Swiss Natural HRT na menopauzu 60 cps – zloženie, recenzia, skúsenosti, cena

Menopauza je neoddeliteľnou súčasťou života každej ženy. Toto obdobie nastáva okolo 49. roku života a jeho hlavným znakom sú výpadky menštruácie a jej postupné vymiznutie. Dôvodom je úbytok ženských pohlavných hormónov estrogénu a progesterónu. V menopauze sa tieto 2 kľúčové hormóny vylučujú len v obmedzených množstvách, preto žena v tomto období prechádza ako telesnými, tak i psychickými zmenami.

Swiss Natural HRT 60 cps recenzia, skúsenosti

Existujú však výživové doplnky, ktoré udržujú optimálnu hladinu progesterónu a estrogénu, čím ženám pomáhajú prežiť menopauzu s úsmevom na perách. Jedným z nich je Swiss Natural HRT.

Výživový doplnok Swiss Natural HRT, ktorý blahodarne pôsobí v období menopauzy, nie je v súčasnosti dostupný. Jeho dostupnosť môžete sledovať v ✅ internetovej lekárni pilulka.sk.

Alternatívy

Čo je Swiss Natural HRT?

Swiss Natural HRT je rastlinný výživový doplnok, ktorého podstatu tvoria látky so schopnosťou podporovať produkciu ženských pohlavných hormónov. Vyrába ho firma Swiss Natural SK, ktorá pôsobí na Slovensku už od roku 2000. Swiss Natural HRT je určený špeciálne pre ženy pred menopauzou a počas nej. Pôsobí ako prevencia proti nepríjemným návalom tepla, podporuje dobrú náladu, udržuje telo ženy vo forme, zabraňuje udržiavaniu vody v tele, podporuje intímne zdravie a sexuálny život ženy. Užíva sa denne. Je dostupný v kamenných i v online lekárňach bez lekárskeho receptu. Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl.

Obsah a zloženie Swiss Natural HRT

Skratka HRT je odvodená z anglického "Hormone replacement therapy" a prekladá sa ako Hormonálna substitučná terapia. Je to druh liečby, ktorý sa využíva pri ženách v menopauze. Podstatou terapie je telu poskytovať látky, ktoré podporujú tvorbu pohlavných hormónov v ženskom tele. Zloženie Swiss Natural sa skladá presne z takých látok, ktoré v sebe ukrývajú silu manipulovať z pohlavnými hormónmi. Zložky popisujeme nižšie aj s množstvo, ktoré sa nachádza v 1 kapsule.

 • Angelika čínska (extrakt, 100 mg): koreň tejto bylinky sa využíva na podporu zdravia ženy. Je plný fytoestrogénov, ktoré podporujú a pomáhajú udržiavať hormonálnu rovnováhu žien. Okrem toho sa používa ja na podporu lymfatického systému, znižuje krvný tlak, zlepšuje srdcovocievny systém, tým, že cievy zbavuje od cukru a tuku.
 • Vitex jahňací (extrakt, 100 mg): pôsobí priamo na hypofýzu, ktorá sa podieľa na tvorbe a regulácii hormónov estrogénu a progesterónu, čím zmierňuje príznaky menopauzy. Udržuje zdravé kosti, funkčný pohybový aparát, prispieva k udržiavaniu svalstva, ktoré sa odzrkadlí na stále dobre vyzerajúcich ženských krivkách.
 • Lopúch väčší (extrakt, 50 mg): má schopnosť prečistiť cievy a zlepšiť prietok krvi v celom tele, využíva sa aj na udržanie krásnej pokožky bez akné, podporuje imunitu a je účinný v boji proti chrípke a nachladnutiu.
 • Smldník chlpatý (extrakt, 50 mg): je účinným prostriedkom na prevenciou vzniku osteoporózy a používa sa aj pri reumatických stavoch, pomáha regulovať hladinu progesterónu.
 • Ploštičník strapcovitý (extrakt, 30 mg): podporuje tráviaci systém, urýchľuje metabolizmus, tlmí rôzne bolesti, od bolesti hlavy až po bolesť kĺbov, reume. Používa sa aj na kašeľ a nachladnutie, podporuje zdravý nervový systém, má upokojujúce účinky.
 • Sójový koncentrát NOVASOY (50 mg): sója je zdrojom najlepšieho fytoestrogénu, pretože sa najviac podobá tomu ľudském, podporuje celú reprodukčnú sústavu ženy, ale aj zdravé srdce. Keďže obsahuje mnoho proteínov, podporuje aj svaly, ktoré udržujú stavbu tela ženy aj v menopauze v tej najlepšej možnej forme.

