Profidiet recenzia. Proteínová expres diéta – princípy, fázy, recepty

Začiatok nového roka je priestorom pre novoročné predsavzatia a nové začiatky. Prestať fajčiť, lepšie hospodáriť s peniazmi či vyhradiť si čas na koníčky – to sú veľakrát opakované záväzky. No snáď tým najčastejším predsavzatím je schudnúť a dať sa do formy.

Profidiet recenzia

Je to aj vaším záväzkom? Choďte na to zodpovedne s overenou diétou, akou je Profidiet.

Na oficiálnom ✅ webe profidiet.net nájdete výhodné balíčky na 1, 2, 3 a 4 týždne.

Čo je Profidiet

Diéty fungujú na jednoduchom princípe – menší príjem kalórií zaručí, že vaša váha pôjde dole. Nie je to však také jednoduché, ako sa zdá. Kalórie nestačí len ubrať, ale je treba vedieť, kde ubrať. Strava sa totiž skladá z makroživín – sacharidov, tukov a bielkovín. Ak jednoducho uberiete zo všetkého naraz, môže sa stať, že kilá síce pôjdu dole, ale nie z tukov. Stratiť môžete aj svalovú hmotu a vodu.

Profidiet je bielkovinová diéta, ktorá funguje na princípe nižšieho príjmu sacharidov a vyššieho príjmu bielkovín. Tie sa prijímajú v podobe špeciálne upravených bielkovinových jedál od Profidiet. Vaše telo tak dostáva dostatok kvalitných bielkovín, ktoré využíva na budovanie svalovej hmoty. Pri chudnutí teda telo nečerpá zo svalov, ale z tukových zásob, čím dochádza k zdravej redukcii hmotnosti.

Mnohé diéty sa spájajú s hladovaním, následnými pocitmi únavy a vyčerpania a nežiadaným jojo efektom po skončení diétovania. S Profidiet sa toho obávať nemusíte. Táto diéta je navrhnutá tak, aby ste počas nej nehladovali, prijímali dostatok živín a chudli jednoducho a rýchlo. V posledných fázach diéty budete postupne pridávať bežné jedlá, čím prejdete na normálnu stravu postupne a plynulo a najmä bez jojo efektu.

Výhody bielkovinovej diéty Profidiet

Diéta Profidiet má oproti iným diétam niekoľko výhod:

 • Diéta má jasnú štruktúru – je rozdelená do 4 fáz, z ktorých každá má pre chudnutie svoj význam.
 • Diéta sa pri správnom dodržaní nespája s jojo efektom.
 • Pri diéte nemusíte neustále vymýšľať, čo variť – stačí si rýchlo a ľahko pripraviť instantné jedlá a nápoje.
 • Počas diéty spaľujete tuky a nechudnete zo svalov, a to vďaka množstvu bielkovín, ktoré v strave prijímate.
 • Diéta vás naučí zdravím návykom, a to pravidelnému pitnému režimu, častejšej konzumácií rýb, používaniu zdravých náhrad cukru i pravidelnému pohybu.
 • Počas chudnutia máte kedykoľvek k dispozícii svojho výživového poradcu, s ktorým sa o priebehu diéty môžete poradiť.
 • V redukčných centrách Profidiet vám vytvoria jedálniček na mieru.
 • Na internetovej stránke Profidiet si môžete vybrať zo širokej škály instantných proteínových jedál, dezertov, snackov, nápojov a ďalšieho sortimentu.

4 fázy diéty

Diéta Profidiet zabezpečuje postupné a zodpovedné chudnutie, preto je rozdelená do 4 fáz. Prvá je chudnúca, kedy kilá idú najrýchlejšie dole, druhá je stabilizačná, kedy sa chudne, ale už pomalším tempom, tretia je fixačná a začína sa pridávať bežná strava a záverečná, štvrtá fáza je udržiavacia a slúži na to, aby ste si zdravý životný štýl udržali. Ako dlho trvá každá fáza, čo sa počas nej smie či nesmie konzumovať a aké výsledky vám prinesie? Pozrime sa na to bližšie:

 1. fáza: chudnutie

Profidiet diéta začína fázou chudnutia, ktorá trvá týždeň. To má byť nenáročné, rýchle a s viditeľnými výsledkami. Príprava stravy je preto veľmi rýchla a jednoduchá, zasýti vás, vyhnete sa hladovaniu a prvé výsledky uvidíte už po týždni. V tejto fáze je možný úbytok hmotnosti 15 a viac kíl. Strava pozostáva zo 4 proteínových jedál od Profidiet a okrem nich je možné konzumovať aj zeleninu zo zoznamu povolenej zeleniny. Patrí tam napríklad brokolica, cuketa, karfiol, reďkovka či uhorka.

