Muay thajský krém – recenzia krému s hrejivým účinkom, ktorý ponúka aj lekáreň

Možno ste aj vy pocítili, že s pribúdajúcim vekom alebo navyšovaním intenzity fyzickej aktivity vaše telo reagovalo v podobe bolesti svalov, šliach či kĺbov na problematických miestach. Chronické problémy by ste mali riešiť s lekárom alebo fyzioterapeutom, no na akútne bolesti existuje množstvo prípravkov. Jedným z nich je aj Muay krém, ktorý vyzdvihuje nejedna recenzia a získal si veľkú popularitu u mnohých športovcov a aktívnych ľudí.

Muay krém recenzia

Pozreli sme sa na to, ako účinkuje a s čím vám môže pomôcť.

Muay krém si môžete jednoducho zakúpiť ✅ v internetovej lekárni Dr. Max. Pri kúpe dvoch balení budete mať dopravu zadarmo.

Bolesť často prichádza so zmenou

Bolesti pohybového aparátu sa raz za čas objavia u každého človeka. Pri športovcoch je najčastejšou príčinou príliš vysoká intenzita alebo náhla zmena v tréningu. Často však bolesti pohybového aparátu prekvapia aj dosiaľ neaktívnych ľudí, ktorí začnú rekreačne športovať, a to aj napriek tomu, že začnú opatrne a zľahka. Je to z dôvodu, že nielen svaly, ale aj kĺby a šľachy sa musia záťaži postupne prispôsobiť. Problémy mávajú najmä začínajúci rekreační športovci s nadváhou.

Bolesti však prichádzajú aj s pribúdajúcim vekom. Jednotlivé časti pohybového ústrojenstva sú u starších ľudí opotrebované, pričom väčšie problémy môžete mať, ak ste vykonávali namáhavú fyzickú prácu a telo jednostranne zaťažovali, prípadne, ak ste viedli pasívny život so sedavým zamestnaním.

Bolesť pri športe

Pri pretrvávajúcich chronických bolestiach sa určite nebojte navštíviť lekára, prípadne fyzioterapeuta. Na tie akútne bolesti, ktoré vás prekvapia náhle, je dobrým pomocníkom práve Muay krém.

Tajomstvom je unikátna receptúra a hrejivý účinok

Muay krém bol vyvinutý thajskou firmou Devakam Apothecary Hall Company Limited, ktorá pri jeho výrobe použila unikátnu receptúru s cieľom pomôcť thajským boxerom. Thajský box je totiž fyzicky veľmi náročný šport, pri ktorom hrá regenerácia podstatnú rolu. Tento krém im pomáhal a dodnes pomáha pripraviť svaly na náročný tréning či zápas, a tiež regenerovať extrémne namáhané pohybové ústrojenstvo po ňom.

Účinnou látkou v Muay kréme je metylsalicilát, ktorý sa používa pri liečbe reumatických bolestí, bolestí svalov, kĺbov či chrbtice a bolestí pri artritíde. Táto látka má silný hrejivý účinok a výrazne prehrieva masírovanú oblasť. Muay krém ďalej obsahuje pomocné látky ako eugenol, polysorbát, trietanolamín,  mentol a carbomer 940.

Muay krém má silný hrejivý účinok

Účinky a vlastnosti Muay krému:

 • Pomáha zmierňovať ťažkosti s pohybovým aparátom – upokojuje zapálené či podráždené svaly, kĺby i šľachy, ktoré sú vystavené nadmernej fyzickej námahe, či už vplyvom športového výkonu alebo náhlej fyzickej aktivity po dlhom období stuhnutosti.
 • Je účinný pri liečbe zranení – zmierňuje opuchy a prejavy natiahnutých svalov alebo napr. vyvrtnutého členku. Pomáha pri liečbe podliatín spôsobených údermi pri bojových športoch či inými úrazmi.
 • Prekrvuje svalstvo a pokožku – vďaka tomu zabezpečí transport živín a iných potrebných látok do svalov, čím ich nielen zregeneruje, ale pomôže im pripraviť sa na náročný fyzický výkon. Vďaka tejto vlastnosti ho môžete použiť aj pri masážach.
 • Účinkuje rýchlo – Muay krém sa prekvapivo rýchlo vstrebáva do pokožky a nezanecháva ju zbytočne mastnú.

Dávkovanie, vedľajšie účinky a upozornenia

Muay thajský krém je vhodný pre dospelých mužov i ženy, taktiež pre seniorov a deti od 5 rokov. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Môžete ho užívať nielen, ak aktívne športujete, ale tiež ak máte problémy s pohybovým aparátom, ktoré sú dôsledkom starnutia alebo nedostatočnej fyzickej aktivity.

Nepoužívajte ho, ak ste precitlivený na niektorú zložku krému. Muay krém je určený iba na vonkajšie použitie, vyvarujte sa jeho kontaktu s očami, sliznicami, otvorenými ranami či podráždenou pokožkou. Pri podráždení pokožky krémom ju umyte väčším množstvom čistej vody a krém ďalej nepoužívajte.

Muay thajský krém na regeneráciu

Pri prvom použití krém najskôr odskúšajte na malej ploche. Pri ďalších použitiach ho nanášajte na pokožku v tenkej vrstve a jemne vmasírujte, až pokým sa krém úplne nevstrebe. Takto Muay krém aplikujte 2 – 3 × denne. Miesto, na ktoré bol krém aplikovaný nezakrývajte a po použití si umyte ruky.

Muay krém nemá žiadne pozorované vedľajšie účinky.

Na masáže Muay olej

Muay krém zoženiete v takmer každej internetovej lekárni alebo e-shope s výživovými doplnkami. Predáva sa v dvoch baleniach – menšie s hmotnosťou 30 g stojí vyše 3 eurá a väčšie 100 g balenie zoženiete za cenu medzi 6 – 8 eur.

