Chioská Masticha Active - výborný liek na helikobaktera a tráviacu sústavu!

Chioská masticha je živica stromu Pistacia lentiscus (Pistácia mastixová). Miazga sa postupne suší na Slnku a neskôr sa rozdrobí na malé kúsky žltkastej živice. Tieto kryštály sa nazývajú Slzami mastichy.

Slzy mastichy - živica Pistácie mastixovej

Tento dar prírody obsahuje viac než 80 bioaktívnych látok, ktoré pomáhajú nášmu zdraviu. A to najmä pri liečbe rôznych črevných a žalúdočných problémov. Masticha z gréckeho ostrova Chios je prírodným liekom na helikobakter pylori. Osvedčila sa však aj pri liečbe Crohnovej choroby, rakoviny žalúdka a znižovaní vysokej hladiny cholesterolu. Dnes si o jej liečivých účinkoch povieme viac!

Originálne výrobky z pravej chioskej mastichy zakúpite v autorizovanom internetovom obchode ✅ mastichashop.sk!

Čo je to masticha a odkiaľ sa vzala?

Strom Pistácie mastixovej začína produkovať liečivú živicu až v 5. alebo 6. roku života. Zber mastichovej živice je náročná procedúra, počas ktorej dochádza k narezaniu kôry stromu, z ktorého postupne vyteká priesvitná a lepkavá miazga.

Po 20. dňoch postupného sušenia na Slnku je stvrdnutá a vytvarovaná do najrôznejších tvarov. Z tejto surovej chioskej mastichy s pôvodne horkou chuťou sa za necelé 3 týždne vytvorí liek s výraznou vôňou a nasladlou chuťou.

Chioská masticha je živica stromu Pistácia mastixová

Tento produkt sa potom zomelie na prášok a pridáva sa do kapsúl či ✅ mastichových žuvačiek, ktoré sú výborným liekom na paradentózu, zubné kazy a ochorenia zubov.

Pravá Chioská masticha sa užívala už v staroveku. Jej účinky na zdravie človeka popísal významný lekár Dioscoridus, otec farmakológie. Už v tejto dobe išlo o uznávané liečivo, ktoré pomáhalo pri problémoch s trávením, ale aj pri chronickom kašli. V súčasnosti však sa neustále používa ako dochucovadlo v gréckej gastronómií. Dnes už navyše poznáme oveľa viac účinkov liečivej živice stromov pistácie, ktoré potvrdili aj nezávislé lekárske štúdie.

Liečivé účinky chioskej mastichy

Účinky mastichaterapie si môže vyskúšať každý z nás na vlastnej koži:

 • odstraňuje baktériu helikobakter pylori
 • zmierňuje bolesti žalúdka
 • lieči zápal žalúdka
 • zmierňuje pálenie záhy
 • podporuje činnosť hrubého čreva
 • harmonizuje črevnú mikroflóru
 • lieči Crohnovu chorobu
 • znižuje vysoký cholesterol
 • zmierňuje riziko kôrnatenia ciev
 • lieči žalúdočné a dvanástnikové vredy (peptické vredy)
 • má antibakteriálne, antiseptické a antimykotické účinky
 • lieči paradentózu, zubné kazy, krvácanie ďasien

Ktorý produkt je pre mňa najlepší?

Dávkovanie u detí a dospelých

 • deti 6-10 rokov: 1 kapsula 2x denne
 • deti 11-15 rokov: 1 kapsula 3x denne
 • od 16 rokov: 2 kapsule 3x denne

Dávkovanie pri konkrétnom ochorení:

 • Helikobakter pylori – Masticha active 2 kapsule 3x denne minimálne 1 mesiac.
 • Žalúdočné vredy – Masticha active alebo Masticha original 2 kapsule 3x denne minimálne 17 dní (1 balenie).
 • Vysoký cholesterol - Masticha original 1 kapsula 2x denne minimálne 3 mesiace (odporúčame objednať ✅ Mastichovú kúru na vysoký cholesterol).

Kedy sa prejavia prvé účinky?

Zlepšenie zdravotného stavu sa prejaví už po 2 týždnoch pravidelného užívania mastichy. Pre dlhodobejší efekt je vhodné chioskú mastichu brať aspoň 1 mesiac.

Chioská Masticha a liečba Helikobater pylori

Baktéria H. pylori patrí k najrozšírenejším infekciám dneška. Ak pociťujete jej prvotné príznaky (neustála chuť do jedla, tlak v hornej časti žalúdka, výraznejší zápach z úst, nadúvanie, problémy s trávením), potom by ste určite mali navštíviť gastroenterológa.

Baktéria helikobakter pylori

Najvyššiu presnosť výsledkov totiž dosiahnete podstúpením gastroskopického vyšetrenia. Gastroskopia je však strašiak, ktorého sa boja aj dospelí ľudia. Ak by ste sa jej radšej vyhli, potom siahnite po domácom teste na určenie helikobaktera zo stolice.

