Excipial U Lipolotio – skúsenosti a recenzia emulzie na suchú pokožku v tehotenstve

Patríte medzi ľudí, ktorých trápi suchá a drsná pokožka, ktorá je nepríjemná na dotyk? Na trhu je množstvo krémov na denné použitie, no v niektorých prípadoch sa oplatí skúsiť prípravok so silnejším účinkom. Jedným z takých je aj emulzia s trošku nezvyčajným názvom Excipial U Lipolotio.

Emulzia Excipial U Lipolotio na suchú pleť

V recenzii vám prezradíme, ako ju používať, s čím vám pomôže a aké s ňou majú skúsenosti ostatní užívatelia.

Na suchú a podráždenú pokožku

Príčinou suchej a podráždenej pokožky je najčastejšie pôsobenie okolitého prostredia. Určite ste si všimli, že najviac vás pokožka potrápi v zime – chlad totiž dokáže vysušiť pokožku každého človeka, aj toho, ktorý s ňou inokedy nemá problémy.

V zime môžu byť príčinou aj výkyvy teplôt, najmä prekúrené miestnosti so zbytočne vysokou teplotou. Svoj podiel na suchej pokožke má aj saunovanie a časté sprchovanie v horúcej vode či intenzívne potenie. Pokožke neprospieva ani časté čistenie a peeling. Ohroziť vás môže aj častý kontakt s chemikáliami, či už v práci alebo doma pri upratovaní.

Suchá a podráždená pokožka

Podráždená pokožka môže časom začať svrbieť. Ak si ju začnete škriabať, poraníte ju ešte viac, čím otvoríte cestu baktériám, ktoré sa na nej začnú usádzať a rozmnožovať. Zápal sa tým ešte viac zhorší a dostanete sa do začarovaného kruhu.

Intenzívne podráždenie alebo svrbenie však môže byť príznakom kožného ochorenia (napr. atopický ekzém), preto ak máte pocit, že sa váš stav zhoršuje, bude asi najvhodnejšie navštíviť kožného lekára.

Zloženie a účinky emulzie

Účinnou látkou v emulzii Excipial u lipolotio je urea (močovina). V 1 ml emulzie jej nájdete 40 mg. Ďalej obsahuje emulzia už len pomocné látky ako kyselina mliečna, glycerol, stredne nasýtené triacylglyceroly atď.

Účinok emulzie Excipial U Lipolotio spočíva v tom, že hydratuje pokožku a obnoví jej prirodzenú ochrannú vrstvu z lipidov (tukov). Pomocou tohto procesu normalizuje jej stav, vyhladzuje jej drsný povrch,obnoví jej elasticitu a posilní jej odolnosť voči vonkajším vplyvom ako chlad, teplo, trenie či chemikálie.

Kožná emulzia Expicial U Lipolotio s obsahom urey

Emulziu môžete použiť v prípadoch, ak vás trápi suchá či podráždená pokožka, ale tiež ako pomocný liek pri doliečovaní kožných ochorení, v ktorých dôsledku suchá pokožka vzniká.

Dávkovanie, vedľajšie účinky a upozornenia

Emulzia je vhodná na veľkoplošné použitie. Nanášajte ju v tenkej vrstve priamo na postihnuté miesta, 2 – 3-krát denne. V jednom balení jej nájdete 200 ml.

Emulzia Excipial U Lipolotio je vhodná pre mužov, ženy i deti, ktoré trpia suchou a podráždenou pokožkou. Je vhodná aj pre tehotné alebo dojčiace ženy. Neužívajte ju, ak ste precitlivený na niektorú jej zložku.

Emulzia môže urýchliť vstrebávanie kožných liekov, najmä kortikosteroidov, ditranolu a 5-fluóruracilu. Ak tieto lieky užívate, poraďte sa o užívaní emulzie Excipial U Lipolotio s lekárom, ktorý vám lieky predpísal.

Expicial U Lipolotio - kožná emulzia na ošetrenie suchej pokožky

Pokiaľ sa do 6 týždňov od začatia liečby emulziou váš stav nezlepší, prípadne sa zhorší, poraďte sa o ďalšom užívaní taktiež s lekárom. U niektorých ľudí sa môžu vyskytnúť neprimerané reakcie ako napr. pálenie, svrbenie či začervenanie v oblasti, kde ste emulziu aplikovali. V takom prípade prestaňte emulziu používať a prípadný ďalší postup taktiež konzultujte s lekárom.

Emulzia neovplyvňuje schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.

V online lekárni Dr. Max si môžete preštudovať aj kompletný ✅ príbalový leták Excipial U Lipolotio!

