Novanight recenzia – cena, skúsenosti, dávkovanie, diskusia

Spánok, to je základná fyziologická potreba, činnosť, ktorá má vo veľkej miere zásluhu na našom zdraví, vitálnosti, a tiež na vzhľade. Môžete ten svoj označiť za kvalitný? Spíte 7 – 8 hodín alebo sa celú noc prehadzujete na posteli? Ak vás trápi oneskorené zaspávanie či prerušovaný spánok, pomocnú ruku vám môžu podať výživové doplnky. Novanight je jedným z nich. Aké sú jeho účinky?

Novanight na zdravý spánok

Novanight je výživový doplnok určený na podporu pokojného spánku a rýchlejšieho zaspávania. Prípravok vyrobený na prírodnej báze má v porovnaní s liekmi viazanými na lekársky predpis veľké plus – je nenávykový. Vyrába ho spoločnosť fungujúca na medzinárodnej úrovni, Sanofi-Aventis. Na Slovensku začalo jej pôsobenie na konci deväťdesiatych rokov minulého storočia. O aké aktívne látky výrobca obohatil zloženie?

Novanight je dočasne nedostupný. Jeho dostupnosť môžete sledovať v ✅ online lekárni Pilulka.sk.

Zloženie a účinky

Každá kapsula obsahuje nasledovné zložky:

  • Melatonín – skracuje čas potrebný na zaspanie, „kontroluje“ biorytmus bdenia a spánku, zmierňuje pocity únavy v dôsledku časového posunu.
  • Slncovka kalifornská – navodzuje duševnú pohodu, prispieva k lepšiemu zaspávaniu.
  • Mučenka pleťová – napomáha k pokojnému spánku a relaxácii, znižuje dobu zaspávania, zmierňuje stavy psychického vypätia.
  • Medovka lekárska – prispieva k optimálnej relaxácii, upokojuje organizmus, zmierňuje nervozitu.
  • Vitamín B6 – má niekoľko pozitívnych účinkov, medzi nimi aj predchádzanie stresu (je známy aj ako „vitamín na nervy“).

Užívanie a dávkovanie

Maximálna odporúčaná denná dávka sú 2 kapsuly, no postačujúca môže byť i 1 kapsula denne (intenzita účinkov je do určitej miery individuálnou záležitosťou). Ideálne užívanie je 30 minút až hodinu pred uložením sa k spánku. Na dosiahnutie optimálnych účinkov pokračujte v dávkovaní 15 dní. V prípade potreby je možné kúru opakovať.

Prípravok Novanight Sanofi

Vedľajšie účinky a upozornenia

Výživový doplnok Novanight je určený výhradne pre dospelých. Tehotné a dojčiace ženy, osoby pod lekárskym dohľadom musia jeho užívanie konzultovať so svojím lekárom. Odporúčame tak urobiť pri užívaní akýchkoľvek liekov. Aj pre doplnky stravy platí, že sa nesmie presiahnuť odporúčaná denná dávka. U uvedeného produktu doposiaľ žiadne nežiaduce účinky zistené neboli, to však neznamená, že v prípade nedodržania pokynov výrobcu sa nedostavia.

Cena

Balenie Novanight obsahuje 30 kapsúl a cena zaň sa pohybuje v rozmedzí cca 5,5 € – 7 €. Spomedzi výživových doplnkov určených na pokojný spánok ide o cenovo výhodný produkt. Bez ohľadu na to, či na požadované účinky bude potrebné užívanie 1 alebo 2 kapsúl za deň, kvalitný odpočinok si dožičíte za naozaj nízku sumu v porovnaní s konkurenciou.

Skúsenosti a recenzie

Čo sa týka hodnotení produktu, na portáli Heuréka sa v čase písania recenzie žiadne nenachádzajú. Aj eshopy a internetové lekárne majú kolónku skúsenosti zákazníkov prázdnu. Je to pravdepodobne spôsobené krátkym pôsobením daného výživového doplnku na slovenskom trhu. Na konkrétne recenzie užívateľov hovoriace o kvalite Novanight si teda budeme ešte musieť počkať.

Novanight trojitý účinok

Ak vezmeme do úvahy zloženie a cenu, hovoria jednoznačne v prospech prípravku. Všeobecne môžeme tvrdiť, že tento doplnok výživy obsahuje aktívne látky, ktorých účinky sú v rámci alternatívnej medicíny overené a vyhľadávané. Výhodu predstavuje i fakt, že prírodné zložky nespôsobujú závislosť a prispievajú k celkovej duševnej pohode. Jediným mínusom je nevhodnosť prípravku pre osoby mladšie ako 18 rokov. Študenti trpiaci nespavosťou tak budú musieť siahnuť po inom doplnku výživy.

Záverečné zhodnotenie

Rozlišujeme niekoľko typov nespavosti. Líšia sa predovšetkým dĺžkou trvania a príčinou vzniku „nočného bdenia“. Okrem aktuálneho zdravotného stavu a choroby má výrazný vplyv na kvalitu spánku psychika. Stresové obdobie z času na čas prežíva každý a práve stresové podnety môžu pozmeniť inak pokojný spánok. Vtedy sú výživové doplnky, režimové opatrenia a tzv. spánková hygiena vhodným adeptom na ich eliminovanie.

Treba však podotknúť, že chronická nespavosť by sa nemala liečiť bez lekárskej pomoci a nasadenia potrebných liečiv. Od akútnej ju rozoznáte napr. tak, že nespíte najmenej 3 noci v týždni po dobu jedného mesiaca a viac. Pokiaľ prežívate tzv. signifikantný životný stres (smrť blízkeho, rozvod, sťahovanie, strata zamestnania a pod.) a objavila sa u vás nespavosť, môžete siahnuť po doplnku stravy, akým je i Novanight. Dlhodobé poruchy spánku konzultujte s odborníkom.

Alternatívy

Nerušený priebeh spánku môžu poskytnúť i ďalšie produkty z kategórie prírodných tabletiek na spanie. Ponúkame vám stručný zoznam: Calmin od Advance, Dreamly Sladké sny, GS Dormian Rapid, Neospan Forte, Benosen od Walmark, Walmark Melatonin, Virde Melatonin, Virde Spánokfit, Zenvia Pillow, Jamieson Valerian, Garnys Hypnox Forte plus a i.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 20.04.2019
Hodnotenie článku:
(88.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

Renka 22. May. 2019
Pred časom som zmenila prácu a čelím pomerne veľkému stresu, ktorý má vplyv na môj spánok. Kedysi som zaspala takmer hneď, po zmene práce sa v posteli prehadzujem aj niekoľko hodín. Rozhodla som sa preto vyskúšať Novanight a som spokojná. Pomáha mi rychlejšie zaspať, navyše sa cítim pokojnejšia.

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?

Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové.

Majte krásne a zdravé ruky aj nechtyMajte krásne a zdravé ruky aj nechty

Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.