Parusan šampón a tonikum pre ženy aj mužov – recenzia

Vlasy sú korunou krásy. Táto veta sa možno zdá ako klišé, ale kto sa necíti krajšie a sebavedomejšie s peknými a bohatými vlasmi? Nie každý má však toľko šťastia. Vlasy môžu pod vplyvom hormonálnych zmien, stresu, prípadne choroby začať vypadávať. Parusan šampón a tonikum proti vypadávaniu vlasov sú prostriedky, ktoré môžu vypadávanie zmierniť a obmedziť.

Parusan šampón a tonikum na rast vlasov

Parusan je určený prevažne pre ženy. Účinky sa dostavia, ak sa používa súbežne aj šampón, aj tonikum ako parusan set. Parusan je vhodný pre riedke a difúzne vypadávajúce vlasy.

Difúzna alopécia je jednou z najčastejších foriem vypadávania vlasov. Môže byť spôsobená hormonálnymi zmenami ako tehotenstvo, menopauza. Takisto môže vzniknúť pri poruchách štítnej žľazy alebo pri užívaní liekov na vysoký krvný tlak.

Zloženie Parusanu

Parusan Energizer Tonikum a Stimulátor šampón sú koncentráty, ktoré dodávajú pokožke potrebné živiny až ku korienkom vlasov. Obsahujú veľa vysokokvalitných látok. Konkrétne je to biotín, vitamín E, arginín a špeciálny extrakt z klíčkov hrachu.

Biotin je jedným z vitanínov skupiny B. Vlasy chráni pred rýchlym zošedivením, podporuje ich rast, ako aj rast nechtov. Jeho nedostatok je zriedkavý, pretože do tela sa dostáva každodennou stravou.

Arginín stimuluje uvoľnenie rastového hormónu.

Vitamín E je antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Pokožku chráni pred starnutím a poškodením slnečným žiarením. Zabraňuje vypadávaniu vlasov, zlepšuje krvný obeh a hydratuje pokožku hlavy.

Parusan je aj šampón na obnovu rastu vlasov, nielen na zamedzenie ich vypadávania.

Výrobcom Parusanu je nemecká spoločnosť Dr. Theiss Naturwaren. Táto spoločnosť stojí, samozrejme, aj za inými značkami ako Lacalut, Doliva, Allga San a podobne.

Použitie šampónu a tonika

Parusan šampónom sa odporúča umyť si vlasy ako obyčajným šampónom s tým rozdielom, že ho treba nechať 2-3 minúty pôsobiť. Po umytí vlasov sa na pokožku nanesie tonikum, ktoré sa ale už nezmýva. Konzistencia šampónu je hustejšia, tonikum je redšie a konzistenciou pripomína vodu.

Umývanie si vlasov šampónom

Ak chcete dosiahnuť ozaj skvelý výsledok, ta sa nezabudnite o seba starať aj zvnútra. Pri vypadávaní vlasov sa odporúča príjmať viac bielkovín, ktoré obsahujú najmä ryby, vajcia a listová zelenina. Vitamíny na vlasy proti vypadávaniu sú B, A a C. Tieto vitamíny obsahujú najmä orechy, losos, avokádo, mrkva, brokolica, sladké zemiaky a citrusy. Nezabudnite ani dobré a zdravé tuky, ktoré tiež podporujú rast vlasov. 

Pre koho je vhodný?

Parusan je vhodný pre každého. Výnimku ale tvoria ľudia, ktorí majú kožné problémy na hlave. V tomto prípade by Parusan mohol pokožku ešte viac podráždiť a problémy zhoršiť. Preto sa odporúča použitie len pokiaľ je pokožka zdravá a nemá nejaké vonkajšie poranenia.

Parusan je dostupný aj vo verzii pre mužov. Parusan pre mužov má čierne balenie a je označený. Dôvody vypadávania vlasov u mužov sú obdobné ako pri ženách. Súvisia však viac so stresom alebo genetikou.

Vedeli ste, že na hlave máme okolo 100 000 až 150 000 vlasov a denne ich strácame asi 100? Ak je tento počet väčší, tak by ste určite mali zvážiť používanie prípravku na vypadávanie vlasov, prípadne sa poradiť so svojím lekárom.

