Ako schudnúť za týždeň? S Express diet!

Express diet je nový program na chudnutie, ktorý prinesie očakávanú stratu kilogramov s minimálnym úsilím. Ide o vopred vytvorený jedálniček na chudnutie vo forme 20 instatných jedál, ktoré pripravíte naozaj rýchlo. 

5 dňová dieta - ako schudnúť za týždeň

Nemusíte si teda lámať hlavu nad tým, čo si uvariť na raňajky, obed či večeru. Zabudnite na recepty na chudnutie, Express diet to vyrieši za vás!

Obľúbené jedlá Express Diet

Rýchla diéta, ktorá funguje

5-dňová diéta je hit. Najmä pre tie ženy, ktoré chcú schudnúť do plavok, do plesových či svadobných šiat, do kostýmu. Narozdiel od pretvorenia stravovacích návykov, ktoré vedú k trvalému, no však pomerne pomalému úbytku hmotnosti, rýchla diéta, ktorou Express diet bez debaty je, sa vyznačuje skutočne rýchlym úbytkom hmotnosti.

Nevýhodou rýchlych diét fakt, že takto zhodené kilogramy môžete čo chvíľa očakávať spať - ide o známy jojo efekt, ktorý nastane, keď začnete jesť tak, ako ste boli doposiaľ navyknuté. Tvorcovia tejto (v podstate krabičkovej diéty) však sľubujú presný opak - pravidelný príjem jedla a zníženie pomeru tukov ku svalovej hmote by mal zrýchliť Váš bazálny metabolizmus.

Jedálniček na chudnutie a lá Express diet

Ide o proteínovú diétu, skladajúcu sa z jedál, vyznačujúcich sa zníženou kalorickou hodnotou. To znamená, že hoci sa najete dosýta, nebudete sa musieť obávať toho, že z takéhoto jedla priberiete. Napriek tomu, že ide o instantné jedlá, každé z nich spĺňa požiadavku na dostatočný obsah bielkovín a znížené množstvo tukov a sacharidov (cukrov). Chudnutie prebieha na tzv. ketóze - spaľovaní tukov bez hladovania. Obmedzením príjmu sacharidov dochádza k využívaniu energie zo spaľovania uloženého telesného tuku.

5 dňová dieta -expres diet

Ako toto chudnutie prebieha?

Ketónová diéta prinúti ľudské telo čerpať energiu zo zásob. Ak organizmu nedodáme také množstvo sacharidov, na aké je zvyknuté, telo začne rozkladať zásobnú formu cukrov - tzv. glykogény. Po tom, čo vyčerpá aj tieto zásobárne (zvyčajne to trvá 3 dni), začínajú v organizme prebiehať procesy glukogenézy alebo ketózy. Prvý spomínaný proces je však pre telo pomerne nevýhodný, pretože ho stojí príliš veľa energie a vysokú spotrebu aminokyselín. Preto je vhodnejšia práve ketóza. Počas rýchleho spaľovania tukov sa v tele tvoria tzv. ketóny (odtiaľ aj pomenovanie ketónová diéta).

5 dňová diéta - výhody a skúsenosti

Obľúbené jedlá Express Diet


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

13/03/2019 14:59
Milka

Diétu som vyskúšala a som celkom spokojná. Prvý deň som bola nenormálne hladná, pretože som mala roztiahnutý žalúdok, druhý deň to však už bolo lepšie a postupne sa to len zlepšovalo. Na 5. deň som sa cítila sviežo. Stiahol sa mi žalúdok, naštartoval sa metabolizmus. Od krátkodobej diéty nečakajte zázraky, za vyskúšanie však stojí.

13/03/2019 15:02
Verča

Hoci som za 5 dní veľa neschudla, aspoň som sa vďaka tejto diéte cítila lepšie. Nebývam taká hladná, cítim sa prázdnejšia a zlepšila sa mi o niečo pleť. Ide o naštartovanie zmeny. Vypočítajte si, koľko denne miniete na stravu a možno sa vám to v konečnom dôsledku aj oplatí.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Kapustová diéta – jedálniček, skúsenosti. Funguje kapustová polievka na spaľovanie tukov?Kapustová diéta – jedálniček, skúsenosti. Funguje kapustová polievka na spaľovanie tukov?

Pre milovníkov kapusty máme dobrý tip nielen na diétu, ale aj na dobrú kapustovú polievku, ktorá zohráva kľúčovú rolu v kapustovej diéte. Aká je to diéta, aké sú jej výhody a nevýhody?

Najlepšie nápoje pri chudnutí, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšieNajlepšie nápoje pri chudnutí, ktoré vám pomôžu schudnúť rýchlejšie

Chudnutie nie je len o tom, že sa držíte istého stravovacieho plánu a športujete. Treba taktiež piť správne nápoje. Viete, ktoré to sú?

Petržlenová vňať na chudnutie a obličky. Aké sú skúsenosti s čajom z petržlenovej vňate?Petržlenová vňať na chudnutie a obličky. Aké sú skúsenosti s čajom z petržlenovej vňate?

Petržlen síce často využívame, no mnoho ľudí ani len netuší o jeho blahodarných účinkoch. Petržlenová vňať sa dá použiť na chudnutie v podobe čaju, prečistí aj obličky a takáto...