Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Keď som pred pár rokmi prvýkrát počul názov Tribullus Terrestris, tak som si myslel, že ide určite o nejaký steroid. Až neskôr som si začal na internete „googliť“ a prišiel som na to, že tribulus, teda kotvičník, ako som sa neskôr dozvedel, je presne niečo, čo by mi aktuálne mohlo pomôcť. Dlhšie som cítil, že energie na cvičenie je menej. Pociťoval som aj pokles výkonnosti. Dôvody boli určite rôzne, no hľadal som spôsob, ako byť pri tréningu opäť efektívnejší a získať stratenú energiu. Nie som fanúšikom nakopávačov a káva pred tréningom mi nerobila dobre. Po naštudovaní si benefitov tribulusu som sa rozhodol ho vyskúšať.

Dnes s prestávkami GymBeam Tribulus Terrestris beriem už takmer 2 roky. Jeho pozitívne účinky tak môžem osobne potvrdiť. Primárne budem ďalej písať o osobnej skúsenosti. Rozumiem však, že každý človek je iný a účinky môže pociťovať iné alebo ich dokonca nepociťovať vôbec.

GymBeam Tribulus Terrestris (recenzia)

Aké má Tribullus Terrestris účinky?

Ja osobne som si o tribuluse terrestris, teda kotvičníku zemnom, prečítal viacero článkov a recenzií užívateľov aj z prostredia fitness. Usúdil som, že nejde o žiadny marketing a extrakt z tejto rastliny môže mať na človeka pozitívny vplyv. Najčastejšie som sa dočítal, že medzi jeho účinky patrí zvýšenie hladiny testosterónu, podpora libida, sexuálnej výkonnosti, lepšia regenerácia, budovanie svalovej hmoty a aj zvýšenie fyzického výkonu. Údajne má zvyšovať aj plodnosť u mužov. Samotný doplnok od GymBeam je extraktom z tejto rastliny (600 mg v jednej tablete). Žiadne iné prídavné zložky tabletky neobsahujú, čo určite oceňujem.

Ja som Tribulus od GymBeamu vyskúšal na vlastnej koži. Nebudem hovoriť o tom, že po mesiaci som sa cítil nabudený, plný energie a zdvíhal rekordy na počkanie. To ani náhodou. Úprimne mám pocit, že prvé účinky som začal registrovať po približne 3 mesiacoch. Keď som hľadal informáciu, ako dlho tribulus terrestris užívať, vyšlo mi z toho, že najlepšie je dlhodobo.

Konkrétne som začal vnímať väčší prísun energie, čo sa prejavilo aj v tréningoch. Rozhodne som sa cítil energickejšie a výkonnejšie. Nemajte očakávanie, že hneď po užití budete pociťovať príval energie ako po energetickom nápoji alebo nakopávači. Takýto efekt tribulus nemá. Aj po náročnejších tréningoch som sa na druhý deň cítil vitálnejší – sviežejší. Nedokážem preukázať či došlo k zvýšeniu hladiny testosterónu. To by si vyžadovalo laboratórne testovanie. Rast svalov si s užívaním tohto doplnku určite nespájam, no jeho vplyv na tréning a regeneráciu môže mať na svalovom raste určitý podiel.

Dávkovanie a užívanie

Tribulus Terrestris od GymBeamu je vo forme tabliet. Mimochodom, sú pomerne veľké a pri prehĺtaní sa aj mne občas stalo, že mi v krku postáli. Majú tiež relatívne intenzívnu arómu, ktorá pre pripomína sušenú trávu alebo seno. Na to sa však dá zvyknúť. Priznám sa, že v mojom prípade je už dávkovanie skôr pocitové. V počiatkoch som dodržiaval predpísanú dávku 2 tablety denne. Väčšinou ráno nalačno alebo pred tréningom. Teraz užívam 1 tabletu denne. Zvyčajne som kupoval balenie so 120 tabletami. To mi vystačilo na 2 mesiace. Teraz mi pokojne vystačí aj na vyše 3 mesiace. Je však na vás, ako budete účinky pociťovať. Mne aktuálne nižšia dávka vyhovuje.

GymBeam Tribulus Terrestris - zloženie, dávkovanie

GymBeam Tribulus Terrestris tablety

Cena

Považujem za veľkú výhodou nakúpiť si tento doplnok v akcii. Čo je za mňa v prípade GymBeam skutočne jednoduché, keďže pravidelne majú sezónne akcie či výpredaje. Odporúčam si počkať. Ja som si zvyčajne kupoval balenie so 120 kapsulami. Mimo akcie stojí 8,95 EUR. V priebehu rokov doplnok výraznejšie zdražel. V akcii som ho však často kupoval za 4,95 EUR. Ja osobne ešte využívam zľavové kódy niektorých influencerov, takže mám na nákup zľavu vždy minimálne 5 %. Väčšie balenie s 240 tabletami stojí 15,50 EUR. Prirodzene je väčšie balenie cenovo výhodnejšie. Keď som sa pozeral na konkurenciu, nemám pocit, že by bol niektorý z týchto doplnkov výraznejšie účinnejší alebo cenovo výhodnejší. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Za seba môžem hodnotiť dlhodobé účinky tohto produktu len pozitívne. U mňa sa jeho pozitívne a žiaduce benefity prejavili po 3 mesiacoch. Cieľom bolo, aby sa moje športové výkony zlepšili. To sa stalo. Dôležité pre mňa je, že počas tréningov som sa začal opäť cítiť omnoho produktívnejší. Nebudem tu písať o žiadnych zázrakoch.

Nie, svaly vám z tribulusu zázračne určite nenarastú. Poznám viacero mužov, ktorí si ho pochvaľujú aj z hľadiska sexuálnej výkonnosti alebo zvýšenia libida. Ide však o sprostredkovanú skúsenosť.

Za mňa je Tribulus Terrestris – GymBeam účinným doplnkom pre aktívnych cvičencov a aj preto ho užívam dlhodobo. Určite ho odporúčam každému, kto potrebuje v tréningu istý impulz a nechce vsádzať na nárazovo pôsobiace predtréningové pumpy.

GymBeam Tribulus Terrestris (recenzia)

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovínRecenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovín

Whey BIO proteín z Decathlonu je chuťovo príjemný proteín pre príležitostných športovcov, ale aj ľudí, ktorí si potrebujú doplniť dennú dávku bielkovín. Prečítajte si našu dnešnú...

Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Recenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcovRecenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcov

Avita BlueIron je tekuté železo vyrobené špeciálne pre aktívnych ľudí. Okrem toho, že výborne chutí, je aj perfektným doplnkom pre celkové zdravie a imunitu. Viac info v našej recenzií.