Advance Candix (kyselina kaprylová a protikvasinková diéta) – recenzia, skúsenosti, vedľajšie účinky

Telo človeka často prestáva fungovať vlastným zavinením. Prijímame veľké množstvo nezdravého tuku a bieleho cukru, ktorý sa ukladá v hrubom čreve, a to tento "nezdravý náklad" nestíha spracovať. Cievy sa upchávajú, vzniká oxidačný stres. Pridáme k tejto rovnici aj alkohol a fajčenie a máme hotovú živnú pôdu pre vznik plesní a oslabenú imunitu, čo vedie k častých chorobám.

Advance Candix recenzia, skúsenosti

Prestaňte sa vedome zabíjať a dajte druhú šancu sebe a aj svojim črevám. Začnite zdravšie jesť alebo aspoň užívajte probiotiká Advace Candix. Tie vám pomôžu so všetkými problémami tráviaceho traktu a tým posilnia fyzickú i psychickú stránku človeka.

V ✅ oficiálnom e-shope získate Advance Candix so zľavou 30 %. Pri kúpe 3 balení navyše získate dopravu zdarma.

Advance Candix – základná charakteristika

Výživový doplnok Candix vyrába spoločnosť Advance Nutraceutics. Firma je známa mnohými prírodnými prípravkami, ktoré sa predávajú na území Slovenska, Česka, Rumunska a Slovinska. Candix sa skladá len z 3 zložiek, ktoré sa starajú o udržiavanie zdravej črevnej mikroflóry, podporujú imunitu, urýchľujú metabolizmus a telo očisťujú od vírusov, baktérií a plesne. Ide o cenné zložky ako je Kyselina kaprylová, Lactobacillus acidophilus a vitamín C. Kapsuly sa užívajú raz za deň a sú dostupné online bez lekárskeho predpisu. V jednom balení sa nachádza 60 kusov, čo je dávka určená na 2 mesiace.

Aké je zloženie Advance Candix?

Candix obsahuje zložky, ktoré spoločne bojujú proti všetkým škodlivinám v ľudskom tele:

 • Kyselina kaprylová: V 1 kapsule sa nachádza v množstve 200 mg. Je to antibakteriálna, antivírová a antifungálna (protiplesňová) látka. Používa sa pri plesňových ochoreniach kože, znižuje krvný tlak, upravuje cholesterol, posilňuje mozog a kognitívne schopnosti, hlavne pamäť, čím účinkuje ako prevencia proti Alzheimerovi. Funguje na základe zneškodnenia mikroorganizmov, ktoré spôsobujú prekyslenie tela. Tieto škodlivé látky sa nachádzajú hlavne v hrubom čreve, kvôli nezdravej potrave. Niektoré štúdie naznačujú, že pomáha odstraňovať brušný tuk.
 • Lactobacillus acidophilus: Je zdravá baktéria, probiotikum, ktorá sa v 1 kapsule nachádza v množstve 2 mld CFU. Prirodzene sa vyskytuje v črevách a hrá jednu z najdôležitejších úloh v organizme človeka. Produkuje laktázu/kyselinu mliečnu, vďaka ktorej sme schopní spracovať mliečne produkty. Ľudia, ktorí nemajú dostatok laktázy, nie sú schopní rozložiť laktózu (mliečny cukor) a je im diagnostikovaná laktózová intolerancia. Lactobacillus znižuje tráviace ťažkosti (hnačku, syndróm dráždivého čreva, nadúvanie...) a pomáha predchádzať aj vaginálnym infekciám. Pozitívne vplýva na chudnutie, zlepšuje stav pokožky, podporuje zdravú črevnú mikroflóru.
 • Vitamín C: Jedna kapsula ho obsahuje až 80 mg, čo zodpovedá odporúčanému dennému množstvu u dospelého človeka. Vitamín má pozitívne účinky na imunitu, pretože má protizápalové antivirotické a antioxidančné účinky. Keďže ho telo človeka nedokáže vyprodukovať, je potrebné ho dopĺňať buď potravou, alebo výživovými doplnkami. Je dôležitý aj pre vytváranie kolagénu, ktorý sa nachádza v ďasnách, v kostiach, v kĺboch, v šľachách, v pokožke, urýchľuje hojenie rán, pomáha predchádzať anémii (chudokrvnosti), je prevenciou mnohých ochorení.