Počas celej diéty vášmu chudnutiu prospeje cvičenie a fyzická aktivita, no v prvej fáze si dajte pozor, pretože sa počiatočnou motiváciou môžete preťažiť. Sily si rozdeľte počas celej diéty. Vyhnite sa prisládzaniu cukrom, konzumácii množstva proteínových tyčiniek, alkoholu a nedodržiavaniu zásad Profidiet.

Profidiet – 4 fázy diéty

 1. fáza: stabilizácia

Druhá, stabilizačná fáza trvá minimálne 2 týždne a počas tejto fázy je tiež možné badať úbytok hmotnosti, ale už nie taký výrazný, ako v prvej fáze. Schudnúť je možné približne 3 – 5 kíl. Strava pozostáva z 3 instantných proteínových jedál Profidiet a 1 pravého jedla z bežnej stravy. Pravé jedlo si môžete dopriať z potravín, ktoré sa nachádzajú na zozname povolenej zeleniny a na zozname povolených živočíšnych a rastlinných bielkovín. Patria tam napríklad vajcia, diétna šunka, kuracie a teľacie mäso, rôzne druhy rýb či tofu.

Pravé jedlo môže tvoriť váš obed alebo večeru a používajte potraviny výhradne zo zoznamu povolených potravín. Mäso a ryby pripravujte ľahkým spôsobom, na prírodno, dusením alebo na panvici v malom množstve oleja. K mäsu si doprajte zeleninu, vyhnite sa zemiakom, ryži, pečivu či cestovinám. Na desiatu alebo olovrant si môžete dopriať proteínovú tyčinku.

 1. fáza: fixácia

Tak, ako druhá fáza, aj tretia trvá dvakrát tak dlho, ako tá predchádzajúca, teda 4 týždne. Fáza je fixačná a úbytok hmotnosti je už pomalší. Človek môže schudnúť 3 a viac kíl. Čo sa týka jedálnička, prechádza sa z proteínovej instantnej stravy na bežnú stravu, čo znamená, že sa denne konzumuje len 2 proteínové jedlá Profidiet a 2 pravé jedlá. Tie sa, tak ako v druhej fáze, skladajú z povolenej zeleniny a rastlinných a živočíšnych bielkovín.

V jednom z pravých jedál môžete použiť aj inú prílohu ako je povolená zelenina, môže byť bohatá na sacharidy, no vyhnite sa napríklad knedli. V tejto fáze môžete na desiatu pridať 1 kus ovocia zo zoznamu povoleného ovocia alebo nízkotučný jogurt. V tretej fáze láka dopriať si cukor, sladkosti, dezerty a zmrzliny, no vyvarujte as ich, ak chcete predísť jojo efektu. Nezabúdajte ani na fyzickú aktivitu, pravidelnú stravu a pitný režim.

Profidiet jedlo s vysokým obsahom bielkovín

 1. fáza: životný štýl

Posledná, štvrtá fáza je najdlhšia, trvá 8 týždňov. V nej ide najmä o to, aby sa predišlo návratu k starým zlozvykom, aby ste si uchovali nový, zdravší životný štýl a nenabrali všetky zhodené kilá hneď späť. No aj v tejto fáze je možné naďalej chudnúť, približne 3 kg. Strava pozostáva z 1 proteínového jedla Profidiet a 3 pravých jedál denne. Zásady stravovania platia ako doteraz, no môžete si dopriať aj ďalšie, nutrične vyvážené potraviny, zeleninu a ovocie.

Tak, ako pri 3. fáze, aj tu si k jednému pravému jedlu môžete dopriať sacharidovú prílohu a na desiatu si dať 1 kus ovocia alebo nízkotučný jogurt. Naďalej dodržiavajte pitný režim, vyhýbajte sa cukru, aby sa neobjavil jojo efekt a venujte sa cvičeniu a fyzickej aktivite minimálne 2 – 3-krát týždenne. Nekonzumujte príliš veľké porcie jedál, doprajte si dostatok zeleniny a naďalej sa vyhýbajte alkoholu. Nevracajte sa k starým zlozvykom ako nedostatok pohybu a tekutín, fajčenie, pitie alkoholu a množstva kávy. Nadbytočné kilá ste síce stratili, ale so starými návykmi sa vrátia aj kilogramy navyše.

