Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster – recenzia, skúsenosti, výsledky

Stres, nedostatok spánku, fajčenie aj znečistenie prostredia. To všetko má vplyv na našu pleť. Odrazia sa na nej v podobe opuchov, tmavých kruhov pod očami, suchej a citlivej pleti a známkami predčasného starnutia.

Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster (recenzia a skúsenosti s používaním)

Tieto príznaky však možno zmierniť alebo odstrániť používaním špeciálnej kozmetiky akou je aj hydratujúca termálna voda Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster.

Čo je Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

Minéral 89 Hyaluron Booster je termálna voda od Vichy, ktorá vďaka svojmu koncentrovanému zloženiu – až 89 %kyseline hyalurónovej pôsobí na pleť hydratujúco a predstavuje účinnú ochranu pred stresom a znečistením prostredia. Pravidelným používaním sa docieli vyživená, tonizovaná, žiarivejšia a zdravšia pleť.

Prípravok posilňuje funkciu kožnej bariéry, čím sa pleť stáva odolnejšou. Klinickými testami na 52 ženách používajúcich prípravok po dobu 4 týždňov bolo zistené, že ich pleť sa stala o 21 % plnšia, o 20 % jemnejšia, o 26 % žiarivejšia a o 26 % jednotnejšia. Termálna voda je vhodná pre všetky typy pleti, používa sa na každodennú starostlivosť a ráno a/aj večer sa natiera na tvár.

Na okolie očí je tu Minéral 89 Hyaluron Booster očný krém s čistým kofeínom. Predstavuje ochranu kožnej bariéry v okolí očí po dobu 24 hodín, redukuje tmavé kruhy pod očami a vyhladzuje jemné vrásky.

Zloženie

Termálna voda obsahuje glycerín, PEG/PPG/polybutylén glykol a 8/5/3 glycerín, ktoré spolu fungujú ako účinná hydratácia pre pleť. V kozmetike sú príjemnou zložkou aj vďaka tomu, že nezanechávajú mastnú a lepkavú pokožku. Ďalšia zložka, butylén glykol, je alkohol, ktorý efektívne odstraňuje akné, no zároveň veľmi dobre hydratuje suchú pokožku. Carbomer a methyl gluceth-20 majú schopnosť udržiavať vodu, a preto sú často používanými hydratujúcimi zložkami.

Hyaluronát sodný, teda soľ kyseliny hyalurónovej, je v kozmetike obľúbený kvôli vysokému hydratačnému účinku, výžive pokožku a schopnosti regenerácie kože. Phenoxyethanol sa často používa v hydratačných prípravkoch a má antibakteriálny účinok. Ďalšími hydratujúcimi zložkami sú caprylyl glycol a biosaccharide gum-1, ktorý udržiava pokožku vlhkú a hydratovanú. Kyselina citrónová má antioxidačné vlastnosti a pleť chráni pred slnečnými lúčmi a znečisteným prostredím. Poslednou zložkou prípravku je voda.

Účinky

Výrobca Minéral 89 Hyaluron Booster a očného krému udáva nasledovné účinky:

  • posilňuje funkciu kožnej bariéry
  • pôsobí proti agresorom akými sú stres, únava a znečistenie
  • hydratácia pleti
  • pleť vypĺňa, rozžaruje a posilňuje
  • tonizácia pleti
  • redukuje tmavé kruhy pod očami
  • vyhladzuje jemné linky v okolí očí
  • rozjasňuje očné okolie
  • hydratuje po dobu 24 hodín

Cena

Obe výrobky je možné nájsť v lekárňach, drogériách alebo internetových obchodoch. Cena sa odvíja od objemu produktu. Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster je možné dostať v baleniach po 30, 50 alebo 75 ml. 30 ml balenia sa pohybujú v rozmedzí 14 – 16 EUR, najčastejšie kupované 50 ml balenia stoja od 17 – 30 EUR a balenie, ktoré vám vydrží najdlhšie, 75 ml, sa pohybuje v sumách od 22 EUR a vyššie. Očná starostlivosť Vichy Minéral 89 Eye sa predáva v objeme 15 ml a tento booster na očné okolie možno kúpiť v cenovom rozpätí 16 – 22 EUR.

