Herbamedicus Unicatum Chondro rašelinový balzam s bylinnými extraktmi – recenzia

Bolesť svalov, kĺbov, šliach a kostí si nevyberá podľa veku. Je pravda, že čím je človek starší, tým je bolesť silnejšia, ale nepríjemnou bolesťou chrbtice, zápalmi svalových vlákien a natrhnutých šliach, ktoré sú preťažované, trpia aj mladí ľudia a aj deti.

Herbamedicus Unicatum Chondro rašelinový balzam s bylinnými extraktmi

Prvá pomoc, ktorá vo vašej rodine nikoho nesklame, je Unicatum Chondro. Pozreli sme sa na jeho zloženie, účinky, ale skúsenosti ľudí s ním.

Rašelinový balzam s bylinnými extraktmi Herbamedicus Unicatum Chondro nájdete napr. v ✅ e-shope prezdravie.sk.

Čo je to Unicatum Chondro?

Unicatum Chondro je rašelinový balzam s bylinnými extraktmi, ktorý bol vyvinutý špeciálne na masážne účely. Obsahuje extrakty z rašeliny, kostihoja lekárskeho, borievky obyčajnej, pagaštana konského. Vďaka nim má výborné a okamžité účinky na celý pohybový aparát. Uvoľňuje, zahrieva, zmierňuje a pomáha odstraňovať bolesť kĺbov, svalov a chrbtice. Je vhodný pre všetkých, dokonca aj pre deti od 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy či pre ľudí s ochoreniami pohybového aparátu.

Obsah a zloženie

Balzam Unicatum Chondro obsahuje viacero účinných látok, ktoré priaznivo pôsobia na pohybový aparát. Nachádza sa v ňom:

 • Rašelina Peat – obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, humínových kyselín a ďalších látok, ktoré pomáhajú zmierňovať príznaky osteoporózy, reumy a ďalšie ťažkosti s pohybovým aparátom. Navyše, vďaka kremíku, horčíku a zinku, ošetruje a vyživuje pleť, upokojuje a regeneruje celé telo.
 • Kostihoj lekársky (Symphytum Officinate) – stáročia sa používal na obklady pri zlomeninách, pretože veľmi rýchlo obnovuje bunky v kostiach, i v svalových vláknach. Využíva sa aj vrámci terapie pri poúrazových stavoch alebo pri operáciách na rýchlejšiu regeneráciu a obnovu pevnosti kostí.
 • Jalovcový olej (Juniperus Communis Oil) – zvyšuje prekrvenie, aktivuje lymfatický systém. Týmto spôsobom zbavuje svalové vlákna, ale aj celé telo toxických látok, ktoré negatívne pôsobia na svaly i celkový stav organizmu.
 • Pagaštan konský (Aesculus Hoppocastanum) – sa často pridáva do balzamov a krémov, ktoré uvoľňujú svalovú stuhnutosť. Obsahuje látky, ktoré podporujú elasticitu ciev, čím sú cievy pružnejšie a ľahšie zásobujú orgány okysličenou krvou. Znižuje riziko opuchov a zabezpečuje správny žilový odtok. Znamená to, že gaštan má silné protizápalové účinky, a preto sa používa aj pri vonkajšej liečbe kŕčových žíl.

Účinky

Bylinky, ktoré sa nachádzajú v Unicatum Chondro, obsahujú mnohé látky (triesloviny, alantoín, aescín, flavonoidné glykozidy...), ktoré pôsobia na pohybový aparát, stav svalov, šliach a na kĺby. Jednotlivé účinky sa prejavujú okamžite. Proces sa začína prekrvením svalových vlákien, vplyvom čoho sa pokožka a celý lymfatický systém zahrieva. Postupne sa balzam absorbuje do hlbších vrstiev, kde sa priamo dotýka svalových vlákien, šliach a napokon vyživuje kosti. Týmto spôsobom sa uvoľňuje pohybový aparát, bolesť sa postupne stráca až sa celé telo upokojí. Po celý čas pôsobenia balzamu sa pokožka vyživuje, svalom sa zvyšuje prísun okysličenej krvi, čím sa rýchlejšie regenerujú aj šľachy a kĺby a kosti sú vďaka obnove buniek hutnejšie, pevnejšie. Na základe tohto procesu môžeme hovoriť o týchto účinkoch:

