Reishi huby – účinky a skúsenosti. Káva, kapsuly, prášok či tablety?

Byť stále fit, vitálny, mať srdce ako zvon a mozog, ktorému to poriadne páli, to chce asi každý z nás. Avšak málokomu sa to podarí. Ak sa zaujímate o zdravý životný štýl, zbystrite zmysli. Ganoderma Lucidum, známa skôr ako huba Reishi, spája prospešné s príjemným. Huba Reishi Vám môže pomôcť pri boji s nepriaznivým zdravotným stavom takmer okamžite.

Huba reishi - huba nesmrteľnosti

Preto ľudia stále hľadajú potravinové doplnky, superpotraviny, ktoré by pomohli zvýšiť vitalitu, omladiť telo. Huba reishi je veľmi populárnym elixírom mladosti hlavne v Číne. Napríklad taoistickí mnísi ju používajú na zlepšeniu duševnej aktivity. 

Obľúbené reishi produkty

Prečo skúsiť Reishi?

Vzácna huba Reishi, vyskytujúca sa na juhozápade Číny, má neotrasiteľné miesto v čínskom ľudovom liečiteľstve už stovky rokov. Pôvodne bola určená najmä bohatej vrstve, no veľký úspech zažila v 70. rokoch minulého storočia, po tom, čo sa začala distribuovať do všetkých končín sveta. V súčasnosti je huba Reishi, najmä jej najvzácnejšia forma - červená Reishi, symbolom dlhovekosti a zdravia.

O tom, že je jej využitie naozaj široké, niet pochýb. Výhodou tejto huby je fakt, že i pri pravidelnej konzumácií nemá žiadne nežiadúce účinky. Používa sa rovnako pri liečbe ochorení, ako i pri prevencií a ochrane zdravia.

Ganoderma lucidum alias Leskokôrka lesná

Huba reishi je v tradičnej čínskej medicíne dôležitým prostriedkom, ktorý pomáha uchovať rovnováhu v ľudskom tele ak už niekedy dôjde k porušeniu tejto rovnováhy (choroba), tak dokáže túto rovnováhu opäť obnoviť.

Reishi huby sú zrelé plodnice huby Ganoderma lucidum. U nás je táto drevná huba známa pod japonským názvom reishi, môžete sa ale stretnúť aj s čínskym názvom Ling Zhi. Ide o jedno a to isté. Čínski liečitelia jej prisudzujú silné účinky, a to veľmi komplexné.

Dospelá huba reishi

Slovensky sa jej hovorí Leskôkorka lesná, pretože sa naozaj vyznačuje silným leskom. Jej klobúk pripomína vejár a môže byť veľký až 30 cm. Keď dospeje a má cca 12 mesiacov, uvoľňujú sa z nej spóry, a práve tieto majú vysokú liečivú hodnotu.

Vyberáme z nášho katalógu

Účinky Reishi na organizmus

Leskôkorka účinkuje na celý rad chorôb. Nie nadarmo sa jej niekedy hovorí huba nesmrteľnosti alebo huba večnej mladosti. Samozrejme by ste ale mali jej pôsobenie posudzovať triezvo.  Uvádza sa, že má kladný vplyv na celkovú funkciu ľudského organizmu, a to hlavne pri dlhodobom pôsobení. Silne podporuje imunitu ľudského organizmu, ale to nie je zďaleka jediný jej kladný vplyv.  Ďalšie zdravotné benefity:

 • prispieva k správnemu fungovaniu metabolizmu
 • efektívna pri boji s rakovinou
 • podporuje cievny systém i neurologické funkcie
 • normalizuje hladinu cholesterolu v krvi
 • lieči Alzheimerovu chorobu a stareckú demenciu
 • dodáva energiu
 • má protizápalové, antibakteriálne a protivírové účinky
 • má upokojujúce účinky
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • lieči ochorenia pečene
 • posilňuje imunitný systém, zvýšuje výkonnosť organizmu
 • znižuje vedľajšie účinky chemoterapie
 • pomáha pri liečbe bronchitídy a astmy
 • znižuje nežiaduceho dopady stresu na organizmus
 • má protialergický účinok
 • pomáha liečiť vysoký krvný tlak a kardiovaskulárne ochorenia
 • účinné analgetikum, pomoc pri migréne
 • pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi
 • liečba gastritídy, anorexie, hemeroidov, dny, hepatitídy a množstva ďalších ochorení
 • zmierňuje účinky nadmernej konzumácie alkoholu

Recenzie a skúsenosti s užívaním huby reishi

Výrobky s obsahom huby Reishi

V súčasnej dobe možno nájsť niekoľko variant výrobkov s obsahom vzácnej huby Reishi. Snáď najtradičnejšie sú sirupy a tinktúry, rovnako však možno zakúpiť tobolky, kapsule, prášok, čaj i kávu s výťažkami Reishi. Možností je hneď niekoľko, stačí si vybrať tú najvhodnejšiu a začať si predlžovať život.  Je na vás, ktorá z ponúkaných foriem vám bude najviac vyhovovať. Snáď najzaujímavejšou variantou je reishi káva a čokoláda.

