Svet zdravia – recenzia a skúsenosti so sieťou výživových poradní

V dnešnej dobe zažívame veľký príval informácií z oblasti výživy a chudnutia. Ženské magazíny a najrôznejšie web stránky sa predháňajú v tom, kto ponúkne rýchlu a účinnú diétu, no faktom je, že nejeden človek sa v takomto informačnom chaose skôr či neskôr stratí. Jednou z možností, ktorú máte pri chudnutí je zveriť tento proces do rúk špecialistom.

Svet zdravia v číslach

Patria k nim aj výživoví poradcovia v sieti poradní Svet zdravia. My sme sa na na tieto poradne pozreli a prinášame vám podrobnosti o ich fungovaní a skúsenosti užívateľov s nimi.

Nielen chudnutie

Svet zdravia je sieť výživových poradní v Poľsku, Česku a na Slovensku. Dokopy majú 92 pobočiek, z toho u nás ich je 19. Svet zdravia nájdete napr. v mestách Bratislava, Žilina, Trenčín, Nitra, Lučenec, atď. Všetci výživoví poradcovia v týchto poradniach pracujú pod dozorom tzv. vedecko-lekárskej rady, zloženej zo siedmich skúsených lekárov a odborníkov na výživu.

Výživoví poradcovia vám neporadia iba s chudnutím, ale tiež s rôznymi situáciami v oblasti výživy. Ich služby zahŕňajú poradenstvo pre trvalé schudnutie, zastavenie nekontrolovaného priberania, správnu výživu pre dostatok fyzickej kondície a zdravý život, výživové poradenstvo pre športovcov, pre deti a pre diabetikov.

Pobočky siete výživových poradní Svet zdravia

Práca poradcu s vami nekončí vaším odvážením a odmeraním podielu telesného tuku, vo Svete zdravia používajú celý komplex nástrojov, vďaka ktorým vedia presne posúdiť váš zdravotný stav a navrhnúť optimálne riešenie.

Nástroje používané vo Svete zdravia:

 • Základná diagnostika organizmu – Pomocou nej zistia množstvo svalov a kostí vo vašom tele, objem podkožného aj vnútorného (tzv. viscerálneho) tuku, úroveň hydratácie a metabolický vek. Toto je nevyhnutný základ pre posúdenie vášho zdravotného stavu. Základná diagnostika je vykonávaná zadarmo na každej opakovanej konzultácii.
 • Metabolická diagnostika KNT – Ide o komplexnú metódu, na základe ktorej vám počítačový program zostaví optimálny výživový plán, vrátane zoznamu pre vás vhodných a nevhodných potravín.
 • Biochemické vyšetrenie krvi – Vyšetrujú sa základné ukazovatele ako napr. hladina glukózy, HDL a LDL cholesterol, triacylglyceroly a pod. Tieto prezradia tie najdôležitejšie informácie o vašom organizme.
 • Vyšetrenie stavu ciev a miery stresového zaťaženia – Ide o neinvazívne a nebolestivé meranie prístrojom Max Pulse, ktorého výsledkom sú údaje o prípadnom kolísaní srdcovej frekvencie, vysokej srdcovej frekvencii spôsobenej napr. stresom či vyváženosti nervového systému. Prístroj taktiež vyhodnotí celkový stav ciev a krvného obehu, úroveň stresového zaťaženia a pružnosť tepien.
 • Test na vrodenú trombofílnu mutáciu – Ide o genetický test, ktorý sa vykonáva sterom slín z ústnej dutiny. Výsledok testu ukáže, či netrpíte vrodenou trombofíliou, teda či nie ste vystavení vyššiemu riziku trombózy, infarktu alebo mŕtvice.
 • Stanovenie indexu chudnutia – Ide o hodnotu od 1 do 15, ktorá odráža aktuálny stav vášho metabolizmu a jeho schopnosť efektívne spracúvať prijaté živiny. Čím vyšší index, tým problematickejší metabolizmus. Podľa indexu chudnutia potom poradca volí optimálny spôsob chudnutia práve pre vás. Index je výsledkom biochemického rozboru krvi, analýzy zloženia tela, meraní krvného tlaku a určenia rizikových faktorov (vek, životospráva a pod.).

