Gymbit Vibroshaper vibračná plošina – recenzia, skúsenosti, výsledky

Chcete spaľovať tuk, chudnúť a tvarovať si telo obyčajným státím? Vďaka vibračnej plošine Gymbit Vibroshaper môžete posilniť celé telo a spaľovať tuky aj v pohodlí domova bez toho, aby ste museli vyvinúť nadmernú fyzickú aktivitu.

Gymbit Vibroshaper recenzia

Prezradíme vám, na akom princípe funguje, čo všetko si s ňou môžete precvičiť i to, koľko minút denne postačí na to, aby ste si spevnili telo a zredukovali brušný tuk.

Čo to je Gymbit Vibroshaper a ako funguje?

Vibračná plošina na precvičenie celého tela = tak by sa v skratke dal opísať Gymbit Vibroshaper. Ide o prístroj, ktorý do tela vysiela vysokorýchlostné vibrácie, čím stimuluje svaly. Vibračná plošina odosiela silné impulzy do tela a tie nútia svaly pracovať rýchlejšie a efektívnejšie.

Gymbit Vibroshaper je všestranný a univerzálny prístroj, určený na precvičenie celého tela. Plošina vibruje 25- až 50-krát za sekundu. Svaly sú namáhané viac ako pri klasickom cvičení, navyše pri cvičení s Vibroshaper zapájate oveľa viac svalových vlákien. Svaly sa zmršťujú a uvoľňujú niekoľkokrát za sekundu.

Gymbit Vibroshaper - svalové kontrakcie za minútu

Plošina sa dá ovládať dvomi spôsobmi – tlačidlami okolo displeja alebo bezdrôtovým diaľkovým ovládačom. Vďaka tomu sa počas cvičenia nebudete musieť zohýbať kvôli zmenám nastavenia rýchlosti či času.

S plošinou Gymbit Vibroshaper dostanete aj návod na použitie, obsahujúci inštrukcie a tabuľku odporúčaných nastavení podľa vášho veku či hmotnosti. V balení nájdete taktiež tréningový plán s obrázkovými inštrukciami k jednotlivým cvikom a gumové expandéry.

Pre koho je vhodná a pre koho nie?

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper je určená pre mužov i ženy rôzneho veku, ktorí chcú v pohodlí domova vyformovať svoje telo, prípadne sa zbaviť nadbytočných kilogramov. Vhodná je tak pre mladých, ako i pre starších, ktorí sa potrebujú udržať fit. Jej výhodou totiž je, že na nej môže cvičiť každý bez ohľadu na kondíciu.

Cvičenie na vibračnej plošine Gymbit Vibroshaper

Na plošine by nemali cvičiť osoby s hmotnosťou väčšou ako 100 kg, ľudia s osteoporózou, rakovinou, srdcovými ochoreniami a umelými končatinami. Prístroj nie je vhodný ani pre tehotné ženy, nemali by ho používať ani ženy počas menštruácie. Ľudia s hypertenziou, kožnými ochoreniami, telesnými zraneniami či cukrovkou by mali na vibračnej plošine cvičiť iba pod dohľadom lekára. Vibroshaper by nemali používať deti mladšie ako 8 rokov, staršie len pod dozorom.

Cvičenie na plošine

Ak vás zaujíma, či vám pomôže vibračná plošina zhodiť a spálite s ňou nejaké kalórie, odpoveď je áno. Dokonca môžete za hodinu cvičenia na doske spáliť 200 až 500 kalórií. Vibračná plošina Vibroshaper simuluje chôdzu, jogging alebo beh. Na plošine cvičíte predovšetkým s vlastnou váhou, plošinu môžete používať postojačky, posediačky i ležmo. Pre začiatočníkov sú určené 3 základné automatické programy, náročnejší užívatelia si môžu vybrať až z 99 nastavení.

Na vibračnej plošine sa dá cvičiť postojačky i posediačky

Ak chcete simulovať chôdzu, treba dať chodidlá doprostred plošiny, ak jogging, umiestnite chodidlá mierne od seba a v prípade, že chcete simulovať beh, dajte chodidlá čo najviac od seba až na konce plošiny. Na odstránenie nadbytočného tuku a zlepšenie fyzického i psychického zdravia je vhodný beh, jogging vám pomôže posilniť kosti a kĺby i stimulovať kardiovaskulárny a gastrointestinálny systém. Gymbit Vibroshaper je vhodná na pasívne i aktívne cvičenie (doplnené napr. o drepy, kliky, plank, výpady či výstupy a zostupy).

Nezabudnite pred cvičením na strečing, aby ste predišli zvýšenej bolesti svalov.

Prečo používať Vibroshaper?

