Zovirax a Zovirax Duo – recenzia, skúsenosti. Na opar, kútik, afty

Poznáte aj vy ten jemný pocit mravčania na perách? Viete už, že prichádza opar alebo herpes. Až 90 % ľudí je nositeľom vírusu Herpes simplex, no nie u každého sa môže prejaviť vo forme oparu. Týka sa to asi len tretiny ľudí. Vírus sa prenáša slinami alebo priamym kontaktom s vriedkami nakazenej osoby. 

Recenzia Zovirax Duo krému na opary

Ak raz dôjde k nákaze, tak sa dá povedať, že oparu sa už nezbavíme. Priebeh sa však dá zmierniť a oparu sa dá dokonca predísť. Dnes vám predstavíme účinný liek na opary Zovirax, ktorý kúpite bez lekárskeho predpisu.

Zovirax a Zovirax Duo získate v ✅ online lekárni DrMax s dopravou zdarma.

Príčiny vzniku oparu

Opar spôsobuje viacero faktorov. Môže to byť práve prebiehajúce letné obdobie, kedy je zvýšený nátlak na organizmus. Súvisí to s teplým počasím a zmenou klímy – ak idete z tepla do veľmi vychladených priestorov. Toto vaše telo oslabuje a dáva priestor na vytvorenie oparu. Vo všeobecnosti sa za hlavných spúšťačov brnenia v perách považujú faktory oslabenia imunity človeka:

 • hektický životný štýl,
 • stres,
 • únava,
 • choroba a horúčka,
 • nadmerné opaľovanie sa,
 • suchý či chladný vietor,
 • hormonálne výkyvy u žien v priebehu menštruačného cyklu.

Vo všeobecnosti platí, že najlepšou prevenciou voči oparu je vyhýbať sa stresu a situáciám, ktoré ho spôsobujú. Je potrebné cvičiť a čo najmenej sa stresovať. Takisto je potrebné vyhýbať sa dlhým pobytom na slnku a organizmus fyzicky ani psychicky nepreťažovať. Pretože, ak sa vám oslabí imunita, dochádza k aktivácii vírusu.

Čo robiť, ak predsa len pocítite to poznané mravčenie? Na trhu je veľmi veľa prípravkov a mastičiek, ktoré bojujú s oparmi. Dôležité je začať ich užívať skôr ako opar naplno prepukne. Jednou z takýchto možností je mastička Zovirax a Zovirax Duo.

Zloženie Zoviraxu

Zovirax obsahuje protivírusové liečivo aciklovir, ktorý bojuje proti vírusu Herpes simplex. Používa sa práve vtedy, ak začnete pociťovať prvé príznaky ako pálenie, svrbenie alebo začervenanie. Zovirax Duo obsahuje navyše aj hydrokortizón, ktorý je steroid. Jeho účinok spočíva v zmiernení zápalov. V prípade, že sa opar už zmenil na pľuzgier, tak je potrebné použiť Zovirax Duo, ktorý skracuje dobu hojenia oparu.

Zovirax Duo - zloženie, dávkovanie, vedľajšie účinky, cena

Zloženie Zovirax Duo na opary

Presné zloženie produktov

Zovirax: propylénglykol, biela vazelína, cetylalkohol, sterylalkohol, tekutý parafín, emulgujúci monostearoylglycerol, poloxamér 407, nátriumlaurylsulfát, dimetiokón 20 a čistená voda.

Zovirax DUO: tekutý parafín, propylénglykol, izopropylmyristát, laurylsíran sodný, cetylalkohol, sterylalkohol, biela vazelína, poloxamér 188, monohydrát kyseliny citrónovej hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková a čistená voda.

Oba krémy vyrába spoločnosť GlaxoSmithKline. Spoločnosť má viac ako 300-ročnú tradíciu a zastúpenie v celom svete.

Účinky Zoviraxu a Zoviraxu Duo

 • Pomáhajú pri liečbe prejavov a príznakov oparu na perách.
 • Znižujú riziko premeny oparu na pľluzgier.
 • Skracujú proces hojenia.
 • Znižujú začervenanie, opuch a svrbenie.

Krém na liečbu oparov Zovirax Duo

Vedeli ste, že "od prírody" sa dá tiež predísť oparom? Jedzte veľa cesnaku, vitamínu B, C a zinok. Z byliniek je to harmanček a medovka, ktoré zmierňujú tvorbu herpesu, prípadne pálenie, ktoré pri ňom vzniklo.

