Biopharma Norsk Tran nórsky rybí olej s citrónovou príchuťou – recenzia

Omega-3 mastné kyseliny zohrávajú v tele človeka významnú úlohu. Pravidelne by sme do jedálnička mali zahrnúť zdroje týchto kyselín. Vedci dokonca tvrdia, že každý 3. deň by sme mali konzumovať mastné ryby, aby sme posilnili naše srdce, imunitu a mentálne zdravie. Ak si chcete zabezpečiť pravidelný prísun omega-3, nemusíte denne konzumovať ryby, stačí si zakúpiť výživový doplnok s obsahom omega 3, ktorý možno bude stáť približne toľko ako ryba, ale vydrží vám podstatne dlhšie a bude vás zásobovať zdravými tukmi lepšie.

Biopharma NORSK TRAN - Rybí olej s citrónovou príchuťou (recenzia)

Jednou z možností je aj Norsk Tran, doplnok stravy a výživy nórskej kvality.

Rybí olej Biopharma Norsk Tran s prírodnou citrónovou príchuťou si môžete zakúpiť v ✅ e-shope Herbatica.sk

Norsk Tran od Biopharma

Norsk Tran je výživový doplnok, ktorý obsahuje množstvo kvalitných surovín. Tou najdôležitejšou sú omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú získavané z voľne žijúcej tresky z nórskych oblastí. Omega-3 sú podporené ďalšími surovinami a vitamínmi, vďaka ktorým ide o produkt najvyššej triedy. Je dostupný bez lekárskeho predpisu a môžete si ho zakúpiť online z pohodlia vášho domova. Predáva sa v dvoch veľkostiach – s objemom 250 a 500 ml, pohodlne sa dávkuje.

Výnimočnosť produktu spočíva hlavne v špičkovej nórskej kvalite, vďaka ktorej je určený pre všetky vekové kategórie okrem detí do 3 rokov. 

Overený výrobca

BioPharma svoje výrobky produkuje na základe širokej databázy rozličných vedeckých zdrojov, informácii a štúdii. Zastrešuje niekoľko miliónov produktov, ktorých výroba je založená na špeciálnych postupoch, pri ktorých sa eliminujú alebo úplne vylučujú chemické prísady. O každom produkte, pod ktorý sa BioPharma podpisuje, vedie spoločnosť záznamy, ktoré sú verejne dostupné.

Zloženie

Rybí olej Norsk Tran obsahuje okrem omega-3 mastných kyselín vitamíny a prírodné extrakty. Vitamíny sa vďaka omega-3 rýchlo rozpustia v tele a takmer okamžite účinkujú. O kvalite produktu svedčia aj certifikáty, ktoré rybí olej získal (certifikát spĺňania najprísnejšej výrobnej praxe GMP a certifikát HACCP na určenie bezpečnosti potravín). V Norsk Tran nájdete:

 • Omega-3 mastné kyseliny – ich zdrojom v tomto produkte je treštia pečeň. Treska je ryba, ktorá patrí medzi jeden z najlepších zdrojov omega-3. Sú to zdraviu prospešné látky, ktoré udržujú v kondícii celé telo, vrátane srdca a zdravých ciev.
 • Vitamín A – rozpúšťa sa v tukoch, je prevenciou vzniku šedého zákalu, používa sa aj ako prevencia hnačky, u tehotných žien proti podvýžive, zabezpečuje zdravý vývin plodu, podporuje reprodukciu, produkciu testosterónu, chráni tráviaci trakt pred poškodením, neutralizuje kyslé prostredie organizmu a ďalšie. Prírodné zdroje: mlieko, syr, maslo, vajcia, mastné morské ryby, mrkva, tekvica, zelená a žltá zelenina, melón, ananás, marhule.
 • Vitamín D – je potrebný pre zdravé kosti, vďaka nemu dochádza k absorbovaniu vápnika, ktorý je základným stavebným kameňom kostí. Vitamín D podporuje kognitívne procesy, je prevenciou vzniku osteoporózy, môže pomôcť pri liečbe niektorých druhov rakoviny. Vplýva na mentálne zdravie človeka, pôsobí antidepresívne, pozitívne vplýva aj na pokožku. Prírodné zdroje: slnečné lúče, losos, makrela, sardinky.
 • Vitamín E – ide o najsilnejší antioxidant, ktorý chráni bunky pred toxínmi a pred voľnými radikálmi, vzhľadom na to má protirakovinové účinky, podporuje imunitu, podporuje zdravé srdce a cievy, udržuje normálnu hladinu cukru v krvi, udržuje zdravú pokožku, zvyšuje schopnosť organizmu bojovať proti negatívnym vplyvom stresu, pôsobí protikŕčovito, je potrebný pre správne trávenie. Prírodné zdroje: vajíčka, losos, pstruh, orechy, semená, pšeničné klíčky, cereálie, zelená listová zelenina, sója, paradajky, kivi, mango, avokádo.
 • Prírodné extrakty z rozmarínu, oregana a klinčeka – ide o bylinky a súčasne aj koreniny, ktoré majú množstvo pozitívnych účinkov. Napr. taký rozmarín blahodarne vplýva na močové ústrojenstvo; oregano posilňuje trávenie, pomáha liečiť kašeľ, posilňuje imunitu; klinček posilňuje vlasy, eliminuje akné, odstraňuje škodlivé látky z krvi, podporuje metabolizmus apod.