 • zlepšuje prekrvenie,
 • pôsobí priamo na mieste bolesti,
 • utišuje, tlmí a pomáha odstraňovať bolesť,
 • vyživuje kosti, šľachy, kĺby,
 • telo, hlavne cievny systém zbavuje toxínov,
 • pomáha rýchlejšie regenerovať natrhnuté svaly, šľachy,
 • vyživuje kĺby a podporuje tvorbu kolagénu,
 • používa sa pri svalovej horúčke,
 • sťahuje zápaly a opuchy pri kŕčových žilách.

Vyberáme z nášho katalógu

Pre koho je a nie je určený?

Balzam je určený pre všetky vekové kategórie ľudí od 3 rokov. Používajú ho aktívni športovci, fyzicky vyťažení ľudia, seniori, ktorých trápia bolesti kĺbov, šliach a svalov. Je určený pre ľudí, ktorých trápia kŕče spôsobené neprimeranou reakciou svalových vlákien na fyzickú záťaž, pre tých, ktorí majú reumu, artrózu, osteoporózu, pre ľudí, ktorí majú stuhnuté svalstvo a pre všetkých, ktorí majú svalovú horúčku. Dokonca ho môžu používať aj tehotné a dojčiace ženy, nanášaniu balzamu v oblasti brucha a pŕs by sa však mali vyhýbať.

Produkt vzhľadom na to, že spôsobuje prekrvenie, zahriatie a obsahuje silne pôsobiace látky z bylinných extraktov, sa neodporúča aplikovať deťom do 3 rokov. Nie je vhodný ani pre osoby, ktoré sú alergické alebo precitlivené na nejaké zložky v balzame.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

 • Vedľajšie účinky: doposiaľ neboli v súvislosti s Unicatum Chondro známe žiadne vedľajšie účinky. Možná je alergická reakcia na niektorú z látok v masážnom balzame. Alergická reakcia zahŕňa: svrbenie, vyrážky, žihľavku... V prípade, ak sa u vás vyskytne, prestaňte balzam nanášať a podľa závažnosti vyhľadajte lekársku pomoc.
 • Kontraindikácie: medzi kontraindikácie sa zaraďuje len vek a aj to iba do 3 rokov.
 • Interakcie: nie sú známe žiadne interakcie s inými liekmi, avšak odporúčame nekombinovať balzam s iným masážnym prípravkom. Poprípade sa o tejto kombinácii poraďte so svojím lekárom.

Dávkovanie a užívanie

Masážny balzam Unicatum Chondro sa dávkuje podľa potreby, väčšinou pri bolesti, pri stuhnutosti, na uvoľnenie. Aplikuje sa tak, že primerané množstvo nanesiete na boľavé miesto a masírujete, pokým sa balzam neabsorbuje. Balzam nanášajte na čistú a suchú pokožku, najlepšie po sprche, keď je pokožka vláčna a mäkšia, rýchlejšie absorbuje živiny a lepšie zaúčinkuje.

Herbamedicus Unicatum Chondro rašelinový balzam s bylinnými extraktmi – zloženie

Ak by ste chceli účinnosť balzamu zlepšiť, nanášajte ho častejšie, v prípade ťažkostí sa odporúča až 3-krát denne a vysoko efektívne sú zábaly, pri ktorých nanesiete hrubšiu vrstvu balzamu na pokožku, ktorú prikryjete textíliou. Zábaly sú najúčinnejšie v noci.

Koľko stojí a kde sa dá kúpiť?

Balzam Unicatum Chondro si môžete kúpiť prostredníctvom internetu v rôznych online lekárňach, ale aj v predajniach s masážnymi pomôckami alebo v BIO predajniach. Predáva sa len v jednom variante a tým je 250 ml balenie. Jeho cena sa pohybuje od 6,40 do cca 8,40 €.

