Barefoot Be Lenka – recenzia a skúsenosti. Dámske, pánske topánky, nosiče, šatky, oblečenie

Barefoot obuv a nosenie detí v šatkách alebo nosičoch sa v dnešnej dobe teší čím ďalej, tým väčšej popularite. Šatky a nosiče zabezpečia, že maminky a oteckovia majú voľné ruky a dieťatko má potrebnú oporu pre chrbátik a hlavičku. Barefoot obuv má zas množstvo zdravotných benefitov pre klenbu nôh a chodidlá.

Barefoot Be Lenka obuv pre pánov a dámy recenzia

Výrobou práve týchto produktov sa zaoberá Be Lenka – slovenská značka kvalitnej barefootovej obuvi a šatiek a nosičov pre deti.

Na ✅ oficiálnej stránke belenka.sk si môžete pozrieť kompletnú ponuku barefoot obuvi.

O značke Be Lenka

Barefoot obuv, šatky a nosiče pre deti, nosiace bundy či oblečenie pre dojčiace ženy – to všetko nájdete v ponuke e-shopu Be Lenka. Za značkou stojí Žilinčanka Lenka, mamina troch detí, ktorá prišla s nápadom spojiť praktickosť nosiča detí s pohodlnosťou šatky a vytvorila tak unikátne šatky a nosiče pod značkou Be Lenka. Lenka dlhé roky reprezentovala Slovensko na paralympiádach a majstrovstvách sveta a Európy v atletike, no po narodení druhej dcérky vymenila aktívne športovanie za podnikanie popri materskej. Množstvo nápadov, kreativity a experimentovania priniesli svoje ovocie a Lenka rozbehla svoju vlastnú značku. S tímom profesionálnych krajčírok tak dnes vyrábajú šatky, nosiče i barefootovú obuv, ktoré sa predávajú a sú obľúbené aj za hranicami Slovenska.

Barefoot obuv

Barefoot obuv zaradila Be Lenka do svojho e-shopu v roku 2017. Odvtedy ponúka vysokokvalitnú a štýlovú pánsku aj dámsku obuv z kvalitných materiálov. Čo však barefoot obuv vôbec znamená a pre koho je určená? Barefoot topánky sa od klasických líšia v prvom rade svojou podrážkou, ktorá je tenká (do 6 mm) a ohybná a zabezpečuje tak chodidlu pocit kráčania naboso. Odtiaľ pochádza aj názov barefoot – z anglického „bosý“, „naboso“. Barefoot topánky majú teda plochú podrážku, ktorá nevytvára klenbu a na ktorej nie je vyvýšená päta. Na rozdiel od mnohých modelov obuvi, barefoot topánky nemajú tenkú špičku a prsty tým nestláčajú a neobmedzujú.

Štýlová barefoot obuv značky Be Lenka

Barefoot topánky Be Lenka nájdete v pánskom i dámskom prevedení vo veselých farbách i decentných odtieňoch. Topánky sa delia podľa obdobia nosenia – kým jedny je možné nosiť celoročne, iné sú určené na konkrétnu sezónu. V lete nájdu využitie sandále, baleríny, na jar ľahšie textilné topánky a v zime je možné vybrať si z nižších aj vyšších čižiem. Materiál sa tiež líši podľa obdobia a poveternostných podmienok, no prevláda kvalitná brúsená koža, kaučuk, textil, merino vlna i bavlna. Číslo vašich topánok sa môže v jednotlivých e-shopoch líšiť, no na stránke nájdete aj rady k tomu, ako si správne nohu pomerať a určiť tak veľkosť topánok.

Barefoot topánky sú vhodné naozaj pre každého, či už má zdravý tvar chodidiel, alebo ho trápi bolesť. Barefoot obuv totiž chodidlá posilňuje a dodáva im vhodné podmienky na správny vývoj. Táto obuv dokonca pomáha k správnemu návyku pri našľapovaní. Keďže päta nie je vyvýšená, človek našľapuje na prednú časť chodidla, čo pomáha k správnemu držaniu tela, odbúraniu bolesti chrbta a odľahčeniu kĺbov. Takouto chôdzou zapájame väčšie množstvo svalov, lepšie dokážeme vnímať povrch, po ktorom kráčame, máme väčšiu stabilitu, rovnováhu a v konečnom dôsledku aj vnútorné nastavenie.