Ďalšie pridané látky: mikrokryštalicá celulóza, stearan horečnatý (protihrudkujúca látka).

Účinky

Nízka hladina estrogénu a progesterónu vedie k neľahkým zmenám (ukladanie tuku v oblasti bokov, ochabovanie svalstva, návaly horúčavy, časté zmeny nálady, plačlivosť, depresie), s ktorými sa žena veľmi ťažko vyrovnáva. Deje sa to hlavne preto, že hormóny neklesnú na primeranú hladinu postupne, ale rýchlo a príliš nízko pod optimálnu hranicu. Vďaka Swiss Natural HRT vám nič také nehrozí, pretože obsahuje mnoho silných látok, ktoré podporujú život ženy v menopauze vo všetkých smeroch. Chce to len trochu času a dlhšie užívanie, pretože v menopauze, keď sa hormóny vylučujú naozaj v minimálnych množstvách, potrebuje hormonálna sústava dlhší stimul.

Swiss Natural HRT pre ženy v menopauze

Hlavným účinkom Swiss Natural HRT je podpora estrogénu a progesterónu. Od týchto dvoch hormónov sa odvíja celkové zdravie ženy, preto má doplnok aj ďalšie účinky:

 • udržuje telo ženy vo forme,
 • zabraňuje nadmernému ukladaniu tuku,
 • zabraňuje rýchlej strate svalovej hmoty,
 • eliminuje vypadávanie vlasov,
 • podporuje metabolizmus,
 • zabraňuje udržiavanie vody v tele a nafukovaniu,
 • tlmí bolesť kĺbov, svalov, kostí, ktoré zároveň vyživuje,
 • udržujú ustálenú pozitívnu náladu,
 • zmierňuje príznaky návalov tepla, horúčavy,
 • je prevenciou proti depresii a smútku,
 • telu dodáva vitalitu, energiu a prinavracia znovu radosť zo života,
 • podporuje tvorbu kolagénu,
 • revitalizuje pleť,
 • podporuje sexuálny život ženy,
 • zvyšuje libido a sexuálnu túžbu.

Pre koho je a nie je vhodný?

Kapsuly Swiss Natural HRT sú určené pre všetky ženy, ktoré pociťujú hormonálne zmeny, vplyvom nastupujúcej menopauzy. Je vhodný aj pre ženy, ktoré už sú v menopauze.

Produkt vo všeobecnosti nie je určený pre mužov a pre tehotné či dojčiace ženy. Užívať by ho nemali ženy, ktoré majú endometriózu, myómy, karcinóm ženských orgánov. Dámy, ktoré majú problémy so štítnou žľazou alebo s pečeňou, by sa mali o možnosti užívania Swiss Natural HRT poradiť so svojím lekárom. Neužívajte, ak ste alergická na niektorú zo zložiek.

Vedľajšie účinky

S užívaním výživového doplnku Swiss Natural HRT neboli doposiaľ žiadne problémy. Užíva ho mnoho žien a užívanie je bezproblémové. Potencionálne nežiaduce účinky zahŕňajú: žalúdočné ťažkosti, potenie, krútenie hlavy a vysoká dávka energie, čo môže viesť k nespavosti. Výživový doplnok nie je vhodný na užívanie s liekmi proti zrážanlivosti krvi, hormonálnymi liekmi a alkoholom.

