymatický prípravok, podporuje trávenie a imunitu, ktorá sídli v hrubom čreve.

Zloženie EnzyMAXU R

EnzyMAX R obsahuje vitamín B6 a až 5 druhov enzýmov, ktoré fungujú vo vzájomnej synergii, čo znamená, že sa navzájom podporujú a dopĺňajú, pričom ich účinok by mal byť lepší, než keby pracovali samostatne. Pozitívne vplyvy enzýmov podporuje extrakt zo ženšenu.

V dennej odporúčanej dávke (2 kapsuly) sa nachádza:

 • 200 mg Proteázy: Proteáza je komplexom enzýmov, ktoré sa podieľajú na rozkladaní bielkovín a v organizme ovplyvňujú množstvo procesov. Základom je pochopiteľne, rozklad a teda, strávenie bielkovinovej stravy, ale zabezpečujú aj neurofyziologické pochody a svoje miesto majú aj pri úspešnom spojení spermií a vajíčok.
 • 200 mg Lipázy: Lipázy sú enzýmy, od ktorých je odvodené aj slovo lipidy, teda tuky. Znamená to, že lipázy sa podieľajú na štiepaní tukov, ktorý rozkladajú na mastné tuky a glycerol. Ak je lipázy dostatok, potom tuk prijímaný z potravy sa jednoducho trávi a tým pádom sa neukladá v cievach.
 • 200 mg Hesperidínu: Hepseridín je tráviaci enzým, ktorý získavame konzumáciou citrusového ovocia. Je veľmi dôležitý, pretože v zdravej kondícii, udržuje krvné a lymfatické cievy. Používa sa v rámci liečebnej terapie PMS a ako účinný prostriedok v boji proti kŕčovým žilám.
 • 40 mg Papaínu: Papaín je ďalší rastlinný enzým, ktorého úlohou je štiepiť bielkoviny na oligopeptidy a aminokyseliny, zbavovať črevá nánosov a škodlivých baktérií, čím pomáha upokojiť žalúdočné sliznice. Používa sa pri liečbe chronickej hnačky, ale aj ako liečebná terapia pri celiakii.
 • 40 mg Bromelainu: Bromelain sa nazýva aj ananásový enzým. Ide o jeden z najdôležitejších tráviacich enzýmov, ktorý reguluje celý proces trávenia. Podieľa sa na rýchlejšom a lepšom strávení potravy, má protizápalové účinky a pomáha ľahšie strácať kilogramy a udržiavať dobrú náladu.
 • 40 mg extraktu zo ženšenu: Ženšen pravý má širokospektrálne využitie, používa sa na lepšiu kondíciu ciev, na podporuje mužského a ženského zdravia, zlepšuje psychický stav a kognitívne funkcie, je silným antioxidantom, ktorý sa stará o funkciu pečene a vôbec, celkovo podporuje imunitu človeka.
 • 2,8 mg vitamínu B6: Vitamín B6 sa podieľa až na vyše 100 procesov v tele. Úzko spolupracuje s enzýmami, je s nimi kohézny, preto sa nazýva aj koenzýmom. Urýchľuje metabolické reakcie, v bunkách zabezpečuje správne využitie získanej energie, je dôležitý pri tvorbe hemoglobínu, znižuje frekvenciu stavu úzkosti, podporuje celkovú obranyschopnosť človeka.

Ďalšie pridané látky: Protihrudkujúce látky = mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý; biele farbivo = oxid titaničitý a obal kapsule = rastlinná želatína. Neobsahuje žiadne živočíšne látky.

Účinky EnzyMAXU R

EnzyMAXU R má širokospektrálne účinky, medzi ktoré patrí:

 • Podporuje trávenie a správnu látkovú výmenu v organizme
 • Telu dodáva energiu a vitalitu, čím účinne bojuje proti chronickej únave
 • Črevám pomáha zbavovať sa škodlivín, čím podporuje bezproblémové trávenie, vylučovanie a vstrebávanie dôležitých látok v tele
 • Pomáha regulovať cukor a tuk v krvi, čím podporuje krvný obeh a chráni cievy pred upchávaním
 • Pôsobí ako antioxidant, chráni telo pred oxidačným stresom, ktorý úzko súvisí s nádorovými ochoreniami
 • Urýchľuje hojenie a liečbu po infekciách a akútnych ochoreniach
 • Upokojuje, pomáhal ľahšie zvládať náročné stresujúce situácie
 • Znižuje výskyt smútku, depresie a úzkosti, pomáha odstraňovať náladovosť
 • Celkovo podporuje imunitný systém

Vyberáme z nášho katalógu

Pre koho je určený?

EnzyMAX R má široký záber užívateľov. Môžu ho užívať všetci ľudia, ktorí majú pocit, že ich imunita slabne alebo ktorí sa, takpovediac, necítia vo svojej koži, sú nervózni, podráždení, chorľaví, nachádzajú sa v rekonvalescencii. Môžu ho užívať všetci dospelí, bez rozdielu pohlavia. Prípravok je možné podávať aj deťom od 12 rokov, no a keďže obal kapsuly tvorí rastlinná želatína, výživový doplnok je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. Prípravok nie je určený pre deti do 12 rokov a pre tehotné a dojčiace ženy.

Vedľajšie účinky a interakcie s inými liekmi

Doposiaľ neboli zistené žiadne komplikácie alebo zhoršenie zdravotného stavu u osôb, ktoré užívajú EnzyMAX R. Každopádne, vyskytnúť sa môže alergická reakcia na nejakú látku v prípravku, ale ide o veľmi zriedkavú komplikáciu.

Výživový doplnok EnzyMAX R

Čo sa týka užívania EnzyMAX R a iných liekov, ak užívate lieky na srdce a krvný obeh alebo máte problém so srdcom či s tráviacim ústrojenstvom, pred užívaním EnzyMAX R sa poraďte so svojím lekárom.

