Eco Slim – recenzia kvapiek na chudnutie

Snaha schudnúť a získať atraktívnejšiu postavu vždy viedla ľudí k rôznym drastickým diétam a nezdravým spôsobom, ako sa zaručene zbaviť nadbytočných kilogramov. Nebolo by skvelé, keby stačilo užiť jednu zázračnú tabletku a bez cvičenia a úpravy jedálnička by sme sa prebudili o pár kíl ľahší? Takéto zázraky na počkanie sľubujú rôzne podozrivé výrobky.

Eco Slim kvapky na chudnutie recenzia

V tejto recenzii sa zameriame na kvapky na chudnutie Eco Slim a na to, prečo je vhodné kúpu podobných prípravkov starostlivo zvážiť.

Čo sú kvapky Eco Slim

Na oficiálnej stránke Eco Slim sa tento výrobok opisuje ako unikátny liek a doplnok výživy založený na prírodných zložkách, ktorý má znížiť nadváhu. Prípravok sľubuje aktívne spaľovanie hmotnosti a krásnu postavu v krátkom čase bez zmeny jedálnička a životného štýlu. Tajomstvo Eco Slimu vraj spočíva vo vyváženom prírodnom zložení, produkte overenom testami odborníkov a rýchlom a efektívnom výsledku.

Účinky kvapiek Eco Slim sú popísané nasledovne:

 • rozkladá a spaľuje tuky, nie svalové tkanivo,
 • kontroluje chuť do jedla,
 • čistí telo a urýchľuje metabolizmus,
 • má tonizujúce účinky,
 • obnovuje prirodzenú hormonálnu rovnováhu,
 • má vplyv aj na pokožku, ktorú vyhladzuje, pričom strie vyblednú.

Zloženie

Eco Slim sa uvádza ako prírodný produkt s týmto zložením:

 • rubus chamaemorus (ostružina),
 • brusnica,
 • jahoda,
 • bobule goji,
 • malina,
 • čučoriedky.

Výťažky z týchto rastlín a prípavok majú obsahovať vitamíny A, C, B12, B8, B6, B5 a B2, ktoré pôsobia omladzujúco a regenerujúco, dodávať energiu, potláčať chuť do jedla, odvodňovať a zbavovať toxínov, dodávať telu potrebné živiny, posilňovať trávenie apod.

Podľa českej stránke Eco Slim prípravok obsahuje rastlinný glycerín, extrakt z listov zeleného čaju, extrakt zo zázvoru, extrakt z plodu hlohu, malinovú arómu a jahodovú arómu. Hoci ide o rovnaký produkt, zloženie sa líši.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Eco Slim uvádza tieto kontraindikácie pri užívaní kvapiek:

 • tehotenstvo,
 • dojčenie,
 • vysoký krvný tlak,
 • zvýšená nervozita,
 • vek do 18 rokov.

Možné vedľajšie účinky sú:

 • bolesti hlavy,
 • nevoľnosť,
 • impotencia,
 • poruchy spánku,
 • strata chuti do jedla.

Musíme však upozorniť, že čitateľnosť textu, v ktorom sa uvádzajú kontraindikácie a možné vedľajšie účinky, je do určitej miery zhoršená, a to kvôli pravdepodobne mechanickému strojovému prekladu, preto je treba brať túto informáciu s rezervou.

Cena

Cena jedného balenia kvapiek na chudnutie je na stránke Eco Slim 39 eur, pričom má ísť o zľavu z pôvodných 78 eur. Objem balenia sa však na stránke výrobcu neuvádza, a preto zákazník priamo nezistí, na aké dlhé obdobie mu má toto balenie vystačiť. Až ďalej sa uvádza, že na celú procedúru sú potrebné 2 – 3 balenia, pričom stále nie je uvedený ich objem.

Eco Slim kvapky na chudnutie, s ktorými neschudnete

Skúsenosti užívateľov

Recenzie na stránke výrobcu sú, samozrejme, plné pozitívnych dojmov a reakcií. Dámy vo veku 25 až 56 rokov dosiahli úžasné výsledky – pani Helena schudla 13 kg za mesiac a pol, pani Marta zas neuveriteľných 18,5 kg za 5 týždňov a pani Eva je už tretí týždeň plná energie. Nuž, poďme si tieto nevídané výsledky porovnať s reakciami reálnych užívateľov z iných zdrojov ako stránka Eco Slim.

