Kofeínové tablety proti únave pomáhajú spaľovať tuky. Najlepšie sú od Gym Beam

Bez kávy si mnohí z nás nevedia predstaviť ráno a už vôbec nie život. Kofeín, ktorý sa dostáva do tela je životabudič, ktorý je známy po celom svete. V našom článku sa dočítate niečo viac o kofeíne a venovať sa budeme aj kofeínovým tabletkám, ktoré pomáhajú nielen športovcom.

Kofeínové tabletky na chudnutie a športovanie

Kofeín je látka, ktorá sa nachádza v prírode, konkrétne v kávových zrnách, čajových listoch, orechoch guarany a iných prírodných zdrojoch. V súčasnosti sa už dá vyrobiť aj synteticky. Využíva sa najmä v potravinárskom priemysle, ale výnimku netvorí ani farmaceutický trh.

Obľúbené kofeínové tablety

Kde všade nájdem kofeín?

 • V prvom rade nám všetkým napadne káva. Pomer kofeínu sa však líši, záleží na kvalite kávy. Priemerne obsahuje jedna šálka kávy 200 mg kofeínu. Denná dávka by nemala prekročiť 500 až 600 mg.
 • Čierny čaj je v porovnaní s kávou o niečo slabší a v jednej šálke nájdeme zhruba 70 mg kofeínu.
 • Kolové nápoje - pohár nápoja v sebe obnáša asi 50 mg kofeínu. Čokoláda. Toto afrodiziakum obsahuje kofeín, samozrejme, pomer kofeínu sa líši. Závisí od kvality čokolády a pomere kakaa v nej. 100 g mliečnej čokolády v sebe ukrýva 23 mg kofeínu.
 • Tabletky od bolesti - možno ste to nečakali, ale práve kofeín v tabletkách s účinnou látkou paracetamol pomáha utíšiť bolesť hlavy. Tabletka obsahuje 200 mg kofeínu.
 • Výživové doplnky - obsah kofeínu je uvedený na obale alebo v príbalovom letáku.

Účinky kofeínu na organizmus

Celosvetovo obľúbená látka má na náš organizmus hneď niekoľko pozitívnych účinkov. Tu sú tie najdôležitejšie:

 • Zlepšuje výdrž
 • Navracia silu
 • Pomáha pri bolestiach hlavy
 • Vyrovnáva krvný tlak
 • Zlepšuje koncentráciu
 • Zvyšuje aktivitu mozgovej činnosti
 • Podporuje tvorbu adrenalínu
 • Pomáha pri chudnutí

Vedľajšie účinky kofeínu

 • Silná návyková látka
 • Časom si telo môže na kofeín zvyknúť a tým stráca svoju účinnosť
 • Ľudia s vysokým tlakom by mali byť opatrní

Kofeín a chudnutie

Káva pomáha a podporuje výkon pri spaľovaní tukov. Odporúča sa vypiť šálku čo najkvalitnejšej kávy bez mlieka a cukru zhruba pol hodinu pred výkonom. Kofeín potom dočasne zvýši metabolizmus, čím sa zvyšuje podiel odbúraných tukov počas cvičenia.

Káva a kofeín zvyšujú športový výkon

Káva zabezpečí aj o pomalé uvoľňovanie glykokénových zásob, čím sa predĺži čas, počas ktorého sme schopní podať výkon. V skratke, káva podporuje chudnutie tým, že naštartuje metabolizmus a zvyšuje náš čas telesnej kondície. Dávajte si však pozor, pretože káva odvodňuje. Nezabúdajte preto na dostatočný prísun tekutín počas cvičenia. Vyhnete sa tak únave a bolesti hlavy. Taktiež nepite kávu, pokiaľ sa chystáte behať večer. Samotný beh nabudí organizmus a v spojitosti s kávou by mohli mať veľmi zlý dopad na vaše zaspávanie.

Dávkovanie kofeínových tabliet Caffeine od Gym Beam

Tabletky obsahujú najvyššiu povolenú dávku kofeínu (200 mg). Odporúčaná denná dávka zahŕňa 1 až 2 kofeínové tablety 60 – 90 minút pred výkonom.

Užívanie kofeínových tabliet pred tréningom

Cena a dostupnosť

Tabletky sú dostupné na internetových stránkach a v obchodoch s výživovými doplnkami pre športovcov. Cena za 90 tabletové balenie sa pohybuje okolo 5 €.

Skúsenosti a recenzie

Na diskusných fórach majú ľudia veľmi dobré skúsenosti s pitím kávy pred fyzickým výkonom. Káva rozhodne stimuluje metabolizmus, ktorý je potom schopný podať oveľa lepší výkon. Čo sa týka otázky chudnutia, nemôžete čakať, že pri užívaní tabletiek schudnete len tak. Majú pozitívny vplyv na chudnutie, no je nutné spojiť ich užívanie s aktívnym pohybom. Bez neho to len tak nejde. Síce naštartujú metabolizmus, ktorý začne pracovať, ale pokiaľ sa telo nehýbe, nemá čo spaľovať.

Recenzie na Caffeine 90 tbl – Gym Beam

Na stránke Gym Beam nájdete recenzie od užívateľov. Stretnete sa s pozitívnymi ohlasmi na tabletky. Ich užívanie pred fyzickou aktivitou funguje. Zaberajú už po pol hodiny a výhodou je nielen povzbudenie ale aj spaľovanie tukov. Výhodou je veľké balenie v prijateľnej cene a dostupnosť na internete. Menšie negatíva sa objavili u užívateľov vo forme podráždenia žalúdka, nie však u každého jedného. Tento jav sa vyskytol ojedinele.

Na záver

Kofeín môže byť veľmi dobrý pomocník, ale aj zlý pán. Dávajte si pozor, aby ste sa nestali na kofeíne priveľmi závislí. V malých množstvách a pre dobrú vec neuškodí. Striehnite si primeraný denný príjem kofeínu. Čo sa týka kofeínových tabliet, máte na výber z viacerých značiek. Je na vás, ktorú z nich si zvolíte.

Tabletky sú vhodné ako výživový doplnok, ktorý stimuluje a zvyšuje fyzickú aktivitu. Pomáhajú navrátiť silu a koncentráciu, zároveň spaľujú tuky a zrýchľujú metabolizmus. Ak chcete tabletky užívať len ako prostriedok na chudnutie bez fyzickej aktivity, nepotešíme vás. Bez pohybu to jednoducho nejde.

Obľúbené kofeínové tablety


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Behanie v meste – vplyv na zdravieBehanie v meste – vplyv na zdravie

Čo tak behanie v meste, kde je kvalita ovzdušia kvôli rušnej premávke zhoršená? Pozrieme sa na to, aké sú výhody a nevýhody behu v meste a ako minimalizovať škodlivé dopady na zdravie.

4 pomôcky na cvičenie, ktoré by vám nemali doma chýbať4 pomôcky na cvičenie, ktoré by vám nemali doma chýbať

Cvičenie doma šetrí čas a je pohodlné. Pripravili sme pre vás prehľad 4 cvičebných pomôcok, ktoré vám spríjemnia domáce cvičenie a pomôžu vám z neho vyťažiť maximum.

Nočný proteín nielen pre ženy. Kazeín ponúka GymBeam, BioTech aj KompavaNočný proteín nielen pre ženy. Kazeín ponúka GymBeam, BioTech aj Kompava

Zaujíma vás, čo sa skrýva za názvom nočný proteín, ako sa líši od bežného proteínu a ako sa užíva? Čítajte ďalej.