Ako sa zbaviť kurieho oka? Vyskúšajte náplaste alebo ceruzku na kurie oko

Nepríjemné na pohľad, na dotyk, niekedy bolestivé. Reč je o kurích okách, ktoré trápia ženy, mužov i deti. Najčastejšie sa objavujú na nohách, konkrétne na chodidlách a medzi prstami.

Bolestivé kurie oko na nohe

Sú kruhovitého tvaru, ktorý je mierne vyvýšený a má žltkastý nádych. Aj keď je priemer kurieho oka zvyčajne jeden centimeter, čo sa týka rozmerov ide o individuálnu záležitosť. ,

Kurie oko, clavus, je ohraničené zhrubnutie pokožky, ktoré vzniká nad kostnými alebo kĺbovými vyvýšeninami. Vplyvom trvalého tlaku je koža nad nimi nadmerne zrohovatená a v niektorých prípadoch siaha až po okosticu, čím spôsobuje bolesť. Treba poznamenať, že kurie oko nie je infekčne prenosné.

Osvedčené náplaste a ceruzka na kurie oká

Príčiny vzniku kurieho oka a prevencia

Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí s ortopedickými problémami, ale aj u žien, ktoré si potrpia na štýlovú, no nie pohodlnú obuv. Vzniká v dôsledku nadmerného tlaku na určité miesto na nohe, niekedy je dôsledkom trenia. Ide o zhluk odumretých buniek, ktorý môže zasahovať až vonkajší väzivový obal kosti. Vznik kurieho oka je lokalizovaný štandardne na nohách, no môže sa objaviť i na rukách.

Tvrdé oká sa tvoria na horných častiach alebo bočných stranách prstov na nohách. Ich mäkké podoby sa objavujú medzi prstami. Starostlivosť o pokožku na chodidlách i na rukách je prevenciou, rovnako i práca v rukaviciach či nosenie vhodnej obuvi.

Kurie oko na nohe verzus kurie oko na ruke – nemýľte si ho s bradavicou

Aj keď si kurie oko s bradavicou stále zamieňaveľa ľudí, ich rozdiely nie sú len minimálne. V čom sa líšia? Základným rozpoznateľnými znakmi sú:

  • bradavica je nezhubný výrastok vyvolaný kožným papilomavírusom – to znamená, že na rozdiel od kurieho oka je prenosná
  • bradavice sa objavujú na tvári, krku, rukách aj nohách, zatiaľ čo kurie oká sa vyskytujú predovšetkým na nohách
  • bradavice zvyčajne bolesť nespôsobujú, no kurie oko môže bolieť natoľko, že pri chôdzi človek doslova trpí

Liečba kurieho oka – odstránenie náplasťami alebo invazívnou metódou?

Liečba nie je vždy účinná po prvom odskúšaní odporúčaného prípravku. Taktiež je nutné poznamenať, že každému človeku zaberá iný typ liečebnej metódy, a preto homeopatiku, liek či domáci recept, ktorý vám odporučil lekár, známy alebo ste sa o ňom dočítali prostredníctvom internetu, môže byť pre niekoho definitívnym odstránením kurieho oka, pre iného zase strata času.

Obľúbené prípravky na liečbu kurieho oka

Do úvahy pripadá aj vypálenie tekutým dusíkom, ktoré síce kurie oko zneškodní, no nie je vylúčené, že sa neobjaví na inom mieste. Aj laserová technika či chirurgický zákrok s odstránením koreňa je možnosťou.

Ošetrenie kurieho oka

Ako na kurie oká? Domáca liečba a babské rady

Prírodná medicína, babské rady a domáce recepty preferuje stále viac ľudí. V niektorých prípadoch síce nie sú dostačujúce, no nad kurím okom predsa len víťazia. Prenášame vám stručný prehľad niekoľkých overených tipov:

  • Lastovičník väčší sa javí ako jeden z najúčinnejších prírodných liečiv. Oranžovo-žltou šťavou, ktorú získate prelomením stonky si denne natierajte postihnuté miesto, až kým kurie oko nezmizne.

Z recenzií výrobku:

Recenzie a skúsenosti s Bradavicovým mazaním Serafin

  • Cibuľa má tri verzie použitia s liečivými účinkami. Prvou je nasolený hrubší plátok cibule, ktorý priložíte na kurie oko, previažete obväzom a necháte pôsobiť počas noci. V druhom prípade je postup rovnaký, no namiesto soli sa odporúča pokvapkať cibuľu citrónovou šťavou. V treťom prípade ide taktiež o nočný zábal s cibuľou, no tá musí byť predtým na pár hodín namočená v octe.
  • Banánová šupka je lacnou a mnohými ľuďmi overenou metódou zbavenia sa kurieho oka. Stačí kúsok odrezať, priložiť bielou časťou, zabaliť a nechať pôsobiť počas celej noci. Opakujte zábal niekoľkokrát.
  • Rozchodník prudký ukrýva liečivé účinky na kurie oká vo svojich listoch, alebo rozdrvených kvetoch. Prikladajte ho denne na postihnutú časť a nechajte pôsobiť.
  • Cesnak má podobné účinky ako cibuľa. Nakrájajte ho na plátky, previažte a nechajte pôsobiť počas spánku.
  • Ocot má pozitívne účinky v niekoľkých kombináciách. Na tri dni doň ponorte koliesko citrónu a na rovnaký počet dní ho majte priložené na kurom oku v zábale.Použiť môžete i variantu s vatovým tampónom, ktorý namočíte do polievkovej lyžice vínneho octu zmiešaného s lyžicou čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy. Nechajte pôsobiť vždy cez noc, pokiaľ neuvidíte výsledok. Ďalšou babskou radou je namočenie striedky chleba do šálky s menšou polovicou octu. Po trištvrte hodiny ju vyberte, vytlačte z nej ocot, priložte na kurie oko a zabaľte do sterilnej gázy. Ráno postihnuté miesto opláchnite a pemzou jemne odstráňte zmäknutú kožu. Opakujte cca týždeň.

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

02/05/2019 14:56
Janka

Mne na bradavicu na ruke pomohol Duofilm, ktorý tu odporúčate aj vy. Treba to však natierať pravidelne a aspoň 4-5 týždňov. Dlho sa to javí, že sa nič nedeje, ale potom príde zvrat a človek zbadá zmenu k lepšiemu :-)

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Otlak na prste na nohe od topánok, pod nechtom – liečba, ako im predchádzaťOtlak na prste na nohe od topánok, pod nechtom – liečba, ako im predchádzať

Zlá obuv vedie k vzniku bolestivých pľuzgierov alebo otlakov. Viete, ako nosiť topánky bez otlakov? A ako sa ich čo najrýchlejšie a najšetrnejšie zbaviť?

Tvárová gymnastika: Cviky proti vráskam na tvári – okolo úst, horných viečok, na podbradkuTvárová gymnastika: Cviky proti vráskam na tvári – okolo úst, horných viečok, na podbradku

Trápia vás vrásky v okolí úst, ovisnuté horné viečka či dvojitá brada? Pre mladistvý vzhľad nemusíte utekať hneď pod skalpel. Na spevnenie kontúr tváre i vyhladenie vrások vám pomôže...

Starostlivosť o tetovanie: Pomôže indulona, kokosový olej alebo fólia na hojenie tetovania?Starostlivosť o tetovanie: Pomôže indulona, kokosový olej alebo fólia na hojenie tetovania?

S tetovaním sa nenesie len radosť, ale aj starostlivosť. O tetovanie sa musíte adekvátne starať a to okamžite od ukončenia práce tetovača, najlepšie až do konca života.