Ďalšie zásady a pokyny, ktoré je potrebné počas diéty dodržiavať

 • Počas diéty sa vyhýbajte nasledovným potravinám: pečivo, cereálie a sucháre, ovocie a džúsy, bežné prílohy (zemiaky, ryža, cestoviny, strukoviny, knedľa), syry a jogurty, alkohol a cukor vo všetkých podobách.
 • Dostatočný pitný režim je pri chudnutí základ. Pri diéte je potrebné vypiť aspoň 2 l tekutín denne, pričom by malo ísť predovšetkým o čistú vodu, ale povolené sú aj nesladené minerálne vody, čaje a káva alebo kávovinový nápoj.
 • Vyhnite sa osládzaniu nápojov (či jedál) cukrom. Ak potrebujete trošku dosladiť, použite zdravšiu alternatívu bieleho cukru (stévia alebo sladidlo pre diabetikov.
 • Proteínové jedlá Profidiet je možné dosoliť, okoreniť a pridať rôzne bylinky podľa chuti. V prvých 2 fázach diéty soľte dostatočne, neskôr už striedmejšie.
 • Na zlepšenie trávenia sa odporúča pridať do večernej porcie jedla 1 lyžicu oleja (olivový, púpalkový alebo repkový).
 • Okrem jedál z plánu Profidiet je vhodné diétu doplniť zeleninou. Zelenina zo zoznamu povolenej zeleniny sa môže konzumovať kedykoľvek počas dňa a v akomkoľvek množstve. Zelenina sa smie konzumovať surová, varená alebo dusená a ochutená soľou, korením či bylinkami, nie však dresingom a omáčkami.
 • Cvičte pravidelne, minimálne 1 hodinu 2 – 3-krát do týždňa. Vhodné sú kardio cvičenia, aeróbne aktivity, napríklad beh, cyklistika, korčuľovanie, plávanie a podobne.

Pre koho nie je diéta vhodná

Bielkovinová diéta je určená všetkým zdravým ľuďom so zvýšenou hmotnosťou či nadváhou. Diéta je vo väčšine prípadov znášaná veľmi dobre, no sú skupiny ľudí, ktoré by túto diétu držať nemali. Radia sa k nim:

 • tehotné a dojčiace ženy,
 • mladiství pod 18 rokov,
 • pacienti s cukrovkou,
 • pacienti s ochorením srdca, obličiek a pečene,
 • pacienti s psychickými ochoreniami,
 • ľudia s poruchami zrážanlivosti krvi a prijímania minerálov,
 • pacienti s metabolickými ochoreniami,
 • ľudia so žlčníkovými kameňmi,
 • pacienti s onkologickými ochoreniami,
 • ľudia alergickí na akúkoľvek zložku instantných jedál a nápojov Profidiet.

Cena a balíčky

Všetky potrebné instantné proteínové jedlá a nápoje Profidiet je možné zakúpiť na stránke Profidiet, pričom cena sa odvíja od toho, aké balíčky či potraviny sa rozhodnete si zakúpiť. Na výber teda máte kúpu individuálnych bielkovinových jedál alebo nápojov alebo kúpu výhodných balíčkov, ktoré obsahujú jedlá a nápoje potrebné na danú fázu diéty.

Na jednotlivé fázy si môžete zakúpiť výhodné balíčky. Obsahujú všetko potrebné, čo budete v daný týždeň potrebovať. Môžete si zakúpiť 1-, 2-, 3- alebo 4-týždňový balíček:

 • 1 týždňový balíček: obsahuje 28 proteínových instantných jedál a 1 proteínový nápoj. Cena balíčka je 51 eur (zľava z pôvodných 61,70 eura).
 • 2 týždňový balíček: obsahuje 56 proteínových instantných jedál a 1 proteínový nápoj. Cena balíčka je 101 eur (zľava z pôvodných 123,40 eura).
 • 3 týždňový balíček: obsahuje 84 proteínových instantných jedál a 1 proteínový nápoj. Cena balíčka je 149 eur (zľava z pôvodných 185,10 eura).
 • 4 týždňový balíček: obsahuje 112 proteínových instantných jedál a 2 šejkre na proteínové nápoje. Cena balíčka je 219 eur (zľava z pôvodných 270,40 eura).