Výhody:

 • množstvo zdravotných benefitov pre nohy i držanie tela,
 • kvalitné materiály a prevedenie,
 • možnosť vybrať si zo širokej ponuky topánok a farieb.

Nevýhody:

 • žiadne sme nenašli.

Šatky na nosenie Be Lenka

Nosenie detí v šatke už nie je žiadnou novinkou. Šatkovanie si za posledné roky získalo medzi mamičkami veľkú obľubu. Niet sa čo čudovať – táto pomôcka je praktická, jednoducho sa používa a mamičkám umožní mať voľné ruky a dieťatko stále pri sebe. Šatky na nosenie sú vyrábané z rôznych materiálov, napríklad z bavlny, ľanu, vlny, hodvábu či konope. Tieto materiály majú rôzne vlastnosti – niektoré sú pružnejšie, iné pevnejšie a ďalšie príjemnejšie na dotyk. Výber je len a len na preferenciách mamičky. Be Lenka ponúka šatky z bavlny a z kombinácie bavlny a tencelu.

Pri výbere šatky sa zohľadňuje aj jej gramáž a dĺžky. Gramáž je ukazovateľom pevnosti šatky a vyberá sa podľa hmotnosti dieťaťa. Pre najmenšie bábätká a novorodencov je vhodná nízka gramáž do 220 g/m2, dieťa do 15 kg potrebuje šatku do 270 g/m2 a väčšie detičky ešte hrubšiu. Dĺžka zas závisí od veľkosti oblečenia mamičky, teda dámy s veľkosťou XS/S siahajú po 4,2 m šatke, M/L po 4,6 m a XL/XXL po 5,2 m dlhej šatke.

Be Lenka šatka na nosenie detí

A aké sú teda výhody šatkovania? Je ich množstvo. Vďaka šatke budete môcť svoje dieťatko vziať so sebou kamkoľvek, pričom zostane v blízkom kontakte s vami a bude mať pocit bezpečia a blízkosti, čím neraz predídete plaču. Správne uviazaná šatka tiež podporuje zdravý vývoj dieťatka a poskytuje mu anatomickú polohu. Dieťatko si takisto bude môcť zvyknúť na váš biorytmus spánku a bdenia. Šatkované detičky sú spokojné, menej plačú a vytvárajú si s rodičom dôvernejšie puto. Deti sa v šatke viažu v polohe tvárou k vám a nohami obkročmo po stranách šatky. Natrénovať si správne viazanie dieťaťa vám môže trvať niekoľko pokusov, no keď si ho už raz osvojíte, pôjde vám rýchlo a bezproblémovo.

Be Lenka ponúka širokú škálu šatiek na nosenie s množstvom pestrofarebných vzorov, z ktorých si každá mamička má čo vybrať. Okrem týchto šatiek môžete siahnuť aj po šatkách ring sling a rebozzo. Šatky ring sling ponúkajú možnosť asymetrického viazania okolo ramena a vytvoria pre dieťa visuté lôžko. Šatky rebozzo zas ocenia tehuľky, ktorým pomôžu uvoľniť svalstvo brucha, podporiť svalstvo a správnu polohu dieťaťa a priniesť celkovú úľavu napríklad aj pri pôrode.

Výhody:

 • veľký výber vzorov a farieb,
 • zaručená kvalita,
 • benefity ako pre dieťatko, tak aj pre rodiča.

Nevýhody:

 • oproti nosičom sa budete musieť naučiť najprv šatku správne viazať.

Ergonomické nosiče Be Lenka

Šatka alebo nosič? To je otázka, ktorou sa zaoberá každá mamička, ktorá sa odhodlala začať s nosením dieťatka. Na rozdiel od šatky, nosič je pre bábätko už pripravený, teda nemusíme nič viazať, no stále je potrebné dať si pozor, akým spôsobom dieťa nosíme, kvôli zachovaniu ergonomického nosenia. Čo je to teda nosič a pre aké deti je určený?