Vaše a naše skúsenosti s Unicatum Chondro

Unicatum Chondro hodnotí väčšina užívateľov kladne. Balzam používajú prevažne na chrbticu a na kĺby, spokojní sú s jeho rýchlym účinkom, vôňou, konzistenciou, ale aj s tým, že nedráždi pokožku.

Recenzie a skúsenosti s rašelinovým balzamom Unicatum Chondro

S balzamom Unicatum Chondro mám taktiež pozitívne skúsenosti. Zvyknem si ho aplikovať na rameno, ktoré mám mimoriadne citlivé. Keďže sa venujem kickboxu, po každom tréningu si ho musím ošetriť. Bolesť sa vďakabalzamu rozptýli a postupne sa mi uľaví. Používa ho aj moja mama, ktorá má sedavú prácu (je šička autokobercov). Nanáša si ho na chrbticu a na ruky, keďže po 8,5-hodinovom šití sa v noci budí na bolesť a kŕče rúk. V našej domácnosti je Unicatum Chondro prvou pomocou pre celú rodinu a v našej domácej lekárničke nesmie chýbať. 

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Kedy pocítim účinky Unicatum Chondro?

Účinok by ste mali pocítiť krátko po aplikácii balzamu na pokožku, v podstate okamžite. Už samotné zahrievanie, začervenanie a postupné uvoľňovanie je znakom účinnosti.

Ako často sa má Unicatum Chondro používať?

Ako často len chcete. Pri vážnejších ťažkostiach a bolestiach sa odporúča aj 3-krát denne. Na noc môžete aplikovať balzamové zábaly.

Môžu Unicatum Chondro používať aj tehotné a dojčiace ženy?

Áno môžu, nijako tým neohrozia seba a ani bábätko, ale ak ste tehotná alebo dojčíte, neaplikujte balzam na oblasť brucha a prsníkov.

Mám osteoporózu, reumu, artrózu, môžem používať Unicatum Chondro?

Ak máte takéto ťažkosti alebo aj iné problémy či ochorenia, ktoré súvisia s pohybovým aparátom, bez obáv môžete Unicatum Chondro používať.

Upozornenie

Unicatum Chondro je určený výlučne na vonkajšie použitie. Uchovávajte ho na suchom a tmavom mieste, mimo dosah malých detí, pri teplote od 15 do 25 °C. Pri aplikácii pokožka väčšinou sčervenenie, neobávajte sa, je to normálny prejav, dokonca žiaduci. V pokožke sa aktivovali látky obsiahnuté v balzame a začali prekrvovať svalové vlákna, šľachy a aj pokožku. Prejavuje sa to začervenaním miesta, kde bol balzam nanášaný. Sčervenenie trvá približne od 10 do 30 min.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Inzulínová pumpa – zavedenie, cena. Kto má nárok na inzulínovú pumpu, prepláca ju poisťovňa?Inzulínová pumpa – zavedenie, cena. Kto má nárok na inzulínovú pumpu, prepláca ju poisťovňa?

Keďže ide o pomerne častú chorobu, existujú isté metódy, ktoré pomáhajú pacientovi lepšie znášať a kontrolovať ochorenie tak, aby nenastali komplikácie. Pri cukrovke I. typu je to...

Karpálny tunel – príznaky, diagnostika, liečba, prevencia + cviky na karpálny tunelKarpálny tunel – príznaky, diagnostika, liečba, prevencia + cviky na karpálny tunel

Máte sedavé zamestnanie, často a dlhodobo pracujete s myškou a klávesnicou? Trápi vás brnenie v prstoch, opuch či bolesť zápästia? Môže ísť o syndróm karpálneho tunela.

Detoxikácia organizmu – strava, vhodné produkty, vedľajšie účinky. Ako vplýva na chudnutie?Detoxikácia organizmu – strava, vhodné produkty, vedľajšie účinky. Ako vplýva na chudnutie?

Cítite sa slabí a neustále unavení? Trápi vás stres, časté ochorenia a výkyvy telesnej hmotnosti? Možno aj u vás nastal čas na detox.