Ako funguje Svet zdravia

Na rozdiel od niektorých výživových poradní, ktoré na prvý pohľad ponúkajú poradenstvo zadarmo a následne vám nútia rôzne predražené výživové doplnky, sú služby poradní Svet zdravia regulérne spoplatnené – aktuálny cenník nájdete na ich web stránke. Aj Svet zdravia má svoj e-shop, kde ponúka výživové doplnky a iné produkty, avšak rozhodnutie o ich kúpe je len na vás.

Svet zdravia - ponuka služieb

Ceny diagnostík sú priemerné, základná diagnostika vás vyjde na 35 eur, pričom ju môžete spolu s úvodnou min. 45 min. konzultáciou získať aj za zvýhodnenú cenu 7,90 eur. Stanovenie indexu chudnutia stojí 44,90 eur, môžete ho však získať aj za akciovú cenu 14,90 eur. Asi najdrahším vyšetrením je metabolická diagnostika KNT, ktorá stojí 100 eur.

Okrem jednorazových služieb ponúka Svet zdravia aj 4 dlhodobé programy odbornej starostlivosti. Tie základné zahŕňajú napr. odporúčania v oblasti výživy, pohybových aktivít a pod. v tlačenej forme a osobné konzultácie s výživovým poradcom, ktorý bude monitorovať váš pokrok, dávať vám odporúčania a prispôsobovať váš jedálniček dosiahnutým výsledkom. Bez zaplatenia niektorého z programov vám poradcovia zo Svet zdravia jedálniček do rúk nedajú.

V ďalších rozšírených programoch nájdete napr. možnosť zapožičania prístrojov ako krokomer, merač tepu a pod., poukážky na nákup doplnkov výživy, kuchárske knihy a odborné brožúry, biochemické rozbory krvi vrátane posúdenia členom vedecko-lekárskej rady či online program na domáce cvičenie.

Ceny týchto programov sú pomerne vysoké, najlacnejší základný program vás vyjde 380, 620 alebo 732 eur (na 6, 12 či 24 mesiacov). Tzv. komplexný program (ktorý je najdrahší a ponúka najviac možností) stojí 700, 1 060 alebo 1 300 eur (na 6, 12 alebo 24 mesiacov).

Ceny za základný program Svet zdravia

Ceny za rozšírený program Svet zdravia

Skúsenosti užívateľov

Názory zákazníkov a zákazníčiek poradní Svet zdravia sa v diskusiách rôznia. Väčšina ľudí programy na chudnutie chváli a väčšina s nimi skutočne schudla značné množstvo kilogramov. Nájde sa však mnoho ľudí, ktorí neschudli, resp. schudli za 3 mesiace, resp. viac mesiacov iba zopár kg.

Občas sa vyskytnú sťažnosti na výživových poradcov, že jedálničky nezostavili na mieru a zákazníkom dávali iba všeobecné rady, prípadne že v jedálničkoch nie je uvedená gramáž porcií. To väčšinou závisí od konkrétneho výživového poradcu v konkrétnej pobočke. Niektorých poradcov, naopak, chvália za individuálny prístup.

Drvivá väčšina zákazníkov sa zhoduje v tom, že ceny za služby Svet zdravia sú vysoké a aj keď sa to tak spočiatku nejaví, o pár mesiacov sa výdavky na chudnutie môžu vyšplhať aj na niekoľko stovák eur.

Zo skúseností užívateľov:

Skúsenosti so Svetom zdravia

Oplatí sa chudnúť so Svetom zdravia?

Výhody chudnutia so Svetom zdravia:

 • nenútia vás kupovať si výživové doplnky,
 • máte k dispozícii osobného konzultanta,
 • môžete podstúpiť pokročilé vyšetrenia, ktoré vám poskytnú podrobné informácie o stave vášho metabolizmu a o zdravotných rizikách.

Nevýhody chudnutia so Svetom zdravia:

 • mesačné programy sú pomerne drahé,
 • odbornosť výživových poradcov sa líši podľa pobočky.

Alternatívou k poradniam Svet zdravia sú napr. poradne Natur house. Tie majú na Slovensku až 36 pobočiek, no fungujú na odlišnom princípe. Poradenstvo a služby poskytujú zadarmo, musíte si však kúpiť ich výživové doplnky. Vo väčšine prípadov sú celkové náklady na chudnutie pri Natur house menšie, na druhej strane však neponúkajú také podrobné vyšetrenia ako Svet zdravia.

