Návod, ako urýchliť rast vlasov. Čo podporuje rast vlasov

Množstvo dám túži po krásnych, dlhých a zdravých vlasoch. Čo však robiť vtedy, ak je tento sen nedosiahnuteľnou životnou métou? Nie každá z nás sa totiž teší z hustého a objemného účesu, ktorý bol tým šťastnejším nadelený priamo do vienka.

Ako zrýchliť rast vlasov

Ako podporiť rast vlasov? Návodov ako urýchlyť rast vlasov je niekoľko. V našom článku vám prezradíme najlepšie tipy a recepty na urýchlenie rastu vlasov, ktoré vám pomôžu splniť si svoj sen.

Základ je zmena životosprávy

Jedným z najjednoduchších a najdostupnejších spôsobov urýchlenia rastu vlasov je zmena stravovacích návykov. Našim vlasom totiž prospieva zdravá strava, ktorá je bohatá na prirodzené vitamíny, minerály a stopové prvky. Pre rýchlejší rast vlasov sú rovnako dôležité aj omega-3 mastné kyseliny (výborným zdrojom sú ryby) a proteíny (vajcia, mliečne výrobky).

Prírodné vitamíny na urýchlenie rastu vlasov

Svojim vlasom preto doprajte dostatok zeleniny a ovocia. Pomôžu však aj citrusy, oriešky (mandle, arašidy, chia semienka), mrkva či celozrnné obilniny – zdroj cenného biotínu (vitamínu B7). Z mias by ste mali voliť chudé tmavé mäso či morčacinu. Gurmánov možno poteší informácia, že  rast vlasov podporia aj ustrice, ktoré obsahujú veľké množstvo zinku.

Najlepšie vitamíny na vlasy

Potrebnú dávku vitamínov nie sme vždy schopní prijať iba zo stravy. A práve preto by sme si svoj denný príjem vitamínov mali dopĺňať výživovými doplnkami, ktoré obsahujú vitamíny, ktoré sú nevyhnutné pre prirodzený rast zdravých vlasov.

Pre vývoj vlasov sú mimoriadne dôležité vitamíny skupiny B, najmä vitamín B7 (biotín). Okrem toho by ste si mali dopriať aj vitamíny C, A a E. Dôležité sú však aj ďalšie prvky ako zinok, železo a meď.

Wallmark Biotín - vitamín B7 na vlasy

 Walmark Biotín 300 µg, 100 tabliet

Vyskúšať Biotín na vlasy

Ak chcete mať istotu, tak určite siahnite po špeciálnych vitamínových komplexoch, ktoré vyživia, zregenerujú, podporia rast a zabránia vypadávaniu vlasov.

Náš tip

Tablety Donna hair pre zdravé a krásne vlasy

 Donna Hair pre zdravé a krásne vlasy
 výborné recenzie
 výhodná cena
 rýchle dodanie

Objednať online

Menej stresu, viac spánku

Nadmerný stres ešte nikomu neprospel. Výnimkou nie sú ani naše vlasy, pokožka či nechty. Našťastie existuje hneď niekoľko metód ako zmierniť negatívne dopady stresu na naše zdravie. Pomôže pravidelným pohyb, cvičenie jógy, meditácia, návšteva wellnessu či aspoň zábavný večer v spoločnosti priateľov.

Okrem toho si doprajte aj poriadnu dávku spánku. Samozrejme nie jednorázovo, ale pravidelne. Nedostatok spánku škodí aj našim vlasom. Spôsobuje ich nadmerné vypadávanie a spomaľuje ich rast. 7 až 8 hodinový odpočinok pomôže zregenerovať celý organizmus a vy sa zobudíte ako nový človek.

Dostatočné prekrvenie pokožky

Pravidelné kefovanie vlasov (ráno i večer) stimuluje pokožku hlavy. Táto jednoduchá metóda prekrvenia pokožky:

  • podporí cirkuláciu krvi
  • pomôže lepšie vyživiť vlasové folikuly

Upozornenie: Nikdy nečešte mokré vlasy! Predídete tak ich poškodeniu.

Masáž pokožky hlavy

Zrýchlenie rastu vlasov sa dá docieliť aj jednoduchou masážou hlavy. Na tento účel je vhodné siahnuť po prírodnom oleji, ktorý vyživí pokožku hlavy a podporí rast nových vlasov.

Kokosový olej na masáž pokožky hlavy

K olejom, ktoré podporia zdravie a rast vlasov patria najmä:

Aplikácia olejov je naozaj jednoduchá – stačí ich mierne zohriať, naniesť na pokožku hlavy a jemnými krúživými pohybmi pomasírovať celú pokožku hlavy.

Takúto kúru si určite doprajte pravidelne – minimálne však 1x týždenne.

Kľúčová je aj hydratácia

O benefitoch pitného režimu sa už popísalo viac než dosť. Dostatočný príjem vody je však jedným z najlacnejších prírodných receptov na urýchlenie rastu vlasov. Vlasy totiž hydratujeme zvnútra, preto by sme mali denne vypiť aspoň 1,5 – 2 litre čistej vody.

Ak sa nám to podarí, tak podporíme zdravie celého nášho organizmu. Odmenou nám bude krajšia, čistejšia a pružnejšia pokožka, eliminácia bolesti hlavy, ale aj komplexné zlepšenie nášho zdravotného stavu.

Hydratácia je dôležitá pre rast vlasov

Obmedzte žehlenie a fénovanie

Príliš časté namáhanie vlasov spôsobuje ich poškodenie, o tom niet pochýb. Rovnako ako ich tesné zväzovanie gumičkami a sponkami. Doprajte svojim vlasom voľnosť a oni sa vám odvďačia menšou lámavosťou.

Masky na urýchlenie rastu vlasov

Jednoduché domáce riešenie, ktoré podporí rast, krásu a lesk vlasov a dokonca zastaví aj ich vypadávanie. Vyskúšajte výživnú vajíčkovú, cibuľovú či masku z olivového oleja alebo zeleného čaju.

Maska na vlasy zo zeleného čaju

Ich príprava a aplikácia je jednoduchá. Všetko podstatné sa dozviete v našom článku o domácich maskách.

Návod, ako urýchliť rast vlasov. Čo podporuje rast vlasov
4 (80%) 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *