Stoptussin kvapky recenzia – cena, dávkovanie na noc, skúsenosti. Ako dlho užívať poradí leták

Suchý a dráždivý kašeľ dokáže poriadne potrápiť najmä v období viróz a chrípkovej sezóny. Dusivý kašeľ často nedá v noci spať a môže byť spojený aj s nepríjemným, hustým hlienom.

Stoptussin kvapky recenzia, skúsenosti

Práve vtedy je dôležité mať po ruke spoľahlivý voľnopredajný liek, akým je Stoptussin.

Stoptussin vo forme kvapiek, ale aj v podobe sirupu a tabliet nájdete v ✅ internetovej lekárni Dr.Max.

Suchý kašeľ – nepríjemný problém, ktorý vám nedá spať

Suchý kašeľ je sprievodným prejavom ochorení horných a dolných dýchacích ciest, ktorý nás trápi najmä počas obdobia viróz a chrípkovej sezóny. Pri počiatočných príznakoch je dobré pomôcť si voľnopredajnými liekmi z lekárne a lekára vyhľadať, ak sa po pár dňoch príznaky nezlepšia alebo sa zhoršia. Prinášame vám zopár tipov, ako si v domácich podmienkach pomôcť pri suchom kašli a zmierniť príznaky:

 • Mentolky a cukríky: Pri dráždivom kašli môže dráždenie zmierniť cmúľanie cukríkov s mentolovou príchuťou, no dráždenie upokojí aj sladké drievko alebo med. Mentol má príjemný ochladzujúci účinok a sladké drievko a med upokojujú podráždené hrdlo.
 • Slepačia polievka: Teplá a výživná – taká je slepačia polievka. Pomáha vám počas choroby prijať potrebné živiny, hydratuje a upokojuje boľavé a podráždené hrdlo. Na škrabanie v hrdle prinesie okamžitú úľavu.
 • Hydratácia: Pitný režim je dôležitý každodenne, no počas choroby to platí o to viac. Byť dostatočne hydratovaný vám pomôže zmierniť príznaky suchého (ale aj vlhkého) kašľa, ako napr. sucho v hrdle, škrabanie v hrdle a dráždenie.
 • Slaná voda: Kloktanie slanej vody sa s obľubou používa najmä pri bolestiach hrdla. Pomôcť však môže aj pri dráždivom kašli. Soľ má totiž skvelé protizápalové vlastnosti a môže upokojiť podráždené hrdlo. Do pohára vody primiešajte pol lyžičky soli a kloktajte.
 • Zvlhčovač vzduchu: Dráždivo môže pôsobiť aj prekúrený domov, kedy máte v miestnosti horúco a vzduch je suchý. Vtedy pomôže zvlhčovač vzduchu, a to najmä v noci, keď sa vám bude lepšie dýchať a bude vás menej dráždiť.
 • Vyhnite sa podráždeniu: Dráždivosť v krku môžu vyvolať určité alergény, dym, prach, prafum a kozmetické prípravky s ťažkými vôňami, čistiace prípravky, ale aj srsť vášho domáceho miláčika. Počas choroby sa im radšej vyhnite.
 • Doplňte vitamíny a probiotiká: V boji s chorobou vám pomôžu vitamíny, ktoré najlepšie doplníte prostredníctvom konzumácie ovocia a zeleniny, no C-čko si môžete doplniť aj Celaskonom. Probiotiká zas pomôžu posilniť váš imunitný systém, preto si doprajte kyslomliečne výrobky, kapustu, alebo si probiotiká zakúpte v lekárni.

Čo je Stoptussin

Značka Stoptussin nie je na trhu žiadnou novinkou. Patrí medzi veľmi populárne a vyhľadávané lieky, a to práve kvôli svojej spoľahlivosti a rýchlemu nástupu účinku. Stoptussin je voľnopredajný liek určený na liečbu kašľa a uľahčenie vykašliavania hlienu. Tento liek sa používa pri suchom a dráždivom kašli pri infekciách horných a dolných dýchacích ciest, pri zápaloch horných dýchacích ciest, hrtana, hltana, priedušiek a pľúc.

