Barnys Triple Blend Extra silný – recenzia na doplnok výživy na kĺby

Kĺby potrebujú komplexnú výživu bez zbytočných syntetických látok. Ľudský organizmus, najmä postupom veku a pri záťažových činnostiach, totiž nedokáže vytvárať jej požadované množstvo. Aj keď ide o individuálnu záležitosť a u každého jedinca sa problémy s pohybovým aparátom prejavujú inak, tematika výživových doplnkov má v tomto smere pevné miesto. Sú účinky Barny´s Triple Blen Extra silný overené? Aké skúsenosti prevažujú?

Barnys Triple Blend Extra Silný

Ide o vyhľadávaný doplnok výživy na kĺby, ktorý bol vytvorený v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Alavis, ktorá je známa výrobou veterinárnych prípravkov (napr. na kĺby a chrupavky koní). Napriek upozorneniam tieto produkty užívali i ľudia, a tak prišla firma Barny´s s „humánnou verziou“, ktorá má podobné zloženie, avšak cieľovou skupinou sú ľudia.

V ✅ online lekárni Dr. Max získate k nákupu Barny's® TRIPLE blend extra silný automaticky dopravu zadarmo!

Účinky

 • Prispieva k celkovému zlepšeniu pohybového aparátu;
 • chráni kĺby i tkanivá pri namáhavých aktivitách (či už športových alebo pracovných);
 • spevňuje väzy a šľachy, pôsobí regeneračne na svaly;
 • podieľa sa na lepšej zdravotnej kondícii, zvyšuje fyzickú výkonnosť;
 • obmedzuje bolesť kĺbov, šliach, svalových kŕčov;
 • spomaľuje ďalšie poškodzovanie kĺbov, čím predlžuje aktívny vek.

Každá šarža je testovaná na zloženie a obsah účinnej látky v špecializovanom laboratóriu Univerzity Unimore v Taliansku. Až následne je produkt vydaný do predaja. Sľubuje tak kvalitu a využiteľnosť jednotlivých zložiek.

Zloženie

Barny´s Triple Blen Extra silný je živočíšny a vitamínový výživový doplnok v práškovej forme, ktorý obsahuje kombináciu chondroprotektívnych látok, zabezpečujúcich prirodzenú funkciu kĺbov a normálnu tvorbu kolagénu. Nie je doplnený farbivami ani konzervačnými látkami, ale obohatený o značkové kolagény (žiadne lacné náhrady).

Obsah jednotlivých látok v dennej dávke (t.j. ½ odmerky = 2,25 g):

 • MSM (methyl sulfonyl-methan) 979 mg – ide o organickú zlúčeninu síry, ktorá sa používa vďaka protizápalovým účinkom na onemocnenia kĺbov (napr. pri osteoartróze, reumatoidnej artritíde). Podporuje funkčnosť kĺbovej chrupavky, chráni chrupavkové bunky pred poškodením voľných peroxidových radikálov („antioxidant“).
 • Glukozamín sulfát 782,5 mg – látka, ktorá sa prirodzene vytvára v organizme a koncentruje v kĺbovej chrupavke. Vytvára reťazce a molekulárne štruktúry, ktorých funkcia spočíva v udržaní vody v kĺbovom priestore. Predchádza teda vysúšaniu chrupaviek, má regeneračné účinky, chráni kĺby a šľachy pred úrazom, zmierňuje zápaly v nich.
 • Chondroitín sulfát 326 mg – je súčasťou štruktúr medzibunkovej hmoty chrupavky. Tá slúži ako spojivové tkanivo v našom tele, pokrýva konce kostí a tvorí kĺbovú výstelku. Tento polysacharid má silný záporný náboj, čím pomáha osmoticky zadržiavať vodu, a tak dodáva chrupavke pružnosť. Pri dlhodobom užívaní má priaznivé účinky na bolesti kĺbov.
 • Kolagén typu II 11,25 mg (z raje ostnatej v kvalite zn. Cartidyss®) – nachádza sa v chrupavkách, kde slúži ako „pletivová stena“, na ktorej sa správne rozmiestňujú a zachytávajú chrupkové bunky (chondrocyty).

