Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Najlepšie sérum na rast mihalníc? Recenzie chvália Vichy

O dlhých a hustých mihalniciach ženy nemusia už iba snívať. Existuje totiž niekoľko spôsobov, ktorými sa dá požadovaný výsledok dosiahnuť.

Sérum na rast mihalníc

Maskary sú v tomto smere klasikou, no ich efekt je krátkodobý a v závislosti od produktu nie vždy účinný. Ďalšou voľbou pre zvodný pohľad sú umelé mihalnice, ktoré síce splnia účel, ale podstatne viac zaťažia peňaženku a vyžadujú tiež „časovú obetu“. Dámy, vyskúšajte alternatívne riešenie v podobe séra na mihalnice a budete príjemne prekvapené.

So sérom na rast mihalníc Gigalash vidíte výsledky už po siedmych dňoch používania!

Rastový cyklus mihalníc

Mihalnice na očnom viečku majú odlišnú veľkosť i hrúbku napriek tomu, že ide o oko jedného človeka. Nachádzajú sa na ňom v počte sto až stopäťdesiat, pričom každá mihalnica má „vlastnú životnosť“. Celý proces od jej rastu až po vypadnutie trvá približne tri mesiace. Prebieha v nasledovných fázach:

 • Rastúca fáza – mihalnice rastú počas tridsiatich až štyridsiatich piatich dní, až pokiaľ nedosiahnu svoju maximálnu dĺžku. Následne sa ich rast zastaví.
 • Prechodná fáza – po tom, ako sa zastavil rast mihalníc, začnú sa zmenšovať ich folikuly. Ak v tejto fáze mihalnica vypadne, prípadne je nedopatrením vytrhnutá (napríklad nešetrné odličovanie), narastie až o cca desať týždňov.
 • Pokojová fáza – mihalnice odpočívajú, to znamená, že približne štrnásť týždňov plnia na viečku ochrannú aj ozdobnú funkciu a následne vypadnú (jednotlivo, nie súčasne) a začnú rásť nové.

Sérum na rast mihalníc je v podstate výživa

Aj keď mihalnice zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane očí pred rôznymi vonkajšími vplyvmi, ich predĺženie a zahustenie má predovšetkým estetickú funkciu. Ak stavíte na sérum na rast mihalníc, nielenže získate, po čom túžite, ale navyše si zachováte prirodzenosť a nie umelosť. Niektoré kozmetické prípravky dokonca sľubujú tmavšie sfarbenie.

Riasy pred a po používaní séra na rast mihalníc

Mihalnice sú kožné deriváty podobné chlpom a vlasom. Majú preto navzájom podobné podmienky rastu. Jeho podporu dosiahnete poskytnutím výživy od korienkov. Tomu je prispôsobený aplikátor séra na mihalnice, vďaka ktorému si účinnú tekutinu jednoducho nanesiete priamo na požadované miesto. Zvyčajne ide o rovnaký princíp, akým je nanášanie očnej linky.

Vyberáme z nášho katalógu

Podporte rast mihalníc – ako to funguje?

O dĺžku a celkovú veľkosť mihalníc sa starajú účinné látky (rôzne kombinácie zloženia), ktoré pôsobia na keratínové gény (keratín je základná zložka potrebná pri raste vlasov, nechtov aj mihalníc). Tie sú následne stimulované, čo väčšinou platí nielen pri mihalniciach, ale aj pri aplikácii na obočie.

Látky obsiahnuté v sére priaznivo pôsobia na bunky tvoriace mihalnice, pomáhajú pri delení buniek, a tým urýchľujú samotný rast. Vďaka tzv. rastovému faktoru (epigenetické faktory a metabolity) sú mihalnice viac vyživené, čo je zároveň akýmsi predchádzaním voči ich predčasnému starnutiu. Komplexné aminokyseliny sa podieľajú na expresii keratínových génov. Preto sa aj pri riedkych či krátkych mihalniciach naštartuje vyššia produkcia keratínu a látky v sére umožnia ich rýchlejší rast a lepšiu životnosť.