Stoptussin je číra žltohnedá tekutina so sladkou a mierne trpkou chuťou. Jednoducho sa užíva – stačí ho nakvapkať do vody alebo nápoja a vypiť. Môže ho užívať celá rodina, pretože je vhodný ako pre dospelých, tak aj pre deti a dospievajúcich.

Zloženie

 • Butamiratiumdihydrogéncitrát (4 mg/1 ml) – ide o centrálne pôsobiace antitusikum, ktorý pomáha tlmiť dráždivý kašeľ, no nie je návykový, preto je vhodný aj pre deti. Výhodou tejto látky je, že netlmí centrálne dýchanie, ale pôsobí len na dráždivosť kašľa. Vďaka rýchlej absorpcii butamiratiumdihydrogéncitrátu zaberajú kvapky naozaj rýchlo.
 • Guajfenezín (100 mg/1 ml) – látka so sekretolytickým účinkom, ktorá pomáha meniť štruktúru prieduškového hlienu, vďaka čomu je redší a jednoduchšie sa vykašliava. Guajfenezín účinkuje tak, že zvyšuje objem hlienu, čo pôsobí na jeho viskozitu – tá je omnoho nižšia, a preto je hlien možné ľahšie vykašľať. Táto látka zároveň pôsobí na nervový systém a dokáže zvýšiť účinok liekov proti bolesti.
 • Ďalšie látky obsiahnuté v Stoptussine sú: etanol 96 %, aróma alpských kvetov, polysorbát 80, propylénglykol, tekutý extrakt zo sladkého drievka a čistená voda.

Stoptussin kvapky – účinné látky

Účinky a benefity

 • Lieči suchý kašeľ,
 • tlmí dráždenie na kašeľ,
 • mení skladbu prieduškového hlienu,
 • uľahčuje vykašliavanie hlienu,
 • je vhodný pre dospelých aj deti,
 • je vhodný pred aj po operácii,
 • je vhodný pre astmatikov, pri tuberkulóze a zaprášení pľúc (po odporúčaní lekára).

Vedľajšie účinky a upozornenia

Stopussin je väčšinou veľmi dobre znášaný, no tak, ako akýkoľvek iný liek, aj Stoptussin môže vyvolať vedľajšie účinky. Tieto účinky sa však prejavujú len zriedkavo. Medzi vedľajšie účinky Stoptussinu patria: nevoľnosť, vracanie, hnačka, žalúdočné bolesti, závraty, bolesť hlavy, žihľavka a kožné vyrážky. V prípade výskytu vedľajších účinkov prerušte liečbu a o ďalšom užívané sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Stoptussin nie je vhodný a nemali by ho užívať ľudia, ktorí:

 • sú alergickí na akúkoľvek zložku lieku,
 • trpia svalovou slabosťou (myasthenia gravis),
 • sú v 1. trimestri tehotenstva.

Pri užívaní Stoptussinu by mali byť obzvlášť opatrní a pred liečbou sa poradiť so svojím lekárom:

 • tehotné a dojčiace ženy,
 • ženy plánujúce počatie,
 • tí, ktorí užívajú lieky na zníženie svalového napätia,
 • tí, ktorí užívajú lieky na spanie a upokojenie.

Stoptussin môže mať nepriaznivý vplyv na vedenie vozidiel, obsluhu strojov a prácu vo výškach. Obsahuje alkohol (28 % etanol), čo môže byť nebezpečné pri ochoreniach pečene, alkoholizme, epilepsii, poškodeniach mozgu, pre tehotné a dojčiace ženy, deti alebo pri užívaní určitých liekov.