Kolagénový prášok

 • Kolagén typu I  7,5 mg (z treskovitých rýb v kvalite zn. Collyss®) – najrozšírenejší spomedzi kolagénov, nachádza sa napr. v šľachách, kostiach, koži, zuboch. Jeho úbytok sa prejaví starnutím pohybového aparátu, zhoršením stavu pleti a zubov.
 • Vitamín C 9,65 mg – kyselina L-askorbová má pre ľudský organizmus mnohé benefity. Okrem iných prispieva k správnej činnosti nervovej sústavy, imunitného systému, energetickému metabolizmu, chráni bunky pred oxidačným stresom, znižuje pocity vyčerpania a únavy, podieľa sa na normálnej tvorbe kolagénu, zvyšuje vstrebávanie železa a pod.

Doplňujúca informácia: Do výživového doplnku Barny´s Triple Blen Extra silný je pridávaný prírodný jablkový pektín. Jeho farba je premenlivá z bielej až na svetlohnedú. To znamená, že sfarbenie prášku sa môže produkt od produktu líšiť, avšak táto zmena farby nezasahuje do kvality či kvantity aktívnych látok v prípravku.

Dávkovanie

Denná dávka odporúčaná Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky je ½ odmerky zmiešaná v minimálne 100 ml vody, a to 1x denne. Keďže niekomu môže prekážať špecifická chuť, do vytvorenej zmesi je možné pridať citrónovú šťavu alebo džús. Dôležité je tiež zapitie ďalším dostatočným množstvom vody. Užívať Barny´s Triple Blen Extra silný sa dá aj s jedlom, napríklad ako súčasť ochuteného jogurtu.

Bolesť kolena - problém s kĺbmi

Doplňujúca informácia: Pri hľadaní informácií a recenzií o danom výživovom doplnku sa môžete stretnúť s tvrdením, že odporúčaná denná dávka je jedna celá odmerka. Tento údaj je platný, avšak v legislatíve Českej republiky. U nás je schválená „polovičná hodnota“, ktorá sa nesmie pri užívaní prekročiť.

Pre koho je, resp. nie je vhodný?

 • Pre ženy a mužov, ktorí sa aktívne venujú športu.
 • Pre kulturistov a vzpieračov.
 • Pre ťažko pracujúce osoby.
 • Pre ľudí, ktorí nadmerne zaťažujú pohybový aparát.
 • Pre ľudí trpiacich bolesťami kĺbov.
 • Pre staršiu generáciu ako prevencia pred nedostatkom kĺbovej výživy.
 • Pre deti do 18 rokov.
 • Pre tehotné ženy.
 • Pre dojčiace ženy.
 • Pre osoby s alergiou na rybie produkty.

Cena

Koľko stojí Barny´s Triple Blen Extra silný? Cena začína na hranici cca 38 a končí na 45 € za 700 g. Aj keď na prvý pohľad sa tento výživový doplnok môže javiť ako pomerne drahá záležitosť, opak je pravdou. Ide totiž o ekonomické balenie, pretože aj pri každodennom užívaní vám vydrží takmer rok (konkrétne 10 mesiacov). Priemerná cena produktu na mesiac tak v prepočte vychádza približne 4,25 €.

Skúsenosti s užívaním a recenzie

Na výživový doplnok Barny´s Triple Blend Extra silný nájdete len málo hodnotení, ktoré by vyznievali negatívne. V dobe písania článku dosahujú na portáli heuréka vysokú percentuálnu spokojnosť, 92 %. Mínusy, ktoré zákazníci uviedli, sa navzájom stotožňovali a týkali sa chuti. Účinky sú teda podľa drvivej väčšiny viditeľné a citeľné, no chuť produktu je pre mnohých nepríjemná.