Užívanie a dávkovanie

EnzyMAX sa dávkuje v množstve 2 kapsuly denne. Najideálnejšie je, ak 1 kapsulu užijete ráno a 1 večer. Užíva sa približne 30 minút pred jedlom a zapíja sa väčším množstvom vody. Ak by ste chceli užívať kapsuly naraz, potom je možné užiť obe kapsuly ráno pred jedlom.

Pre čo najlepšie a najrýchlejšie výsledky sa odporúča v prvom týždni užívať dvojnásobnú dávku enzýmov a to 2 kapsuly ráno a 2 večer.

Odporúčanú dennú dávku neprekračujte a keďže EnzyMax nie je návykový, môžete ho užívať tak dlho, ako budete chcieť.

EnzyMAX cena

Enzymax sa predáva v 2 variantoch. 60 ks balenie stojí približne 25,59 € a 120 ks balenie 38,99 €. EnzyMAX je dostupný bez lekárskeho predpisu, preto ho poľahky zoženiete v rôznych kamenných lekárňach a aj na internete.

Recenzie a skúsenosti

Skúsenosti s EnzyMAX R sú najmä v oblasti zlepšenia fyzickej kondície, čo sa prejavuje v menšom pociťovaní únavy. Uvádzate, že pri jeho užívaní sa cítite vitálnejšie, energickejšie. Pocity sa zlepšili aj v prípade lepšieho a bezproblémového trávenia, zmizli problémy s nafúknutým bruchom a znížil sa aj cholesterol v krvi.

Recenzie a skúsenosti s EnzyMAX-om R

Najčastejšie otázky a odpovede

Okrem uvedených informácii v tejto recenzii vás ešte zaujíma:

Kedy pocítim prvé účinky EnzyMAXU R?

Pri pravidelnom užívaní výživového doplnku EnzyMAX R sa, podľa užívateľov, prvé účinky objavujú už po 2. týždni užívania. Je však potrebné prvý týždeň užívať dvojnásobnú dávku, teda 4 kapsuly denne, 2 ráno a 2 večer. Samozrejme, že zlepšenie môže prísť aj skôr alebo neskôr, všetko závisí od počiatočného stavu vášho organizmu.

Môžem užívať EnzyMAX aj v tehotenstve?

EnzyMAX R sa neodporúča užívať v tehotenstve, každopádne, v tomto prípade, by ste sa mali obrátiť na svojho gynekológa, ktorý o užívaní alebo neužívaní doplnkurozhodne.

Existuje aj EnzyMAX Forte?

Áno, existuje, ale tento produkt sa u nás nepredáva. Rovnako ako EnzyMax R aj EnzyMAX forte je zameraný na fungovanie tráviaceho systému s tým rozdielom, že EnzyMAX R má širšie zameranie, keďže je obohatený o vitamíny a rastlinné extrakty, ktoré v EnzyMAX Forte chýbajú.

Aký je rozdiel medzi EnzyMAX V a EnzyMAX R?

EnzyMAX V je prioritne určený pre ženy. Naznačuje to aj jeho zloženie, ktoré pozostáva z proteázy, grepových semien, hesperidínu, marigoldu, vitamínu B1 a B3. Látky z rastlín, v spolupráci s enzýmami a vitamínmi, sa starajú o celkové zdravie ženského tela, ktorého hlavným cieľom je udržiavať správnu vaginálnu mikroflóru. EnzyMAX V prispieva k správnemu fungovaniu ženských pohlavných orgánov a k celkovému zdraviu vagíny, je účinný v boji proti vaginálnym mykózam. Neznamená to však, že sa nestará aj o iné časti tela, rovnako ako EnzyMAX R aj V sa stará o zdravé cievy, psychiku, krásne pleť a imunitu.

Záverečné slovo

EnzyMAX je výživový doplnok, ktorý vám môže pomôcť zlepšiť celkovú fyzickú kondíciu a zdravie. Mnohí užívatelia, ktorí s ním už majú aké-také skúsenosti tvrdia, že je s ním možné zlepšiť zdravotný stav rovnako dobre, ako so známym Wobenzymom. To však, ktorý z nich je v boji „Wobenzym vs EnzyMAX“ víťazom, ťažko povedať. Isté však je, že EnzyMAX je lacnejší ako Wobenzym, no to, či je aj naozaj taký dobrý, najlepšie posúdite sami.

Upozornenie

EnzyMAX R je len výživový doplnok, čo znamená, že nie je určený ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy a nenahrádza ani zdravý životný štýl. Neprekračujte maximálnu dennú dávku a nepodávajte deťom do 12 rokov, pre ktoré nie je EnzyMAX R určený. Pre udržanie maximálnej kvality kapsúl je potrebné doplnok chrániť a skladovať ho na suchom a tmavom mieste, samozrejme, mimo dosah malých detí.

EnzyMAX V pre ženy


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

3 tipy na zdravé smoothie, ktoré posilní vašu imunitu3 tipy na zdravé smoothie, ktoré posilní vašu imunitu

Pohárik smoothie doslova nabitý vitamínmi možno prispôsobiť aj aktuálnej sezóne. Vyskúšať môžete jeden z našich troch osvedčených receptov, ktoré okrem vašich chuťových buniek potešia aj...

100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena

Potrebujete zlepšiť svoju imunitu a udržiavať sa vo forme? Vyskúšajte Sibírsku čagu v 100%-tnom stave v produkte od Superionherbs. V recenzii sa dozviete o jej účinkoch i dávkovaní.

Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cenaOscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je vhodný na liečbu nachladnutia a chrípky. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Čo všetko by ste o ňom mali vedieť pred...