Chudnutie so Svetom zdravia sa vám oplatí, najmä ak nepoznáte svoj zdravotný stav a neorientujete sa v oblasti zdravej výživy. Vďaka podrobnej správe o stave vášho metabolizmu a pravidelným konzultáciám pre vás bude chudnutie jednoduchšie, než v prípade, ak by ste sa doň pustili na vlastnú päsť.


Autor článku

Michal Toma

Odmalička ma bavilo rozoberať a skladať rôzne prístroje a zisťovať, ako fungujú. Podobne dokážem rozobrať na súčiastky aj informácie a vyrobiť z...


Komentáre

08/06/2019 11:17
Evka

Dobry den,
ja som tento institut navstivila, ked som isla do dochodku (nikto z pracovnikov ma neodhovaral, ze je to pre moj vek dost narocne rozhodnutie) a potrebovala som schudnut cca 10 kg. Hned na prvej navsteve som sa rozhodla, ze budem v konzultaciach pokracovat a zaplatila som vstupny poplatok 7.90 + 200 Eur, zvysnych 240 Eur som mala zaplatit v splatkach. Po vysetreni krvi a zhodnoteni mojho zdravotneho stavu s lekarom tejto spolocnosti, ktora sidli v Cechach, som sa dozvedela, ze schudnem, ale iba v tom pripade, ak budem kupovat ich produkty na chudnutie. Takze po tomto som to vzdala, pretoze ich produkty sa bezne predavaju na celom SK a nemusim byt pritom platit za ich drahe programy chudnutia. Takze zbytocne som zaplatila aj tych 200 Eur a behom 3-4 mesiadov aj bez ich pricinenia som schudla 5 kg. Nakoniec moje rozhodnutie bolo, ze radsej budem navstevovat nejake nenarocne cvicenia (joga, pilates) ako vrazat peniaze do podobnych institucii.

10/07/2019 22:51
Svet-zdravia.sk

Dobrý deň pani Evka,

s takým postupom ako píšete som sa v našej sieti ešte nestretol, prosím pošlite mi Vaše údaje a ak to skutočne tak bolo ako píšete peniaze Vám vrátime.

Chudnutie u nás vo Svete zdravia je jedinečné v tom, že sa dá isť aj konzervativnou cestou, to je bez doplnkov stravy vo forme náhrad jedla a spalovačov. Čiže celý čas ste na prirodzenej strave a potravinách, ktoré bežne kúpite v obchodoch.

s pozdravom

Tibor Lipiansky
riaditel

16/07/2019 13:54
blazka.

Môžem sa zúčastniť aj ako diabetickaka

16/07/2019 14:13
Redakcia NaseZdravie

Dobrý deň, určite sa spoločnosti Svet Zdravia ozvite a myslíme, že vám nastavia plán aj napriek tomu, že ste diabetička.

16/07/2019 13:57
Blazka

Môžem sa zúčastniť aj ako diabticka

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Barefoot Be Lenka – recenzia a skúsenosti. Dámske, pánske topánky, nosiče, šatky, oblečenieBarefoot Be Lenka – recenzia a skúsenosti. Dámske, pánske topánky, nosiče, šatky, oblečenie

Barefoot obuv a nosenie detí v šatkách alebo nosičoch sa v dnešnej dobe teší čím ďalej, tým väčšej popularite. Výrobou práve týchto produktov sa zaoberá Be Lenka – slovenská značka...

Naturhouse – recenzie a skúsenosti. Produkty ukáže cenníkNaturhouse – recenzie a skúsenosti. Produkty ukáže cenník

Chudnutie je donekonečna sa opakujúcou témou, v prívale informácii sa však niektorí ľudia môžu ľahko stratiť. Riešenie sa snaží ponúknuť sieť predajní, resp. výživových poradní...

Advance Nutraceutics recenzia a skúsenosti. Najlepšie výživové doplnky na trhuAdvance Nutraceutics recenzia a skúsenosti. Najlepšie výživové doplnky na trhu

Značku Advance Nutraceutics na trhu s výživovými doplnkami netreba špeciálne predstavovať. Je však dobré vedieť, prečo tento český výrobca patrí medzi najlepších na trhu a čo zákazníkom...