Recenzie majú v podstate rovnaké znenie aj v iných e-shopoch a diskusných fórach. Názory sa mierne líšia v cenovej tematike. Celkovo však vychádzajú v prospech doplnku stravy, keďže jedno balenie pri odporúčanom užívaní vydrží cca 10 mesiacov (v ČR 5 mesiacov, kvôli rozdielnemu dávkovaniu). Pripájame výber hodnotení, ktorých prepisy sú citáciou, bez ohľadu na pravopisné a gramatické chyby:

„Užívam asi mesiac, ja aj otec, ktorému som ho kúpila. Otec tvrdí, že mu pomaličky ustupujú dlhoročné bolesti kolena a mne pomohol na vŕzgajúce rameno. V pohode som umyla okná a na druhý deň som mala ruku funkčnú, rameno v pohode. Občas ešte vrzgoce, ale nebolí. Pripájam sa k ostatným, pre mňa mimoriadne nechutný. Otec ho pije v pohode, ale za mňa fuj. Pomohla som si šťavami. Vytlačím si trocha šťavy z nejakého citrusu, aby vznikla riedka kašička a šupnem to do seba.“ (overený zákazník, heureka.sk)

Po týždni ma prestalo bolieť koleno a je to doteraz pri užívaní prípravku. Dokonca som v októbri zabehla polmaratón. Vďaka“ (maja, heureka.sk)

„...objednával som ho v čase, keď som dlhodobo trpel bolesťou lakťa. Už po pár týždňoch užívania sa bolesť stala oveľa znesiteľnejšie až takmer ustúpila úplne. Podotýkam, že úplne zámerne som ruku nijako nešetril.“ (zákazník, prezdravie.sk)

„hoci sa jedná o krátku dobu užívania Barny´s , prvé známky zlepšenia sú poznať.“ (zákazník, prezdravie.sk)

„Barny´s je najlepsia znacka na klby. Skusal som 3 produkty a kazdy mi pomohol. Toto je uplna pecka. Kombinujem to aj s Barny´s Celadrin forte kapsulkami. Davam si len jednu denne rano spolu s Triple blendom asi 5 mesiac. Celadrin mi pocitivo premazava klb a odstranuje bolest. Mozes bez problemov sportovat. Vyhol som sa dokonca operacii kolena. Spolocnym uzivanim sa oba produkty podporuju. Odporucam vyskusat. Mne to bolo poradene od ortopeda.“ (zákazník, pilulka.sk)

„Po operaci menisků jsem potřeboval kvalitní kloubní výživu, protože mě občas koleno bolelo. S účinky jsem spokojen, koleno je už lepší. Nějakou dobu jsem bojoval s tím, abych to udržel v žaludku...“ (Stanislav Brauner, aktin.cz)

Z recenzií produktu:

Recenzie prípravku Barnys Triple Blen Extra silný na Heureke

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 04.03.2019
Hodnotenie článku:
(88.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

15/03/2019 14:56
Laco

Chutí síce odporne horko, ale s jeho výsledkami som spokojný. Mám 65 rokov a už užívam druhé balenie. Všetky kĺby aj chrbtica prestali bolieť. Vyhovuje mi, že nie je sladký a nemá vedľajšie účinky na trávenie, s ktorým mám trochu rpoblém. Odporúčam ho vypiť na jeden hlt a zapiť niečím príjemným.

15/03/2019 14:59
Anonym

Pravidelne športujem a neviem si svoje fungovanie bez tohto prípravku predstaviť. Sú v ňom vysoké dávky MSM, kolagénu a sulfátov, čiže pomáha s kĺbmi aj svalmi. Trošku ťažšie sa rozpúšťa vo vode, ale chuť je znesiteľná.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Natiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečbaNatiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečba

Základom natiahnutia či pretrhnutia svalu je preťaženie svalu alebo dlhodobé opakované používanie rovnakej svalovej partie. Tieto zranenia však nie sú identické.

Ako dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečbaAko dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečba

Zdanlivo neškodné ochorenie vie pacienta poriadne potrápiť, znepríjemniť mu každodenné fungovanie až znížiť kvalitu života. Čo je to alergická nádcha, ako sa prejavuje a aké sú možnosti...

Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)

Vyššou teplotou skrátka telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Vo väčšine prípadov si s horúčkou poradíte aj sami doma za pomoci voľnopredajných liekov alebo aj niektorých...