Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Ako schudnúť za týždeň? S Express diet!

Express diet je nový program na chudnutie, ktorý prinesie očakávanú stratu kilogramov s minimálnym úsilím. Ide o vopred vytvorený jedálniček na chudnutie vo forme 20 instatných jedál, ktoré pripravíte naozaj rýchlo. 

5 dňová dieta - ako schudnúť za týždeň

Nemusíte si teda lámať hlavu nad tým, čo si uvariť na raňajky, obed či večeru. Zabudnite na recepty na chudnutie, Express diet to vyrieši za vás!

Obľúbené jedlá Express Diet

Rýchla diéta, ktorá funguje

5 dňová diéta je hit. Najmä pre tie ženy, ktoré chcú schudnúť do plavok, do plesových či svadobných šiat, do kostýmu. Narozdiel od pretvorenia stravovacích návykov, ktoré vedú k trvalému, no však pomerne pomalému úbytku hmotnosti, rýchla diéta, ktorou Express diet bez debaty je, sa vyznačuje skutočne rýchlym úbytkom hmotnosti.

Nevýhodou rýchlych diét fakt, že takto zhodené kilogramy môžete čo chvíľa očakávať spať - ide o známy jojo efekt, ktorý nastane, keď začnete jesť tak, ako ste boli doposiaľ navyknuté. Tvorcovia tejto (v podstate krabičkovej diéty) však sľubujú presný opak - pravidelný príjem jedla a zníženie pomeru tukov ku svalovej hmote by mal zrýchliť Váš bazálny metabolizmus.

Jedálniček na chudnutie a lá Express diet

Ide o proteínovú diétu, skladajúcu sa z jedál, vyznačujúcich sa zníženou kalorickou hodnotou. To znamená, že hoci sa najete dosýta, nebudete sa musieť obávať toho, že z takéhoto jedla priberiete. Napriek tomu, že ide o instantné jedlá, každé z nich spĺňa požiadavku na dostatočný obsah bielkovín a znížené množstvo tukov a sacharidov (cukrov). Chudnutie prebieha na tzv. ketóze - spaľovaní tukov bez hladovania. Obmedzením príjmu sacharidov dochádza k využívaniu energie zo spaľovania uloženého telesného tuku.

5 dňová dieta -expres diet

Ako toto chudnutie prebieha?

Ketónová diéta prinúti ľudské telo čerpať energiu zo zásob. Ak organizmu nedodáme také množstvo sacharidov, na aké je zvyknuté, telo začne rozkladať zásobnú formu cukrov - tzv. glykogény. Po tom, čo vyčerpá aj tieto zásobárne (zvyčajne to trvá 3 dni), začínajú v organizme prebiehať procesy glukogenézy alebo ketózy. Prvý spomínaný proces je však pre telo pomerne nevýhodný, pretože ho stojí príliš veľa energie a vysokú spotrebu aminokyselín. Preto je vhodnejšia práve ketóza. Počas rýchleho spaľovania tukov sa v tele tvoria tzv. ketóny (odtiaľ aj pomenovanie ketónová diéta).

5 dňová diéta - výhody a skúsenosti

Obľúbené jedlá Express DietPublikované dňa: 16.12.2017
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Mačingovej diéta podľa krvných skupín má dobré recenzie Mačingovej diéta podľa krvných skupín má dobré recenzie

Mačingovej diéta podľa krvných skupín je jedinečným druhom stravovania, ktoré prispeje k tomu, že sa najete do štíhlosti. V čom tento systém stravovania spočíva?

Chia semienka na raňajky na chudnutie? Aké máte skúsenosti? Chia semienka na raňajky na chudnutie? Aké máte skúsenosti?

Chia semienka sú považované za jednu z najzdravších potravín na svete. Označenie superpotravina získali vďaka výborným účinkom na ľudské zdravie. Chcete vedieť viac?

Bioxyn – pochybný prípravok na chudnutie, s ktorým neschudnete Bioxyn – pochybný prípravok na chudnutie, s ktorým neschudnete

Bioxyn sa tvári, že pomôže schudnúť veľa kilogramov za krátky čas bez cvičenia a zmeny stravovacích návykov. Je niečo také vôbec možné, alebo sa treba obrátiť inam?