Ďalšie pridané látky: hypromelóza, stearan horečnatý (protihrudkujúca látka).

Na čo účinkuje?

Pri špecifikovaní jednotlivých látok, ktoré sa nachádzajú v Candixe asi tušíte, aké sú jeho účinky. Tu sú jeho hlavné účinky:

✅ Starostlivosť o hrubé črevo

Candix v sebe ukrýva mnoho živých kultúr, ktoré sú najdôležitejšou zložkou v hrubom čreve človeka. Mastné kyseliny v podobe Kyseliny kaprylovej narušujú štruktúru plesňových buniek, čo ich postupne zabije. V rámci vírusov pôsobí tak, že likviduje lipidy a fosfolipidy na obale vírusov, a to vedie k ich rozpadu. Lactobacillus acidophilus sa nachádza v mnohých probiotikách, ktoré sa odporúčajú konzumovať v čase užívania antibiotík. Sú dôležité kvôli obnove črevnej mikroflóry. Lactobacillus podporuje tvorbu a rast zdravých baktérii, ktoré, okrem iného, ničia cholesterol a cukor v krvi. Práve cukor je jeden z hlavných príčin vzniku plesní. Stručne a veľmi laicky povedané, Kyselina kaprylová v črevách upratuje a Lactobacillus acidophilus podporuje tvorbu živých kultúr.

✅ Likvidácia plesní

Pleseň sa navonok prejavuje až po istom čase vnútorného pôsobenia. Napr. u žien je to vaginálna mykóza, ktorú spôsobuje kvasinka Candida albicans. Starostlivosťou o hrubé črevo pomocou látok v Candixe sa plesní zbavíte. Pri zdravých črevách bude vaša tráviaca sústava pracovať ako hodinky. Urýchlite si metabolizmus a určite aj nejaké to "kilečko" zhodíte.

Advance Candix je vhodný pri liečbe vaginálnej mykózy

✅ Podpora imunity

Kyselina kaprylová a Lactobacillus acidophilus sa starajú o správnu mikroflóru v črevách, čoho výsledkom je lepšia imunita a zdravšie telo. Dvojicu látok dopĺňa vitamín C, ktorý zvýšenú obranyschopnosť len podčiarkuje. Táto jedinečná kombinácia sa stará o kompletné zdravie vášho tela. Účinky sa prejavia nielen na lepšej kondícii a lepšej obranyschopnosti v čase chrípkového obdobia, ale aj na žiarivej pleti bez ekzémov, bez plesní, bez neestetického akné, na pevnejších vlasoch a nechtoch, ale aj na dobrej nálade a dostatkom energie aj vo vyťažených dňoch.

✅ Ďalšie účinky:

 • pôsobí ako prevencia proti ochoreniam tráviacej sústavy,
 • znižuje alergiu na laktózu,
 • pomáha odstraňovať hnačku, nadúvanie,
 • očisťuje krv a cievy od tuku a cukru,
 • urýchľuje metabolizmus a podporuje chudnutie,
 • podporuje a udržuje zdravú črevnú mikroflóru,
 • podporuje imunitný systém,
 • vyrovnáva pH a zabraňuje prekysleniu organizmu,
 • je prevenciou proti oxidačnému stresu,
 • pomáha odstraňovať kožné, vaginálne a ďalšie plesne.

Pre koho je a nie je vhodný?

Je určený pre všetky vekové kategórie a obe pohlavia. Pre tých, ktorí túžia urýchliť svoj metabolizmus, chcú schudnúť, majú vysoký cholesterol, u ktorých sa často objavujú rôzne plesne, ktorí sú často chorí, unavení, majú problémy so stolicou, ťažko spracúvajú mlieko a mliečne produkty.

Candix nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a ani pre osoby mladšie ako 18 rokov a pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek. Ak ste si nie istí, či môžete užívať Candix, prekonzultujte to so svojím lekárom.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Nie je známe, že by sa pri užívaní Advance Candix, objavili nejaké negatívne účinky. V ojedinelých prípadoch sa môže objaviť nepríjemný pocit v črevách, bublanie alebo nadmerná plynatosť, postupne to však prejde.