Vyberáme z nášho katalógu

Cena

Stoptussin je voľnopredajný liek, preto ho možno zakúpiť v kamenných alebo internetových lekárňach bez lekárskeho predpisu. Cena lieku sa v internetových lekárňach pohybuje v rozmedzí od 4,40 do 7,25 eura za 50 ml balenie. Keďže dávkovanie sa odvíja od váhy užívateľa, je ťažké určiť, na aké dlhé obdobie vystačí 50 ml balenie. Prípravok sa vyrába aj v baleniach s objemom 10 ml a 25 ml. 25 ml balenie sa v internetových lekárňach pohybuje v cenovom rozmedzí od 3,30 do 5,90 eura. Väčšie balenie je teda určite cenovo výhodnejšie. Navyše si môžete zakúpiť aj variácie produktu v podobe sirupu a tabliet.

Dávkovanie

Liek Stoptussin sa dávkuje na základe telesnej hmotnosti užívateľa, čo si viete skontrolovať v príbalovom letáku lieku. Dávkovanie je nasledovné:

Hmotnosť (kg)

Počet dávok na deň

Počet kvapiek v jednej dávke

<7

3 – 4

8

7 – 12

3 – 4

9

12 – 20

3

14

20 – 30

3 – 4

14

30 – 40

3 – 4

16

40 – 50

3

25

50 – 70

3

30

>70

3

40

Kvapky Stoptussin je najlepšie nakvapkať do tekutiny, napríklad vody, čaju alebo džúsu. Kvapká sa s fľaštičkou otočenou dnom nadol priamo do tekutiny, prípadne sa liek aplikuje pomocou priloženej pipety. V takom prípade je dôležité liek zapiť minimálne 100 ml tekutiny. Liek sa podáva po jedle a nesmie sa užívať dlhšie ako 7 dní.

Skúsenosti a recenzie

S užívaním Stoptussinu má skúsenosti mnoho užívateľov. Tí si ho skutočne chvália a k jeho užívaniu sa v prípade potreby radi vracajú. Chvália si, že je výborný aj na suchý aj na vlhký kašeľ, pretože nielen tíši dráždivosť, ale zároveň pomáha riediť hustý väzký hlien usadený v prieduškách, a tým uľahčuje jeho vykašliavanie. S kvapkami Stoptussin sú spokojné mnohé mamičky, ktoré tieto kvapky dávajú deťom najmä na noc, aby ich kašeľ nedráždil a mohli sa pokojne vyspať. Mnohí užívatelia uviedli, že im tento liek odporučil aj ich lekár a že sa po jeho užívaní cítia lepšie. Ako jediné negatívum Stoptussinu spomínali mamičky nepríjemnú chuť lieku, čo môže byť pri podávaní kvapiek deťom výzva. Avšak Stoptussin možno užiť aj napríklad s džúsom, kde sa horkastá chuť stratí.

Recenzie a skúsenosti s kvapkami Stoptussin

Záverečné zhodnotenie

Stoptussin je overený liek, ktorému dôveruje množstvo užívateľov aj mamičiek. Aj keď sa na ňom uvádza, že je určený na suchý kašeľ, Stoptussin dokáže účinne rozpúšťať hlieny a uľahčiť ich vykašliavanie, preto ho mnohí užívatelia používajú aj na vlhký a produktívny kašeľ. Jeho výhodou je, že ho môže užívať celá rodina a väčšina ľudí si chváli jeho rýchly a spoľahlivý účinok a zároveň je veľmi dobre znášaný – vedľajšie účinky sú minimálne. Ak aj niekomu nevyhovuje práve chuť tohto lieku, môže si ho zriediť v obľúbenom nápoji alebo si zakúpiť Stoptussin sirup či tablety.

Variácie produktu

Pokiaľ vám forma kvapiek nevyhovuje, môžete si Stoptussin zaobsatarť v podobe sirupu alebo tabliet:

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?

Pôst nie je dobre známym pojmom len medzi veriacimi. Svojich fanúšikov si našiel aj medzi milovníkmi zdravého životného štýlu. Aké sú plusy a mínusy postenia sa?

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...