Dukanova diéta - Recepty ponúka kniha. Aké sú skúsenosti?

Určite ste už aj vy počuli o svetovom hite, ktorý Vám pomôže zhodiť nadbytočné kilogramy  a to rýchlo a pomerne jednoducho. Dukanova diéta je trend, ktorý v súčasnosti oslovuje tisícky ľudí po celom svete, nevynímajúc svetové celebrity. Náš portál by Vám rád priblížil čo to o histórií a podstate tejto zaručenej diéty, ktorú budete chcieť určite vyskúšať.

Dovolené potraviny v Dukanovej diéte

Tvorcom úspešnej a nenáročnej schémy, ktorá má zabezpečiť úpravu Vašej hmotnosti, je známy francúzsky odborník na výživu a diéty, Dr. Pierre Dukan. Počas svojej praxe a spolupráce s viac než 40 000 pacientmi vynašiel metódu, ktorú zdokonaľoval viac než 30 rokov. Od tej doby zasvätil svoj život boju s obezitou a osvetou ľudí v oblasti chudnutia a zdravého stravovania.

Dukanova diéta - kuchárky a recepty

Jesť či hladovať?

Faktom, ktorý svedčí o úspechu diéty je, že takéto chudnutie skúša čoraz väčší počet ľudí. Verejne známym “tajomstvom” Dukanovej diéty je totiž pozitívne zistenie, že pri nej nemusíte hladovať, naopak môžete jesť, čo Vám hrdlo ráči.

Stačí si upraviť jedálniček podľa vopred stanovených pravidiel, nejesť “zakázané potraviny” a už o pár dní sledovať, o koľko gramov ste ľahší. Ak sa počas prvej fázy presvedčíte, že táto metóda skutočne funguje, bude Vás to motivovať k pokračovaniu až do úspešného cieľu.

4 fázy Dukanovej diéty

Podľa slov autora tejto revolučnej diéty Vás dodržiavanie štyroch základných fáz naučí upraviť si stravovacie návyky tak, aby ste už nikdy neboli nútení bojovať s neželanými kilogramami. Metóda, ktorá sľubuje výraznú stratu telesnej hmotnosti a navyše bez neželaného jojo efektu, oslovuje rovnako ženy ako i mužov. Určite aj Vás zaujíma, v čom spočíva jej tajomstvo, kde ho zistiť a ako sa úspešne dopracovať až k vysnívanej postave.

1. fáza: útok!

Útočná fáza Dukanovej diéty vytvára motivačný štart pre každú osobu, ktorá sa púšťa do chudnutia. Prvá fáza sa zakladá na čistých proteínoch, jej dĺžka sa odvíja od počtu kilogramov, ktorých sa chcete zbaviť.

Dovolené je jesť 68 vysoko proteínových jedál, vďaka ktorým strácate hmotnosť okamžite. Trvanie tejto fázy je individuálne. Ak plánujete zhodiť do 5kg, fáza trvá 2 dni. Ak je Váš cieľ zhodiť 5 až 10 kilogramov, trvá 3 dni. Keď sa chcete popasovať s viac ako 10 kg, fáza trvá 5 dní. Vo fáze útoku zotrvajte vždy maximálne 10 dní!

2. fáza: výletná plavba

Po tom, čo máte prvý krok úspešne za sebou, môžete vyštartovať na výlet. Nie však doslovný, ale na výlet, počas ktorého si môžete doplniť jedálniček o 32 povolených druhov zeleniny

4 fázy Dukanovej diéty

Podstata druhej fázy sa odvíja od striedania dní, počas ktorých jete iba bielkovinové jedlá, a tých, počas ktorých jete bielkovinovo - zeleninové pokrmy. Ideálne je ak budete 2 subfázy striedať po 5. dňoch.

3. fáza: konsolidácia

Ak ste sa dostali do konsolidačnej fázy, Vaše telo má tendenciu naberať späť váhu. Dukanova diéta však myslela i na tento prirodzený dej a v tretej fáze sa zameriava na postupné pridávanie "zakázaných" jedál do Vášho stravovania. Trvanie tejto fázy sa odvíja od počtu kilogramov, ktoré ste zhodili v druhej fáze. Jeden kilogram = 5 dní trvania konsolidácie. Jedálniček možno v tretej fáze obohatiť jedným kusom ovocia a dvoma krajcami celozrnného chlebu denne. 

4. fáza: permanentná stabilizácia

 Ak ste sa dostali do záverečnej fázy, môžete byť so sebou spokojní. Pravdepodobne ste zhodili niekoľko kilogramov a naučili sa nasledovať vzor, ktorý môžete využívať do konca života.

Je však nutné dodržiavať základné pravidlá: denne skonzumovať 3 polievkové lyžice ovsených otrúb, zvoliť si jeden deň pravidelnej útočnej fázy - tzn. konzumovať čisto proteínové jedlá a používať schody, kedykoľvek je to možné.

Zdravšia alternatíva Dukanovej diéty

Ak chcete schudnúť, no zároveň si nepoškodiť zdravie, mali by ste porozmýšľať nad diétou, ktorá zaručí príjem všetkých živín, ktoré potrebujeme pre fungovanie organizmu. Ketomix je program pre tých, ktorí si nevedia poradiť s tvorbou jedálnička na chudnutie. Vyrieši problém čo jesť počas diétovania a čomu sa naopak vyhýbať.

Chcete podporiť účinok Ketomix diéty? Začnite sa viac hýbať - ideálne aspoň 20 min. každý druhý deň a kilá pôjdu dole rýchlejšie.

Dukanova diéta - kuchárky a receptyPublikované dňa: 02.09.2018
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Protikvasinková diéta – ako sa zbaviť plesní v tele? Protikvasinková diéta – ako sa zbaviť plesní v tele?

V článku vám priblížime spôsob stravovania, resp. akúsi protikvasinkovú kúru, ktorá zbaví vaše telo plesní. Vďaka nej získate zdravé črevá s probiotikami, ktoré zabezpečujú správnu...

Diéta pri mononukleóze Diéta pri mononukleóze

Mononukleóza je vírusové ochorenie a prenáša sa slinami. V článku sa dozviete, ako sa mononukleóza prejavuje i to, akú diétu pri nej treba dodržiavať.

Diéta pred operáciou – ktoré potraviny sú vhodné poradí lekár Diéta pred operáciou – ktoré potraviny sú vhodné poradí lekár

Pred operáciou sa treba na zákrok pripraviť nielen psychicky, ale aj fyzicky. Často je nutné dodržiavať diétu, aby nedošlo k pooperančým komplikáciám. Poradíme vám, čo všetko treba...