Indol3C a Indol3C Forte na cysty - Recenzie a skúsenosti.

Indol3C je výživový doplnok, ktorý obsahuje látku Indol-3-carbinol (I3C). Táto účinná látka je v bežnej forme obsiahnutá v krížokvetej zelenine – napríklad v brokolici, kapuste, ružičkovom keli a v karfiole. Je to fytochemikália, čo znamená, že sa získava z rastlín pre prirodzené liečivé účinky. O týchto látkach je známe, že vplývajú na organizmus človeka takým spôsobom, ktorý zabraňuje mnohým ochoreniam a vzniku rakoviny.

Indol3C Forte na cysty

Ide o voľnopredajný liek, ktorý pozitívne ovplyvňuje hormonálny metabolizmus, zabraňuje rastu nádorových buniek a spôsobuje ich zánik. Má antioxidačné účinky.

Pomáha ženám i mužom

V rôznych diskusiách a recenziách sa uvádza, že najčastejšie pomáha na cysty na vaječníkoch. Cysty na vaječníkoch sú nádory obalené riedkym alebo hustým obalom. Môžu byť zhubné alebo nezhubné a toto sa dá zistiť len vyšetrením po odobratí tkaniva. Vytvoriť sa môžu na rôznych orgánoch v ženskom tele.

S cystami sa dá bojovať aj tým, že sa zníži spotreba tuku, zvýši príjem vlákniny, sóje, rýb a odstránime príjem cukrov a výrobkov z bielej múky. A práve výživový doplnok Indol-3-carbinol má veľmi pozitívny vplyv na hrčky, cysty a myómy. Zvyšuje hladinu estrogénov v tele a ničí postihnuté bunky v mäkkých tkanivách.

U mužov sú veľmi časté problémy s prostatou, močením a plodnosťou. Práve aj na tieto problémy zaberá práve vyššie spomenutá látka.

Účinky Indol3C

Indol má široké použitie. Likviduje nádorom postihnuté bunky, chráni bunky pred HPV vírusom, vyrovnáva hormonálnu hladinu u žien aj mužov, prispieva k prevencii a liečbe nádorových ochorení. 

 • Pozitívne ovplyvňuje metabolizmus estrogénov a testosterónu
 • Prispieva k zdravému vývoju buniek v tele
 • Zabraňuje rastu nádorových buniek
 • Vhodný pri infekciách vyvolaných ľudským papilomavírusom HPV (je vírus spôsobujúci genitálne bradavice, ale takisto rakovinu krčka maternice, rakovinu penisu a za vznik iných ochorení)
 • Účinný pri dysplázie krčka maternice
 • Vhodná pri genitálnych bradaviciach
 • Účinný pri mastopatii (uzlíky a cysty v prsníkoch) a mastodynii (bolesť v prsníkoch)
 • Účinný pri rakovine prsníka
 • Nádory prostaty u mužov
 • Vhodný pri nádoroch hrubého čreva, konečníka, žalúdka a hrtana
 • Napomáha pri zväčšenej prostate
 • Účinný pri predmenštruačnom syndróme (vyrovnaním hormonálnej rovnováhy)

Užívanie u detí a v tehotenstve

Tablety nie sú vhodné pre detiIndol-3-C sa tak isto neodporúča užívať v tehotenstve a obdobne je to aj u dojčiacich žien. 

Môže sa však užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie. Je takisto vhodný pre diabetikov.

Zloženie Indol3C

Aktívnou látkou he Indol 3 carbinol. V jednej kapsule sa ho nachádza 150 mg. Ďalšími látkami sú kukuričný škrob a želatína.

Zloženie Indol3c Forte na cysty

Na trhu je okrem klasického Indol3C dostupný aj Indol3C Forte, ktorý je obohatený o extrakt z granátového jablka. Vitamín C obsiahnutý v granátovom jablku podporuje účinok aktívnej látky Indol 3 carbinolu. Dávkovanie je rovnaké.

Dávkovanie, formy a cena Indol3C

Indol3C sa predáva vo forme kapsúl. Výživový doplnok sa užíva 2-3 kapsule denne. Užívať ich je odporúčané pred jedlom a zapijú sa vodou. Kúra by mala trvať 2-3 mesiace a potom mať dvojmesačnú prestávku. Následne je možné cyklus zopakovať. Pred použitím si ale dôkladné preštudujte Indol 3C príbalový leták.

Ako je z vyššie uvedeného zrejmé, tak na mesačnú kúru potrebujeme aspoň 30 tabliet. Indol3C sa predáva v balení po 30+30, 120, 180, 240 tabletiek. Na trhu nájdete aj výhodné balenia, keďže cena je pomerne vysoká. Zo skúseností je zrejmé, že veľa ľudí vyskúša Indol3C práve vtedy, keď je v ponuke výhodné balenie (napríklad 180+180 kapsúl).

