Imunoglukan vo forme tabliet či sirupu vám pomôže zlepšiť imunitu

Problémy s imunitou nie sú v súčasnom uponáhľanom svete ničím výnimočným. Mnoho ľudí je v dennodennom strese, namáha svoj organizmus taktiež ťažkou stravou, zlým životným štýlom, častým užívaním antibiotík či nadváhou. Organizmus tak dostáva zabrať a objavujú sa aj z toho plynúce rôzne choroby.

Imunoglukan tablety a sirup

Svoju imunitu si však môžete posilniť viacerými spôsobmi – od zmeny životného štýlu, trávenia viac času v prírode cez zmenu stravy a cvičenie až po výživové doplnky. Jednou z možností je užívanie imunoglukanu.

(Imuno)glukan – čo to je?

Extrakty z vyšších húb hlivy ustricovej a Shii-take používali rôzne kultúry už od pradávna na liečebu chorobných stavov spojených s vyčerpanosťou, na liečbu infekčných ochorení, ale aj pri liečení rán či dokonca rakoviny. Účinná látka betaglukán (získaná z hlivy ustricovej, nazýva sa tiež Pleuran, podľa latinského názvu tejto huby, z chemickej stránky sa označuje ako beta 1,3-D glukán), ktorá sa v nich nachádza, dokáže stimulovať určité bunky imunitného systému.

Betaglukán je polysacharid zložený z glukózových jednotiek, ktorý sa vyznačuje imunomodulačnými účinkami – spočívajú v aktivácii nedostatočne fungujúceho imunitného systému. Pri pravidelnej konzumácii glukánu podporuje táto látka prirodzenú obranyschopnosť organizmu a posilňuje odolnosť organizmu celkovo.

Účinky betaglukánu na ľudský organizmus však týmto nekončia, pomáha tiež znižovať cholesterol, je prevenciou vzniku chorôb srdca a cievneho systému, má protizápalové účinky a pomáha pri ochoreniach kĺbov, chronických zápaloch či akné.

Hliva ustricová

Vzhľadom na imunostimulačné účinky betaglukánu (látka prírodného pôvodu imunoglukan sa radí medzi ne), sa stal súčasťou rôznych podporných potravinových preparátov a prípravkov s liečivými účinkami. Nedostatočná funkcia imunitného systému sa môže prejavovať viacerými spôsobmi, napr. celkovým pocitom únavy, vírusovými a plesňovými ochoreniami, bolesťami kĺbov, zhoršeným hojením rán, znížením počtom bielych krviniek a zvýšenou vnímavosťou k nádorovým ochoreniam.

S prevenciou môžete pritom začať už dnes, vďaka jednej kapsule či lyžičke sirupu získate ochranu na celý deň.

Imunoglukan vo forme kapsúl či sirupu

Pokiaľ chcete posilniť svoj imunitný systém dlhodobo, vyskúšajte Imunoglukan P4H kapsuly, prípadne siahnite po jeho tekutej forme. K dispozícii je aj špeciálny krém či pleťové mlieko. V každom jednom prípade ide o doplnky na posilnenie imunity. Kúpiť si ich môžete v rôznych veľkostiach. Z hľadiska užívania a dávkovania sú najvhodnejšie tablety. Deti skôr ocenia sirup.

Ako funguje?

Imunoglukan je vysoko purifikovaná látka získavaná izoláciou z Pleurotus ostreatus (hlivy ustricovej), ide o komplex biologicky aktívnych polysacharidov. Táto látka sa po užití v nezmenenej podobe dostane až do tenkého čreva, kde sa naviaže na imunitné bunky, čím dochádza k ich aktivácii a odstraňovaniu škodlivých látok. Aktívne látky sa postupne uvoľňujú a v celom organizme dochádza k spusteniu obranných mechanizmov.

Imunoglukan teda aktivuje imunitný systém a slúži ako prevencia:

  • zvyšuje obranyschopnosť organizmu voči vírusovým, bakteriálnym a infekčným ochoreniam,
  • priaznivo pôsobí pri strese, veľkej psychickej a fyzickej záťaži,
  • má podporný účinok pri liečbe zápalov, infekcií, vírusových ochorení, ochorení v dôsledku oslabeného imunitného systému, pomáha pri chemoterapii, ožarovaní a celkovej únave organizmu,
  • zlepšuje cholesterol a krvný tlak,
  • podporuje lepšie trávenie a pomáha s detoxikáciou čriev,
  • priaznivo vplýva aj na niektoré kožné choroby (napr.: infekčná mononukleóza, herpesy, afty, sezónne alergické ochorenia prejavujúce sa na pokožke, varicella).