Nosič je určený na nosenie detí, a to už od veku 3 mesiacov až po 3 roky. Namiesto viazania využíva nosič ramenné popruhy, chrbtovú opierku pre správnu polohu detského chrbátika a pre zníženie záťaže chrbta rodiča obsahuje aj bedrový pás. Obľúbeným doplnkom k nosičom sú aj tzv. slintáčiky, ktoré nosič ochránia pred žužlaním, okusovaním alebo ušpinením nosiča. Na rozdiel od šatky, v ktorej môžete bábätko nosiť hneď od narodenia, sa v nosičoch nosia deti až od 3 mesiacov. Vďaka bedrovému pásu však môže byť nosenie starších a ťažších detí pohodlnejšie a spôsobovať menšiu záťaž pre chrbticu.

Be Lenka nosič na nosenie detí od 3 mesiacov

Značka Be Lenka ponúka rastúce a nerastúce nosiče. Rastúce nosiče Lenka 4ever sú univerzálne nosiče, ktoré mamičky využijú počas celej doby nosenia, teda od 3 mesiaca po 3 roky dieťaťa. Nosič rastie spolu s dieťatkom. Nerastúce nosiče sú rozdelené podľa veku dieťaťa, teda ako nosiče pre novorodencov, pre deti od 1 do 2,5 roka a pre deti staršie do 3 – 3,5 rokov. Sú vhodné pre tie mamičky, ktoré sa rozhodnú nosiť dieťa len počas určitého obdobia, napríklad len do 1 roka a podobne.

Pri nosičoch je dôležité správne ergonomické nosenie. To znamená optimálnu výšku, v ktorej sa dieťa nachádza, blízkosť pri rodičovi a poloha dieťaťa – teda čelom k rodičovi, s nožičkami po strane, zadkom o čosi nižšie ako kolienka a hlavičkou nestlačenou na hrudníku. Chrbtová opierka najmä na rastúcich nosičoch musí byť správne upravená, aby podopierala chrbát aj hlavičku dieťaťa. Na správne polohu dieťaťa vplýva aj nastavenie popruhov – dieťa by malo byť v takej výške, aby mu rodič mohol pohodlne pobozkať hlavičku. Popruhy Be Lenka nie sú na rozdiel od bežných popruhov príliš vypolstrované a môžete si vybrať medzi klasickými a popruhmi s možnosťou kríženia pre zvýšenie pohodlia pri nosení.

Značka Be Lenka teda ponúka širokú škálu ergonomických nosičov. V ponuke s nachádzajú rastúce aj nerastúce nosiče, s klasickými aj prekríženými ramennými popruhmi a vyrobené z šatiek Be Lenka, ktoré sú nielen plné pestrých farieb a vzorov, ale hlavne vyrobené z kvalitných materiálov. Niektoré šatkové nosiče sú aj podšité látkou pre zvýšenie pevnosti nosiča pre staršie dieťa. Takéto šatkové nosiče spájajú pohodlnosť nosenia šatky s jednoduchosťou používania nosiča.

Výhody:

 • možnosť voľby rastúcich i nerastúcich nosičov,
 • zaručené ergonomické nosenie dieťatka,
 • príjemné a zároveň praktické nosenie dieťatka.

Nevýhody:

 • žiadne sme nenašli.

Nosičské oblečenie zo Slovenska

Doplnkom k nosičom a šatkám sú nosiace bundy a mikiny. Ako už napovedá názov, ide o špeciálne druhy oblečenia určené na nosenie detí ako doplnok k šatke alebo nosiču. Mikiny sú šité z kvalitnej svetroviny a teplakoviny a ocení ich každá aktívna mamička, ktorú nezastaví ani chladnejšie počasie. Mikiny sú príjemné na dotyk, sú vybavené aj kapucňami pre dieťatko a vsadkou zabránite, aby dieťatku fúkalo popod mikinu.

Nosiace bundy zo softshellu ocenia všetky mamičky milujúce outdoorové aktivity. S vodným stĺpcom 10.000 mm a priedušnosťou 3.000g/m2/24 h sú tieto bundy vhodné aj do chladnejšieho počasia. Bunda umožňuje mamičkám dieťa nosiť klasicky vpredu alebo na chrbte. Tehuľky si tiež môžu zvoliť tehotenskú vsadku, a tým vytvoriť miesto pre bruško. Bundu však využijete aj po skončení tehotenstva a nosenia – stačí si odňať vsadky. Bunda obsahuje aj kapucňu a nákrčník.