Dostupné balenia Indol3C a Indol3C Forte

Cena kapsúl sa pohybuje v rôznych ropätiach. Najoptimálnejšie je kúpiť zvýhodnené balenie. 180 kapsúl Indol 3C Forte dostanete za 42 eur, ale za túto cenu sa dá kúpiť aj balenie 2x180 kapsúl. Priemerná cena za 2x180 kapsúl je v zvýhodnenom balení za 50 eur. Indol 3C sa predáva zväčša v baleniach po 60 alebo 120 kapsúl. Tu sa cena za 60 tabletiek pohybuje okolo 20 eur a cena za 120 tabliet cca 40 eur.

Vzhľadom na ceny a zloženie by som teda určite odporúčala Indol3C Forte vo zvýhodnenom balení 2x180 kapsúl.

Indol3C Forte recenzia a skúsenosti

Indol 3C a Indol3C Forte je dostupný v eshopoch na internete alebo v lekárňach. Predáva sa formou tabliet a je voľnopredajný.

Skúsenosti s užívaním Indol3C

Recenzie a ohlasy na Indol3C sú pozitívne. Ako najúčinnejší sa ukazuje práve na cysty a hrčky. Tým pádom je odporúčaný a účinný aj na onkologické a endokrinologické ochorenia. Vo veľa prípadoch je však odporúčaná viac ako jedna kúra, kým sa dostavia výsledky. Využíva sa aj ako podporná liečby pri myómoch, kde sú prevažne pozitívne výsledky.

Recenzie a skúsenostis s Indol3C užívaním

Negatívne výsledky vo všeobecnosti neboli zistené. Občas sa objavila silnejšia menštruácia. Vyčítaný je Indolu výrazný zápach, ale varuje pred ním upozornenie na balení. Recenzie poukázali na to, že nie je rozdiel v skúsenostiach Indol 3C Forte a obyčajným Indol 3C.

Indol 3C ako aj Indol3C Forte sú výživové doplnky. Nenahrádzajú ani stravu ani liečivá. Po naštudovaní dostupných materiálov by som ho v prípade ženského alebo onkologického problému určite vyskúšala. Objektívne však je – tak ako u všetkých doplnkov – poradiť sa s ganekológom ako ho aj na užívanie doplnku upozorniť.

Indol3C obohatený o granátové jablko nie je o toľko drahší ako „obyčajný“ Indol3C, tak by som uprednostnila variant Forte.

Vedľajšie a nežiadúce účinky

Indol3C je výživový doplnok, ktorý sa predáva bez receptu. Voľnopredajným môže byť liek, ktorý nemal zistené nežiadúce účinky, no odporúča sa prekonzultovať zdravotný stav a užívanie s lekárom. 

Výživový doplnok môže spôsobovať nafukovanie a plynatosť. Toto by však v priebehu pár dní malo zmiznúť. Ak by sa tak nestalo, prípadne sa objavili iné nežiadúce účinky, tak ho treba prestať užívať. Počas užívania sa môže vyskytnúť aj alergická reakcia, ale to iba v prípade, ak ste precitlivený na nejakú zložku doplnku. 

Indol3C nie je liek ani náhradou stravy.

Alternatívy produktu

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 11.03.2019
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

11/03/2019 07:30
Vierka

Začala som ho brať na cysty na prsníku. Uvidíme či zaberie. Zatial užívam 2 týždne. Kúpila som si 3 balenia, tak som zvedavá

14/03/2019 11:32
Hela Nováková

Ked som dostala výsledky z cytológie, nebolo mi všetko jedno. Kamoška mi ale poradila ndol 3C. Najprv som neverila ale je to neuveriteľné. Po dobratí určenej kúry mám výsledky v poriadku. Je to ako malý zázrak.

16/03/2019 11:34
Anonym

Poradil mi to lekár na cystu na vaječníku. Objednala som. Nevkladám do toho veľké nádeje, ale za pokus to určite stojí . zdravie máme iba jedno

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Plodné dni a ovulácia pred menštruáciou – ako ich rátať Plodné dni a ovulácia pred menštruáciou – ako ich rátať

Milé dámy a partnerské páry, vedeli ste, že si tehotenstvo a rodičovstvo môžete naplánovať nielen prostredníctvom antikoncepcie, ale aj prirodzeným spôsobom? Stačí, ak si partnerka začne...

Ovulácia a ovulačné testy aj zo slín Ovulácia a ovulačné testy aj zo slín

Hľadáte možnosti, ako zvýšiť šance na otehotnenie? Ste na dobrom mieste. Prispieť k počatiu môžu ženy pomocou sledovania ovulačných dní. Čo je to ovulácia, kedy nastávajú ovulačné dni či...

Najsilnejšie prírodné afrodiziaká pre ženy - ktoré potraviny fungujú? Najsilnejšie prírodné afrodiziaká pre ženy - ktoré potraviny fungujú?

Je všeobecne známe, že existujú prostriedky na zvýšenie sexuálnej chuti a prirodzenou cestou v sebe môžete prebudiť spiace libido. Čo to afrodiziakum v skutočnosti je, aké prírodné...