Naturhouse – recenzie a skúsenosti. Produkty ukáže cenník

Chudnutie je donekonečna sa opakujúcou témou v najrôznejších (nielen ženských) magazínoch. V prívale informácii sa niektorí ľudia môžu ľahko stratiť, v dôsledku čoho nebudú vedieť, ako s chudnutím začať, prípadne čo robia zle. Riešenie na tento informačný chaos sa snaží ponúknuť sieť predajní, resp. výživových poradní Naturhouse.

Naturhouse recepty

Pozreli sme sa, ako chudnutie s Naturhouse funguje, aké úspechy ich zákazníci dosiahli a čo na spoluprácu s nimi hovoria ľudia v recenziách.

Na oficiálnej stránke Naturhouse získate viac zaujímavých informácií.

Ako Naturhouse funguje

Naturhouse je sieť s 36 pobočkami na Slovensku a 100 pobočkami v Česku. Dokopy však pôsobí v 32 krajinách sveta s 2 300 pobočkami.

Pobočky Naturhouse sú v podstate predajňami výživových doplnkov, no zároveň v nich nájdete výživových poradcov, ktorí sa vám budú osobne venovať. Úvodná konzultácia trvá 30 min. a je zadarmo. Výživový poradca (alebo poradkyňa) vás pri nej najprv zváži, zmeria množstvo vášho telesného tuku a pokúsi sa zistiť čo najviac o vašej životospráve a stravovacích návykoch.

Následne vám poradca navrhne jedálny lístok presne na mieru, rešpektujúc váš denný energetický výdaj (kto ťažko pracuje alebo športuje má vyšší výdaj než ten, kto má sedavé zamestnanie), cieľovú hmotnosť, ktorú chcete dosiahnuť a, samozrejme, aj zdravotný stav (ak máte napr. cukrovku alebo iné ochorenie, pri ktorom je nutný špeciálny diétny režim). V jedálnom lístku nájdete iba jedlá z bežne dostupných surovín, takže nemusíte mať obavy, že by ste museli niektoré ingrediencie zdĺhavo zháňať.

Sieť pobočiek Naturhouse

K tomuto diétnemu plánu vám poradca odporučí aj produkty Naturhouse, ktoré vám s chudnutím pomôžu. Tieto produkty podporujú spaľovanie tukov, odvádzanie prebytočnej vody z tela a urýchľujú metabolizmus.

V ďalšej fáze sa budete stravovať podľa vypracovaného jedálnička, pričom Naturhouse odporúča aspoň minimálne pohybové aktivity (rýchla chôdza). Následne budete každý týždeň chodiť na krátku, cca 15 min. konzultáciu, na ktorej si poradca overí, či vám jedálniček vyhovoval a nemali ste s ním problémy. Ďalej vám poradca zostaví jedálniček na ďalší týždeň. Tieto konzultácie sú taktiež zadarmo.

S metódou Naturhouse budete chudnúť cca 0,5 – 1 kg týždenne. Toto tempo chudnutia je v súlade s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Pri rýchlejšom chudnutí hrozí výskyt jo-jo efektu a pri extrémne rýchlom chudnutí sa môže z tukov uvoľňovať väčšie množstvo tzv. voľných radikálov, ktorých by sa telo nestíhalo zbavovať.

Po dosiahnutí vášho cieľa prejdete ešte poslednou, tzv. stabilizačnou fázou, v ktorej vám poradca vysvetlí, ako si stravovacie návyky a novú hmotnosť udržať.

Produkty Naturhouse a zvýhodnené balíčky

Čo sa týka produktov, z uvedených informácii vyplýva, že práve ich predaj je hlavným zdrojom príjmov pre Naturhouse, keďže ostatné služby ponúkajú zadarmo. Pravdepodobne to je dôvod, prečo sa niekomu môžu zdať ceny týchto produktov pomerne vysoké. Ak by ste ich však chceli zohnať lacnejšie, pravdepodobne nepochodíte – ide totiž o špeciálne produkty, ktoré si Naturhouse necháva vyrábať na mieru pre svoju značku.

Produkty sú spravidla tvorené prírodnými výťažkami z bylín, ovocia či zeleniny, prípadne ide o sušienky, sucháre či granule s obsahom vlákniny. Všetky produkty Naturhouse sú zaregistrované na Ministerstve zdravotníctva, takže nemusíte mať obavy o ich bezpečnosť.

Naturhouse ponúka aj zvýhodnené balíčky, ktoré sú zamerané na riešenie konkrétneho problému. Ide napr. o schudnutie po Vianociach, zdravšie stravovanie v období Vianoc, detoxikáciu organizmu, zbavenie sa chuti na sladké, redukciu tuku z brucha, zbavenie sa celulitídy či potlačenie stresu.

Naturhouse produkty

Rôzne balíčky vám vystačia na rôzne časové obdobie (spravidla 7 dní – 3 týždne) a väčšinou obsahujú výživové doplnky na riešenie konkrétneho problému, výživový plán či recepty. Niektoré balíčky zahŕňajú aj vstupné meranie a konzultáciu zadarmo.

Ceny týchto balíčkov sú pomerne vysoké vzhľadom na to, čo za ne dostanete. Začínajú niekde na 30 eurách pri 7-dňových balíčkoch. Cena niektorých 3-týždenných balíčkov začína dokonca na vyše 50 eurách.