Oba druhy sa odporúčajú skladovať na tmavom mieste a sú určené na vonkajšie použitie. Šampóny sa používajú nanesením na mokré vlasy a po 2-3 minútach následným zmytím. Tonikum sa nanesie na vlhké vlasy a nezmýva sa.

Výhody a nevýhody Parusanu

Za hlavné nevýhody sa v parusan diskusiách považujú:

 • Oproti bežnému šampónu je drahší (ale nie tak ako iné špeciálne prípravky)
 • Zo začiatku môže mať užívateľ pocit mastnejších vlasov.
 • Menej pení v porovnaní s ostatnými šampónmi.
 • Odporúča sa používať aspoň 2-3 mesiace, aby sa dostavil výsledok.
 • V určitých prípadoch bolo naopak spôsobené vysušenie pokožky.

Výhody Parusanu sa uvádzajú:

 • Ak dodržíte návod a dobu používania, tak vlasy zhustnú a sú silnejšie.
 • Vyživuje a prekrvuje pokožku.
 • Je vhodný na každodenné použitie.
 • Obmedzuje vypadávanie vlasov.
 • Hustota – je hustý, čiže ho pri umývaní netreba veľa použiť.
 • Účinný a kvalitný.
 • Vlasy pekne voňajú.

Recenzie na Parusan tonikum uvádzajú, že časom stačí používať len tonikum, bez šampónu. Zo začiatku ale určite používajte kombináciu.

Koľko stojí Parusan

Parusan šampón aj tonikum sa predáva v 200 ml balení. Cena závisí od konkrétnej lekárne a pohybuje sa v rozpätí od 8 do 15 eur za jedno balenie šampónu alebo tonika.

Parusan ako šampón pre ženy je na trhu je dostupný aj Parusan Brilliant Brown, ktorý je určený výlučne na hnedé vlasy. Predáva sa vo forme šampónu, ale aj ako balzam na vlasy.

recenziách na Parusan je šampón hodnotený všeobecne veľmi pozitívne. Ľudia s ním majú dobré skúsenosti. Ak sa dodrží uvedený postup, tak je ozaj nápomocný v boji s vypadávaním vlasov.

Z recenzií Parusanu:

Recenzie na Parusan šampón pre ženy na heuréke

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 27.02.2019
Hodnotenie článku:
(87.4%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

Peťka 02. May. 2019
Moja skúsenosť s Parusanom je viac než pozitívna - šampón mi ozaj pomohol pri padaní vlasov. Od malička ich mám málo a ešte aj začali húfne vypadávať a nestíhali dorastať. Vsadila som na reklamu a bola som veľmi prekvapená. Šampón pekne vonia, je hustý a na jedno použitie ho teda netreba príliš veľa - preto aj dosť dlho vydrží. Používam ho už 2 mesiace a vidím aj rozdiel v kvalite vlasov, sú lesklejšie a celkovo také krajšie :-)

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Powerlogy Upgraded Collagen Complex OrangeRecenzia: Powerlogy Upgraded Collagen Complex Orange

Dnes vám predstavíme kolagén Powerlogy, ktorý si získal srdce aj našej redaktorky. Aké sú jeho účinky na organizmus a prečo sa ho oplatí vyskúšať?

Najlepší prírodný olej na vlasy? Kokosový, argánový, olivový, ricínový i avokádový – použitieNajlepší prírodný olej na vlasy? Kokosový, argánový, olivový, ricínový i avokádový – použitie

Máte unavené vlasy bez lesku? Chýba im zdravý vzhľad a hydratácia? Skúste vlasové oleje.

Ako sa starať o zničené farbené vlasy? Pomôže šampón a kondicionér na farbené vlasyAko sa starať o zničené farbené vlasy? Pomôže šampón a kondicionér na farbené vlasy

Viete, akú starostlivosť vyžadujú farbené vlasy? Prezradíme vám, na čo nezabudnúť, po akých vlasových produktoch siahnuť, aby vaše vlasy vydržali zdravé.