Opaľovacie prípravky na slnečnú alergiu – recenzie odporúčajú Daylong

Začervenanie, žihľavka, svrbenie, ekzém? Aj u vás sa zvyknú objaviť po opaľovaní? Nezúfajte, alergická reakcia na slnečné žiarenie má riešenie. Dá sa proti nej úspešne bojovať s použitím opaľovacích krémov proti slnečnej alergii.

Opaľovacie prípravky proti slnečnej alergií

V tomto článku sa pozrieme na to, čo ju spôsobuje a ako si vybrať prípravky na opaľovanie pri slnečnej alergii.

Čo spôsobuje slnečnú alergiu

Existuje niekoľko foriem slnečných alergií, no najbežnejšou je polymorfná svetelná erupcia. Vyskytne sa väčšinou až nejaký čas po opaľovaní a typickými príznakmi sú začervenanie, svrbenie, vyrážka a pľuzgieriky. Môže sa vyskytnúť hlavne na hrudi, rukách a tvári. Najčastejším pôvodom alergickej reakcie na slnko je práve UV žiarenie.

Vo väčšine prípadov sa alergickej reakcii dá krásne predísť používaním opaľovacích produktov určených na slnečnú alergiu. V ťažších prípadoch je možné liečbu podporiť antihistaminikami.

Ako fungujú opaľovacie prípravky na slnečnú alergiu

Opaľovacie krémy proti slnečnej alergii fungujú práve na princípe zabránenia prenikania UVA a UVB žiarenia do pokožky. Tieto prípravky sú dôležitou prevenciou. Je potrebné ich naniesť ešte pred pobytom na slnku, minimálne 20 minút vopred a najmä ak trávite čas aj vo vode, je potrebné ich znovu naniesť.

Tieto opaľovacie prípravky obsahujú účinné fotostabilné UVA a UVB filtre a často sú doplnené o ďalšie zložky, ako napríklad prírodný antioxidant AGR, ktorý je takisto efektívnou prevenciou pred vznikom alergie, alebo vitamín E dôležitý pre pružnosť a hydratáciu pokožky, ochranu pred voľnými radikálmi a predčasným starnutím.

Veľmi dôležitý je aj ochranný faktor. Opaľovacie krémy proti slnečnej alergii majú zvyčajne ochranný faktor SPF 30 a viac, pričom úplne neblokujú UVB lúče, ale pomáhajú pokožke pomaly si zvykať na slnečné žiarenie.

Pre koho sú opaľovacie krémy na slnečnú alergiu určené

Alergia na slnečné lúče postihuje o čosi častejšie ženy než mužov, najmä vo veku 20 – 40 rokov. Množstvo prípravkov obsahuje dodatok „vhodné aj pre mužov“, preto je potrebné si pred použitím týchto krémov overiť ich vhodnosť.

Alergia na Slnko - aký opaľovací krém je najlepší?

Vhodnosť prípravkov pre deti je tiež individuálna. Jedny uvádzajú nevhodnosť pre deti vôbec, ďalšie s vekovým obmedzením, napríklad od 1 roka.

Prevencia slnečnej alergie

Vždy je lepšie problémom predchádzať než ich riešiť. Aj v tomto prípade je prevencia kľúčová. Pokúste sa dbať o dodržiavanie zásad zdržiavania sa na slnku, teda vyhýbať sa v lete priamemu slnečnému žiareniu medzi 11.00 a 15.00 hodinou, používať ochranné prostriedky, klobúky, slnečníky, dbať na zvýšený pitný režim a používať ochranné opaľovacie krémy.

Pri opaľovaní je vhodným doplnkom betakarotén, vďaka ktorému získate zdravé a krásne opálenie. Pamätajte však, že aj vaša pokožka si musí na slnečne lúče zvyknúť pomaly a na prechod z kancelárie na pláž v exotickom raji ju treba postupne pripraviť.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie betakaroten


Publikované dňa: 07.08.2019
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Škodlivé látky v kozmetike – konzervačné jedy, ropa, mastenec Škodlivé látky v kozmetike – konzervačné jedy, ropa, mastenec

Človek si nemôže byť vždy 100-percentne istý, či je to, čo má v kúpeľni, naozaj zdraviu neškodné. Preto buďte opatrní a čítajte zloženie. V článku sa dozviete, ktorým látkam sa v...

Hyalurmed Tvárové sérum – recenzia, cena, účinky Hyalurmed Tvárové sérum – recenzia, cena, účinky

Na celkový vzhľad pleti vplýva niekoľko faktorov. Medzi najhlavnejšie patrí hydratácia. Ak pleti chýba vlhkosť, či už zvonka alebo zvnútra, pôsobí unavene. Aby začala opäť žiariť, skúste...

Muay thajský krém – recenzia krému s hrejivým účinkom, ktorý ponúka aj lekáreň Muay thajský krém – recenzia krému s hrejivým účinkom, ktorý ponúka aj lekáreň

Na akútne bolesti existuje množstvo prípravkov. Jedným z nich je aj Muay krém, ktorý vyzdvihuje nejedna recenzia a získal si veľkú popularitu u mnohých športovcov a aktívnych ľudí....