Recenzia: Kofeínové tablety GymBeam majú účinky aj pri chudnutí

Kofeín, ktorý sa prirodzene vyskytuje v kávových zrnách či listoch čajovníka, stimuluje ľudský organizmus, čo vedie k zvýšeniu výkonu, ústupu únavy, nárastu výdrže, zlepšeniu koncentrácie alebo zvýšeniu mozgovej aktivity.

Je súčasťou výrobkov, ktorých podstatou je zabezpečiť príval energie (energetické nápoje a predtréningové zmesi používané v oblasti fitness), ale aj základnou zložkou spaľovačov určených na rýchlejšie spaľovanie tukov pri chudnutí.

Dnes vám predstavím kofeínové tablety GymBeam Caffeine, ktoré pred svojimi športovými výkonmi užívam dlhodobo. Moje skúsenosti s týmito kofeínovými tabletami sú naozaj výborné.

Kofeín v tabletkách je skvelou voľbou aj pre študentovlekárov či pracovníkov vo výrobe na nočnej smene. Odporučiť ho môžem ľuďom, ktorým prekáža chuť kávy. Tieto kofeínové tablety majú úplne neutrálnu chuť bez náznaku silnej kávovej arómy.

Charakteristika produktu

Na tomto produkte sa páči, že sa vyrába vo forme tabliet. Ich užívanie je pre mňa totiž najjednoduchšie a najrýchlešie. Tieto tablety používam namiesto iných produktov, ktoré sú určené ako pre-workout preparáty. Kofeín v tejto forme je pre mna postačujúci.

Výrobcom je spoločnosť GymBeam s. r. o.. Ide o producenta, ktorý sa zameriava na výrobu a distribúciu doplnkov športovej výživy, zdravých potravín, príslušenstva a pomôcok na cvičenie. Na našom trhu patrí k overeným a dlhodobo obľúbeným predajcom.

Účinky a zloženie

GymBeam Caffeine obsahujú v 1 tablete až 200 mg kofeínu. Ide o dostatočne vysokú koncentráciu v jednej dávke. Na výrobu bol použitý kofeín bezvodý a pomocné látky. Teší ma, že výrobca nepoužil žiadne farbivá, umelé sladidlá a arómy, keďže preferujem užívanie doplnkov s čo najčistejším zložením.

Vo všeobecnosti platí, že kofeín stimuluje centrálnu nervovú sústavu a zvyšuje rýchlosť ľudského metabolizmu. Mne osobne pomáha eliminovať únavu a má aj povzbudzujúci účinok. Pravidelne posilňujem a kofeín využívam k zvýšenie výkonu, miery koncentrovanosti a odbúravaniu únavy. Okrem iného má kofeín pozitívny účinok  aj pri chudnutí, pretože zrýchľuje metabolizmus a odbúrava tukové bunky. Podporuje črevnú peristaltiku a urýchľuje trávenie.

Dávkovanie a užívanie

Po kofeíne v tabletkách som siahol hlavne z dôvodu, že mi vadí piť kávu pred tréningom (mával som po nej ťažký žalúdok). Jedno balenie obsahuje 90 tabliet a vystačí mi na necelé 3 mesiace. Ľuďom, ktorí cvičia iba 3-4x týždenne vydrží samozrejme dlhšie. Tabletky majú okrúhly tvar, sú bez chuti a ľahko sa prehĺtajú. Veľkosť mi neprekážala. Prekvapila ma vyššia miera rozpustnosti už na jazyku bez zapitia vodou.

Doplnok som užíval približne 60 minút pred silovým tréningom v posilňovni. Po požití som nástup účinkov pozoroval v odlišnom časovom odstupe. V niektorých prípadoch do 20 minút, inokedy dokonca až po hodine.

