Nutridrink je proteín, ktorý nie je len na chudnutie – recenzia

Podvýživa je stav, kedy má organizmus nedostatok živín, následkom čoho nedokáže správne fungovať. Môže byť spojená s nesprávnym životným štýlom ale aj ochoreniami a pooperačnými stavmi.

Produkty Nutridrink Multifibre, Yoghurt, Juice Style a Compact Protein

Zloženie Nutridrinku ponúka vysokoenergetické zloženie a rad živín, ktoré napomáhajú nabrať hmotnosť pri neželanom chudnutí.

Čo je Nutridrink

Nutridrink je tekutá výživa vyvinutá špeciálne pre ľudí s podvýživou, ktorých príjem živín je nedostatočný, pre ľudí so zvýšenou potrebou energie a pre ľudí, ktorí trpia úbytkom hmotnosti ako následok ochorenia, napríklad onkologickí pacienti, diabetici a podobne. Túto výživu je možné užívať ako doplnok stravy ale aj ako jediný zdroj výživy.

Nutridrink sa vyrába v niekoľkých variáciách so širokou ponukou príchutí. Je možné zakúpiť ho len v lekárňach, kamenných aj internetových, a tento produkt je možné dostať ako voľnopredajný doplnok výživy, no pacienti, ktorým jeho užívanie nariadi lekár, ho môžu dostať na lekársky predpis.

Zloženie a účinky

Nutridrink obsahuje vyvážený pomer makroživín (tukov, sacharidov a bielkovín) a mikroživín (vitamínov, minerálov a stopových prvkov). Obsahuje všetky látky, ktoré sú dôležité pre každodenný príjem človeka. Pomáha nabrať telesnú hmotnosť a zabezpečiť dostatok živín pre organizmus.

Nutridrink obsahuje tieto vitamíny:

 • vitamín A – antioxidant dôležitý pre zrak, imunitný systém a kožu
 • vitamín D – dôležitý pre zdravú pokožku, nechty a vlasy, pomáha vstrebávať vápnik a fosfor
 • vitamín E – antioxidant, ktorý spomaľuje proces starnutia, pomáha pri obnove svalovej hmoty a má priaznivý vplyv na plodnosť
 • vitamín K – regeneruje bunky, spomaľuje starnutie, je dôležitý pre kosti a tkanivá
 • tiamín – dôležitý pre znovuzískanie chuti do jedla, nevyhnutný pre získavanie energie
 • riboflavín – hrá úlohu pri uvoľňovaní energie z potravy, dôležitý pre zdravú kožu, srdce a oči
 • niacín – dôležitý pre správnu funkciu nervov, trávenia a zdravú kožu
 • kyselina pantoténová – potrebný pre metabolizmus tukov a sacharidov a syntézu hormónov
 • vitamín B6 – dôležitý pre tvorbu červených krviniek, nervovú sústavu a kosti
 • kyselina listová – zabezpečuje delenie buniek, tvorbu červených krviniek a predchádza anémii
 • vitamín B12 – významný pri tvorbe červených krviniek, nervový systém a metabolizmus
 • biotín – je zdrojom energie, podieľa sa na metabolizme látok, potrebný pre kožu, nechty a vlasy
 • vitamín C – antioxidant dôležitý pre imunitu, kožu, zuby, kosti, ďasná i pri hojení rán

minerálov a stopových prvkov obsahuje:

 • sodík – dôležitý pre nervový systém, srdce, aktivitu buniek
 • draslík – udržiava zdravé svaly a kosti, reguluje krvný tlak, dôležitý pre cievy
 • vápnik – minerál dôležitý pre kosti, kožu, nechty, zuby, srdce, ale aj trávenie
 • fosfor – významný pre správnu funkciu obličiek, svaly, kosti a zuby, pomáha pri premene bielkovín
 • horčík – dôležitý pri psychickej a fyzickej záťaži, dodáva energiu, pomáha pri strese a svalových kŕčoch
 • železo – predchádza anémii, únave, strate chuti do jedla, pomáha pri sústredení
 • zinok – dôležitý pre pleť, vlasy a nechty, podporuje imunitu a hojenie rán
 • meď – antioxidant dôležitý pre imunitu, podporuje tvorbu bielych krviniek a správnu funkciu nervového systému
 • mangán – prispieva k správnej funkcii metabolizmu, reguluje cholesterol a krvný tlak, prevencia pred anémiou
 • fluorid – významný pre zuby, kožu, vlasy a kosti, má dezinfekčné účinky
 • molybdén – dôležitý pre metabolizmus, tvorbu červených krviniek, podporuje vstrebávanie vápnika
 • selén – antioxidant dôležitý pre imunitu, srdce, kožu a kĺby, pomáha pri zápaloch
 • chróm – vyrovnáva hladinu cukru v krvi, reguluje cholesterol, dôležitý pre srdce, trávenie a zvyšovanie svalovej hmoty
 • jód – reguluje metabolizmus, dôležitý pre nervový systém a psychiku, prospieva vlasom, nechtom, koži a zubom