Dávkovanie a spôsob použitia

Zovirax, ako aj Zovirax Duo používajte podľa písomnej informácie v príbalovom letáku. Neodporúča sa prekročiť odporúčané dávkovanie. Nemal by sa užívať dlhšie ako 5 dní. Takisto sa neodporúča použiť ho pred jedlom, pretože by sme ho mohli zjesť spolu s jedlom a tým by nebol účinný. Pred použitím krému sa odporúča umyť si ruky a takisto po použití. Ideálne je nanášať masť pomocou vatovej tyčinky.

Príbalový leták Zovirax Duo nájdete v každom balení

Krémy sa odporúča skladovať pri izbovej teplote do 25 stupňov. Po otvorení by sa mal do troch mesiacov spotrebovať. Oba krémy sa predávajú v balení po 2 gramy. Zovirax Duo je o niečo drahší, ale len cca o euro. Krémy stoja okolo 9 – 10 eur za balenie (v tube).

Skúsenosti a recenzie

Skúsenosti s týmto krémom a značkou sú pozitívne. Zovirax je veľmi účinný aj v porovnaní s ostatnými liečivami. Jediné, čo sa mu vyčíta, je vyššia cena. Z mojej osobnej skúsenosti je ideálnym prostriedkom na liečbu oparu. Vhodné je ho použiť už pri prvých príznakov, vtedy zabráni vzniku pľuzgiera a opar sa vôbec nevytvorí.

Z môjho pohľadu je však produkt Zovirax oproti produktu Zovirax DUO tak trochu zbytočný. Zovirax Duo totiž obsahuje aj látku navyše, čo znamená, že ak by sa opar predsa len vytvoril, tak Zovirax Duo skráti čas liečby. A cena nie je príliš rozdielna. Z mojej osobnej skúsenosti takisto vyplýva, že Zovirax sa nemusí skladovať len tri mesiace – čo je v praxi jedno použitie pri štandardnom výskyte herpesu. Ja skladujem Zovirax v tme a poriadne zatvorený. Takto mi pri izbovej teplote účinkuje aj rok. Samozrejme, môže to byť veľmi individuálne.

Skúsenosti so Zoviraxom heureka.sk

Recenzie a skúsenosti so Zoviraxom Duo

Vyššie recenzované produkty však majú aj veľa konkurentov. Poslednú dobu sú to nielen krémy, ale aj rôzne náplasti na opary alebo oleje. Na trhu existujú aj lacnejšie, ale aj drahšie produkty. Zo známych a voľnepredajných značiek sú to napríklad Vectavir, náplati Cosmos, Herpesin, Compeed atď.

Vedľajšie účinky

Zovirax sa nesmie používať pokiaľ je človek alergický na nejakú zložku liečiv. Nemôže sa takisto použiť na liečbu iných infekcií ako opar. Takisto sa nemôže používať, ak človek trpí nejakou inou infekčnou chorobou. Doba používania by nemala presiahnuť 5 dní. Tehotné a dojčiacie ženy by sa o jeho užívaní poradiť s lekárom. Pre deti je vhodný až od 12 rokov. V ojedinelých prípadoch sa objavili alergické reakcie a začervenanie pokožky.

Vyberáme z nášho katalógu

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 01.08.2019
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

07/08/2019 14:57
Radek

Zovirax považujem za najúčinnejší produkt na opary. Mne osobne učínkuje rýchlo, nielen keď opar ešte len začína, ale aj keď sa už naplno prejaví. Vtedy liečbu výrazne urýchľuje. Každý, kto má s oparmi problém, by ho mal vyskúšať.

12/08/2019 15:00
Linda

Zovirax Duo mám vždy v zásobe, keďže opary sa u mňa objavujú pomerne často. Účinkuje vskutku rýchlo a, čo je dôležité, zaberá aj v počiatočnej fáze.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cenaOscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je vhodný na liečbu nachladnutia a chrípky. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Čo všetko by ste o ňom mali vedieť pred...

Imunax Advance tabletky na imunitu – recenzia, skúsenosti, zloženie, účinky, cenaImunax Advance tabletky na imunitu – recenzia, skúsenosti, zloženie, účinky, cena

Ak máte oslabenú imunitu, obyčajná choroba u vás pretrváva oveľa dlhšie. Ako si pomôcť? Vyskúšajte Imunax, ktorý má pozitívne účinky na imunitu a obranyschopnosť.

Sirup zo sladkého drievka na posilnenie imunity – recenzia. Zloženie, účinky, cena, dávkovanie Sirup zo sladkého drievka na posilnenie imunity – recenzia. Zloženie, účinky, cena, dávkovanie

Sirup zo sladkého drievka od Vifitex je výživový doplnok, ktorý sa a používa proti kašľu, zachrípnutiu a aj na celkové posilnenie zdravia človeka a jeho imunitného systému. O jeho...