Test na helikobakter pylori zo stolice

Ak sa už liečite z infekcie baktérie helikobakter pylori, potom siahnite po ✅ 50 dňovej kompletnej mastichovej kúre. Túto kúru môžete kombinovať aj s antibiotikami, ktoré vám na liečbu h. pylori predpísal lekár. Cenovo zvýhodnený balík s obsahuje:

 • 3x Masticha active (tzn. 300 kapsúl)
 • 3x Mastichové kryštály
 • 1x Zubná pasta Fresh s mastichou
 • 10x Mastichové žuvačky (5x citrón, 5x mäta)
 • 2x Ecotest na helikobaktera
 • POŠTOVNÉ ZADARMO

50 dňová mastichová kúra Helikobakter pylori

Účinky tejto kúry možno podporiť aj užívaním jablčného octu. Ten podporuje tvorbu dôležitých enzýmov a žalúdočných štiav, ktoré sú nevyhnutným predpokladom správneho trávenia. Odporúčané dávkovanie: 1 čajová alebo polievková lyžica octu sa zmieša s 2-3 dcl vody. Tento nápoj je vhodné užívať 1 až 3x denne, najlepšie pred jedlom.

Upozornenie: ak sa liečite na žalúdočné vredy alebo máte silný zápal žalúdočnej sliznice, potom nápoj z jablčného octu popíjajte až po 10. dni užívania mastichy.

Objednať kompletnú kúru

Pre koho nie je chioská živica vhodná?

 • pozor by si mali dať ľudia s nízkym tlakom a tí, ktorí užívajú lieky na znižovanie vysokého tlaku
 • nie je vhodná pre osoby trpiace alergiou na živicu
 • Masticha s probiotikom (Active) sa neodporúča pacientom s centrálnym žilovým katétrom, nemožno ju kombinovať s antimykotikami
 • Mastichu sa neodporúča sa kombinovať s antacidami a liekmi na blokáciu tvorby žalúdočných štiav (Helicid, Omeprazol, Nopalza...)

Užívanie mastichy u detí a počas tehotenstva

Mastichu možno užívať nielen ako liek, ale aj ako prevenciu. Je vhodná pre dospelých, deti nad 6 rokov a aj pre celiatikov. Užívanie počas tehotenstva a dojčenia treba konzultovať s lekárom, nakoľko neboli realizované štúdie, ktoré by skúmali užívanie mastichy v tomto období.

Žiadne vedľajšie účinky!

Väčšina z pacientov nepociťuje pri užívaní mastichy akékoľvek nepríjemné nežiaduce účinky. U precitlivelých jedincov sa môže zriedka vyskytnúť nafukovanie alebo hnačka. Práve týmto pacientom je určená ✅ Masticha Active so špeciálnymi probiotikami, ktoré eliminujú aj takéto stavy alebo kombinovať užívanie ostatných produktov a probiotík.

Masticha active, Chioská masticha 100 kapsúl

Skúsenosti s užívaním mastichy sú pozitívne

Veľké množstvo skúseností a recenzií na mastichu nájdete na ✅ webe autorizovaného predajcu výživového doplnku. Pacienti chvália najmä reálne zlepšenie trávenia, vyliečenie infekcie helikobaktera pylori, ale i fakt, že ide o nenáročnú prírodnú liečbu.

Recenzie a skúsenosti s užívaním mastichy

Ďalšie recenzie sa dajú nájsť aj na webe heureka.sk:

recenzie a skúsenosti s chioská masticha

Výhody v skratke

O užívaní Mastichy sa oplatí porozmýšlať. Recenzie a skúsenosti sú naozaj veľmi pozitívne, preto predpokladáme, že je naozaj veľmi účinná. Medzi jej nesporné výhody patria najmä:

 • prírodný charakter - výrobok bez chémie
 • výborný liek na domácu liečbu helikobaktera pylori (s možnosťou kontrolného testovania jeho výskytu)
 • prevencia ochorení tráviaceho traktu
 • účinky mastichy boli potvrdené viacerými klinickými štúdiami (pomáha aj pri gastritíde, peptických vredoch, gastrických vredoch, dyspepsií, zápalových ochoreniach, Crohnovej chorobe, ateroskleróze)
 • v mnohých prípadoch zaberá aj po opakovane neúspešnej antibiotockej liečbe
 • nevyvoláva vážnejšie vedlajšie účinky (okrem alergie na živicu)


Publikované dňa: 27.04.2018
Hodnotenie článku:
(81.6%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Komentáre

11/03/2019 16:38
Nadežda M

Objednala som si ju po diagnostikovaní helikobatera, zatiaľ ju beriem iba 2 týždne a som naozaj zvedavá, čo povedia najbližšie kontrolné testy. V tomto momente ešte necítim nejaký výrazný rozdiel, verím však tomu, že mi chioská masticha naozaj pomôže.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Črevná chrípka často aj v tehotenstve. Prejavy, príčiny, liečba Črevná chrípka často aj v tehotenstve. Prejavy, príčiny, liečba

Trápi vás hnačka, zvracanie alebo zvýšená teplota či dokonca zimnica? To všetko sú príznaky črevnej chrípky. Pripravili sme si pre vás komplexné informácie o črevných virózach.

Čierne uhlie ako liek na chudnutie aj proti hnačke Čierne uhlie ako liek na chudnutie aj proti hnačke

Pravidelné nafukovanie, pocit plnosti či hnačky trápia až tretinu populácie. Pomyselnú pomocnú ruku vám pri takýchto problémoch podá tzv. aktívne uhlie. Prezradíme vám, v ktorých...

Žalúdočné vredy - aké lieky pomáhajú? Žalúdočné vredy - aké lieky pomáhajú?

Tráviace ťažkosti, kŕče či bolesti brucha sú len niektoré z príznakov nebezpečného ochorenia, ktorým sú žalúdočné (peptické) vredy. Treba si všímať varovné príznaky, vyhýbať sa niektorým...