Perspirex antiperspiranty na výraznú redukciu potenia (recenzia)

Potenie a pot sú pojmy, s ktorými sa stretol už každý z nás. Patria k normálnym telesným prejavom, aj keď nie k tým najpríjemnejším. Sú ľudia, ktorí sa potia viac a ľudia, ktorí sa potia menej. Potenie vedie k fyzickej a psychickej nepohode. Príčiny potenia sú rôzne a často súvisia s citovými prejavmi a emóciami ako stres, radosť alebo smútok. Problém však nastáva, keď sa človek potí veľa, čo môže byť aj prejavom závažného ochorenia.

Perspirex antiperspiranty

Na ľudskom tele je cca 3 milióny potných žliaz, ktoré sa nachádzajú pod pokožkou. Práve tieto sú zodpovedné za produkciu potu a najviac ich je na chodidlách a dlaniach. Nadmerné potenie sa označuje aj pojmom hyperhidróza. Táto môže byť primárna (začína v detstve a je dedičná) alebo sekundárna (je prejavom iného ochorenia a môže sa vyskytnúť v ktoromkoľvek veku). Nadmerné potenie vzniká v dôsledku poruchy funkcie autonómneho nervového systému.

Perspirex antiperspiranty

Hyperhidróza – nadmerné potenie

Potenie je celkovo nepríjemný jav. Jednak z nás "tečie" a na druhej strane pot nepríjemne zapácha. Viete však, že pot sám osebe ako tekutina nesmrdí? Smrad spôsobuje stret baktérii s odumretými bunkami na povrchu pokožky, a to najčastejšie v oblasti podpazušia. 

Čo teda vo všeobecnosti spôsobuje potenie? Na jednej strane sú to úplne prirodzené javy ako je fyzická aktivita. Pri nej sa však z nás vyplavuje ten „dobrý pot“, s ktorým z nášho tela odchádzajú aj toxíny. Za nadmerné potenie ďalej môžu vyššie spomenuté dedičné predispozície, zvýšená teplota, stres, hormonálne zmeny, rôzne ochorenia, prípadne drogy, alkohol, káva a nikotín.

Nadmerné potenie pri fyzickej aktivite

Ako sa zbaviť nadmerného potenia? V prípade choroby je, samozrejme, potrebné riešiť ako prvé dané ochorenie a potením sa zaoberať až sekundárne. Na redukciu nadmerného potenia slúžia antiperspiranty, botuloxín, laserové ošetrenie, podkožná liposukcia potných žliaz alebo chirurgické odstránenie.

Ako prvé však každého napadne vyskúšať antiperspirant na nadmerné potenie. Tu je dôležité spomenúť rozdiel medzi antiperspirantom a dezodorantom. Antiperspirant sťahuje póry a tým zabraňuje poteniu. Používa sa väčšinou v noci a účinkuje aj dlhšie ako jeden deň. Dezodorant však iba vonia (potláča smrad) a nemá vplyv na veľkosť a funkciu potných žliaz. Prekrýva pach a vydrží len určitú dobu. Problém nerieši a dezodorant je často potrebné použiť aj viackrát za deň.

Na boj s nadmerným potením slúžia vynikajúco antiperspiranty značky Perspirex. Na trhu ich nájdete v podobe Original, Comfort alebo Strong. Antiperspiranty sú určené proti poteniu pod pazuchami, proti nadmernému poteniu nôh či dlaní.

Zloženie antiperspirantov Perspirex

Antiperspiranty značky Perspirex sa od ostatných líšia v tom, že obsahujú alkohol. Ich pointa spočíva v špeciálnej technológii, ktorá vytvára dočasnú gélovú výplň v póroch pokožky. Tým sa zabraňuje dostať sa potu na povrch. Gél sa následne stráca s obnovou buniek. Antiperspiranty nie sú parfumované.

Antiperspirant Perspirex Strong

Perspirex Original obsahuje aktívnu zložku chlorid hlinitý v zložení 10 % a mliečnan hlinitý, ktorý minimalizuje podráždenie. Aplikácia by mala byť účinná až tri dni. Perspirex Strong je určený na nadmerné potrenie s účinkom až 5 dní a jeho účinok je silnejší ako Original. Perspirex Comfort je riešením pre tých ľudí, ktorí vnímajú potenie len ako sezónny problém. Obsahuje takisto mliečnan vápenatý a je šetrný k pokožke.

Účinky, výhody a nevýhody antiperspirantu

Účinky a výhody

  • Produkt nie je parfémovaný.
  • Antiperspiranty nezanechávajú stopy.
  • Sú vysoko účinné v boji s potením.
  • Vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.
  • Dlhá história značky (od roku 1979).
  • Možnosť vybrať si medzi tromi variantami podľa stupňa problému.
  • Výrobca sľubuje zníženie potu až o 65%.

Nevýhody

  • Vyššia cena.
  • Obsah alkoholu môže spôsobiť podráždenie.