Profidiet balíčky

Ďalším výhodným balíčkom je 21-dňový express mix, ktorý ponúka 42 porcií proteínových jedál so šejkrom a popisom programu za cenu 93,90 eura (z pôvodných 104,30 eura). Tento program pomáha očistiť organizmus a prináša redukciu hmotnosti o zhruba 5 kg. Okrem týchto balíčkov je možné zakúpiť aj výhodné balíčky zdravých sladkostí – proteínových tyčiniek, vaflí, keksíkov a koláčikov v cenovom rozmedzí od 12,80 do 20,60 eur/balenie (8 – 10 porcií v balení).

Skúsenosti užívateľov s diétou

Každý užívateľ je jedinečný a jeho tela a organizmus sa líši, preto sa líšia aj reakcie na proteínovú diétu. Tak, ako sa nájde množstvo spokojných zákazníčok, ktoré na instantné proteínové jedlá nedajú dopustiť, sú aj také, ktoré s výsledkami nie sú až tak spokojné. Na jednej strane sú tu teda dámy, ktoré diétu poctivo dodržiavajú, čo sa týka pravidelnosti a množstva stravy, tekutín a pohybu a na fórach sa chvália skvelými výsledkami. Jedna zákazníčka sa pochválila úbytkom 13 kg za 2,5 mesiaca, iná uviedla 12 kg a ďalšia 19 kg. Výsledky sú rôzne tak, ako sa rôznia aj zákazníčky, ich spôsob dodržiavania diéty a životný štýl.

Užívateľky sa tešia aj z toho, že popri diéte nepociťujú hlad, únavu ani vyčerpanie. Kladne hodnotia aj to, že sa s diétou naučili dodržiavať pitný režim a zdravšie stravovať. Mnohé potvrdili, že prvá fáza je najťažšia, pretože je najstriktnejšia a vyžaduje si najviac zmien, no trvá najkratšie, len týždeň. Ako negatívum uviedli užívateľky cenu diéty – balíčky nie sú najlacnejšie a ak si zákazník chce poctivo prejsť všetkými štyrmi fázami, čaká ho dokopy 15 týždňov, kedy si instantné proteínové jedlá musí kupovať (aj keď v druhej fáze sú to len 2 proteínové jedlá denne a v tretej fáze 1 proteínové jedlo). Plusom však je, že na stránke Profidiet sa nachádzajú rôzne recepty, podľa ktorých si môžete zdravé jedlá uvariť.

Skúsenosti s Profidiet

Záverečné zhodnotenie

Proteínová diéta Profidiet je zaujímavou diétou, ktorej výhodou určite je, že nemusíte dlhé hodiny premýšľať nad tým, čo variť, ale jedlá si z instantných zmesí môžete rýchlo a jednoducho pripraviť. Ďalším pozitívom je, že telo prijíma veľa bielkovín, teda pri zníženom množstve kalórií a cvičení nestrácate svalovú hmotu, ale spaľujete tuky. Svaly, naopak, získavate, keďže bielkoviny sú pre ich budovanie kľúčové.

Diéta je pekne rozdelená do fáz, kedy prvé 2 fázy slúžia ako hlavné chudnutie, ktoré je rýchle a účinné, a ďalšie 2 fázy vás zase pripravujú na to, aby ste od instantných proteínových jedál prešli k bežnej strave, ale bez toho, aby ste sa vrátili k starým zlozvykom a bez jojo efektu. Nevýhodou diéty je určite jej cena – nie každý zákazník si ju bude môcť dovoliť.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Kapustová diéta – jedálniček, skúsenosti. Funguje kapustová polievka na spaľovanie tukov?Kapustová diéta – jedálniček, skúsenosti. Funguje kapustová polievka na spaľovanie tukov?

Pre milovníkov kapusty máme dobrý tip nielen na diétu, ale aj na dobrú kapustovú polievku, ktorá zohráva kľúčovú rolu v kapustovej diéte. Aká je to diéta, aké sú jej výhody a nevýhody?

Najlepšie nápoje pri chudnutí, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšieNajlepšie nápoje pri chudnutí, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšie

Chudnutie nie je len o tom, že sa držíte istého stravovacieho plánu a športujete. Treba taktiež piť správne nápoje. Viete, ktoré to sú?

Petržlenová vňať na chudnutie a obličky. Aké sú skúsenosti s čajom z petržlenovej vňate?Petržlenová vňať na chudnutie a obličky. Aké sú skúsenosti s čajom z petržlenovej vňate?

Petržlen síce často využívame, no mnoho ľudí ani len netuší o jeho blahodarných účinkoch. Petržlenová vňať sa dá použiť na chudnutie v podobe čaju, prečistí aj obličky a takáto...