Be Lenka nosiaca bunda je skvelým doplnkom k šatke alebo nosiču

Ďalšiu kategóriu oblečenia, ktoré Be Lenka ponúka, je kojo oblečenie, teda oblečenie pre dojčiace ženy. Takéto kojace oblečenie zaručí žene diskrétnosť pri dojčení, pretože je zhotovené špeciálne s otvormi v oblasti pŕs, čo žene umožňuje tieto otvory diskrétne odzipsovať alebo rozopnúť a priložiť dieťatko k prsníku. Mamička teda odkrýva len kúsok látky, no pre väčšie súkromie sa môže zahaliť napríklad aj šatkou na nosenie. Matka tak dokáže veľmi rýchlo reagovať na hlad dieťaťa prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Značka Be Lenka ponúka dojčiacim ženám kojo šaty 2 v 1, ktoré sa dajú nosiť ako šaty, ale aj ako tričko. Sú vyrobené z bavlny a viskózy – látok, ktoré zaručia nielen pohodlie, ale počas horúcich letných dní prispievajú k chladivému pocitu.

Výhody:

 • použité kvalitné materiály,
 • výborný doplnok k šatkám a nosičom pri outdoorových aktivitách,
 • kojo oblečenie zaručí diskrétnosť a uľahčí dojčenie.

Nevýhody:

 • menšia ponuka oblečenia na dojčenie.

Skúsenosti s Be Lenka

Počas niekoľkých rokov na trhu si značka Be Lenka získala priaznivcov nielen na Slovensku a v Ćeskej republike, ale aj v zahraničí. Produkty Be Lenka obľubujú mamičky najmä vďaka precíznej hand-made tvorbe, kvalitným materiálom a prevedeniu, ale aj kvôli originálnym dizajnom, širokej škále farebností či vzorov. Barefoot obuv vyzdvihujú zákazníci kvôli jej ohybnej podrážke, pohodlnosti i schopnosti udržať nohy v teple. Aj napriek tenkej podrážke dokáže obuv ochrániť pred prepichnutím. Šatky aj nosiče si zákazníčky prevažne chvália. Páči sa im prevedenie a sú spokojné aj s kvalitou, pohodlnosťou pri nosení, podporou chrbtice a bedrovým pásom nosiča. Mnohé majú pozitívne skúsenosti aj so zákazníckym servisom a komunikáciou a v prípade potreby rýchlou opravou či výmenou tovaru.

Popri množstve pozitívnych recenzií sa, samozrejme, našli aj zákazníčky s negatívnymi skúsenosťami, ktorým sa objavili rôzne chyby na nosičoch. Niektoré zákazníčky aj zhodnotili, že kým značka Be Lenka bola vždy zhmotnením kvality a precíznej práce, v poslednom období sa do obehu dostalo niekoľko menej kvalitných kusov. Kritiku niekoľkých zákazníčok získal aj spôsob komunikácie pri reklamáciách a nedostatočná informácia zákazníka. Celkovo však môžeme zhodnotiť, že táto značka si vybudovala dôveru a má stálu zákaznícku základňu, ktorá zanecháva prevažne pozitívne ohlasy a skúsenosti.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

28/04/2020 15:00
Karolína

Veľmi sa mi páči táto obuv, najmä tie celoročné kožené botky. Na mňa sú však trochu drahé :(

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Svet zdravia – recenzia a skúsenosti so sieťou výživových poradníSvet zdravia – recenzia a skúsenosti so sieťou výživových poradní

Jednou z možností, ktorú máte pri chudnutí, je zveriť tento proces do rúk špecialistom, napríklad výživovým poradcom v sieti poradní Svet zdravia. Na tieto poradne sme sa pozreli a...

Naturhouse – recenzie a skúsenosti. Produkty ukáže cenníkNaturhouse – recenzie a skúsenosti. Produkty ukáže cenník

Chudnutie je donekonečna sa opakujúcou témou, v prívale informácii sa však niektorí ľudia môžu ľahko stratiť. Riešenie sa snaží ponúknuť sieť predajní, resp. výživových poradní...

Advance Nutraceutics recenzia a skúsenosti. Najlepšie výživové doplnky na trhuAdvance Nutraceutics recenzia a skúsenosti. Najlepšie výživové doplnky na trhu

Značku Advance Nutraceutics na trhu s výživovými doplnkami netreba špeciálne predstavovať. Je však dobré vedieť, prečo tento český výrobca patrí medzi najlepších na trhu a čo zákazníkom...