Tabletky z vlastnej skúsenosti neodporúčam užívať pred večerným tréningom po 18:00. Stimulačný efekt môže pretrvávať a spôsobiť problémy so spánkom. Zdôrazňujem, že tablety nie sú vhodné pre deti a mladistvé osoby mladšie ako 18 rokov. Doplnok výživy nie je určený ani pre tehotné a dojčiace ženy.

Cena

Cena za 1 balenie kofeínových tabliet GymBeam Caffeine je 4,95 EUR. Mesačné náklady sú teda 1,65 EUR, čo hodnotím veľmi pozitívne. Pre mňa je kofeín v tabletkovej forme plnohodnotný predtréningový stimulant. Podobný doplnok vyrába viacero známych značiek, cena GymBeam Kofeínu bola najvýhodnejšia vzhľadom na veľkosť balenia a množstvo kofeínu v 1 tabletke.

Naše hodnotenie

Kofeínové tablety GymBeam sú rozhodne produktom, ktorý stojí za vyskúšanie. Moje skúsenosti boli pozitívne. Po GymBeam Caffeine som siahol predovšetkým z dôvodu hľadania náhrady za viaczložkové predtréningové preparáty, ktoré okrem stimulantov obsahujú aj mnoho iných aktívnych látok. Tieto kofeínové tablety od GymBeam predstavujú jednu z cenovo najdostupnejších foriem doplnkov športovej výživy s povzbudzujúcim účinkom.

V priebehu testovania som sa stretol s rôznymi štádiami účinnosti, čo je však úplne normálne. V počiatkoch užívania som nepociťoval žiadny výraznejší nástup nabudenia. Neskôr som si všimol, že mi tablety pomáhajú odbúrať únavu a súčasne mi pomáhajú so zvýšením výkonnosti počas tréningu.

Nástup účinkov je v mojom prípade občas nepravidelný. Vedľajšie účinky kofeínu v podobe nespavosti som registroval len pri užití dávky pred večerným tréningom. Za nevýhodu príjmu vysokej koncentrácie kofeínu považujem tiež riziko vzniku tolerancie na kofeín.


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

Martin 13. Jan. 2024

uzivam ich dlhodobo, su dobre a lacne

Odpovedať

laco 21. Jan. 2024

su super pred cvicenim, vrelo odporucam, u mna staci 1 tableta a v posilke si idem jak pila :D

Odpovedať

Ferino 10. 02. 2024

presne ako pises, ja som skusil 3 roznych vyrobcov ale GymBeam mi zas sadol najviac, neskutocne ako tento kofein slape!!

Vlado 02. Feb. 2024

davam si ich hodinku pred treningom a nikdy ma nesklamali, kofein je zaruceny stimulant a tieto tablety su navyse aj v super cene, co ma tesi najviac

Odpovedať

lea 17. Feb. 2024

mne az tak nesadli, bolel ma z nich zaludok, u mna urcite nie

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Powerlogy Upgraded Sport Protein – kvalitný zdroj bielkovínRecenzia: Powerlogy Upgraded Sport Protein – kvalitný zdroj bielkovín

Kvalitný proteín je súčasťou stravovania športovcov, ale aj ľudí, ktorí neprijímajú dostatočné množstvo bielkovín v bežnej strave. Aké skúsenosti máme s proteínom od Powerlogy?...

Nadmerné cvičenie/pretrénovanosť – príznaky, vplyv na zdravieNadmerné cvičenie/pretrénovanosť – príznaky, vplyv na zdravie

Pohyb má na naše telo blahodarné účinky, avšak žiaden extrém nie je dobrý a pretrénovanie taktiež ohrozuje zdravie. Viete, kedy to s cvičením už preháňate?

Každodenná chôdza a zdravie – benefity, druhy chôdze, správna technikaKaždodenná chôdza a zdravie – benefity, druhy chôdze, správna technika

Chôdza je fyzicky nenáročná, zvládne ju každý a je úplne zadarmo. Benefity chôdze pritom nie sú len subjektívne, ale potvrdzujú ich početné výskumy. Už niekoľkominútová prechádzka denne...