Svoje hodnotenie na internetových fórach zanechala nejedna sklamaná a často aj nahnevaná používateľka. Najviac ich mrzelo to, že za kvapky Eco Slim vyhodili nemalé peniaze, kúpili si aj niekoľko balení (veď možno nezabralo len prvé) a výsledky sa vôbec nedostavili. Zo skutočných hodnotení je jasné, že sa žiadnemu reálnemu užívateľovi nepodarilo pomocou kvapiek Eco Slim schudnúť.

Viaceré dámy tento prípravok priamo označili za podvod. Po prečítaní si podobných reakcií si svoju objednávku jedna užívateľka rozmyslela a chcela ju zrušiť. Problém však nastal, keď sa chcela dostať ku kontaktným informáciám. K tým sa nevedela dopátrať a ani ostatné užívateľky. S reklamáciou sa teda nemali na koho obrátiť a zostali sklamané.

Recenzie a skúsenosti s kvapkami na chudnutie Eco Slim na oficiálnej stránke produktu

Prečo je výrobok nedôveryhodný

Tento výrobok je podozrivý a nedôveryhodný hneď z niekoľkých dôvodov. Už prvý pohľad na oficiálnu stránku výrobku prináša pochybnosti o profesionalite spoločnosti. Text, ktorým sa na stránke opisuje prípravok, obsahuje množstvo syntaktických, gramatických a významových chýb, ktoré pravdepodobne vznikli strojovým prekladom, ktorý nebol editovaný korektorom. Samozrejme, to ešte nesvedčí o podvodnosti výrobku.

V spodnej časti stránky však výrobok odporúča tzv. Dr. Ján, čo ani zďaleka nie je dôveryhodné oslovenie odborníka. Tento Dr. Ján je podľa stránky špecialista na výživu so 17-ročnými skúsenosťami. Pri jeho profile sa nachádza aj jeho fotografia. Táto fotografia vyzerá ako typická fotografia z voľne dostupných fotobánk a pri bližšom hľadaní na internete sa táto fotografia objavuje na rôznych iných podozrivých weboch. Na nich je osoba na fotografii prezentovaná pod ďalšími vymyslenými menami odborníkov, napríklad ako „Dr. Milan“, urológ s 8-ročnou skúsenosťou alebo opäť Dr. Ján, avšak ako špecialista na kozmetiku s 9 rokmi skúseností. Ide teda o generickú fotografiu „odborníka“, ktorého profil je na rôznych stránkach úplne odlišný a tieto informácie sú upravené podľa toho, aký prípravok daná stránka predáva.

Podobne nedôveryhodné sú recenzie uvedené na stránke, ktoré sú takisto strojovým prekladom, čomu nasvedčujú nielen početné syntaktické chyby, ale aj použitý mužský rod aj napriek tomu, že zákazníčky sú ženy (majú ženské mená a fotografie žien). Ak si na internete vyhľadáte fotografie žien z recenzií, podobne ako fotografie Dr. Jána sa objavia na rovnakých weboch predávajúcich rovnaké výrobky, ako odporúča Dr. Ján pod rôznymi inými profilmi. Recenzie sú teda zjavne vymyslené, zavádzajúce a podvodné.

Eco Slim kvapky na chudnutie odporúča

Okrem očividne vymysleného odborníka, tento lekár Dr. Ján tvrdí, že výrobok Eco Slim odporúčajú všetci jeho pacienti a jeho účinnosť je „do 0,5 kg denne je 3,5 kg týždenne –10 až 12 kg za mesiac“. Každý certifikovaný výživový poradca, nieto ešte lekár a odborník na výživu so 17-ročnou praxou vie, že schudnúť 10 až 12 kg za mesiac je nezdravé (a potenciálne aj nebezpečné) chudnutie, ktoré v lepšom prípade skončí „len“ jojo efektom po skončení diéty, no v horšom spôsobí rôzne zdravotné problémy.