Cena a alternatívy

Emulzia Excipial U Lipolotio sa predáva iba v 1 variante, a to v 200 ml balení, ktoré zoženiete za cenu pod 5 eur.

Alternatívou je napr. emulzia Excipial U Hydrolotio (pozor – názvy sú celkom podobné). Ide o emulziu s vyšším obsahom vody, ktorá je redšia, ľahšie roztierateľná a má mierne chladivý účinok. Je vhodná na normálnu až suchú pokožku, na rozdiel od emulzie Excipal U Lipolotio, ktorá sa hodí na suchú až extrémne suchú pokožku. Ceny oboch emulzií sú podobné.

Ďalší výrobca ponúka alternatívu v podobe prípravku Bioderma Atoderm Intensive Baume, čo je balzam na veľmi suchú až atopickú pokožku – ponúka však menšie balenie za dvojnásobnú cenu.

Na báze rovnakej účinnej látky (močovina) je napr. aj zvláčňujúce telové mlieko Eucerin Urea 5% Complete Repair, ktoré hĺbkovo hydratuje a upokojuje pokožku. Pri 250 ml balení musíte počítať s až trojnásobnou cenou oproti emulzii Excipial U Lipolotio.

Skúsenosti užívateľov, otázky a odpovede

Užívatelia so suchou a citlivou pokožkou sú s účinkami emulzie Excipial U Lipolotio prevažne spokojní. V recenziách udávajú, že skutočne hydratuje a zjemňuje popraskanú pokožku na takmer všetkých častiach tela. Niektorí ju používajú aj na popraskanú pokožku chodidiel, ženy aj počas tehotenstva ako prevenciu pred striami.

Taktiež si pochvaľujú, že emulzia nemá, na rozdiel od niektorých iných prípravkov, žiadny nepríjemný zápach.

Sem-tam sa niekomu stane, že mu emulzia spôsobí na pokožke alergickú reakciu. Tieto prípady sú ojedinelé a ak im chcete predísť, vyskúšajte emulziu najprv na malom kúsku pokožky.

Recenzie a skúsenosti s Expicial U Lipolotio heureka.sk

  • Môžem emulziu Excipial U Lipolotio užívať dlhodobo?
  • Výrobca možnosť dlhodobého užívania nešpecifikuje, avšak mnoho užívateľov ju užíva dlhodobo bez komplikácií.
  • Užívam lieky, môžem používať túto emulziu?
  • Emulzia Excipial U Lipolotio môže urýchliť vstrebávanie kožných liekov. Ak také užívate, poraďte sa o používaní emulzie s lekárom. Interakcie emulzie s ostatnými liekmi nie sú známe.

Záverečné zhodnotenie

Emulzia Excipial U Lipolitio je skvelým prípravkom na problémy so suchou až veľmi suchou pokožkou. Môžete ju používať pravidelne na zvláčňovanie a hydratáciu pokožky, prípadne ako doplnok k liečbe kožných ochorení (po porade s lekárom). Jej nespornou výhodou je, že je vhodná aj pre tehotné a dojčiace ženy a dokonca aj pre deti.

Dajte si však pozor na prípadné alergické reakcie, ktoré sa u niektorých ľudí vyskytujú.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 12.05.2019
Hodnotenie článku:
(92.4%)

Autor článku

Michal Toma

Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Popraskaná a suchá pokožka (čo ju spôsobuje, ako sa jej vyvarovať)Popraskaná a suchá pokožka (čo ju spôsobuje, ako sa jej vyvarovať)

Viete spoznať, čo sa môže skrývať za suchou pokožkou a kedy je potrebné vyhľadať dermatológa? Pozreli sme sa, čo najčastejšie spôsobuje suchú pokožku.

Otlak na prste na nohe od topánok, pod nechtom – liečba, ako im predchádzaťOtlak na prste na nohe od topánok, pod nechtom – liečba, ako im predchádzať

Zlá obuv vedie k vzniku bolestivých pľuzgierov alebo otlakov. Viete, ako nosiť topánky bez otlakov? A ako sa ich čo najrýchlejšie a najšetrnejšie zbaviť?

Tvárová gymnastika: Cviky proti vráskam na tvári – okolo úst, horných viečok, na podbradkuTvárová gymnastika: Cviky proti vráskam na tvári – okolo úst, horných viečok, na podbradku

Trápia vás vrásky v okolí úst, ovisnuté horné viečka či dvojitá brada? Pre mladistvý vzhľad nemusíte utekať hneď pod skalpel. Na spevnenie kontúr tváre i vyhladenie vrások vám pomôže...