Gynex energy - bylinný prípravok vám pomôže s gynekologickými problémami

Bylinný regeneračný prípravok Gynex Energy sa využíva predovšetkým v spojení s gynekologickými problémami. Tento vysoko koncentrovaný prípravok obsahuje bylinné výťažky, éterické oleje a bioinformačné zložky vo vzájomne vyváženom, synergicky pôsobiacom komplexe.

Bylinný regeneračný prípravok Gynex Energy

Aké je zloženie prípravku, na čo všetko sa dá použiť a aké sú s ním skúsenosti? Čítajte ďalej.

Účinky Gynexu

Bylinný koncentrát Gynex má s ohľadom na uvedené zloženie široké využitie. Má silné detoxikačné, antioxidačné a regeneračné účinky, upravuje činnosť hormonálneho systému, uplatňuje sa v prípade gynekologických ťažkostí a ďalších porúch súvisiacich so žľazami s vnútorným vylučovaním. Vyrovnáva výkyvy organizmu na psychickej a hormonálnej úrovni, u mužov aj žien.

K účinkom Gynexu sa radí:

 • detoxikácia tela, má antioxidačné a regeneračné účinky,
 • harmonizuje hormonálny systém, a tým upravuje napr. činnosť štítnej žľazy,
 • pomáha predchádzať infekciám, srdcovým ochoreniam a osteoporóze,
 • zlepšuje funkciu a zaisťuje ochranu kože a všetkých slizníc, ktoré vystielajú povrch vnútorných orgánov (pľúca, žalúdok, črevá…) a celkovo posilňuje imunitu,
 • má veľmi dobrý vplyv na podporu plodnosti oboch pohlaví,
 • priaznivo pôsobí pri gynekologických problémoch (gynekologických zápaloch, kvasinkových infekciách),
 • zmierňuje menštruačné kŕče,
 • pomáha pri menopauze,
 • má pozitívny vplyv v prípade vaječníkových cýst a ochorenia prsníkov, preventívne pôsobí proti rakovine prsníka a maternice,
 • preventívne zabraňuje rozvoju osteoporózy,
 • zabraňuje vypadávaniu vlasov,
 • zlepšuje zdravotný stav diabetikov,
 • preventívne pôsobí proti rakovine,
 • pomáha pri psychických ťažkostiach a zlepšuje pozitívne myslenie,
 • pozitívne vplýva na problematickú pleť,
 • u detí zmierňuje dysfáziu – poruchu reči.

Gynex Energy – zloženie

Hlavnou zložkou regeneračného prípravku sú bylinné extrakty (až 15), nasledujú éterické oleje (mätový, rebríčkový či anízový) a bioinformačné zložky z nerastov (napr. malachit, granát a fluorit).