Nutričné hodnoty Norsk Tran na 5 ml

 • Omega-3 = 1,1 g, z toho DHA 0,6 g a EPA 0,4 g
 • Vitamín A 250 µg
 • Vitamín D 20 µg
 • Vitamín E 6 mg
 • Ďalšie zložky: prírodné extrakty z rozmarínu, oregana  a klinčeka, prírodná citrónová aróma

Zloženie Norsk Tran (olej z treščej pečene)

Produkt je bez obsahu umelých farbív, konzervačných látok, bez geneticky modifikovaných derivátov a bez rádioaktívnych prísad. Ide o čisto prírodné zloženie najvyššej nórskej kvality.

Čo znamená omega-3?

Pod pojmom omega-3 mastné kyseliny sa myslia 3 esenciálne mastné kyseliny. To, že sú esenciálne znamená, že hoci sú pre telo človeka mimoriadne dôležité, telo si ich nedokáže vyprodukovať samo, a preto si ich človek musí dopĺňať externými zdrojmi, medzi ktoré patria výživové doplnky a hlavne strava. EPA a DHA majú najväčší prínos pre zdravie, ide hlavne o rybí tuk. ALA je ďalšia z 3 omega kyselín, nachádza sa v rastlinných tukoch, napr. vo vlašských orechoch, ale telu tento typ kyselín nie je taký blízky ako EPA a DHA. Organizmus skupinu ALA nedokáže spracovať a využiť tak dobre ako EPA a DHA.

 • EPA (kyselina elikozapentaénová)
 • DHA (kyselina dokoashexaenova)
 • ALA (kysleina alfa-linolénová)

Dopĺňate telu omega-3 alebo len omega-6?

Omega-3 a omega-6 sú rovnaké mastné kyseliny, pričom ich rozdiel je v reťazci, v zdrojoch a pôsobení v tele človeka. Medzi potraviny, v ktorých nájdeme omega-3, patria ryby (hlavne makrela, losos, sleď, sardinky, tuniak, pstruh jazerný, sardely), ktoré sú, kvôli premene a využiteľnosti v ľudskom organizme, najvhodnejšími prírodnými zdrojmi. Ďalej ich nájdeme v ľanových semenách, v orechoch, v špenáte. Medzi potravinové zdroje omega-6 patria semená rastlín, oleje, tuky a ďalšie produkty z týchto rastlín (slnečnicový, kukuričný a sójový olej, margarín, sójové pečivo, sušienky apod.).

Pozor! Priveľa omega-6 mastných kyselín škodí. Je dôležité zachovať správny pomer medzi omega-6 a omega-3 kyselinami, ktorý by mal byť 4:1.

Účinky Norsk Tran (rybieho oleja z treščej pečene)

Keďže Norsk Tran olej je hlavne zdrojom omega-3 mastných kyselín, má mnoho pozitívnych účinkov. Je známe, že práve tieto kyseliny potrebujeme na správnu činnosť každého jedného orgánu.

✅ Podporuje zdravé srdce

Omega-3 mastné kyseliny pôsobia v krvných cievach protizápalovo. Zvyšujú priechodnosť ciev znižovaním triglyceridov (tukov) v krvi, znižujú hladinu cukru, spomaľujú hromadenie zlého cholesterolu a cukru v cievach, čím bránia zanášaniu a upchávaniu ciev. Podľa niektorých štúdií sa odhaduje, že ľudia s ochorením srdca by denne mali prijať minimálne 1 gram EPA a DHA omega-3 mastných kyselín. Najlepšie je prijímať ich v strave, jedením rýb, alebo prostredníctvom užívania doplnkov ako je Norsk Tran. Verte, že prostredníctvom neho si chránite srdce pred infarktom a ďalšími nepríjemnosťami. Dokonca vám pomôže znížiť krvný tlak.