Použitie prípravkov

Prípravky sú určené na denné použitie vždy večer pred spaním. Mali by sa aplikovať až do doby, dokým sa nedostaví účinok. Ak by sa objavila precitlivenosť, tak sa odporúča aplikovať antiperspirant nie každý, ale každý druhý deň. Aplikácia je na suchú a nepoškodenú pokožku. Ráno sa antiperspirant zmyje a už sa znovu neaplikuje. Aplikáciu nepreháňajte, stačia dva ťahy hore a dole.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Antiperspiranty nemajú obmedzenia, čo sa týka použitia pre dospelých ľudí. Sú vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy. V žiadnych diskusiách som nenašla, že by mal obmedzenia pre deti. No ako je vyššie spomenuté, výrobok obsahuje alkohol. Výrobky s obsahom alkoholu môžu spôsobiť začervenanie a v prípade detí – ak to je potrebné – by som určite siahla len po prírodných výrobkoch.

Cena antiperspirantov

Cena antiperspirantov je primeraná účinku aj kvalite. Najdrahší je Perspirex Strong, ktorý dostanete za 12,5 eura a sľubuje účinok 5 dní. Original a Comfort sa dajú kúpiť od 11 eur s účinkom na 3-5 dní. Uvedené ceny sú za 20 ml antiperspirantu. Na trhu v danej značke nájdete ešte aj krém na ruky a nohy, ktorý sa predáva v balení po 100 ml za cenu cca 16 eur za balenie. Na porovnanie s konkurenciou je často uvádzaný Driclor. Je lacnejší a stojí cca 8 eur za 20 ml.

Perspirex Comfort

Skúsenosti s prípravkami

Recenzie a skúsenosti s Persipex sú prevažne pozitívne. V niektorých prípadoch sa objavilo začervenanie pokožky a podráždenie. V ojedinelých prípadoch sa nedostavili žiadne výsledky. Značka je často porovnávaná práve so značkou Driclor. Značke Perspirex sa však pripisuje ozaj to, že menej dráždi pokožku a zaručuje účinky, ktoré sľubuje. Navyše je veľmi kladne hodnotený Perspirex krém na ruky a nohy.

Zo skúseností s antiperspirantmi:

Skúsenosti s antiperspirantom Perspirex Comfort

Alternatívne možnosti ako zabrániť poteniu

K iným alternatívam, ako odstrániť potenie, môžeme zaradiť aj dermatologické ošetrenia. Jedným z viacerých je napríklad aplikácia botulotoxínu na postihnuté miesta. Výhodou je, že táto metóda nielen zmierni potenie, ale aj odstraňuje vrásky. Patrí však k drahším metódam. Aplikáciu botulotoxínom je potrebné opakovať približne každých 6 mesiacov. Inými metódami je elektroliečba alebo iontoforéza. K prírodnejším metódam patria kúpele zo šalvie, z dubovej kôry alebo z listov orecha kráľovského. Najlepší účinok v boji s potením má práve šalvia. Pitie čaju zo šalvie sa odporúča celý týždeň a potom mať týždeň prestávku.

Pri nadmernom potení dlaní, nôh či podpazušia nezabúdajte ani na zdravý životný štýl a vyhýbajte sa jedlám, ktoré potenie znásobujú a spôsobujú (aromatické a chilli jedlá). Takisto sa odporúča prispôsobiť oblečenie a vyhýbať sa umelým textíliám.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 29.04.2019
Hodnotenie článku:
(94.2%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

03/05/2019 11:49
lck

vyskusala som zeleny perspirex a je naozaj ucinni

29/05/2019 14:57
mata

Kúpila som si ho len nedávno (ten svetlomodrý), takže ešte neviem celkom posúdiť, či funguje. Ak však má naozaj také účinky ako sa píše, konečne bude leto príjemnejšie :-)

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Epsomská soľ (horká soľ) – použitie na akné, vlasy aj chudnutieEpsomská soľ (horká soľ) – použitie na akné, vlasy aj chudnutie

 Najčastejšie sa používa ako prímes do kúpeľa a aj preto ju možno poznáte ako "soľ do kúpeľa" .  Jej účinky sú však oveľa bohatšie. Prečítajte si náš článok o epsomskej soli a dozviete...

Wellneo Iza Effect proti plesni nôh a nechtov – recenzia a skúsenosti Wellneo Iza Effect proti plesni nôh a nechtov – recenzia a skúsenosti

Babské rady odporúčajú cesnak, ocot či biely jogurt. Chcete sa však mykózy zbaviť nadobro? Množstvo užívateľov má pozitívne skúsenosti s užívaním prípravku Iza Effect.

Opaľovacie krémy proti pigmentovým škvrnám. Vichy idéal soleil aj na tvárOpaľovacie krémy proti pigmentovým škvrnám. Vichy idéal soleil aj na tvár

Ak vás trápia pigmentové škvrny, siahnite po správnom opaľovacom kréme. Ako tieto krémy fungujú, pre koho sú určené a ako sa vlastne opaľovať, keď nám pigmentové škvrny vznikajú?