Nutridrink produkty

Nutridrink sa vyrába v niekoľkých variáciách. Základný Nutridrink nápoj je dostať v 200 ml baleniach s čokoládovou, jahodovou, vanilkovou a banánovou príchuťou. Balenie obsahuje 300 kcal a 12 g bielkovín. Jeho variáciou je Nutridrink Compact, 125 ml nápoj s neutrálnou príchuťou. Ten možno dostať aj so zvýšeným množstvom bielkovín, a to 18 g na 200 ml. Tento produkt, Nutridrink Compact Protein, je možné dostať v 125 ml baleniach s rôznymi príchuťami (mocca, vanilka, jahoda, banán, lesné ovocie, broskyňa/mango).

Spomínané produkty neobsahujú žiadnu vlákninu. Tú však obsahuje Nutridrink Multi Fibre s MF6 – 6 druhmi vlákniny, čo predstavuje 4,4 g vlákniny na 200 ml. 200 ml balenia majú energickú hodnotu 308 kcal, 12 g bielkovín a čokoládovú, vanilkovú alebo jahodovú príchuť. Nutridrink ponúka aj jogurtový nápoj – Nutridrink Yoghurt v 200 ml baleniach bez vlákniny s príchuťou maliny, vanilky alebo citrónu. V ponuke je aj Nutridrink Juice Style s príchuťami jablko a jahoda, no s menším obsahom proteínu – 8 g na 200 ml.

Užívanie a cena

O užívaní tohto prípravku je vhodné poradiť sa s lekárom. Užíva sa ako doplnok stavy v množstve 1 – 3 balenia denne alebo ako kompletná náhrada stravy v množstve 5 – 7 balení denne. Výrobok nie je vhodný pre deti mladšie ako 3 roky. Deti vo veku 3 – 6 rokov ho smú užívať len so zvýšenou opatrnosťou.

Cena záleží od druhu výrobku. Cena 200 ml balení Nutridrinku, ktoré sú predávané v počte 4 kusy v balení, sa pohybuje približne pri sume 7 EUR. Nutridrink Compact Protein s 24 kusmi 125 ml balení sa pohybuje od 40 do 45 EUR.

Skúsenosti s Nutridrinkom

Ľudia, ktorí Nutridrink užívajú bez lekárskeho predpisu zväčša potrebujú docieliť zvýšenie hmotnosti. Zo skúseností užívateľov vyplýva, že sa im najviac osvedčilo kombinovať pitie Nutridrinku so stravou a cvičením podľa rád a plánov trénerov a výživových poradcov. Aj keď Nutridrink obsahuje len minimálne množstvo laktózy, niektorí ľudia s laktózovou intoleranciou sa sťažovali na nafukovanie a hnačky.

Pacienti, ktorí Nutridrink museli užívať dlhodobo kvôli špecifickému ochoreniu zas pocítili, že po dlhodobom užívaní im nápoje prestali chutiť, resp. sa im príchute zunovali a uvítali by väčší výber príchutí. Pozitívne ohlasy však prišli od ľudí s celiakiou a Crohnovou chorobou, ktorým sa vďaka Nutridrinku zlepšilo trávenie a zmiernili bolesti.

Našli sa aj takí, ktorí pri užívaní udávali, že sa cítia menej unavení a majú viac energie. Nutridrink ich zasýti a cítia sa lepšie aj psychicky. Mnohí tento nápoj používajú ako náhradu jedného jedla denne, keď napríklad dlhšiu dobu šoférujú, idú na služobnú cestu alebo cestujú.

Záverečné zhodnotenie

Nutridrink je nutrične komplexná potravina, ktorá vďaka svojmu vysokoenergetickému obsahu pomáha zvýšiť telesnú hmotnosť. Takisto pomáha aj pri podvýžive, pretože obsahuje celý rad vitamínov, minerálov a stopových prvkov potrebných pre správne fungovanie organizmu. Má prevažne pozitívne skúsenosti od pacientov aj ľudí snažiacich sa nabrať telesnú hmotnosť.

Vyberáme z nášho katalóguPublikované dňa: 24.09.2019
Hodnotenie článku:
(89.8%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...

Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenostiCamilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka. Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je   homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu uľaví.