✅ Mentálne zdravie

Tým, že cievy a srdce dostávajú potrebnú výživu, zvyšuje sa prietok krvi aj v mozgu. Pravdepodobnosť upchatia ciev v tejto oblasti je málo pravdepodobná, rybí olej pôsobí aj ako prevencia vzniku mozgovej príhody. Omega-3 sú výborné aj pri mentálnom zdraví. Chránia mozog pred demenciou a pred poklesom IQ, čo často súvisí s pribúdajúcim vekom. Je dokázané, že v krajinách, kde ľudia prijímajú viac omega-3 je menší výskyt depresií a ďalších psychických porúch či ochorení. Ľudia myslia racionálnejšie, lepšie zvládajú stres a sú šťastnejší. Mimochodom, práve tieto kyseliny dokážu pomôcť aj s ADHD (porucha aktivity a pozornosti) – s hyperaktivitou.

✅ Posilňuje imunitu

Norsk Tran vďaka svojmu zloženiu podporuje funkciu imunitných buniek. Lymfatický alebo imunitný systém je súbor všetkých lymfatických uzlín a buniek/lymfocytov. Práve tento komplikovaný systém je zodpovedný za imunitu človeka. Lymfocyty fungujú ako pátrači, ktorí vyhľadávajú patogény (vírusy, baktérie), ktoré spôsobujú infekcie, ochorenia a následne ich zničia. Zdrojom sily a vyššej obranyschopnosti týchto buniek sú práve omega-3 mastné kyseliny. Takto vyživované bunky sú vytrvalejšie, odolnejšie, čo vedie k silnejšej imunitnej reakcii. Túto skutočnosť naznačuje aj štúdia, ktorá testovala 2 myši, pričom jednej boli dopĺňané kyseliny a druhej nie. Po istom čase sa im odobrali vzorky imunitných buniek a výsledky potvrdili, že imunita myši s dopĺňanými omega-3 bola niekoľkonásobne silnejšia ako tej bez nich.

✅ Ďalšie účinky

 • Prispieva k správnemu srdečnému rytmu – pomáha odstraňovať arytmiu,
 • reguluje krvný tlak,
 • pomáha odstraňovať a zabraňovať kôrnateniu, zápalom a praskaniu ciev,
 • znižuje podiel zlého cholesterolu a zvyšuje dobrý cholesterol v cievach,
 • znižuje riziko infarktu,
 • mozog chráni pred cievnou príhodou/mŕtvicou,
 • podporuje mentálne zdravie,
 • zlepšuje pamäť v každom veku,
 • je prevenciou proti demencii a Alzheimerovej chorobe,
 • tlmí bolestivé príznaky pri reumatickej artritíde,
 • pôsobí ako prevencia psychických ochorení a porúch,
 • pomáha pri liečbe ADHD,
 • chráni očnú sietnicu, je prevenciou šedého zákalu u diabetikov,
 • má protizápalové účinky, posilňuje imunitu,
 • znižuje zrážanlivosť krvi.

Pre koho áno a pre koho nie?

Norsk Tran je produkt, ktorý je určený pre takmer všetkých. Užívať ho môžu deti staršie ako 3 roky, mladí, seniori, muži či ženy. Jednoducho je vhodný pre všetkých, ktorí túžia žiť a cítiť sa lepšie, pre tých, ktorí chcú pre svoje srdce to najlepšie, pre diabetikov, športovcov, pre ľudí s oslabenou imunitou, ale aj pre tých, čo majú problémy s trávením a vylučovaním. Ak však máte vzhľadom na váš zdravotný stav pochybnosti, či užívať alebo neužívať Norsk Tran, poraďte sa o tom so svojím lekárom.

Užívanie v tehotenstve a počas dojčenia

Špeciálnu kategóriu samozrejme tvoria tehotné ženy a dojčiace mamičky. Pre tie nie je tento výrobok vhodný a nemali by ho v tomto období života užívať.

Ako sa užíva a dávkuje?

Norsk Tran môžete užívať denne, ale i príležitostne. Čo sa týka dávkovania, závisí od toho, či sa podáva deťom alebo dospelým. Denná dávka sa pritom obmedzuje nasledovne:

 • dospelí ľudia by mali užívať 5 ml denne (1 polievková lyžica)
 • denná dávka pre deti je 2,5 ml (1 čajová lyžička)

Dávkovanie a užívanie oleja Norsk Tran

Uvedené množstvá predstavujú maximálnu dennú dávku, ktorú za žiadnych okolností neprekračujte. Odporúčame stanoviť si približný čas, kedy budete užívať doplnok, aby ste na užívanie nezabudli alebo ho neduplicitovali. 

Balenie a cena

Norsk Tran sa vyrába v tekutej forme, konzistenciou ide o olej. Predáva sa v zelenej fľaške s nápisom Norsk Tran bez lekárskeho predpisu. Existujú 2 varianty produktu, a to 250 ml a 500 ml. Cena je pritom pochopiteľne závislá od veľkosti balenia. Hoci väčšie balenie je drahšie, na druhej strane je cenovo oveľa výhodnejšie.