 • Agát biely zvyšuje tvorbu prírodných enzýmov, zlepšuje trávenie bez zvyšovania chute do jedla. Je účinným spazmolytikom, zaberá pri kŕčoch žalúdka a hladkého svalstva čriev, má výrazné močopudné vlastnosti.
 • Nátržník husí sa vynačuje vysokým obsahom lítia. Nápomocný je při bolestivej menštruácii, pomáha uvoľňovať kŕče při kolikách, má žlčopudný, protizápalový a zvieravý účinok.
 • Všeliek hojivý zlepšuje krvný obeh a zvyšuje odolnosť proti stresu, užíva sa pri menštruačných ťažkostiach, pri nádoroch maternice, chorobách pečene a obličiek, sleziny, močových ciest, nervovej sústavy. Táto bylinka povzbudzuje celý zažívací trakt.
 • Jastrabina lekárska je veľmi vhodná pri zápaloch močových ciest a horúčkových ochoreniach spojených s vyrážkami. Znižuje hladinu krvného cukru a zvyšuje tvorbu mlieka.
 • Pakost smradľavý s obsahom rádia sa užíva pri mužskej a ženskej neplodnosti, pri urologických problémoch, zápaloch nervov, ekzémoch a pri vnútornom krvácaní.
 • Pri zápaloch a kŕčoch pomáha aj Lipkavec pravý. Taktiež priaznivo ovplyvňuje lymfatický systém a činnosť štítnej žľazy, sleziny, pečene a obličiek.
 • Fenikel obyčajný obsahuje látky podobné ženským hormónom, zlepšuje tvorbu mlieka, ale tiež trávenie. Okrem toho uľahčuje vykašliavanie, tlmí kŕče, nadúvanie.
 • Nechtík lekársky je známy tým, že zastavuje rast baktérií. Veľmi účinný je pri gynekologických ochoreniach, pri zápaloch, chorobách pankreasu, pečene, pri búšení srdca, astme.
 • Alchemilka žltozelená je dobrým pomocníkom pri všetkých ženských chorobách, črevných kataroch, pri cukrovke, vodnatieľke, pečeňových a obličkových chorobách, ale aj pri žalúdočných vredoch.
 • Brusnica obyčajná má antibakteriálne a dezinfekčné účinky, vhodná je pri cukrovke, zápaloch, črevných kolikách.
 • Krvavec lekársky pôsobí proti prvokom a celkovo posilňuje organizmus. Známe sú jeho antiseptické, protihnačkové, adstringentné účinky. Zastavuje krvácanie rôzneho pôvodu, má veľmi dobré protizápalové a antibakteriálne účinky.
 • Ďatelina lúčna obsahuje látky podobné ženským hormónom (fytoestrogény), ktoré pôsobia preventívne proti rakovine ženských orgánov, a flavonoidy, ktoré pôsobia proti voľným radikálom. Užíva sa napríklad pri bolestivej menštruácii, pri zápaloch vaječníkov či pri chudokrvnosti a ekzémoch.
 • Hluchavka biela uľahčuje odkašliavanie, podporuje látkovú výmenu, má upokojujúce účinky. Pomáha pri nepravidelnej menštruácii, pri výtokoch, vredoch, kŕčových žilách, pri opuchoch a zápaloch.
 • Chaluha bublinatá s obsahom prírodného jódu a veľkého množstva minerálov pôsobí antireumaticky. Užíva sa pri zníženej činnosti štítnej žľazy a obezite, znižuje riziko výskytu nádorov prsníka a maternice.
 • Sladovka hladkoplodá s obsahom látok podobných nadobličkovým hormónom kortikoidného typu sa užíva pri kašli, zápaloch, reumatizme, pri močových kameňoch, žalúdočných vredoch a ako spazmolytikum.

Pre koho je vhodný, dávkovanie a cena

Bylinný prípravok môžu užívať dospelí a deti staršie ako 3 roky. Dospelí môžu užívať 2 – 7 kvapiek 1- až 3-krát denne. Deti nad 12 rokov užívajú 7 kvapiek za deň a deti nad 3 roky 2 kvapky za deň.

Žena v klimaktériu

Fľaštičku treba pred použitím dôkladne pretrepať (podľa výrobcu až 21-krát), aby sa informačné zložky zdynamizovali a účinnosť prípravku sa zvýšila. Odporúča sa užívať prípravok pol hodiny pred alebo po jedle. Kvapky sa môžu užívať priamo, prípadne riedené vodou. AK chcete prípravok použiť na podporu detoxikácie, zýšte príjem tekutín. Po 3 týždňoch užívania si treba vždy dať 1-týždňovú prestávku.

Kvapky sa dajú kúpiť iba v 30 ml balení. Ich cena sa pohybuje od 15 eur vyššie.

Gyner energy za výhodnú cenu kúpite v online lekárni Dr. Max. K nákupu získate aj darček - vybraný produkt Dr.Max so zľavou -40%.

Nežiaduce účinky

Zloženie Gynexu má prírodný charakter, žiadne vedľajšie a ani nežiaduce účinky neboli zaznamenané. Zbystriť pozornosť by však mali ľudia alergickí na niektorú zo zložiek, pozor si treba dať aj na špecifiká jeho užívania.