Nanášanie séra na rast mihalníc Gigalash
Nanášanie Gigalash séra

Sérum nanášajte priamo ku korienkom mihalníc, na viečko. Výrobcovia sa zvyčajne zhodujú v tom, že výsledný efekt by bol nulový, ak by ste ich aplikovali priamo na mihalnice. Tie sú totiž rovnako ako vlasy zložené „z mŕtvych buniek“, a preto je účinným postupom potretie séra na miesto, z ktorého vyrastajú. Nemusíte sa pritom obávať prípadného kontaktu s očami (v drvivej väčšine).

Kvalitné sérum na rast mihalníc je bezpečný produkt bez nežiaducich účinkov.

Sérum na rast mihalníc a niekoľko faktov

 • sérum je určené pre ženy (výnimkou môže a nemusí byť obdobie gravidity a dojčenia), ale tiež pre mužov
 • je účinné nielen na rast mihalníc, ale i obočia
 • pravidelné používanie môže predĺžiť mihalnice až o tridsať percent
 • v závislosti od konkrétneho produktu sa prejavia prvé výsledky, zvyčajne uvidíte rozdiel už po dvoch týždňoch používania (niekedy i skôr, inokedy po mesiaci)
 • mihalnice majú prirodzený vzhľad napriek tomu, že pôsobia zvodne
 • aplikácia je u niektorých prípravkov odporúčaná dvakrát za deň, u iných zase jedenkrát pred spaním – vždy je potrebné riadiť sa pokynmi výrobcu, pretože len tak dosiahnete požadovaný výsledok
 • séra je vhodné používať aj po chemoterapii (nie počas)
 • cena za sérum na rast mihalníc nie je nízka, avšak výhodnejšia v porovnaní s umelými mihalnicami – čo sa týka maskary, ak patríte medzi ženy, ktoré rady skúšajú účinky noviniek v tejto oblasti, sérum bude lepšou voľbou

Vyberáme tie najlepšie séra na rast mihalníc

Ponuka je bohatá, sortiment rôznorodý, účinky nie vždy stopercentné. Aby bola zaručená vaša spokojnosť, nemusíte hľadať spomedzi veľkého množstva produktov danej kategórie. Vytvorili sme pre vás zoznam najlepších sér na mihalnice podľa recenzií v eshopoch a hodnotení v diskusiách.

Recenzie potvrdzujú, že sérum na rast mihalníc funguje

Je jedno, či si sérum na krajšie a výraznejšie mihalnice zakúpite v predajniach kozmetiky, v lekárni alebo prostredníctvom eshopu, stačí sa len zamerať na konkrétny produkt, ktorý naozaj funguje. Ktorý to bude môžete zistiť vďaka preferenciám vo fórach a v diskusiách, ale tiež v našom rebríčku.

Tu sú napríklad recenzie séra FacEvolution HairPlus z webu notino.sk:

Recenzie a skúsenosti s FacEvolution Hairplus rastové sérum na riasy a obočie

Na základe zozbieraných informácií o jednotlivých produktoch môžeme prehlásiť, že účinky boli viditeľné v priemere 80% - 100%, v závislosti od recenzií na viacerých internetových stránkach. Hodnotení, ktoré uvádzali mínusy, bolo minimum a väčšina z nich sa týkala kratšej doby používania, počas ktorej ešte nebolo možné vidieť jasné zmeny.

Ak sa spomedzi recenzentov našiel niekto, kto sérum na rast mihalníc neodporúča, negatívne verzus pozitívne skúsenosti vychádzali v pomere približne 2 : 12.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 15.06.2018
Hodnotenie článku:
(88.4%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Dámske afrodiziakálne parfumy Zerex Dámske afrodiziakálne parfumy Zerex

Zinková masť na rany, zapareniny aj v tehotenstve Zinková masť na rany, zapareniny aj v tehotenstve

Kyselina hyalurónová - krém, tabletky aj injekcie z lekárne. Aké má účinky? Kyselina hyalurónová - krém, tabletky aj injekcie z lekárne. Aké má účinky?

„Zrkadielko, zrkadielko, povedz že mi, kto je najkrajší na tejto zemi?“ Ak si často kladiete túto otázku a dúfate, že vaša krása a mladosť nikdy nepominie, mali by ste vedieť niečo viac...