Užívanie imunoglukanu a nežiaduce účinky

Imunoglukan môžete užívať krátkodobo i dlhodobo. Ak máte akútne problémy, bude vhodnejšie intenzívnejšie dávkovanie a krátkodobé užívanie, pokiaľ chcete posilniť svoj imunitný systém dlhodobo, mali by ste ho brať 2 až 3 mesiace raz, dvakrát za rok.

Problémy s imunitou

Užívanie imunoglukanu nemá žiadne, resp. len minimálne nežiaduce účinky. U niektorých ľudí sa môžu vyskytnúť črevné problémy, tie však môžu súvisieť so zlým stavom ich tráviaceho traktu. Imunoglukan vplýva na detoxikáciu čriev, čím zlepšuje ich peristaltiku. Vhodný nie je pre ľudí po transplantácii, ktorí užívajú imunosupresíva. Treba si dať pozor, aby ste ho neužívali spoločne s prípravkami, ktoré imunitu potláčajú.

Ďalšie varianty

V prípade, že ste nemali čas myslieť na prevenciu a choroba vás dobehla, siahnite po prípravku Imunoglukan P4H Acute!, ktorý obsahuje imunoglukan vo zvýšenej dávke (300 mg), má tiež vyšší obsah vitamínu C, obsahuje aj zinok. Prípravok prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, je vhodný pre intenzívnu podporu imunitu v rizikovom období. Užíva sa len krátkodobo – po dobu 5 dní.

Imunoglukan P4H SynBIO obsahuje okrem imunoglukanu a vitamínu C taktiež bakteriálne kultúry a fruktooligosacharidy, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Vhodný je pre ľudí, ktorých okrem oslabenej imunity trápia aj tráviace ťažkosti, napr. kvôli užívaniu antibiotík.

Pokožka, ktorá chráni organizmus od vonkajších vplyvov a škodlivín, si taktiež zaslúži pozornosť. Na jej regeneráciu, ochranu a jej udržiavanie dobrého stavu máte k dispozícii Imunoglukan P4H krém a telové mlieko Imunoglukan P4H lotion. Krém slúži na starostlivosť o pokožku po popálení či poranení. Telové mlieko zlepšuje prirodzené vlastnosti kože (jej bariérovú funkciu, vláčnosť a elasticitu). Oba sú vďaka svojim regeneračným a hydratačným účinkom vhodné na starostlivosť o suchú a atopickú pokožku. Hodia sa pre všetky typy pokožky, sú ľahko roztierateľné a vhodné na denné používanie.

Účinnou zložkou oboch kozmetických prípravkov je prírodný imunoglukan. V telovom mlieku sa okrem toho nachádza zmes prírodných rastlinných olejov, bambucké maslo, pantenol a vitamín E.

Vyberáme z nášho katalógu

Zakúpte si ich pohodlne

Imunoglukan P4H zoženie v klasickej kamennej lekárni, ale aj cez internet. Nákup online vám ušetrí čas, produkt získate za priaznivú cenu a bude vám dodaný priamo domov.

Nakupovať by ste mali prípravky s imunoglukanom od overených výrobcov, akou je napr. spoločnosť Pleuran, ktorá má s výrobou takýchto produktov viac ako 20-ročné skúsenosti.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 14.02.2019
Hodnotenie článku:
(85.8%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?

Komplex enzýmov, ktoré sú jedným zo základných zložiek fungovania imunitného systému človeka, nájdete v jednej kapsule EnzyMAX R. Počuli ste už niekedy o ňom?

100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena

Potrebujete zlepšiť svoju imunitu a udržiavať sa vo forme? Vyskúšajte Sibírsku čagu v 100%-tnom stave v produkte od Superionherbs. V recenzii sa dozviete o jej účinkoch i dávkovaní.

Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cenaOscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je vhodný na liečbu nachladnutia a chrípky. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Čo všetko by ste o ňom mali vedieť pred...