Pri akútnych stavoch zvoľte vyššie dávky, ak dôjde k zhoršeniu stavu, je potrebné dávkovanie znížiť a k pôvodnému sa vrátiť až keď zhoršenie pominie. Pri chronických ochoreniach je vhodné užívať minimálne dávky Gynexu. Nesmie sa užívať počas tehotenstva a dojčenia. Pre diabetikov je prípravok vhodný.

Skúsenosti a recenzie s užívaním

Ohlasy na Gynex sú zväčša pozitívne, ženám sa pozdáva najmä kvôli jeho priaznivým účinkom pri hormonálnej nerovnováhe a úprave menštruačného cyklu. Spokojné boli s jeho prírodným zložením, bylinkovou chuťou i rýchlymi účinkami. Nepozdávalo sa im však, že prípravok vydrží pri vyšších dávkach len krátko, čo sa potom odráža na cene.

Z recenzií produktu:

Gynex Energy recenzie z heuréky

Prečítať ďalšie recenzie

Rada na záver

Vďaka rastlinnému zloženiu ide o prípravok pre telo prirodzený, ktorý sa vyznačuje širokým spôsobom využitia. Na kvapky nie je potrebný predpis a neobjavili sa ani žiadne vedľajšie účinky. V prípade, že potrebujete pomoc pri problémoch s menštruáciou alebo počas menopauzy, je vhodné Gynex vyskúšať. Čo sa ostatných účinkov týka, ide o individuálnu záležitosť.

Nezabúdajte však na to, že pri pretrvávajúcih problémoch by ste sa nemali spoliehať len na pomoc z lekárne, ale radšej sa rovno poradiť so svojím lekárom.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 15.02.2019
Hodnotenie článku:
(86.8%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Komentáre

20/03/2019 10:14
Erika Bachanova

tento prirodny komplex mi poradila moja gynekologicka na zmiernenie priznakov menopauzy, ja osobne som cakala trochu vyraznejsie ucinky, ale neda sa povedat, ze by produkt vobec nezaucinkoval. Recenzie su pozitivne aj negativne, je to asi o konkretnom cloveku - niekomu pomoze viac, inemu menej. Cena nastastie nie je vysoka, preto je to dobre aspon skusit.

08/04/2019 11:49
ErikaS

Energy Gynex mi odporučila kamarátka na problémy s menštruačným cyklom. S produktom som maximálne spokojná - od príjemnej bylinkovej chuti cez rýchly účinok až po všestrannú pomoc. Pomáha mi nielen s menštruačnými problémami (cyklus sa mi upravil a necítim počas neho také bolesti), ale zlepšil mi aj pleť a necítim sa už taká unavená.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Plodné dni a ovulácia pred menštruáciou – ako ich rátať Plodné dni a ovulácia pred menštruáciou – ako ich rátať

Milé dámy a partnerské páry, vedeli ste, že si tehotenstvo a rodičovstvo môžete naplánovať nielen prostredníctvom antikoncepcie, ale aj prirodzeným spôsobom? Stačí, ak si partnerka začne...

Ovulácia a ovulačné testy aj zo slín Ovulácia a ovulačné testy aj zo slín

Hľadáte možnosti, ako zvýšiť šance na otehotnenie? Ste na dobrom mieste. Prispieť k počatiu môžu ženy pomocou sledovania ovulačných dní. Čo je to ovulácia, kedy nastávajú ovulačné dni či...

Najsilnejšie prírodné afrodiziaká pre ženy - ktoré potraviny fungujú? Najsilnejšie prírodné afrodiziaká pre ženy - ktoré potraviny fungujú?

Je všeobecne známe, že existujú prostriedky na zvýšenie sexuálnej chuti a prirodzenou cestou v sebe môžete prebudiť spiace libido. Čo to afrodiziakum v skutočnosti je, aké prírodné...