Vibračná plošina šetrí váš čas i peniaze. Cena plošiny Vibroshaper je síce 249,90 eura, umožní vám však cvičiť doma kedykoľvek na to budete mať čas a chuť. Ak ste totiž zaneprázdnení a nestíhate chodiť pravidelne do posilňovne, môžete cvičiť každý deň s Vibroshaper 10 – 15 minút, aby ste dosiahli želané výsledky.

Prístroj je univerzálny – ocenia ho začiatočníci i skúsení športovci. Na plošine sa dá vykonávať veľké množstvo cvikov, čiže tréning nebude časom nudný, pridané cviky vám umožnia lepšie precvičiť celé telo. Ak budete prístroj používať pravidelne a nezabudnete ani na zdravú stravu, pocítite úbytok hmotnosti.

Simulovanie chôdze na vibračnej plošine Gymbit Vibroshaper

Cvičenie na plošine je veľmi jednoduché a vyžaduje si len minimálne úsilie. Môžete si vďaka nemu:

  • posilniť svaly,
  • vytvarovať celé telo,
  • zlepšiť metabolizmus,
  • zmierniť únavu,
  • zhodiť nadbytočné kilogramy,
  • zmierniť celulitídu
  • udržať zdravé kosti a kĺby.

Tipy, ako používať vibračnú plošinu

Cvičiť by ste mali na rovnom a stabilnom povrchu s dostatočným odstupom od stien a okolitých predmetov. Vzhľadom na to, že ide o elektronické zariadenie, používajte ho iba v interiéri a v suchom prostredí. Na prístroji by mala cvičiť vždy len jedna osoba.

Cvičiť na plošine začnite aspoň hodinu po jedle, aby ste sa vyhli žalúdočným ťažkostiam. Na zapnutom zariadení neskáčte ani nekľačte, aby ste predišli rôznym zraneniam, taktiež neprenášajte celú hmotnosť na jednu stranu, pretože by sa plošina mohla prevrátiť alebo poškodiť z dôvodu preťaženia.

Skúsenosti s Gymbit Vibroshaper

Hoci nie je cvičenie na vibračnej plošine 100% náhradou klasického tréningu, dokáže skutočne pomôcť. Ľudia si pochvaľujú jednoduché použitie, uvoľnenie tela, pomoc so spánkom a aj pomoc pri chudnutí.

Recenzie a skúsenosti s Gymbit Vibroshaper heureka.sk

Skúsenosti s Gymbit Vibroshaper wellneo.sk

Zhodnotenie na záver

Vzhľadom na univerzálnosť prístroja na ňom môže cvičiť takmer celá rodina. Pomáha so spevnením svalov, ale je to tiež dobrá pomoc pri spaľovaní tukov. Vďaka vibračnej plošine si môžete zlepšiť nielen fyzický, ale aj psychický stav a príjemne pri cvičení zrelaxovať. Za vyskúšanie rozhodne stojí.

Alternatívne produkty

Chceli by ste schudnúť, zlepšiť svoju kondíciu, ale máte reumu alebo bolestivé kĺby? Hľadáte šport alebo stroj, ktorý šetrí váš pohybový aparát a zároveň vám dá vytúžený vzhľad? Napadlo vás niekedy vyskúšať to prostredníctvom vibračných strojov? Ak áno, pozrime sa na plusy a mínusy niektorých vibračných prístrojov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa pre ten najlepší.Publikované dňa: 07.06.2019
Hodnotenie článku:
(91.6%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

27/06/2019 14:41
ada

da sa z toho naozaj schudnut? ake mate skusenosti? ja rozmyslam nad kupou, ale nie som si na 100% ista

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Výhody a nevýhodu športu: 11 dôvodov, prečo začať športovaťVýhody a nevýhodu športu: 11 dôvodov, prečo začať športovať

Pohyb je jednou z mála vecí, na ktoré má snáď celý svet, a to vrátane laikov i odborníkov, rovnaký názor – má pozitívny vplyv na zdravie. Zhrnieme vám výhody športovania a pokúsime savás...

Ladylab Fat Killer prírodný spaľovač tukov – recenzia, test, skúsenosti, cenaLadylab Fat Killer prírodný spaľovač tukov – recenzia, test, skúsenosti, cena

Pri chudnutí je alfou a omegou úprava stravy, pitný režim a pravidelný pohyb. Pomôcť môžu aj spaľovače tukov vo forme výživových doplnkoch.

Cvičenie so švihadlom výhody + najlepšie švihadláCvičenie so švihadlom výhody + najlepšie švihadlá

Švihadlom možno spáliť množstvo kalórií, vyrysovať postavu a posilniť svaly rúk aj nôh. A na to všetko vám postačí len zopár minút denne.