Dávkovanie a užívanie

Swiss Natural HRT sa odporúča užívať ženám pred a počas menopauzy nasledovne:

 • každý deň 2 kapsuly = jednu ráno a jednu večer,
 • spolu s jedlom,
 • užíva sa v celosti, s dostatočným prísunom vody,
 • minimálna dĺžka užívania je 1 mesiac = jedno balenie.

Koľko stojí a kde sa dá kúpiť Swiss Natural HRT

Doplnok stravy a výživy Swiss Natural HRT určený pre dámy v menopauze sa predáva v balení s počtom 60 kapsúl. Pri optimálnom užívaní 2 kapsuly denne vám balenie postačí na 1 mesiac, čo je aj minimálna dĺžka užívania. Cena Swiss Natural HRT sa pohybuje od 30 do 35 €.

Minimálna dĺžka užívania Swiss Natural HRT je 1 mesiac 

Skúsenosti a recenzia

Takmer každá žena má problém s menopauzou. Svedčí o tom aj množstvo recenzií k výživovému produktu Swiss Natural HRT. Nájdete ich na heureka.sk, ale aj v diskusiách k menopauze. Ženy vo svojich príspevkoch naznačujú s doplnkom pozitívne skúsenosti. Jediné, čo sa vám nepáči, je vyššia cena.

Recenzie a skúsenosti s výživovým doplnkom Swiss Natural HRT

Vaše najčastejšie otázky

Ako dlho musím užívať Swiss Natural HRT, aby som pocítila prvé účinky?

Podporiť hormonálnu sústavu v čase menopauzy je oveľa náročnejšie ako mimo nej. Dôvodom je, že v tomto čase sa už reprodukčné hormóny produkujú vo veľmi nízkych hladinách. Napriek tomu, že Swiss Natural HRT obsahuje silné látky na reguláciu hormónov, je potrebné užívať ho dlhodobo. Minimálna dĺžka užívania je 1 mesiac = 1 balenie, kedy by ste mohli pocítiť aj zjavné účinky.

Je Swiss Natural HRT bezpečný pre každého?

Žiaľ, nie je. Je istá skupina žien, ktorým sa neodporúča užívať tento výživový doplnok. Pozrite si sekciu Pre koho je a nie je vhodný?, kde nájdete užitočné informácie o bezpečnosti užívania.

Existujú iné, podobné varianty ako je Swiss Natural HRT?

Smaozrejme, existujú. Veľmi populárnym a účinným je Menoxin alebo Minapent. Sú to doplnky, ktoré majú aj mnoho pozitívnych ohlasov.

Upozornenie

Swiss Natural HRT  nie je náhradou pestrej stravy a zdravého životného štýlu, preto skúste v čase menopauzy obmedziť prísun nezdravých, mastných jedál a množstvo cukru. Ide o škodlivé karcinogénne látky, ktoré celkovo zaťažujú vaše telo, vrátane hormonálnej sústavy. Uchovávajte mimo dosah detí, na suchom a tmavom mieste do 25 °C. Neprekračujte maximálnu dennú dávku (2 kapsuly).

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Minus age NMN proti starnutiu? Osobná skúsenosťRecenzia: Minus age NMN proti starnutiu? Osobná skúsenosť

Starnutie neteší nikoho z nás. S výživovým doplnkom Minus Age NMN si však môžeme pomôcť udržať vitalitu, životnú energiu a aspoň trochu zmierniť príznaky starnutia. Akú skúsenosť má naša...

Avita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženyAvita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženy

Jedným z často vyskytujúcich sa problémov v tehotenstve je aj anémia. Ide o nedostatok železa. Vďaka Avita BlueIron Tehotenstvo si viete železo jednoducho doplniť. Prečítajte si o ňom...

Recenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a detiRecenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a deti

Nedostatok železa občas zaskočí snáď každého z nás. Ako a či pomohol tento výživový doplnok vám v dnešnej recenzii rada prezradí naša redaktorka.