Tabletky a káva reishi

Môžete sa sami rozhodnúť, čo je pre vás najlepšie. Napríklad káva z reishi sa môže stať vašim obľúbeným nápojom s cieľom posilniť zdravie.  V starovekej Číne sa huba používala už pred 4000 rokmi a to na zmiernenie účinkov nemierneho pitia alkoholických nápojov, ale aj na liečbu artritídy.

Účinné látky Reishi bojujú aj proti nádorom

 • Huba obsahuje celý rad polysacharidov. Veľa z nich sa podobajú beta glukánom. U mnohých z nich sa dokonca uvádza protinádorové pôsobenie, takže táto huba dokáže byť rovnako veľmi zdatným bojovníkom proti rakovine.
 • V hube nájdete aj terpény, adenozín, enzýmy.
 • Pokiaľ ide o kyselinu ganodermovú a lucidenovú, tak tie pre zmenu pôsobia protizápalovo.
 • Okrem toho nechýbajú všetky esenciálne aminokyseliny.
 • Z minerálov prevažuje hlavne silný obsah železa a tiež selén.
 • Nájdete tu aj germánium, o ktorom sa hovorí ako o prvku s protinádorovým účinkom a zároveň mu odborníci priraďujú aj podporu imunity.

Upravuje tlak aj cholesterol

Čo reishi a skúsenosti jej užívateľov? Na forách a v recenziách potvrdzujú dobrý účinok na problémy s pamäťou. Huba pomáha liečiť Alzheimerovu chorobu a tiež stareckú demenciu. Adenozín obsiahnutý v hube bráni vzniku trombóz. Zároveň látky v hube bránia uvoľňovaniu histamínu, preto je jej pôsobenie užitočné aj u alergikov. 

Káva reishi s množstvom zdravotných benefitov

Neoceniteľná je pomoc pri znižovaní hladiny cholesterolu, stabilizácii hodnôt krvného tlaku, problémoch so spánkom, astmou. Účinne detoxikuje telo, čistí pečeň.

Skúsenosti s užívaním Reishi

Recenzie uvádzajú spokojnosť s reishi hubou a z nej pripravenými výrobkami. Podľa názoru skúsených užívateľov vie posilniť imunitu, tlmí zápaly, dodáva energiu. Okrem toho upokojí organizmus, zlepší spánok. Počas dňa naopak zlepšuje vitalitu a dodáva energiu. Pomáha aj vyťaženej psychike. Pacientom sa počas jej užívania zlepšuje nálada, majú viac chuti do života.

Celkovo mnoho ľudí trpiacich rozmanitými zdravotnými ťažkosťami si pôsobenie huby pri dlhodobých kúrach chváli. Jej pôsobenie sa oplatí vyskúšať a reálne posúdiť na vlastnej koži.

Výborné hodnotenia majú napríklad kapsule od Terezia Company, ktoré sme našli na heureke.

Recenzie bio reishi Terezia Company

Prášok čistí a vyprázdňuje

Chuť huby je sladká a zároveň mierne nahorklá. Podľa čínskej medicíny sladká chuť zvlhčuje a harmonizuje, horká naopak čistí a vyprázdňuje. Hubu, napríklad v podobe reishi prášku, sa odporúča konzumovať pri akomkoľvek oslabení organizmu. Posilní vás a pomôže vám opäť vstať na nohy.

Aká je cena a dávkovanie Reishi?

Fľaštička s obsahom 60 kapslí vás bude stáť od 13€. Odporúčané dávkovanie je dvakrát denne jedna kapsula. Dávkovanie samozrejme závisí od konkrétneho výrobcu. Túto informáciu nájdete na balení výrobku, ktorý si zakúpite.

Obľúbené reishi produkty


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

27/03/2019 10:02
Peter

Pre mna rano bez kavy s reishi nepredstavitelne. Je omnoho silnejsia ako obycajna instantna kava
a hlavne nema taku kyslastu chut.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena

Potrebujete zlepšiť svoju imunitu a udržiavať sa vo forme? Vyskúšajte Sibírsku čagu v 100%-tnom stave v produkte od Superionherbs. V recenzii sa dozviete o jej účinkoch i dávkovaní.

Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cenaOscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je vhodný na liečbu nachladnutia a chrípky. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Čo všetko by ste o ňom mali vedieť pred...

Imunax Advance tabletky na imunitu – recenzia, skúsenosti, zloženie, účinky, cenaImunax Advance tabletky na imunitu – recenzia, skúsenosti, zloženie, účinky, cena

Ak máte oslabenú imunitu, obyčajná choroba u vás pretrváva oveľa dlhšie. Ako si pomôcť? Vyskúšajte Imunax, ktorý má pozitívne účinky na imunitu a obranyschopnosť.