Medzi kontraindikácie patrí tehotnosť, dojčenie, alergia. Negatívne môže pôsobiť v prípade užitia alkoholu, čo neodporúčame, pretože stratí účinok a bude potrebovať istý čas, pokým začne opäť účinkovať tak ako má.

Dávkovanie a užívanie

Advance Candix sa užíva pohodlne a veľmi jednoducho:

 • každý deň 1 kapsula,
 • najlepšie pred jedlom, zhruba 10 až 15 minút,
 • dostatočne zapiť vodou.
 • Minimálna dĺžka užívania sú 2 mesiace = jedno balenie.

Aké je balenie, koľko stojí a kde sa dá kúpiť Candix?

Advance Candix sa predáva balení s obsahom 60 kapsúl, čo vychádza na odporučenú dĺžku užívania, na 2 mesiace. Základná cena Candixu za jedno balenie je okolo 12,99 €. Čím viac kusov si objednáte, tým je cena výhodnejšia. Na výber máte zo 4 možností:

 • 1x Candix = 60 kapsúl na 2 mesiace za 12,99 € + poštovné 1,99 €
 • 2x Candix = 120 ks na 4 mesiace za 25,49 € + poštovné 1,99 € (ušetríte 0,49 €)
 • 3x Candix = 180 ks na 6 mesiacov za 36,49 € + poštovné ZDARMA (ušetríte až 4,48 €)
 • 4x Candix = 240 ks na 8 mesiacov za 45,99 € + poštovné ZDARMA (ušetríte až 7 €)

Naše a vaše skúsenosti s Advance Candix

Skúsenosti ľudí s Candixom sú pozitívne. Veľmi nás prekvapilo, že ľudia pociťujú účinok už po 2 dňoch užívania. Pravdupovediac, kolegyňa z našej redakcie ho užíva, pretože mala problémy s vaginálnou mykózou. Lekár jej odporučil Advance Candix a tvrdí, že odvtedy nemá problém. Viaceré ženy prezradili, že sa zbavili tohto nepríjemného problému. Prostredníctvom vašich skúseností sme si len znovu potvrdili skutočnosť, že za intímnym zdravím, za silnou imunitou a za celkovou pohodu človeka stojí zdravý črevný systém.

Skúsenosti s výživovým doplnkom Advance Candix

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako dlho musím Advance Candix užívať, aby som pocítil prvé účinky?

Minimálna dĺžka užívania sú 2 mesiace, ale podľa skúseností ľudí účinkuje už v priebehu prvých dňoch užívania (2 – 3 dni).

Je Candix Advance bezpečný pre každého?

V podstate áno, rizikovou skupinou sú osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy a osoby alergické na niektorú zložku v produkte.

Existujú iné, podobné varianty ako je Advance Candix?

Áno, existuje a je ich pomerne dosť, napr. Pro-100 Ultra, Biopron, dokonca, aj pre tých najmenších je tu špeciálny prípravok na zdravé bruško, Bactoral Baby.

Candix – upozornenie

Doplnok nenahrádza pestrú stravu a zdravý životný štýl. Účinok Candixu môžete podporiť zdravším stravovaním a aktívnym pohybom. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku (1 kapsula). Užívajte ho v rámci protikvasinkovej diéty. Pred užitím si dôkladne prečítajte príbalovú informáciu ku Candixu, ktorú nájdete napr. na adc.sk.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzieNajlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzie

Prečo je intímna hygiena dôležitá? Ako sa o intímne partie starať? Prezradíme vám, čo je najúčinnejšie.

Organika TrioHerb pre dojčiace matky – recenzia, skúsenostiOrganika TrioHerb pre dojčiace matky – recenzia, skúsenosti

TrioHerb podporí tvorbu materského mlieka okamžite a bez toho, aby uškodil mamičke či bábätku. Počuli ste už o ňom?

Weleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanieWeleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanie

Strie najčastejšie vznikajú počas tehotenstva, pretože koža nie je schopná sa tak rýchlo vyrovnať s veľkými zmenami. Tehotenský olej na strie od Weledy je v boji so striami veľmi...