O tom, že nejde o zdravé chudnutie, svedčí aj to, že medzi výhodami Eco Slim je uvedené „nie je potrebné zmeniť svoj spôsob života“. Ak nejaký prípravok sľubuje stratu 10 – 12 kg za mesiac bez úpravy životosprávy, to znamená bez zmeny stravy a fyzickej aktivity, nie je možné, že by tento efekt dosiahol len využitím rastlinných výťažkov. Čo musí prípravok obsahovať na to, aby takýto výsledok dosiahol, k tomu by sa mohol vyjadriť skutočný odborník. Zdravý sedliacky rozum však napovie, že toto so zdravým chudnutím nemá naozaj nič spoločné. Otázne je aj to, prečo má Eco Slim uvedené iné zloženie na slovenskej stránke v porovnaní s českou verziou. Pri ďalšom hľadaní sme našli ďalšie weby s tým istým produktom, no s vždy iným zložením. Otázkou teda je, ktorá verzia zloženia je tá pravá, čo výrobok naozaj obsahuje a ako došlo k toľkým rôznym verziám zloženia výrobku.

Na dôveryhodnosti prípravku nepridávajú ani už spomenuté recenzie. Ďalším varovným signálom sú chýbajúce kontaktné údaje. Ak zákazník objednávku vytvorí a potom si ju rozmyslí, nemá ju ako zrušiť. Bez kontaktných informácií sa následne ani nie je na koho obrátiť v prípade reklamácie. Posledným podozrivým faktom, ktorý spomenieme, je preklik „Lekárne“ na stránke Eco Slim, ktorý má informovať o zozname lekární, v ktorých sa dajú kvapky Eco Slim objednať. Namiesto zoznamu lekárni sa však objaví len správa o tom, že výrobok sa v slovenských lekárňach nedá kúpiť. Ako dôvod je uvedené, že výrobca takto udržiava nízke ceny a predchádza falšovaniu, no o skutočnom dôvode, prečo by sa Eco Slim, ak ide o kvalitný, odborníkmi overený výživový doplnok, nemal nachádzať v lekárňach, by sa dalo polemizovať.

Záverečné zhodnotenie

Výrobok Eco Slim kvapky na chudnutie na prvý pohľad vyzerá ako jedny z mnohých výživových doplnkov, ktoré majú podporiť chudnutie. Tieto kvapky však rozhodne neodporúčame a už spomenuté dôvody v krátkosti zhrnieme: Nie je známy výrobca, pôvod kvapiek, ani kontakty, teda v prípade potreby sa zákazník nemá na koho obrátiť. Zloženie sa na rôznych weboch líši, teda je nejasné a nie je možné mu dôverovať. Na webe sa nachádzajú falošné recenzie a profil odborníka na výživu. A v neposlednom rade je tu množstvo negatívnych recenzií skutočných zákazníkov, ktorí tento výrobok považujú za podvod a zbytočne vyhodené peniaze.

Bezpečnejšie výživové doplnky na chudnutie


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Kapustová diéta – jedálniček, skúsenosti. Funguje kapustová polievka na spaľovanie tukov?Kapustová diéta – jedálniček, skúsenosti. Funguje kapustová polievka na spaľovanie tukov?

Pre milovníkov kapusty máme dobrý tip nielen na diétu, ale aj na dobrú kapustovú polievku, ktorá zohráva kľúčovú rolu v kapustovej diéte. Aká je to diéta, aké sú jej výhody a nevýhody?

Najlepšie nápoje pri chudnutí, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšieNajlepšie nápoje pri chudnutí, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšie

Chudnutie nie je len o tom, že sa držíte istého stravovacieho plánu a športujete. Treba taktiež piť správne nápoje. Viete, ktoré to sú?

Petržlenová vňať na chudnutie a obličky. Aké sú skúsenosti s čajom z petržlenovej vňate?Petržlenová vňať na chudnutie a obličky. Aké sú skúsenosti s čajom z petržlenovej vňate?

Petržlen síce často využívame, no mnoho ľudí ani len netuší o jeho blahodarných účinkoch. Petržlenová vňať sa dá použiť na chudnutie v podobe čaju, prečistí aj obličky a takáto...