Skúsenosti užívateľov, otázky a odpovede

Masť Muay má takmer výlučne pozitívne recenzie. Užívatelia si ju pochvaľujú pre jej intenzívny účinok, aký pri iných krémoch či géloch nepozorujú. Mnohí užívajú Muay krém dlhodobo a pomáha im aj pri chronických problémoch – napr. pri bolestiach ramena, pri tzv. tenisovom lakti, proti svalovej horúčke a pod. Niektorí si obľúbili aj olej v spreji, ktorý predstavuje pomoc pri akútnej bolesti na cestách.

Niektorí užívatelia s precitlivelou pokožkou sa sťažovali na jej podráždenie Muay krémom, prípadne na nepríjemné pálenie. Niektorým prekážal jeho nepríjemný zápach, ktorý je však vyvážený jeho intenzívnym účinkom.

Recenzie a skúsenosti s Muay thajským krémom

 • Moje deti sa zranili, môžem im pomôcť Muay krémom?
 • Výrobca odporúča používanie krému deťom od 5 rokov.
 • Môžem Muay krémom masírovať aj väčšie časti tela?
 • Výrobca krém na masáže neodporúča, pre masírovanie väčších plôch je vhodný Muay Oil – masážny olej, ktorý má na tento účel vhodnejšiu konzistenciu a rovnomernejšie sa vstrebe do vašej pokožky.
 • Mal/mala som úraz, môžem použiť Muay krém ako pomocnú liečbu?
 • Muay krém účinne pomáha aj pri poúrazových stavoch, ako napr. vyvrtnutý členok, pomliaždeniny, narazené rebrá či natiahnuté svaly. Nepoužívajte ho na odreniny, popáleniny či otvorené rany.
 • Mám precitlivelú pokožku, ktorá sa ľahko podráždi, môžem užívať Muay krém?
 • Výrobca v týchto prípadoch odporúča najprv odskúšať pôsobenie krému na malej časti pokožky, až následne ho aplikovať v dostatočnom množstve na postihnuté miesto. Muay krém má mierne pálivý účinok, ide o prirodzené pôsobenie účinnej látky, nie každému je však toto pálenie príjemné.

Alternatívy Muay krému

V internetových lekárňach a e-shopoch s výživovými doplnkami nájdete aj mnoho alternatív k Muay krému. Obľúbený je napr. Flector gél s účinnou látkou diklofenak, ktorá sa používa na zmiernenie reumatických bolestí a zápalu. Ďalší gél s obsahom diklofenaku je napr. Voltaren Forte.

Obľúbené sú tiež prípravky s obsahom ibuprofénu, ktorý pôsobí protizápalovo a používa sa pri zápaloch svalov, kĺbov či šliach. Ide napr. o krém Dolgit alebo Ibalgin krém.

Ďalšou alternatívou je Allga San Arnika gel, čo je gél s výťažkom z rastliny arnika horská. Patrí tiež medzi účinné masážne krémy pre športovcov, môžete ho, rovnako ako Muay krém, použiť na regeneráciu po športovom výkone a na prípravu svalov na záťaž.

Tieto alternatívy sú cenovo porovnateľné s Muay krémom, majú však odlišné účinné látky, preto ich možno budete musieť vyskúšať viacero, kým zistíte, čo vám zaberá najlepšie.

Záverečné zhodnotenie

Muay krém je prekvapivo účinným prostriedkom v boji proti bolestiam spôsobeným preťažením pohybového aparátu. O jeho účinkoch svedčí aj množstvo pozitívnych a minimum negatívnych recenzií. Muay krém je častou témou v internetových diskusiách a vďaka jeho intenzívnym účinkom si ho obľúbilo mnoho športovcov, ktorým pomáha zmierniť prejavy svalovej horúčky, rýchlejšie regenerovať svaly či pripraviť ich na zvýšenú záťaž.Publikované dňa: 07.05.2019
Hodnotenie článku:
(89.6%)

Komentáre

17/05/2019 09:42
maato

toto je super krem pre sportovcov, dobry pred aj po treningu. len to netreba prehnat s mnozstvom, lebo potom stipe az prilis

04/06/2019 14:54
Paťo

Tento krém je topka, vždy vďaka nemu zregenerujem rýchlejšie po cvičení. Používam ho už 10 rokov, má rýchly nástup účinku, čiže prináša okamžitú úľavu :-)

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Epsomská soľ (horká soľ) – použitie na akné, vlasy aj chudnutieEpsomská soľ (horká soľ) – použitie na akné, vlasy aj chudnutie

 Najčastejšie sa používa ako prímes do kúpeľa a aj preto ju možno poznáte ako "soľ do kúpeľa" .  Jej účinky sú však oveľa bohatšie. Prečítajte si náš článok o epsomskej soli a dozviete...

Wellneo Iza Effect proti plesni nôh a nechtov – recenzia a skúsenosti Wellneo Iza Effect proti plesni nôh a nechtov – recenzia a skúsenosti

Babské rady odporúčajú cesnak, ocot či biely jogurt. Chcete sa však mykózy zbaviť nadobro? Množstvo užívateľov má pozitívne skúsenosti s užívaním prípravku Iza Effect.

Opaľovacie krémy proti pigmentovým škvrnám. Vichy idéal soleil aj na tvárOpaľovacie krémy proti pigmentovým škvrnám. Vichy idéal soleil aj na tvár

Ak vás trápia pigmentové škvrny, siahnite po správnom opaľovacom kréme. Ako tieto krémy fungujú, pre koho sú určené a ako sa vlastne opaľovať, keď nám pigmentové škvrny vznikajú?