Recenzia: Avita BlueIron deti – podpora imunity v tekutom železe s vitamínmi

Ja osobne mám skvelú skúsenosť s doplnkom stravy Avita BlueIron v čase, keď som mala problémy s anémiou a nedostatkom hemoglobínu v krvi. Mala som teda predstavu, aké výhody môže výživový doplnok Avita BlueIron Deti priniesť mojej takmer 4-ročnej dcérke. Veď to poznáte, týždeň v škôlke, týždeň doma, 2 týždne v škôlke... Všetkým, čím sa dá nakaziť máme zrazu doma. Posilnenie imunity u detí je podľa mňa nevyhnutné. V zásade som nepotrebovala od nikoho žiadne recenzie ani odporúčania. O výrobcovi z Fínska viem, že si zakladá na prírodnom zložení, žiadna zbytočná chémia. To je presne to, čo požadujem.

Viem, že v lekárňach a aj na internete nájdete veľa vitamínov pre deti. Úprimne, v „marťankov“ už takú dôveru nemám, rovnako tak ani v rôzne gumené cukríky alebo pastilky na cmúľanie. Je to však moja osobná preferencia, určite netvrdím, že takéto vitamíny by u detí nemali význam, to ani náhodou. V tejto recenzii vám chcem len stručne opísať, prečo si myslím, že Avita BlueIron je pre deti skvelý doplnok stravy.

Prírodné tekuté železo Avita Blueiron pre deti (recenzia)

Účinky tekutého železa pre deti Avita Blueiron Kids

Podpora imunitného systému u detí

Keďže mám s výživovým doplnkom v podobe tekutého železa osobnú skúsenosť, dobre viem, čo môže nedostatok tohto minerálu v tele spôsobovať. Aj u detí je príjem železa veľmi dôležitý. Dočítala som sa, že v detskom organizme železo vplýva na samotný vývoj, ale ovplyvňuje aj ďalšie procesy. Aj dospelí majú problém prijať v strave dostatok železa a u detí to býva podobný problém.

Avita BlueIron Deti obsahuje okrem železa aj vitamín C a D3. Všetky látky sú v hruškovej a čučoriedkovej šťave. Chuť je tak dobrá, až je návyková, čo je u detí mimoriadne dôležité. Ak im totiž "sirupček" nezachutí už na prvýkrát, tak ho do tvrdohlavca (ktorého mám doma) dostanete len veľmi ťažko.

Našťastie, v prípade tekutého železa pre deti od Avity sa u nás denné užívanie stalo rituálom. Dcérka si "medvedíkový sirup" pýta dokonca sama, je super, že výrobca zvoliť hravý detský dizajn balenia. Ja tento výrobok oceňujem za jeho čisté zloženie. Vo výsledku môžem povedať toľko, že imunita sa u nás doma výrazne zlepšila. Čo to sa ešte občas nalepí, ale chorôb je omnoho menej. Iné účinky sa u malých detí ťažko určujú, preto si nedovolím hodnotiť mieru sústredenia či vyčerpania. Všetky látky, ktoré v sebe BlueIron Deti má, sú podľa mňa pre dieťa prínosom.

Dávkovanie a užívanie

Dávkovanie deťom je vďaka tekutej forme extrémne jednoduché. Navyše spomenutá ovocná chuť je fantastická. Viem, že niektorým deťom rodičia miešajú BlueIron s vodou alebo čajom. Moja dcérka „džúsik“ vypije priamo z odmerky a následne jej dám napiť sa vody. Každopádne v prípade mojej 4-ročnej dcéry je odporúčané dávkovanie 8 ml/deň. To znamená, že jedno balenie (250 ml) nám vystačí na jeden mesiac. Pre jednotlivé vekové skupiny sa však dávkovanie líši – napr. 4 až 8 rokov= 8 ml, 9 až 13 rokov= 10 ml. Avita BlueIron pre deti je vhodné dávať už deťom od 7 mesiacov.

Dávkovanie tekutého železa pre deti AvitaVýživové hodnoty tekutého železa Avita Blueiron pre deti

Cena

Cena 250 ml tekutého železa Avita BlueIron Kids je 14,90 EUR. Mne nepríde tento vitamín pre deti drahý. Keď som si to prepočítala, denne ide o 0,48 EUR. To je za budovanie funkčnej imunity u dieťaťa a kvalitné prírodné zloženie dobrá cena. V našom prípade nám takéto balenie vystačí približne na mesiac užívania. Osobne by som bola rada aj za väčšie balenie. Vždy si však kupujem dve balenia, aby som mala jedno do zálohy. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Dcérka mi ešte len ťažko povie či jej Avita pomáha, no povie mi, že jej chutí a chce ju každý deň. To je pri malých deťoch veľmi dôležité. Užívanie nie je teda vôbec problematické. Ak ide o prínosy, som si istá, že jej imunita sa vďaka tekutému železu zlepšila. Chorá býva menej často. Či je menej unavená alebo viac sústredená neviem posúdiť. V prípade tohto doplnku stravy však nevidím žiadne nevýhody. Ak ste rodičom, čo hľadá chutný spôsob ako posilniť imunitu malého či väčšieho dieťaťa, určite je Avita BlueIron Kids dobrá voľba. Nielen kvôli chuti, ale aj zloženiu a samotným účinkom.

Balenie tekutého železa pre deti od Avity

Avita Blueiron pre deti - tekuté železo z čučoriedok


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Komentáre

Dada 20. Feb. 2024
dcera ho prave uziva, som zvedava ci sa jej zlepsi krvny obraz

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Omron C28P - osobná skúsenosť s inhalátoromRecenzia: Omron C28P - osobná skúsenosť s inhalátorom

Máte aj vy doma školkára, ktorý je neustále chorý? Potom neváhajte a zaobstarajte inhalátor, ktorý využijete aj ako prevenciu voči chorobám. Prečítajte si osobnú skúsenosť redaktorky...

3 tipy na zdravé smoothie, ktoré posilní vašu imunitu3 tipy na zdravé smoothie, ktoré posilní vašu imunitu

Pohárik smoothie doslova nabitý vitamínmi možno prispôsobiť aj aktuálnej sezóne. Vyskúšať môžete jeden z našich troch osvedčených receptov, ktoré okrem vašich chuťových buniek potešia aj...

EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?

Komplex enzýmov, ktoré sú jedným zo základných zložiek fungovania imunitného systému človeka, nájdete v jednej kapsule EnzyMAX R. Počuli ste už niekedy o ňom?