Skúsenosti užívateľov s Naturhouse

Mnoho zákazníkov s programom Naturhouse schudlo viac či menej kilogramov. Zhodujú sa, že pri dodržiavaní všetkých, resp. väčšiny rád a jedálnička tento program funguje a človek s ním dokáže schudnúť.

Niektorí ľudia sa sťažujú na pomerne vysokú cenu za výživové doplnky, ktoré im v pobočkách ponúkajú a nakoniec volia svoju vlastnú cestu k vysnívanej hmotnosti. Spoliehajú sa na zníženie energetického príjmu v podobe zmenšenia porcií jednotlivých jedál, prípadne na informácie alebo celé vzorové jedálničky stiahnuté z internetu.

Väčšina zákazníkov si chváli prístup výživových poradcov, resp. poradkýň v pobočkách, no nájdu sa aj sťažnosti. Niektoré zákazníčky sa sťažovali, že im poradkyne produkty vnucovali a ukladali do nákupnej tašky veľmi rýchlo, pričom nedostali dostatok informácii o ich účinkoch, resp. o význame konkrétnych produktov pre ich chudnutie. Celkový súčet na pokladničnom bloku ich teda nemilo prekvapil.

Táto negatívna skúsenosť sa pravdepodobne týka iba jednej, resp. niektorých pobočiek. S prístupom väčšiny výživových poradcov boli zákazníci spokojní.

Majte však na pamäti, že aj Naturhouse musí z niečoho tvoriť zisk a keďže konzultácie a ostatné služby sú zadarmo, zdrojom ich ziskov je práve predaj týchto výživových doplnkov.

Zo skúseností zákazníkov, viac na oficiálnej stránke:

Skúsenosti s Naturhouse

Oplatí sa chudnúť s Naturhouse?

Výhody chudnutia s Naturhouse:

  • nemusíte sa o nič starať, stačí dodržiavať stanovený režim,
  • máte k dispozícii odborníka, ktorý vám poradí, ako na to,
  • môžete si vybrať vopred pripravený zvýhodnený balíček na konkrétny problém.

Nevýhody chudnutia s Naturhouse:

  • vysoká cena programu (výživových doplnkov), pokojne aj 100 eur mesačne,
  • navrhnutý jedálniček môže byť po čase nudný a nemusí sedieť každému,
  • vplyv ponúkaných výživových doplnkov na chudnutie je sporný.

Alternatívou k Naturhouse sú výživové poradne Svet zdravia s 19 pobočkami po celom Slovensku. V nich vám urobia kompletné vyšetrenia od základných krvných testov až po diagnostiku metabolizmu a stavu ciev a následne vám odporučia ako schudnúť, resp. zlepšiť váš zdravotný stav úpravou stravovania.

Ako vidíte, chudnutie s Naturhouse má zmysel najmä pre ľudí, ktorí nemajú príliš veľa vedomostí z oblasti výživy a chudnutia, prípadne si ich nevedia nájsť na internete. Rovnako je metóda Naturhouse vhodná aj pre časovo veľmi vyťažených ľudí, ktorí nemajú čas testovať rôzne spôsoby chudnutia.

Prečo práve Naturhouse

Asi najväčšou výhodou Naturhouse je teda akási bezstarostnosť – jednoducho prídete na úvodnú konzultáciu, dodržiavate, čo vám výživový poradca povie, a potom chodíte každý týždeň na „kontrolu“. Bezstarostnosť spočíva aj v príprave jedál podľa vypracovaného jedálnička, keďže jedlá sú jednoduché a z bežne dostupných surovín. Na druhej strane, nejde o žiadne kulinárske zázraky a nemusia chutiť každému.

Pamätajte však, že nič nie je zadarmo a niektorí ľudia môžu byť s týmto programom chudnutia ľahší aj o 100 eur mesačne, vďaka cenovo náročným výživovým doplnkom. Koniec koncov, mnoho ľudí dokáže schudnúť aj svojpomocne, chce to len vyvinúť určité úsilie a okrem svalov si ponamáhať aj mozgové závity a nájsť a napokon zosumarizovať si potrebné informácie. Internet je ich plný a konečná voľba je len a len na vás.


Autor článku

Michal Toma

Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Barefoot Be Lenka – recenzia a skúsenosti. Dámske, pánske topánky, nosiče, šatky, oblečenieBarefoot Be Lenka – recenzia a skúsenosti. Dámske, pánske topánky, nosiče, šatky, oblečenie

Barefoot obuv a nosenie detí v šatkách alebo nosičoch sa v dnešnej dobe teší čím ďalej, tým väčšej popularite. Výrobou práve týchto produktov sa zaoberá Be Lenka – slovenská značka...

Svet zdravia – recenzia a skúsenosti so sieťou výživových poradníSvet zdravia – recenzia a skúsenosti so sieťou výživových poradní

Jednou z možností, ktorú máte pri chudnutí, je zveriť tento proces do rúk špecialistom, napríklad výživovým poradcom v sieti poradní Svet zdravia. Na tieto poradne sme sa pozreli a...

Advance Nutraceutics recenzia a skúsenosti.  Najlepšie výživové doplnky na trhuAdvance Nutraceutics recenzia a skúsenosti. Najlepšie výživové doplnky na trhu

Značku Advance Nutraceutics na trhu s výživovými doplnkami netreba špeciálne predstavovať. Je však dobré vedieť, prečo tento český výrobca patrí medzi najlepších na trhu a čo zákazníkom...