 • Norsk Tran 250 ml za približne 15 €.
 • Norsk Tran 500 ml za približne 23 €.

Skúsenosti a recenzie

Skúsenosti ľudí s rybím olejom Norsk Tran sú pozitívne. Hoci vo svojej podstate ide o rybí tuk, pretože ten je najlepším zdrojom omega-3, chválite si jeho chuť.

Tento olej má svetložltú farbu a výraznú citrónovú arómu. Páči sa nám, že nepríjemný pocit oleja v ústach je eliminovaný citrónovou chuťou, ktorá "prerazí" typickú rybaciu chuť. Tým pádom sa oveľa jednoduchšie konzumuje nielen dospelým, ale hlavne malým deťom. S omega-3 mastnými kyselinami má väčšina ľudí naozaj veľmi dobré skúsenosti. Nezabúdajte však na to, že účinky akéhokoľvek výživového doplnku treba podporiť aj úpravou životného štýlu.

Skúsenosti s rybím olejom Biopharma Norsk Tran

Najčastejšie otázky a odpovede

Je užívanie Norsk Tran bezpečné?

Určite áno, ak sa budete riadiť maximálnou dennou dávkou, nič sa vám nestane. Ide o neškodný produkt, ktorý je vhodný aj pre deti nad 3 roky. Nie je vhodný jedine pre tehotné a dojčiace ženy. Pre zachovanie bezpečnosti dodržujte dátum spotreby. Spotrebujte do 3 mesiacoch po otvorení.

Kde sa dá Biopharma Norsk Tran kúpiť?

Tento výživový doplnok si najjednoduchšie zoženiete online. Výhodou je rýchle doručenie, bezproblémovú komunikáciu a výhodné ceny. Navyše je to oveľa rýchlejšie a lacnejšie ako sa motať po kamenných predajniach, kedy nikdy neviete na 100 %, či je daná predajňa týmto produktom momentálne zásobovaná.

Ako dlho sa má užívať?

Doba užívania je neobmedzená. Môžete ho pokojne užívať, ako dlho chcete. Pre bezpečné užívanie dodržujte už niekoľkokrát spomenuté 2 pravidlá, ktorým je maximálne povolená denná dávka a spotreba produktu do 3 mesiacoch po otvorení.

Upozornenie, vedľajšie a nežiaduce účinky

Norsk Tran je len výživový doplnok, ktorý nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu. Po otvorení je potrebné, aby ste ho využívali a spotrebovali do 3 mesiacov. Pre zachovanie najvyššej kvality ho uschovávajte pri teplote 4 °C, najlepšie v chladničke, mimo dosah detí. Neprekračujte maximálnu dennú dávku. Účinok doplnku podporíte úpravou životného štýlu, zaraďte do stravy viac zdravých tukov a obmedzte nezdravé tuky. Eliminujte prísun cukru, prestaňte fajčiť, piť alkohol a pravidelne vykonávajte fyzické aktivity.

Doposiaľ neboli zaznamenané žiadne vedľajšie, negatívne účinky. Dodržujte dávkovanie a uskladnenie a nemáte sa čoho obávať. Pri vysoko precitlivených ľuďoch sa môže objaviť alergická reakcia na nejakú zo zložiek, ktoré sa v Norsk Tran nachádzajú alebo vzhľadom na konzistenciu produktu (olej), sa môže pri konzumácii objaviť nepríjemný pocit, eliminuje ho však citrónová aróma.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prírodný olej z čiernej rasce – účinky, cena, užívanie. Vhodný je na pleť i na vlasyPrírodný olej z čiernej rasce – účinky, cena, užívanie. Vhodný je na pleť i na vlasy

Olej z čiernej rasce má množstvo priaznivých zdravotných účinkov. Všetko podstatné o tomto liečivom oleji vám prezradíme v článku.

Bodliakový olej na pečeň i vlasy – cena, účinky, použitie, skúsenostiBodliakový olej na pečeň i vlasy – cena, účinky, použitie, skúsenosti

Bodliakový olej je považovaný za najúčinnejší prírodný liek na liečbu pečene. Okrem toho má pre organizmus aj mnohé ďalšie pozitívne prínosy.

Hroznový olej na pleť i vlasy – dávkovanie, použitie, cena, skúsenostiHroznový olej na pleť i vlasy – dávkovanie, použitie, cena, skúsenosti

Hroznový olej  –  zázrak alebo podfuk? Pozrite sa, čo hroznový olej skutočne dokáže, a v čom vám až tak nepomôže.