Skúsenosti a recenzie

S týmto výrobkom má množstvo užívateľov pozitívne skúsenosti. Pochvaľujú si najmä výborné hydratačné vlastnosti, čo ocenili prevažne ľudia s dlhodobou dehydratáciou pleti, hektickým životným štýlom či matky na plný úväzok. Ľudia so suchou a citlivou pleťou si všimli, že pri pravidelnom užívaní pleť nie je nepríjemne napnutá a podráždená, no booster vyhovoval aj užívateľom s mastnou pokožkou, ktorí ho opísali ako ľahký a svieži.

Dámy s nejednotným tónom pleti, tmavými fliačikmi a červenými škvrnami na pokožke ocenili, ako dokázal booster ich pokožku rozjasniť, tónizovať a zjednotiť odtiene pleti. Hlavne v lete si užívatelia pochvaľovali, že sa tento krém vstrebáva veľmi rýchlo, nezanecháva mastnú pokožku, ale príjemný a ľahký pocit. Rýchle vstrebávanie vyhovovalo aj dámam, ktoré dennodenne používajú make-up. Termálnu vodu často vyzdvihovali ako skvelý podklad pod make-up na každodennú starostlivosť.

Recenzie a skúsenosti s Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

Ďalším plusom výrobku bolo to, že sa nemíňal tak rýchlo. Na jedno použitie stačilo naniesť jednu až dve stlačenia pumpičky raz až dvakrát denne. Očný krém ocenili užívatelia rovnako dobre. Pozitívny vplyv na ich pokožku zaznamenali už po krátkom čase a ľudia s citlivou a ekzématickou pokožkou nezaznamenali žiadne negatívne reakcie kože na produkt a ocenili zloženie bez parfumu.

Niekoľko užívateľov sa zhodlo na tom, že hydratáciu pleti pocítili hneď a viditeľné výsledky sa dostavili už po dvoch týždňoch v podobe zdravšej, jasnejšej a tónizovanej pleti. Mnoho užívateľov dokonca svoje bežné denné a nočné krémy vymenili za booster, pretože užívaním zistili, že ich už nepotrebujú. Pleť bola totiž jemná a pekne hydratovaná.

Záverečné zhodnotenie

Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster patrí medzi najlepšie kozmetické produkty na výživu a hydratáciu pleti. V porovnávači cien sa dokonca stal top produktom roka 2018. Produkt sa pýši množstvom pozitívnych recenzií od používateľov.

Aj keď mnohých by od kúpy mohla odradiť práve cena, ktorá je o čosi vyššia, aj samotní užívatelia sa zhodli na tom, že vzhľadom na účinky produktu a to, akým pomalým tempom sa prípravok míňa, je táto termálna voda investíciou, ktorá sa oplatí.

Alternatívy

Ak sa vám Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster z akéhokoľvek dôvodu nepozdáva, na trhu existujú aj ďalšie kvalitné séra, ktoré dokonale vyživujú unavenú a dehydrovanú pokožku. Stačí si vybrať to svoje. Pri výbere možno pomôžu aj naše dva tipy:Publikované dňa: 10.09.2019
Hodnotenie článku:
(92.6%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Epsomská soľ (horká soľ) – použitie na akné, vlasy aj chudnutieEpsomská soľ (horká soľ) – použitie na akné, vlasy aj chudnutie

 Najčastejšie sa používa ako prímes do kúpeľa a aj preto ju možno poznáte ako "soľ do kúpeľa" .  Jej účinky sú však oveľa bohatšie. Prečítajte si náš článok o epsomskej soli a dozviete...

Wellneo Iza Effect proti plesni nôh a nechtov – recenzia a skúsenosti Wellneo Iza Effect proti plesni nôh a nechtov – recenzia a skúsenosti

Babské rady odporúčajú cesnak, ocot či biely jogurt. Chcete sa však mykózy zbaviť nadobro? Množstvo užívateľov má pozitívne skúsenosti s užívaním prípravku Iza Effect.

Opaľovacie krémy proti pigmentovým škvrnám. Vichy idéal soleil aj na tvárOpaľovacie krémy proti pigmentovým škvrnám. Vichy idéal soleil aj na tvár

Ak vás trápia pigmentové škvrny, siahnite po správnom opaľovacom kréme. Ako tieto krémy fungujú, pre koho sú určené a ako sa vlastne opaľovať, keď nám pigmentové škvrny vznikajú?